Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

51 minutes ago, braca said:

U mom kombinatu malo panika... 

 

Juče popodne doneta odluka da interno zaposleni rade po sistemu rotacija, 2 nedelje od kuće, dve nedelje u kancu... Za nas spoljne konsultante kao potrošnu robu odlučilo da dolazimo svaki dan, ali ipak uz obavezu da nosimo laptop kući svako veče. 

 

Dolazi kolega u toku popodneva sa drugog kampusa (jedno 20 km od nas), kaže došla hitna da pokupi jednog, slošilo mu se, pametnjaković imao simptome ali nastavio da dolazi... 
 

Na kraju dana krenem kući, zvoni telefon, insistira, ja na skuteru, ajde parkiram sa strane da vidim ko navalio... Šef projekta : nemoj sutra da dolaziš, radimo svi od kuće. Pojavio se sumnjiv slučaj na prvom spratu...

 

 

gde si ti ?

Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

Jbt, da li je realna vest da će podeliti penzionerima po 4000 din ?

 

Onima sto preteknu prebace od onih koji umri

Link to comment

Što se kombinata tiče, moj lokalni je vrlo racionalan, nek radi od kuće ko kod misli da mu nije dobro ili se smatra ugroženim. ja poslao kući slinavog kolegu - znam sa je alergija, ali nema potrebe sa se unosi dodatna nervoza u ofis.

Ionako očekujem da od ponedeljka proglase u kod nas drastičnije mere, nije ni bitno.

Centrala u Brexitlandu mi je komična, i dalje cinculiraju sa radom od kuće, mada su poslali pola menadžmenta u kućnu izolaciju jer su bili na nekom problematičnom događaju. Nemoj slučajno da neko provede sat dva vreme gledajući tv kući, unesto jira tablu...

Link to comment

"Turizam, transport i logistika su najugroženiji sektori u Srbiji", rekla je premijerka i dodala da je prva mera u turizmu podela dodatnih 60.000 vaučera, čime će ukupno 160.000 vaučera ublažiti pad broja stranih turista.

 

:covid19:

Link to comment
2 minutes ago, Apollo Creed said:

"Turizam, transport i logistika su najugroženiji sektori u Srbiji", rekla je premijerka i dodala da je prva mera u turizmu podela dodatnih 60.000 vaučera, čime će ukupno 160.000 vaučera ublažiti pad broja stranih turista.

 

:covid19:

Udri brigu na veselje, naš večni moto.

Link to comment

Dobro, to su neke ekonomske mere. Paralelno sa medicinskim mora da se radi i na njima. Zavisno od tezine ekonomske stete  i razvoja situacije i one se moraju prilagoditi. Vacueri ce posle epidemije ublaziti pad u turizmu delimicno. 

Link to comment

Sa penzosima nisu ekonomske vec politicke mere. Ocajnicki pokusaji da se spreci pad rejtinga(ako vec nije poceo da pada ozbiljno) zbog ocajnih odluka oko virusa.

Link to comment
2 hours ago, Spirit said:

Upravo pričam sa sestrom. Moja sestričina, srednja škola, ima grlobolju i kašlje. Doktorka je pregledala, konstatovala da su joj pluća čista i da nema razloga da izostaje iz škole (inače je odličan učenik). Sestra upravo otišla da doktorki pomene majku majčinu...

 

edit: inače u firmi u toku anketa o tehničkoj osposobljenosti rada od kuće (net, laptop, vpn)...

Moja žena je zvala jutros kontakt centar za Covid 19, i na kraju se posvađala sa doktorkom sa druge strane. Ima od sinoć suvo grlo i kašlje, te se generalno ne oseća dobro (što je kod nje doduše relativno često i bez Covida), pa je ostala kući danas i zvala broj kontakt centra, predstavila se kao koleginica - lekar specijalista i pitala na koji način treba sada da postupi, obzirom da radi ambulante i ima ležeće pacijente u bolnici. Kravetina sa druge strane telefona je prvo pitala da li je bila u Italiji ili Nemačkoj, ili u kontaktu sa nekim kome je potvrđen Covid, pa kad je ona rekla da nije, napušila je što je uopšte zvala i očiutavala je bukvicu kako je vrlo neprofesionalno što zove a prethodno nije proučila terapijski algoritam u kome se to spominje, itd. Na opasku moje žene da je ove nedelje pregledala barem 50 ambulantnih pacijenata i da ima još toliko ležećih, to da zove opreza radi, ova joj odgovorila da stavi masku i ide na posao, i da ne paniči, i kakav je ona to lekar, pa se sve završilo međusobnim pičkaranjem.

 

Suma sumarum, od države ovde ne treba niko da očekuje apsolutno ništa, a naš zdravstveni sistem postoji samo na papiru i forme radi, što sam video prošle nedelje kad sam kevu vodao po VMA i Urgentnom zbog bubruga. Ako i preživimo koronu, to će biti uprkos državi, a ne zahvaljujući istoj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...