Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, goofs said:

Aha, izlecili su virus (koji su btw sami napravili) i onda su super

Ne stavljaj mi reči u usta. Nisu super nego su organizovani. Zapad očigledno ne ume da se tako organizuje, što će ga i te kako koštati.

 

Kad bi makar bili u stanju da primene hongkonške ili singapurske mere, bilo bi super. Problem je što je celu stvar sve teže staviti pod kontrolu kako vreme odmiče i sve više zdravstvenih radnika se izbacuje iz stroja.

Edited by vememah
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

 

Aha, izlecili su virus (koji su btw sami napravili) i onda su super, a oni nacisticki logori po zemlji, hong kong, vesanja i istrebljivanje slobodnog stanovnistva koje se zameri vodjama, to nista?

Jel znas sta je bilo sa likom koji je samostalno i van znavnicnih medija izvestavao o Koroni jos na samom pocetku? Jel znas i sta su pokusavali da urade tada sa vestima o virusu, pa im nije poslo za rukom?

 

Ne zajebavajte, Kina je kurac od drzave.

 

:isuse:

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Jel znas i sta su pokusavali da urade tada sa vestima o virusu, pa im nije poslo za rukom?

E ti mi objasni, otvori prvu stranicu topika i vidi ko je najviše pisao na njoj.

Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

Pa ti napiši ako znaš zapadnu zemlju koja se posle početnog šoka ovako dobro organizovala kako je šef misije SZO u Kini Aylward opisao.

:rolleyes: Opet ti... Gde sam ja to osporio kineski odgovor na krizu? Radi se o mnogima koji će posle svega ovoga da potrče da prihvate i neka druga kineska rešenja. A neće ih biti malo.

Link to comment

Kinezi su se organizovali tek pošto se virus debelo raširio. Sad su se i Italijani organizovali, ali prekasno. Svi će se na kraju organozavati, ali sa mesec dana zakašnjenja.

 

edit: ja ne kapiram tu logiku, evo sad i predstavnik SZO kod nas priča da još uvek nema potrebe za nekim merama. Logično bi mi bilo da mere uvedeš prerano nego prekasno.

Edited by Anonymous
Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

Ne stavljaj mi reči u usta. Nisu super nego su organizovani. Zapad očigledno ne ume da se tako organizuje, što će ga i te kako koštati.

 

Kad bi makar bili u stanju da primene hongkonške ili singapurske mere, bilo bi super. Problem je što je celu stvar sve teže staviti pod kontrolu kako vreme odmiče i sve više zdravstvenih radnika se izbacuje iz stroja.

 

Neko je pisao o superiornosti kineskog sistema, sad vidim da nisi ti, ali si me citirao. Sve sto sam rekao stoji, sistem im je totalitaran i samim tim los. Mozda efikasan, ali los.

 

Zapad ima drugih falinki, to ne sporim.

 

9 minutes ago, Joe D said:

jel bi moglo bez 'kina napravila virus' budalastina?

 

Nisu ga namenski pravili, ali...je dosao iz Kine, zar ne? I uvukao se u coveka zato sto su jeli zivotinje koje ne bi trebalo da se jedu, i prodavali to po pijacama cija je sanitarna ispravnost ravna prosecnom klozetu. Isto je bilo i sa SARSom.

Link to comment
6 minutes ago, Anonymous said:

Kinezi su se organizovali tek pošto se virus debelo raširio. Sad su se i Italijani organizovali, ali prekasno.

Broj umrlih u Italiji na milion stanovnika je u ovom trenutku 6x veći nego u Kini sa tendencijom brzog rasta, tako da je kinesko kašnjenje smehotresno malo u odnosu na italijansko.

Edited by vememah
Link to comment

Treba uvesti krivicnu odgovornost u slucajevima da ljudi dolaze iz mesta zarista, ne prijavljuju se nigde i ne samoizoluju. Ove mere nemaju smisla kad se gomila gastosa vraca i samo na svoje dupe misle

Edited by Krcun
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Broj umrlih u Italiji na milion stanovnika je u ovom trenutku 6x veći nego u Kini sa tendencijom brzog rasta, tako da je kinesko kašnjenje smehotresno malo u odnosu na italijansko.

Nije uporedivo, s obzirom da su Kineski slučajevi bili skoncentrisani 98% u provinciji Hubei, koja ima stanovnika koliko Italija. Razmazano na celu Kinu, naravno da Italijani imaju više po glavi stanovnika.

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:

 

Neko je pisao o superiornosti kineskog sistema, sad vidim da nisi ti, ali si me citirao. Sve sto sam rekao stoji, sistem im je totalitaran i samim tim los. Mozda efikasan, ali los.

 

Zapad ima drugih falinki, to ne sporim.

 

 

Da kineski sistem nije totalitaran, ne bi tako efikasno reagovao u krznoj situaciji i suzbijanju virusa.

Možda grešim, ali čini mi se da bi se zapadni sistemi vrlo brzo urušili pod teretom ovakve krize ( i ne samo epidemiološke krize),  i ne bi mogli adekvatno brzo da reaguju kao kineski

E sad, šta je tu bolje po pojedinca, nisam pametan...

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Nije uporedivo, s obzirom da su Kineski slučajevi bili skoncentrisani 98% u provinciji Hubei, koja ima stanovnika koliko Italija. Razmazano na celu Kinu, naravno da Italijani imaju više po glavi stanovnika.

Ne 98% već 80%, a virus je po tebi pretpostavljam sam stao kako se ne bi znatnije proširio po celoj Kini i to nema nikakve veze s merama koje su preduzimali.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...