Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Krošek said:

 

ne testiraju jer ne mogu, izgleda. jednostavno kilave s tim testiranjem, nemaju dovoljno testova. korejci su puno vise haj tek sa tim, jebiga za te neke stvari mi u starom svetu smo malo indijanci u poredjenju sa j korejom koja prednjaci u mnogo cemu. 

ali zar to samo po sebi vec nije jasan znak da tu nesto debelo ne valja?

pa valjda je osnovna stvar u ovom treutku da se zna ko je zarazen

sto zbog njega samog sto zbog drugih

Link to comment

editovao sam post pogledaj ostatak molim te 

---

jeste dokaz je da ne valja ali nije logicno da smrtnost bolesti zavisi od testiranja tim pre sto bolest nema leka, i lece se tezi slucajevi u bolnici, a prosecni kod kuce. znaci testiranje slabo sta tu utice 

Edited by Krošek
Link to comment
1 hour ago, Rumpelstiltskin said:

"Kоронавирус ће се наредних недеља и месеци ширити великом брзином и инфицираће се две трећине грађана. На томе се ништа неће променити ни када постане топлије и када прође класичан период грипа, каже Кристијан Достен, главни вирусолог берлинске клинике Шарите."
 

:mellow:

To potencira i njegova kancelarka krmača. Kina je pravi primer da to nije tačno. Da ima volje i želje, suzbilo bi se brzo i sa relativno malim posledicama. Ali nema.

Link to comment

potencira jer je to verovatno istina. ovo sranje je tu da ostane. sve dok ne naprave vakcinu, a ako to potraje godinu ili dve, kako kažu da će biti, i Kina i svi drugi će na kraju dogurati do ~2/3 zaraženih. Koliko dugo mogu držati stotine miliona u karantinu? Ti ljudi pre ili kasnije prosto moraju izaći napolje...

Link to comment

Pa kažu epidemiolozi da kad potencijal virusa toliko oslabi da svaki zaražen u proseku zarazi manje od jedne osobe, to je početak kraja epidemije. Mislim da ni Kinezi nisu toliko ludi da bi na sva zvona objavljivali da je prošao peak kod njih, da to nije tako.

Samo što će sad oni morati da se izoluju od drugih - računam da im neće teško pasti.

Edited by zgembo
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Meni samo nikako nije jasno kako je onaj sezonski grip pre par nedelja bio slučaj za zatvaranje škola, a ovo nije.

Zato što je skijaški-grip raspust koncipiran za pumpanje zimskog turizma, a sada ne znaju šta će sa još odlaganja nastave. Verovatno će do ponedeljka pokleknuti, mada koliko su ludi, na kraju će nehotice napraviti vojsku dečjih prenosnika.

Link to comment
15 minutes ago, zgembo said:

To potencira i njegova kancelarka krmača. Kina je pravi primer da to nije tačno. Da ima volje i želje, suzbilo bi se brzo i sa relativno malim posledicama. Ali nema.


Ovo što izjavljuju njihovi zvaničnici je baš intrigantno. Nisam čuo ovakve izjave iz drugih zemalja. E sad, pošto su to Nemci, moguće je da su sve proračunali, hlado i bez emocija, te doneli odluku da nema svrhe sprovoditi 'kineske' mere.

Link to comment
23 minutes ago, Krošek said:

editovao sam post pogledaj ostatak molim te 

---

jeste dokaz je da ne valja ali nije logicno da smrtnost bolesti zavisi od testiranja tim pre sto bolest nema leka, i lece se tezi slucajevi u bolnici, a prosecni kod kuce. znaci testiranje slabo sta tu utice 

oko ovog boldovaog smo i poceli celu pricu

 

a ovo ostalo, pa ko je uopste tvrdio da smrtnost zavisi od testiranja?

ali testiranje je svakako bitno, na prvom mestu da bi osoba koja je zarazena bila (sa sigurnoscu) svesna toga i preduzela adekvatne mere sto za sebe, sto da ne zarazi druge

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

 

Bem li ga, zanimljive cifre je iznio i Rudan, može se o ovome teoretisati, mada ne ovako kako je formulisao ovaj idiot. 

 

Čitao sam Rudanov tekst. Ne slazem se sa njegovim viđenjem da bi stajanje zemlje i privrede izazvalo tolike žrtve koje bi se mogle porediti sa žrtvama koje bi izazvao virus (ako se ne primene drastična mere odmah)

Link to comment
51 minutes ago, pbg12345 said:

ok

ali kako ti onda tumacis ovoliku smrtnost u italiji?

i zasto ne testiraju/registruju sve zarazene? (to je valjda osnovna stvar kod sistema koji normalno funkcionise)

tu tezu ste malopre izneli ti i james

zvuci mi cak i logicno da je tacno

ali james to tumaci prebukiranim kapacitetima i raspadom, ti se ne slazes

 

Sestra moje dobre prijateljice u Madridu ima sve simptome. Uredno se javila na broj, rekli joj da je najverovatnije korona. Kako nije u kriticnoj grupi ni po godinama, ni po zdravstvenom stanju, preporucili joj da se sama leci kod kuce. Nisu je testirali i nece. Kazu da je rizik i za nju i za druge da dolazi u bolnicu da se testira, a da oni nemaju ljudstva da testiraju sve prijavljene slucajeve i da pritom ne ugroze zdravlje svojih lekara.

 

To je, pretpostavljam, odgovor i zasto se ne testiraju svi zarazeni. Trijaza na nizem nivou.

 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Treba mu neko napisati krivičnu prijavu. 

 

 

Bem li ga, zanimljive cifre je iznio i Rudan, može se o ovome teoretisati, mada ne ovako kako je formulisao ovaj idiot. 

meni je i ono rudanovo, malo onako... previse "statisticki" tekst

moguce da on ima poentu donekle, ali em mi se cini da ije u pravu kad kaze da se mora ici u jednu od krajnosti, em nisam toliko siguran u razvoj onogo prvog slucaja

da ako bi se sprovele mere rigoroznijeg karantia da bi to nuzno dovelo do velikog broja posrednih zrtvi

 

pre mi se cini da je to prica koju namecu oni koji su zainteresovani za kapital, a ne za ljude

 

 

nego, sto se tice "odlaganja virusa", jel se igde pominje neka masovna proizvodnja aparata za vestacko disanje?

jer koliko sam laicki shvatio, najveci problem sa virusom je zapravo strah od prebukiranosti kapaciteta

ok, nisu ti aparati jedino bitno, ali verovatno jesu najvaznije sredstvo (pod pretpostavkom da se obezbedi dovoljno lekara i tehnicara da ih opsluzuju)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...