Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, Redoran said:

Ako je tačno ovo za Bolsonara onda ne vidim kojom magijom je Trampara mogao da izbegne infekciju.

 

Kladim se u tri života da su se i Tramp i Vučić testirali bar deset puta, a da prave predstavu za javnost.

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

a kako onda tumačiti statse iz Kine?

...

 

korejci su izuzetno brzom reakcijom - mnogo manje represivnim metodama, a mnogo vise detektivski - rano otkrili sve potencijalno inficirane, testirali sto i nesto hiljada ljudi pronasli oko osam hiljada i isplivala je stopa smrtnosti koja tezi ka oko 1%. prosto ne moze da se poredi sa kinom u kojoj je bilo prilicno saljenje na pocetku, i daleko od toga da su imali toliki zahvat testovima kao j koreja. 

Link to comment
14 minutes ago, SNARC said:

 

 

Evo i neceg pozitivnog..

 

Listam brazilske novine, kažu da se testirao, ali da još nije potvrđeno da je zaražen, rezultati u narednih par sati...

Link to comment

nego, sad pokusavam da se setim oni prvi slucajevi kod nas niko nije pominjao muskarca koji se vratio iz nemacke?

sad mi drugarica kaze da je otac devojcice sa kojom radi vec treci dan na infektivnoj i da je ima virus

pokupio ga gotovo izvezno na poslovnom putu u berlinu

 

inace ih je danas sa njim bilo jos 13 sa koronom tu gde on lezi

Link to comment
6 minutes ago, Krošek said:

 

korejci su izuzetno brzom reakcijom - mnogo manje represivnim metodama, a mnogo vise detektivski - rano otkrili sve potencijalno inficirane, testirali sto i nesto hiljada ljudi pronasli oko osam hiljada i isplivala je stopa smrtnosti koja tezi ka oko 1%. prosto ne moze da se poredi sa kinom u kojoj je bilo prilicno saljenje na pocetku, i daleko od toga da su imali toliki zahvat testovima kao j koreja. 

pa onda, po tvojoj teoriji, znači da u Kini tek treba da otkriju još gomilu zaraženih ako je broj testova jedini validan parametar za smrtnost

 

ali šta ako se ispostavi da Kina nema te zaražene i da su ovi statsi pravi a ipak im umiralo 4% ljudi? To će se odbaciti i samo će se Koreja razmatrati kad se bude pričalo o CFR korone?

 

p.s.

Kina treba da pronađe još 240.000 zaraženih da se spusti na CFR iz Koreje. Malo mi je to...

Edited by omiljeni
Link to comment

@pbg12345

 

ovde je provereno pravi fejsbuk post italijanske doktorke. prepric: ovo nije puki grup, radi se punom parom, nekada prazne bolnice sada su pune, nema maski, umorni smo, perite ruke blabla. 

 

https://www.snopes.com/fact-check/italy-doctor-cornona-not-flu/

 

- - -

@omiljeni

nebrojena masa zarazenih je odlezala bolest kod kuce u kini u sklopu "produzenog drzavnog praznika", i nisu nikoga vise zarazili, osim eventualno ukucana koji su isto prelezali bolest. to je taktika kine, i takve slucajeve nisu ni testirali niti ce. 

 

Edited by Krošek
Link to comment
46 minutes ago, pbg12345 said:

pisao sam pre neki dan

drugar otisao pre dva dana za nemacku da otvaraju sezonu

radi kao kuvar na jednom od tih recnih turistickih brodova

 

nije mi jasno da to nije obustavljeno

i jbt, ko su im sad klijenti?

inace su im putnici mahom penzosi iz zapadne evrope, usa, dalekog istoka

Nije obustavljeno i neće ni biti dok ne bude dogorelo. Linkovao sam juče predsednika Američkog instituta za zarazne bolesti (NIAID) koji je javno pozvao ljude da ne otkazuju kruzeve ako su zdravi. To je uradio nakon sastanka sa predstavnicima najvećih kruz kompanija, a posle dva dana su ga novinari pritisnuli i morao je da izjavi kako stariji ljudi ne treba uopšte da idu na krstarenja.:whistle:

 

Klijenti su isti kao i do sada - newly wed and almost dead. Bar to važi za pomenuti Princess koji je shvatio da se sav negativan publicitet vezuje isključivo za njihovo ime, pa im je odluka na mestu. Što se tiče tvog drugara, nek' mu je sa srećom. Ta industrija raspolaže sa dovoljno novca i uticaja da odlaže neizbežno. 

Link to comment

u koreji još nije prošlo dovoljno vremena da dođe do komplikacija kod zaraženih, sačekajmo kakvo će tamo biti stanje sledeće nedelje pa da onda izvlačimo zaključke o smrtnosti kod njih

Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

nisam ja mislio na to, nego na ono sto sam kasnije i okacio

 

da, ja sam ti preneo moje utiske o konkretnim stvarima koje si kacio (onaj tviter tred i ajatolahov post), a ovo sam okacio ja, kao primer iskrene ispovesti italijanskog lekara, gde se ne vide ti katastroficni elementi. drama jeste, ali na nivou sistema, pune bolnice (to se sada u ovom veku obavezno kaze "prepune" jer je jezik degenerisao) prevozenje pacijenata iz jedne u drugu bolnicu nije kolaps zdravstva. mislim jeste "nepovoljno", "lose" i dr pausalni kvalifikatori ali nije nesto gde se moze opravdano ocekivati puno veca smrtnost. 

Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

u koreji još nije prošlo dovoljno vremena da dođe do komplikacija kod zaraženih, sačekajmo kakvo će tamo biti stanje sledeće nedelje pa da onda izvlačimo zaključke o smrtnosti kod njih

 

Naravno

 

total recovered:

Korea - 333

China - 62826

 

posmatrati CFR iz Koreje i proglasiti ga za najmerodavniji je pogrešno.

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

da, ja sam ti preneo moje utiske o konkretnim stvarima koje si kacio (onaj tviter tred i ajatolahov post), a ovo sam okacio ja, kao primer iskrene ispovesti italijanskog lekara, gde se ne vide ti katastroficni elementi. drama jeste, ali na nivou sistema, pune bolnice (to se sada u ovom veku obavezno kaze "prepune" jer je jezik degenerisao) prevozenje pacijenata iz jedne u drugu bolnicu nije kolaps zdravstva. mislim jeste "nepovoljno", "lose" i dr pausalni kvalifikatori ali nije nesto gde se moze opravdano ocekivati puno veca smrtnost. 

ok

ali kako ti onda tumacis ovoliku smrtnost u italiji?

i zasto ne testiraju/registruju sve zarazene? (to je valjda osnovna stvar kod sistema koji normalno funkcionise)

tu tezu ste malopre izneli ti i james

zvuci mi cak i logicno da je tacno

ali james to tumaci prebukiranim kapacitetima i raspadom, ti se ne slazes

Link to comment
11 minutes ago, pbg12345 said:

ok

ali kako ti onda tumacis ovoliku smrtnost u italiji?

i zasto ne testiraju/registruju sve zarazene? (to je valjda osnovna stvar kod sistema koji normalno funkcionise)

tu tezu ste malopre izneli ti i james

zvuci mi cak i logicno da je tacno

ali james to tumaci prebukiranim kapacitetima i raspadom, ti se ne slazes

 

ne testiraju jer ne mogu, izgleda. jednostavno kilave s tim testiranjem, nemaju dovoljno testova. korejci su puno vise haj tek sa tim, jebiga za te neke stvari mi u starom svetu smo malo indijanci u poredjenju sa j korejom koja prednjaci u mnogo cemu. 

 

france24:

 

"South Korea can carry out more than 15,000 diagnostic tests a day, and had conducted 220,000 as of Wednesday. It has more than 500 designated testing clinics, including over 40 drive-through facilities that minimise contact between patients and medical workers.

The South has had the benefit of experience: it struggled with a lack of testing kits during the 2015 outbreak of Middle East Respiratory Syndrome (MERS), prompting it to create a system to expedite approvals.

Within weeks of the outbreak emerging in China, newly-developed COVID-19 testing kits which show results in just six hours received emergency government approval and were made available for clinics."

 

presli su igricu sto bi se reklo sa tim testiranjem. stotine nekih specijalnih klinika za testiranja i dr stvari koje su nama misaona imenica

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...