Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

 

Quote

 

Hubei Provincial People's Government Website

2020-03-12 14:01

 
The website of the Hubei Provincial People's Government published a scientific article on prevention and control of the Tongji Hospital of Huazhong University of Science and Technology on March 12 (originally entitled "Fertility test should be performed on men of appropriate age with new coronary pneumonia"). The full text is:
 
New coronavirus infections are mainly caused by damage to the lungs and immune system, but in theory new coronavirus infections can also cause testicular damage. Therefore, the team of Professor Li Yufeng from the Reproductive Medicine Center of Tongji Hospital of Huazhong University of Science and Technology reminded that males of appropriate age who have new pneumonia should undergo fertility check after recovery.
 
The new coronavirus invades cells through the combination of spike protein (S protein) and host cell angiotensin-converting enzyme 2 (ACE2), causing tissue damage. In addition to the lung, ACE2 is also expressed in many other organs of the human body, such as the testis, small intestine, kidney, heart, and thyroid. Among them, the testis expresses a large amount of ACE2, mainly concentrated in testicular spermatogonia, support cells and mesenchymal cells, which are closely related to male reproductive function.
 
The seminiferous seminiferous tubules, also called seminiferous tubules, are the places where spermatogenesis occurs. There are spermatogenic cells and supporting cells at all levels. The seminiferous cells are contained between the seminiferous seminiferous tubules. Spermatogonial cells are precursor cells that form sperm; supporting cells are essential for maintaining the microenvironment of sperm development. Adult supporting cells no longer divide and the number is constant; interstitial cells are the main cells that synthesize and secrete androgens. Androgens can promote spermatogenesis and male reproductive organ development, and maintain male secondary sexual characteristics and sexual function.
 
Although no research has confirmed whether neocoronavirus infection damages the testes and affects male fertility, neocoronavirus is highly similar to SARS virus, and its infection invading cell receptor is the same, namely ACE2. Although no SARS virus has been detected in the testes, SARS infection can still cause severe immune damage to the testes, cause orchitis, and cause extensive destruction of reproductive-related cells.
 
Therefore, it is theoretically speculated that new crown infection may cause testicular damage, affecting sperm production and androgen synthesis. Obstructed sperm production will affect male fertility, and severe cases may cause male infertility; androgen deficiency may affect male secondary sexual characteristics and sexual function, and reduce quality of life.
 
Therefore, for men with a history of infection, especially men with fertility needs, it is best to perform fertility-related inspections such as semen quality and hormone levels after rehabilitation in order to identify problems and deal with them as soon as possible.

 

 
preporuka kineskih vlasti muškarcima koji su se oporavili od virusa da se testiraju na sterilitet i provere hormonsku sliku
ako je fake molim da se obriše
 
Ako ima doktora, pitanje: da li je ovo sličan proces koji se dešava i kod zauški, pošto i one ostavljaju posledice kod pacijenata koji su ih preležali?
Edited by slow
Link to comment
13 minutes ago, Ayatollah said:

Moja žena je zvala jutros kontakt centar za Covid 19, i na kraju se posvađala sa doktorkom sa druge strane. Ima od sinoć suvo grlo i kašlje, te se generalno ne oseća dobro (što je kod nje doduše relativno često i bez Covida), pa je ostala kući danas i zvala broj kontakt centra, predstavila se kao koleginica - lekar specijalista i pitala na koji način treba sada da postupi, obzirom da radi ambulante i ima ležeće pacijente u bolnici. Kravetina sa druge strane telefona je prvo pitala da li je bila u Italiji ili Nemačkoj, ili u kontaktu sa nekim kome je potvrđen Covid, pa kad je ona rekla da nije, napušila je što je uopšte zvala i očiutavala je bukvicu kako je vrlo neprofesionalno što zove a prethodno nije proučila terapijski algoritam u kome se to spominje, itd. Na opasku moje žene da je ove nedelje pregledala barem 50 ambulantnih pacijenata i da ima još toliko ležećih, to da zove opreza radi, ova joj odgovorila da stavi masku i ide na posao, i da ne paniči, i kakav je ona to lekar, pa se sve završilo međusobnim pičkaranjem.

 

Suma sumarum, od države ovde ne treba niko da očekuje apsolutno ništa, a naš zdravstveni sistem postoji samo na papiru i forme radi, što sam video prošle nedelje kad sam kevu vodao po VMA i Urgentnom zbog bubruga. Ako i preživimo koronu, to će biti uprkos državi, a ne zahvaljujući istoj.

aaa

sve ti jebem

znamo svi gde zivimo, ali opet, covek se nekako nada minimumu  necega

sledeci korak je verrovatno da tvojoj zeni zaprete otkazom 

 

da, pravo je pitanje kako mi uopste opstajemo sa ovakvom drzavom

Link to comment
a neki će je možda i nadživeti...
pa hoce. pogledaj svuda, u svom sistemu, gde radish, u tudjim sistemima gde periodichno 'gostujesh', svuda su neki ljudi koji su ustali rano i vrte pedale uprkos svemu, bez drugih interesa i namera, eto tako. zato shto nas je josh uvek vishe, ili bar dovoljno, zato se sve nije josh srushilo.

sent from bubamoto

Link to comment
Quote

Međugorski biznismeni: Sve je to božja volja, ne treba se bojati koronavirusa

 

Ovaj naslov je na vise nivoa :ph34r:

Edited by borris_
Link to comment

Ne znam da li je već bilo:

 

Quote

Ana Brnabić: “Podatak o broju respiratora tretira se kao državna tajna u svim zemljama. Ja vam kažem da ima dovoljno respiratora i molim sve građane da veruju svom zdravstvu i svojim institucijama. Želimo da budemo 200 odsto sigurni da ih ima, zato nabavljamo još, a ne zato što ih nemamo.”

 

Link to comment

Kada je reč o putnicima koji koriste javni prevoz, najvažnije je, kaže, da, ako su doputovali iz zemlje ili regiona sa visokim ili umerenim rizikom od korona virusa, pažljivo prate svoje zdravlje.

 

"Ako posumnjaju na simptome koji uključuju temperaturu i kašalj, moraju se odmah izolovati i potražiti lekarsku pomoć", podsetio je Vesić

 

:covid19:

Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

 

Pa ti posle zameraj nešto kineskom političkom uređenju. Jedino tamo postoje šanse da ovakav ološ snosi adekvatne posledice za svoje postupke.

 

Decenije potpunog prepuštanja države biznisimatm, sjebavanja svakog sistema, negativne selekcije i dozvoljavanja da potpuni kreteni i amateri zauzimaju odgovorna mesta, dolaze na naplatu u Evropi izgleda, a Srbiju ne treba ni spominjati. I kao i kod svake krize do sada, dal su poplave, dal je zagađenje, evo sad i epidemija, prva stvar svim vlastima je da se slučajno ne ugroze biznisi, nemoj samo vanredne mere, karantine, bilo šta da uvodiš, da nekom kriminalcu stane posao na par dana, da izgubi profittm. Tako je Italija najebala, Nemačka nije mnogo bolja, naši debili se bave deljenjem vaučera za turizam, to je najvažnije. I onda kada stvari odu skroz dođavola , sistem se nađe u situaciji da na skoro svakoj poziciji sa koje se bilo šta odlučuje ima nekog degena poput piksija iz knez mihajlove. Jbg, decenijama se zajebavamo sa retardima, i sad krizu treba da nam hendluju ovi :covid19: likovi. Sve će da se svede na snalazi se svako za sebe kako znaš i umeš. U Kini bi prvo takvi degenerici teško prošli kroz sistem selekcije za bilo kakvu odgovornu funkciju, a i ako prođu, pohapsili bi ih sada u toku krize ta ovako lupetaju i unose zabunu. Ali jebiga, sloboda i demokratija. 

Link to comment
16 minutes ago, Anonymous said:

Ne znam da li je već bilo:

 

 

 

Pa juce je ministar zdravlja hrvatske objavio ... Valjda imaju oko 700 ukupno.

 

Link to comment
1 hour ago, Zabalujev said:

Što se kombinata tiče, moj lokalni je vrlo racionalan, nek radi od kuće ko kod misli da mu nije dobro ili se smatra ugroženim. ja poslao kući slinavog kolegu - znam sa je alergija, ali nema potrebe sa se unosi dodatna nervoza u ofis.

Ionako očekujem da od ponedeljka proglase u kod nas drastičnije mere, nije ni bitno.

Centrala u Brexitlandu mi je komična, i dalje cinculiraju sa radom od kuće, mada su poslali pola menadžmenta u kućnu izolaciju jer su bili na nekom problematičnom događaju. Nemoj slučajno da neko provede sat dva vreme gledajući tv kući, unesto jira tablu...

 

Mi smo dobili dozvolu za rad od kuće do daljnjeg, s tim što sam ja još danas morao da završavam neke poslove. Trudio sam se da bar ljudima koji nisu još ukapirali šta se dešava predočim toliko da bar imaju neku osnovnu svijest o dešavanjima. Tipa, koleginica koliko juče bjesni zato što joj je put do Barselone preko Bolonje pomjeren u termin koji joj ne odgovara umjesto da su joj vratili pare, ali će svejedno otići jer ne želi da baci 200 evra.

Kad sve ovo bude gotovo, Nestorović treba krivično da odgovara.

Link to comment

niko ih nema dovoljno. negde sam procitao da nemacka ima 30000. to ne moze da pokrije ni 5% stanovnistva u isto vreme. U Nemackoj. Na stranu sto pitaj boga koliko ih je vec u upotrebi. 

 

Dakle, bilo bi lepo da ne lazu ljude, ali ocigledno je to previse za ocekivati. Videcemo sta ce da pricaju kad budu krenuli da ih kace na Potemkinove respiratore.

Link to comment
6 hours ago, Gricko said:

Bojko: 

Европска унија показала је да није спремна да се избори са епидемијом коронавируса, изјавио је бугарски премијер Бојко Борисов током заседања Савета безбедности те земље. Ниједна од чланица ЕУ не поседује довољну резерву маски, заштитне одеће, аспиратора, респиратора, навлака за обућу, рукавица. Ниједна – зато што нико није могао да предвиди овакав развој ситуације.

Što jes', jes'. Svi poznati virusi dosad su se zaustavljali na državnim granicama, ovaj je potpuno iznenadio ceo svet.

 

Posebno kad imamo u vidu da je Kina crna rupa iz koje ne dolaze nikakve informacije pa i dalje niko ne zna kojom magijom su ga Kinezi zaustavili zbog čega je njihovo iskustvo apsolutno neprimenljivo bilo gde drugde.

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...