Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 minutes ago, morgana said:

ok, kako epidemiolozi to tumace? kon je sokiran, ostale nisam cula. 

taj skor je uvremenjen i sigurno ne znaci mnogo bez konteksta.

Pa imaš vesti iz Italije, na severu na aparate stavljaju samo one koji su izgledniji da prežive (čitaj: mlađe) pošto ih nema dovoljno. Zato smrtnost raste.

 

Pritom je u Italiji zaraženo tek 0,02% stanovništva.

Edited by vememah
Link to comment

Jedino što taj procenat govori o Italiji jeste da su ovo neozbiljno shvatili i da im je sistem kolabirao. Zato je bitna ova prevencija, karantini, da se kupi vrijeme i sistem rastereti koliko je god moguće. To svakako nije procenat smrtnih ishoda. 

Link to comment

troll on

To ljubljenje je zaista jedna od stvari na koje se covek tesko navikava u Spaniji, al' tako je kako je., valjda ce malo oladiti sada.

off

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Apropo Južnokoreanaca, jel može neko da opiše šta su oni sve preduzeli u borbi protiv epidemije? 

Koje su njihove metode i primenjena rešenja?

On 10.3.2020. at 2:57, Skyhighatrist said:

Why are Korea’s Covid-19 death rates so low?

 

Ne zajebavaju se Koreanci (Korejci?) ni malo, jes ih usro Šinčeonji, al' bolje od ovog mislim da ne može niko.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

troll on

To ljubljenje je zaista jedna od stvari na koje se covek tesko navikava u Spaniji, al' tako je kako je., valjda ce malo oladiti sada.

off

 

troll on
proveo sam neko vreme u latinskoj americi...
još teže se oni navikavaju na nas... upoznajem se sa nekom devojkom, ona cmok cmok, a ja refleksno cmok ali 3 puta, ženska se prepade

off

Link to comment
11 minutes ago, James Marshall said:

Jedino što taj procenat govori o Italiji jeste da su ovo neozbiljno shvatili i da im je sistem kolabirao. Zato je bitna ova prevencija, karantini, da se kupi vrijeme i sistem rastereti koliko je god moguće. To svakako nije procenat smrtnih ishoda. 

A čiji sistem od zapadnjaka nije na putu da kolabira? Jesi li video grafike po kojem su praktično sve zapadne zemlje na italijanskom putu, jedino što kasne desetak dana?

 

Treba ponovo to da kačim?

 

OK, evo u spoileru, izvinjavam se svima koji su se nagledali ovoga:

 

Edited by vememah
Link to comment

Ali opet taj procenat u situacijama kad se ne zna ukupan broj zaraženih ne znači ništa. 

 

Ti kanda malo i uživaš u ovome? 

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

A čiji sistem od zapadnjaka nije na putu da kolabira? Jesi li video grafike po kojem su praktično sve zapadne zemlje na italijanskom putu, jedino što kasne desetak dana?

 

Treba ponovo to da kačim?

 

a nije samo to ... mislim da jos nismo videli nista

 

narednih dve nedelje te brojke u italiji ce samo ici gore

 

cak i duze, zato sto, verujem, njihov karantin/disciplina se ne moze uporediti sa kineskim

Edited by cedo
Link to comment

Pa ne može ničiji, ono, Kinezi su odgovorili kao i Rusi sa Černobilom, jedino oni, rekao bih, su bili u stanju da sprovedu takav striktan odgovor. 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ali opet taj procenat u situacijama kad se ne zna ukupan broj zaraženih ne znači ništa. 

Italija ima 0,02% registrovanih obolelih među stanovništvom i raspada im se sistem, a ozbiljni ljudi izjavljuju da očekuju 40, 50 ili 60% obolelih. Neka je sada i 10x potcenjen broj obolelih, šta misliš, kako će to izgledati?

3 minutes ago, James Marshall said:

Ti kanda malo i uživaš u ovome? 

Ne uživam nego sam prestrašen jer ne vidim pozitivne znakove oko sebe ni u Evropi, a pratim ovu temu od početka.

Edited by vememah
Link to comment

meni je jedna stvar fascinanta, sve drzave imaju italiju kao primer i onda reaguju ovako mlako. recmo ukrajina je reagovala dobro za sada, imaju samo jedan slucaj, odmah zatvorili skole, sport se ne igra vise, dakle sve je zatvoreno. oni cak nisu ni razmatrali da se lige oldoze, oni su jednostvano prekinuli ligu i salju strance doma. svedska sa druge strane ima 800 zarazenih i ponasaju se nonsalantno, igra se kosarka najnormlanije u gradovima gde ima virusa i to se igra sa publikom. 

 

zasto se jednostavno ne zatvori bukvalno sve na mesec dana pa da vidimo kakvi su efetki, ovako ce se udaviti svi. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...