Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

I ja sam razmišljao da svoje matorce pošaljem u selo, ali sam se onda setio da više od 2/3 sela pečalbari u Austriji i Italiji. Šta će biti kad oni nagrnu nazad...nisam pametan :ph34r:

Link to comment

Noćas, kad nisam mogla da zaspim od silne sekiracije, razmišljala sam da mi kao civilizacija super egzistiramo samo dok je sve manje više ok, te soliteri od kilometra u visinu, te mostovi preko okena, te biranje pola nerođenog deteta i slične p.m., a onda sve ode do đavola u sekundi, jer nismo spremni za epidemiju širih razmera. Niko ne zna kao da postupi, nema opreme, ljudstvo nije obučeno, nema kapaciteta. Životeeeeeee.

Link to comment
litije u cg najavljene i za danas. dvije poznanice vjeruju da ih tamjan štiti od virusa.
to je ta neka prosvećenost i principijelnost.
 
 
na vazduhu su i peru ruke.

sent from bubamoto

Link to comment

U Danskoj 513 registrovanih, 2 u kritičnom stanju, 1303 u karantinu.

Većina javnih delatnosti radi od kuće ili su na plaćenom odsustvu.

Obrazovne ustanove od sutra se zatvaraju, neke već ne rade od ponedeljka.

U svim firmama u kojima sam bio ovih dana postavljeni su posteri sa upozorenjima i uputstvima, dezinfekciona sredstva i sapuni su pojačani količinski. 

Ja imam let domu momu u ponedeljak, nadam se da DK neće otići u crvenu zonu do tada.

Link to comment
4 minutes ago, Arkadija said:

Noćas, kad nisam mogla da zaspim od silne sekiracije, razmišljala sam da mi kao civilizacija super egzistiramo samo dok je sve manje više ok, te soliteri od kilometra u visinu, te mostovi preko okena, te biranje pola nerođenog deteta i slične p.m., a onda sve ode do đavola u sekundi, jer nismo spremni za epidemiju širih razmera. Niko ne zna kao da postupi, nema opreme, ljudstvo nije obučeno, nema kapaciteta. Životeeeeeee.

isto

sve se raspadne u sekundu

i cini mi se da smo svakim novim danom sve nesposobniji po tom pitanju

a pitanje je koliko su ljudi vise uopste sposobni da samostalno vode zivot u onom bazicnom smislu. oslonjeni smo na moderne tehnologije, ako toga nema opsta paika

Link to comment

Secam se davno, jos kao klinks kada sam citala o mikroorganizmima, koliko su dugo pre nas na ovoj planeti i na kraju svuda u svemiru, oduvek sam osecala strahopostovanje i neku nelagodu. Nicega me nije strah, osim te zebnje koju stvaraju ovakve stvari, jer mogu da se dese. I bilo je pitanje trenutka, a verovatno nas cekaju u buducnosti mnogo gori scenariji.

 

 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

isto

sve se raspadne u sekundu

i cini mi se da smo svakim novim danom sve nesposobniji po tom pitanju

a pitanje je koliko su ljudi vise uopste sposobni da samostalno vode zivot u onom bazicnom smislu. oslonjeni smo na moderne tehnologije, ako toga nema opsta paika

 

mislim da nije oslonjenost na tehnologije problem, već na društvo u celini.

recimo da ovo potraje nekoliko meseci. u prodavnicama neće imati šta da se kupi jer će lanci proizvodnje i transporta stati.

a koliko nas je sposobno za nekakvu samoodrživu egzistenciju? da ima, recimo, porodicu na selu sa prasićima, kravama, baštom... ?

Link to comment
37 minutes ago, djordje geprat said:

idem sa ženom sutra na selo, do daljeg. tamo nema žive duše. rakije imam dovoljno. u prodavnici u belanovici je maksimalno 2 kuca u isto vreme.

ne znam šta će uraditi sa unučicom. obdanište (moguća zaraza tamo) ili bake servis (moguća zaraza u prevozu). najradije bih da je vodim na selo no, ne može bez majke. zayebato.

 

Ne znam kolika je unučica. Prošlog leta smo klinca (tada manje od 3 godine) dali probno na selo sa babom i dedom na 2-3 dana, pred vikend, da možemo da ga uzmemo ako zakuka. Ostao pun mesec. Prvih 10 dana jedva da su ga naterali na telefon da priča, toliko nije imao vremena od dvorišta i slobode.

Ovog leta ga šaljemo na celo leto. Jun-septembar, dolazićemo vikendom.

Link to comment

Upravo pričam sa sestrom. Moja sestričina, srednja škola, ima grlobolju i kašlje. Doktorka je pregledala, konstatovala da su joj pluća čista i da nema razloga da izostaje iz škole (inače je odličan učenik). Sestra upravo otišla da doktorki pomene majku majčinu...

 

edit: inače u firmi u toku anketa o tehničkoj osposobljenosti rada od kuće (net, laptop, vpn)...

Edited by Spirit
Link to comment
7 hours ago, pasha said:

Dakle Tramp uradio za Srbiju ono sto je Srbija trebala uraditi. Ponavlja, Njujork je ozbiljno zariste.

 

Uzgred, nije još uvek jasno da li se odnosi na Srbiju. Obuhvaćene su šengenske zemlje. Možda će biti prošireno i na ostale ali za sada nema potvrde da je linija BEG-JFK u suspenziji.

 

ExYu Aviation blog kaže da je Air Serbia po naređenju vlade (najzad) obustavila sav saobraćaj sa Italijom i pride Švajcarskom. Uz to otkazuju gomilu letova u narednom periodu ali ne po naređenju već najverovatnije zbog drastičnog pada tražnje.

Link to comment
Jel obrisan onaj video kako Lončar brifuje stručnjake pre jučerašnje KZN ili ne mogu da ga nađem?
Bukmarkovao ga juče da ga ne izgubim..



Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
10 minutes ago, Tale said:

Jel obrisan onaj video kako Lončar brifuje stručnjake pre jučerašnje KZN ili ne mogu da ga nađem?

ovo je bilo posle konferencije

Link to comment
15 hours ago, Conspirator said:
15 hours ago, Krcun said:
Kazu iz ministarstva da ne mogu da objave novi presek jer je previse poseta na sajtu.

Eh, kada bi barem postojala mogućnost da se na internetu objavljuju zvanične informacije od javnog značaja na nekoj velikoj platformi na kojoj nalog ima veliki broj ljudi. Ali jebi ga, to ne postoji... šta ćeš.

 

Radio?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...