Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

18 hours ago, Dankan Ajdaho said:

o ovome sam malopre pisao

 

ovo ako je tacno, ja ne znam kako to drugacije nazvati nego raspad sistema

 

Trenutnu situaciju teško je zamisliti, a brojevi uopće ne objašnjavaju stvari. Naše bolnice su preplavljene COVID-19, rade na 200% kapaciteta. Prestali smo sa svim rutinskim procedurama, naše operacijske dvorane prenamijenjene su u jedinice intenzivne njege i sad prebacujemo ili uopće ne liječimo sve ostale hitne slučajeve kao što su moždani udari i traume. Imamo na stotine pacijenata s teškim respiratornim zatajenjem i mnogi od njih nemaju pristup ničemu osim maske za rezervoar (s kisikom)", nastavio je ovaj liječnik, a onda je iznio zaista jezivo priznanje.

Starije od 65 i kronične bolesnike se ni ne pregledava na intenzivnoj

"Pacijente iznad 65 godina ili mlađe od 65 s drugim bolestima se ni ne pregledava na intenzivnoj, i ne mislim da ih se ne intubira, kažem da ih se ne pregledava i da ih osoblje intenzivne ne obilazi kad im nastupi zastoj srca. Osoblje radi koliko može, ali i oni se počinju razbolijevati i emocionalno su preplavljeni", otkriva anonimni talijanski liječnik s odjela za intenzivnu njegu.

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Strašno. Ali ne kapiram koji je rezon vlasti da glumi ludilo, umjesto da dobrim hendlovanjem krize dignu sebi rejting. 

 

Zato što su nesposobni imbecili koji ne mogu da upravljaju ni puževom kućicom a kamoli kompleksnom krizom. Njihov domen je upravljanje medijima a ni to ne bi znali bez da im Alastair Campbell objasni kako.

Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

ako se neko seca, molim vas neka postavi link

dakle ispovest lekarke (eventualno lekara) da su pretrpani urgentnim slucajevima, da starije od neke dobi uopste ne uzimaju u razmatranje za lecenje...

 

da ne ispadne da izmisljam i pisem gluposti, a i zbog mene samog sad se vec tripujem da li sam to uopste procitao ovde, a znam da jesam

 

 

ovde i ovde + sam procitao to vece intervju na indexu.hr sa nekom doktorkom iz hrvatske koja radi u italiji ... isto je pricala ... trijaza

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

o ovome sam malopre pisao

 

ovo ako je tacno, ja ne znam kako to drugacije nazvati nego raspad sistema

...

 

postoji ozbiljna sumnja da je to fejk. 

Link to comment

Ne znam samo šta je obećao ovim doktorima pa učestvuju u ovoj šaradi s njim, umjesto da mu kažu "biće po našem inače smo najebali, i kao društvo i mi kao stručnjaci sa decenijskim karijerama". Sve matori ljudi, na kraju karijera, ne znam čega se plaše, nije da ih ima ko zamijeniti. 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Ne znam samo šta je obećao ovim doktorima pa učestvuju u ovoj šaradi s njim, umjesto da mu kažu "biće po našem inače smo najebali, i kao društvo i mi kao stručnjaci sa decenijskim karijerama". Sve matori ljudi, na kraju karijera, ne znam čega se plaše, nije da ih ima ko zamijeniti. 

Verovatno ih naša smrdljiva BIA ucenjuje decom, ženama, ljubavnicama. Ko zna čime? Verovatno nisu svi bili sveci u životu.Našli nešto.I sada to zloupotrebljavaju.

Link to comment
On 8.3.2020. at 21:54, Ayatollah said:

Muž moje sestre je medicinski tehničar u bolnici u Fermu, mestu na jadranskoj obali između Ankone i Peskare, u pokrajini Marche (otprilike negde u visini Zadra sa kontra strane Jadrana). Takođe, sestrin svekar je lekar u hitnoj pomoći u Fermu. Oni su nam javili da virus još uvek nije stigao do njih sa severa, tj. nema bolesnih u okruženju, ali je zato bolnica u Fermu pretrpana pacijentima sa severa Italije za koje više nema mesta u bolnicama na severu. Imaju barem 80-90 pacijenata sa koronom, od kojih je dvadesetak u kritičnom stanju, i zet misli da većina ovih kritičnih neće preživeti. Ono što je realan problem je to što niko ne zna šta će se dogoditi kad počnu da se razboljevaju na tom potezu južno od Bolonje - Peskara, Ankona, Rimini, Peruđa, Askoli, itd., jer su sve bolnice severno od Rima zatrpane pacijentima sa severa Italije, i niko ne zna ko će tretirati ove iz centralne Italije kada oni krenu.

 

Takođe, sestra mi kaže da atmosfera kod njih bukvalno podseća na Dawn of the Dead i slične filmove, po ulicama ima vrlo slabo ljudi, a bilo je i bukvalnog pustošenja prodavnica po Fermu, Porto San Đorđu i okolnim mestima. Uz to, ona sad ni ne može da mrdne nigde i sedi po ceo dan u kući sa ćerkom od 19 meseci, jer je vrtić zatvoren, pa se samo nadamo da ni zet ni njegov otac neće fasovati virus, ali se bojim da je rizik za to vrlo veliki.

@Krošek

evo i ovo

direktno od forumasa

ovo je stanje u nedelju

 

u lombardiji regiji od 10 miliona stanovnika je za 10ak dana od korone umrlo 744 ljudi

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

Ako je tačno ovo za Bolsonara onda ne vidim kojom magijom je Trampara mogao da izbegne infekciju.

 

Ako nije krenuce teorije zavjere.

 

Inace, dnevnik rtsa. Voditeljka - "zarazeni iz Kikinde nije umro, takodje svi ostali zarazeni korona virusom su zivi i zdravi:ph34r:

 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ne znam samo šta je obećao ovim doktorima pa učestvuju u ovoj šaradi s njim, umjesto da mu kažu "biće po našem inače smo najebali, i kao društvo i mi kao stručnjaci sa decenijskim karijerama". Sve matori ljudi, na kraju karijera, ne znam čega se plaše, nije da ih ima ko zamijeniti. 

 

Ako bi procesljao cime im se bave supruge ili potomstvo, mozda bi nasao odgovor. 

 

To je najcesca poluga ovih magaraca sa vlasti.

 

Inace, izgleda da je i onaj lepi premijer Kanade u paketu sa suprugom popasao Koronu, kaze tviter..nix provereno.

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

@Krošek

evo i ovo

direktno od forumasa

ovo je stanje u nedelju

 

u lombardiji regiji od 10 miliona stanovnika je za 10ak dana od korone umrlo 744 ljudi

 

nista ja ne vidim da se tu raspada i kolabira

Link to comment

a kako onda tumačiti statse iz Kine?

oni su smanjili nove slučaje sa 3000+ na 30-40 na dnevnom nivou, zatvaraju te montažne bolnice, proglašava se pobeda nad virusom...znači da su testirali mnogo i sveobuhvatno.

a CFR je tek nešto malo ispod 4%

meni to deluje kao realnija vrednost u odnosu na Koreju koja još uvek svakog dana ima 250-500 slučaja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...