Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ama, zabranili su im da govore da su zarazeni koronom

i kaznice ih tachno kako i po kom zakonu? dodushe ne sumnjam da je i to pokriveno unsure.gif

 

njihova lichna obaveza i odgovornost je bukvalno da obaveste sve, ono, da vichu s prozora :isuse:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, halloween said:

Meni je apsolutni hit broj telefona na kji treba da se jave putnici koji dolaze iz  rizičnih zona.:lolol: Da ih ne cimaju svaki čas.

 

 

Meni je ovo sasvim u redu.

Link to comment
10 minutes ago, Haralampije said:

Jos jedan tekst o dezinfekciji

https://www.thesun.co.uk/fabulous/11112200/coronavirus-beat-using-bleach-cheap-tesco/

 

Detergents and soap don’t kill microbes, they just loosen them from the surface. So to decontaminate a surface, you need to rinse it under clean running water once you’ve loosened the microbes.

Interesantno debilan tekst. Ja inače nasapunam ruke i onda ostavim tako bez ispiranja.:D

Da ne pomisli Haralampije da je nešto protiv njega upereno.:D

Edited by Tresko
Link to comment
4 minutes ago, Tresko said:

Interesantno debilan tekst. Ja inače nasapunam ruke i onda ostavim tako bez ispiranja.:D

prica se o povrsinama koje peres , ne o rukama

Link to comment

stigao mi imejl da mogu da radim od kuće, a smara me da radim od kuće, plus imam  da radim

 

jel rizikujem ako dolazim na posao u praznu zgradu?

Link to comment

Neproveren info da Švica poseduje 800 respiratora. 

Stvarno sumnjam u naših 1000 pa i rashodovane da stave na gomilu. 

Link to comment
1 minute ago, desboj said:

Neproveren info da Švica poseduje 800 respiratora. 

Stvarno sumnjam u naših 1000 pa i rashodovane da stave na gomilu. 

i ja sumnjam

pogotovo sto vucic kaze da ih je 2009te bilo svega 300

a pre neki dan brnabic kao porucuje dodatnih 15, dok juce vucic spominje dodatnih 500

 

tek ono vucicevo objasnjenje da su hteli prikriti broj da bi "navukli"  nemce da nam isporuce dodatne izaziva sumnju

Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

 

Koji si ti lik, to je neverovatno, morao sam da se uključim. Naravno, nisi jedini, ovaj topik je, koliko god sjajan i informativan, pravo malo blago da se, naravno zabrinuto, u poneki post ubaci svoja anti-EU, antiliberalna, prototalitarci agenda.

Smetaju ti liberali koji se žale, a ne smeta ti:

 

1) Što retardirani babun u živom obraćanju naciji nije mogao da pročita tekst sa telepromptera, pa je tako  rekao da se zabrana odnosi i na kargo i izazvao haos, da bi morali posle da "pojašnjavaju" iz WH šta je predsednik hteo da kaže.

2) Što nije rekao ni od kada ni za koga važi blokada, pa su hiljade Amera u panici kupovali karte za USA i potrošili hiljade i hiljade dolara na to -  ko ih jebe, i onako samo "liberali" putuju, onaj Trampov fan iz Omahe nije ni iz svog sela izašao.

3) Što se berza skljokala nakon njegovog govora, toliko je uverljivo čitao sa telepromptera. Mislim, jebeš berzu, ali koliko se sećam, vrlo često se podaci sa iste koriste kada odgovara političkoj agendi.

4) Što u USofA imaš najmanji broj testiranja od svih značajnije pogođenih zemalja, još uvek ne mogu da se presaberu i nabave testove, kao guske bauljaju bez plana.

5) Što je ikona antiliberalizma pre par godina ukinuo agenciju za borbu protiv epidemioloških bolesti i smanjio fandinge za sve državne organe koji se bave zdravljem. Zato je vojni budžet uvećan za trilione dolara, a naftna industrija dobija subvencije. Ali ne, važan je Anderson Kuper. Sa druge strane usta puna običnog čoveka.

6) Što se zabrana ne odnosi na UK ergo je full politička, iako sam njegov pobratim žuti babun iz Londona reče juče da oni sigurno imaju 10k + zaraženih i da će mnogi umreti :D

7) Što je retard do pre par dana govorio da je virus smešan, da oni imaju plan, da je već zauzdan, šopinzi po Italiji i druge pičke materine. Ej, predsednik USofA.

8) Što su republikanci dolazili u Kongres sa zaštitnim maskama da bi ismevali virus i zahteve da se zdravstvu daju veće pare. Ti isti kongresmeni su sada u samoizolaciji, needless to say.

9) Što je virus u USA došao iz Kine, a ne Italije

 

Mrzelo me juče da se uključujem na one ode Kini i njenom totalitarizmu i kako zapad samo juri pare (naročito je Italija full business oriented), dok je Kini važan čovek (jbt :laugh:)

Presaberite se jbt.

 

 

+ milion za sve

Link to comment
32 minutes ago, pbg12345 said:

i ja sumnjam

pogotovo sto vucic kaze da ih je 2009te bilo svega 300

a pre neki dan brnabic kao porucuje dodatnih 15, dok juce vucic spominje dodatnih 500

 

tek ono vucicevo objasnjenje da su hteli prikriti broj da bi "navukli"  nemce da nam isporuce dodatne izaziva sumnju

 

Najbolje je što ljudi uopšte razmatraju izjave čoveka koji u emisijama sa praznog lista papira čita brojke.

Link to comment
37 minutes ago, pbg12345 said:

i ja sumnjam

pogotovo sto vucic kaze da ih je 2009te bilo svega 300

a pre neki dan brnabic kao porucuje dodatnih 15, dok juce vucic spominje dodatnih 500

 

tek ono vucicevo objasnjenje da su hteli prikriti broj da bi "navukli"  nemce da nam isporuce dodatne izaziva sumnju

 

taj idiot od predsednika moze samo sebe da navuce na te laži. Hoce li predsednik odgovarati sto je izneo drzavnu tajnu javno. Toliko lazu ovaj narod da vise ni ne znaju sta pricaju. Ja verujem da njega vise niko ne shvata ozbiljno sta prica, cak ni njegovi botovI....Juce u obracanju naciji se derao na narod kao da smo mi krivi sto se virus siri a do pre neki dan se smejao na konferenciji kada je onaj doktor BUDALA pricala o najsmesnijem virusu na facebooku.

Edited by svajcika
Link to comment

kineskinja iz moje firme ima zadatak da bude na vezi sa menadzmentom zgrade i organima vezano za rezim rada u ofisu.  za sada je hladno, tako da idemo samo kada treba poslati neka dokumenta ili uzorke, od sledece nedelje ide toplije vreme, tako da mozemo raditi u maskiranim trojkama:

 

Dear Colleagues,

Regarding to the Coronavirus, our building will be checked everyday by government group (officially or secretly as building Manager told), so just in case, you have to know following things:

1 All the papers from government incl. appointed hospital name and contact information are on the wall out of our office

 

Spoiler

n2I04nO.jpg

 

 

2 in the office, it is necessary to wear mask, have body temperature meter, open windows at least twice /day, 30min/time. Disinfect twice/day ( the disinfect liquid at the door). The record for disinfection ours is on side of the fridge,.

3 For now officially ( to the government grope) we work at home, and come to office in necessary. There are not over 3 people in the office in one day ( which according to the requirement, and we stick the letter for upper limit on the wall) . The employees, who come to the office, already sign the letter from employees( 复工承诺书,in attachment) , will be recorded and be in charge of the disinfection. The employees in the office will be not sit opposite and the distance between everyone will be 1 m, we confirm that we have enough area >2.5m for everyone to use.

4 We already collected all the healthy status information of employees. All the required documents are in attachment”一册一案”,incl. situation of employees, 14 days tracking record(台帐,追踪记录), 企业责任书,防控工作方案,上岗方案,防控应急方案etc. If someone check, please show them.

5 Employees , who come back after 14. Feb 2020 will be in quarantine of 14 days.

Link to comment
11 minutes ago, svajcika said:

Hoce li predsednik odgovarati sto je izneo drzavnu tajnu javno.

 

znajući te budale, to  sigurno nije državna tajna, niti je ispoštovana procedura kojom se nešto eventualno proglašava za državnu tajnu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...