Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 hours ago, pbg12345 said:

info od porodice (ukucana) jednog zarazenog

nikog od njih nisu testirali ni supruznika, ni decu, poslati su kuci u "karantin"

oni u panici jer je jedno dete bolesno (neovisno o koroni)

 

"zabranili im" da pricaju za virus u skoli, na poslu... savetovali da kazu da su oputovali :isuse:

 

ove na infektivnoj drze zakljucane, kao plase se da ne pobegnu

sinoc im je stigao pacijent u komi, sa vma su pozajmili aparat za disanje za njega

Pa ako je clan domacinstva testiran i potvrdjen, tu i nema potrebe da testiraju ostale, niko nema imunitet na ovaj virus.

Link to comment

Citam sad da je sve vise sportista ili trenera koji su pozitivni na virus, a koji su bili spremni da zaigraju ili vode utakmicu.
Kako to?

Mislim, kad imas grip tesko da mozes i pomisliti da odigras mec.
Da li to onda znaci da virus na neke gotovo i da ne deluje? Tj. da nemaju temperaturu, grozan kasalj itd?
Kako im je onda palo na pamet da se testiraju? Naravno, super sto jesu, jer sad znaju da su opasnost po okolinu.

Link to comment
4 minutes ago, Have_Fun said:

Citam sad da je sve vise sportista ili trenera koji su pozitivni na virus, a koji su bili spremni da zaigraju ili vode utakmicu.
Kako to?

 

 

Nisi ni svestan dokle sve treneri (a i igrači) mogu ići da bi igrali/pobedili. Često se ide svesno nauštrb zdravlja igrača samo da bi se ostvarila pobeda.

Link to comment
27 minutes ago, Have_Fun said:

Citam sad da je sve vise sportista ili trenera koji su pozitivni na virus, a koji su bili spremni da zaigraju ili vode utakmicu.
Kako to?

Mislim, kad imas grip tesko da mozes i pomisliti da odigras mec.
Da li to onda znaci da virus na neke gotovo i da ne deluje? Tj. da nemaju temperaturu, grozan kasalj itd?
Kako im je onda palo na pamet da se testiraju? Naravno, super sto jesu, jer sad znaju da su opasnost po okolinu.

 

Testirani su kao pozitivni/zaraženi ali još nemaju simptome. Nisam siguran koliko njih je posle rezultata testa bilo spremno da izađe na teren, po onome što sam pratio ne samo da niko to nije radio već su svi njihovi saigrači stavljeni u karantin. Ima čak i primer jednog Amerikanca koji igra za Real Madrid, dečko je protestovao jer su prošle nedelje morali da putuju u Milano na utakmicu (Evroliga nije htela da odloži ili izmesti meč), kada je stigao tamo nosio je masku nonstop i na kraju naravno fasovao virus. U Engleskoj fudbaleri sada već idu na testiranje proaktivno jer sumnjaju da su bili u kontaktu sa nekim ko je zaražen. Stvarno nisam primetio da neko ko je ispao pozitivan na testu hoće da nastavi normalno. Em mu ne bi bilo dozvoljeno em bi ga mediji razapeli.

Link to comment

Nisam mislio da su hteli da igraju nakon testa, niti sam znao da su preventivno testirani.

Mislio sam da su ako su normalno hteli da odigraju mec, to znaci da nije bilo nikakvih naznaka da su zarazeni pa sam se pitao kako im je onda palo da urade test.

Ovo sto si odgovorio objasnjava

Sad sam citao i to da je moguce da imas virus i sve prodje gotovo bez povisene temperature.
Da li je to mit ili stvarno istina?

Kontao sam da moras imati simptome gripa kako god

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

 

 

 

 

Ima čak i primer jednog Amerikanca koji igra za Real Madrid, dečko je protestovao jer su prošle nedelje morali da putuju u Milano na utakmicu (Evroliga nije htela da odloži ili izmesti meč), kada je stigao tamo nosio je masku nonstop i na kraju naravno fasovao virus.

 

To je ovaj sa slike.

 

c1d5e0617fb52a92fb870cf756869a7a.jpg

 

Link to comment
22 minutes ago, Have_Fun said:

Mislio sam da su ako su normalno hteli da odigraju mec, to znaci da nije bilo nikakvih naznaka da su zarazeni pa sam se pitao kako im je onda palo da urade test.

Ovo sto si odgovorio objasnjava

Sad sam citao i to da je moguce da imas virus i sve prodje gotovo bez povisene temperature.
Da li je to mit ili stvarno istina?

 

Mislim da je neko već kačio procenu da kod profesionalnih sportista koji su u punoj fizičkoj spremi i mlađi od 30 godina, ovo stvarno može da prođe i kao obična prehlada mada će određeni procenat da se ozbiljno razboli.

 

A to što im sada sve više pada na pamet da se testiraju, rekao bih da opet ima neke veze sa proglašavanjem pandemije od strane WHO. Nisu slučajno sledećeg jutra krenule masovne obustave sportskih takmičenja (za koja se do tada tražio bilo kakav model koji bi ih nekako izgurao do kraja) a sve više sportista krenulo da se češe po glavi i premotava film unazad kako bi se setili o koga su se sve očešali u protekle dve nedelje.

Link to comment

definitivno je broj mnoooogo veci jer ne testiraju i one za koje je jsano da su zarazeni nego im se preporucuje samoizolacija. sad je to vec toliko rasporostranjeno da vrv mnogi znaju takve slucajeve. juce cula prijateljica iz sapca, na predavanjima za polaganje voznje neka sto dosla iz bolonje pre 10ak dana. nakon toga cela grupa osetila iste simptome, ova vukla par dana i juce zavrsila na hitnoj, visoka T itd, uzeli joj krv i poslali u bgd (samo njoj) ostal su prosli bez drame al nisu testirani nego dobili uputstva kako da se ponasaju.

usp[ut ona je isla tih 5-6 dana u skolu, nastavnik je, kao i njen muz..

Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Nije to samo u Srbiji već i u Fr a vjerujem i u drugim državama. 

da, jasno, to vrv who preporucuje jer nema kapaiteta , krivulja bi otisla previsoko, panika, itd..

 

ok, nek protutnji, nek se zarazimo nas 80%, meni svakom je frka za stare i bolesne a svi imamo nekog takvog svog..

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

Je l mogu samo da kazem za dnevnik da mi se sere od Vucicupederizma kritikovanja Trampa sto je zatvorio letove za Sengen?

 

Ovo kukanje oko slektivnosti nema smisla - corona virus u Ameriku celu nije stigao iz Britanije i Irske vec iz Italije koja sama ima 30x vise zarazenih od onih u UK.

 

+1. Šengen je jedan od razloga zašto će ovo da se razbukti po celoj Evropi, tako da mera kao takva ima smisla. Drugi par cipela je to što je Zlatokosa, poput ove naše Psihopaćenice, preko noći prešla iz retardiranog šaljenja u doom&gloom mod.

 

Za koju nedelju će morati da zabrani ulaz i državljanima UK, to je samo pitanje vremena.

 

Okačio sam juče tvit nekog EU aparatčika koji je na zabranu odgovorio kako ne smemo da dozvolimo ekonomske šokove. Njima je i dalje prvi prioritet da spasu svoje avio prevoznike koje će ova zabrana totalno da zakolje. Trebaće im malo vremena da shvate da je WHO u sredu sahranila poslednje nade u koliko-toliko bezbolan finansijski ishod svega ovoga, da je u ekonomskom smislu tačka bez povratka pređena i više ništa neće biti isto. Nakon što virus odradi svoje sledi ili kompletan reset svetske ekonomije ili spasavanje sadašnjeg poretka primarnom emisijom uz sve posledice koje ista nosi.

Link to comment

Coronavirus je stigao u ameriku preko Kine (u Seattle).

Nije problem što je zatvorio granice i u evropi su počeli polako to da rade, Slovenija prema italija, austrija, njemačka mjeri temperaturu svima koji dolaze iz francuske.

Edited by borris_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...