Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, Anonymous said:

 

Jadno to medicinsko osoblje tamo. Ostaće traume za tri života.

 

Ne mogu sad da pokriju glupost i neodgovornost države, relativno nedavno je njihov ministar spoljnih poslova pozivao strane turiste da nastave da dolaze u Italiju.

 

Poenta je; gde je država i posledično društvo neorganizovano i nedisciplinovano, sranje poprima katastrofalne proporcije. 

 

Budući da imamo najgoru i najnestručniju vlast na planeti, a da smo kao društvo potpuno propali po svim osnovama, cenima da će kod nas pošast dostići biblijske razmere.

Link to comment

Bojko: 

 

Quote

Европска унија показала је да није спремна да се избори са епидемијом коронавируса, изјавио је бугарски премијер Бојко Борисов током заседања Савета безбедности те земље.Ниједна од чланица ЕУ не поседује довољну резерву маски, заштитне одеће, аспиратора, респиратора, навлака за обућу, рукавица. Ниједна – зато што нико није могао да предвиди овакав развој ситуације.

 

Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

Ja sve negde računam neće valjda, budale bog čuva, itd.

 

maksimalna dnevna temperatura za danas najavljena je čak 23 stepena. mada još nije potvrđeno da će to zaista biti prepreka za virus. 

Link to comment
4 hours ago, pasha said:

Dakle Tramp uradio za Srbiju ono sto je Srbija trebala uraditi. Ponavlja, Njujork je ozbiljno zariste.

 

Srbija još uvek nije u potpunosti obustavile letove prema Italiji, tako da...

 

Ruku na srce, taj idiotizam nije samo Srbija demonstrirala. Najveće evropske avio kompanije su tek pre dva-tri dana počele da kompletno obustavljaju letove za Italiju, do tada su uglavnom rešilitm stvar tako što su obustavili Milano. Italijanska vlada i danas, nakon što je proglasila sve i svašta na celoj teritoriji, nema nameru da formalno zatvori aerodrome barem u Lombardiji. Potpuno je neverovatno kako se vlasti širom Evrope ponašaju i pogotovo kako su se ponašale dobrih DESET dana po izbijanju žarišta u Italiji, sa posebnim akcentom na avio saobraćaj.

 

Ova Trampova uredba je too little, too late. Mislim, pomoći će u sprečavanju daljeg nekontrolisanog širenja virusa ali do sada učinjena šteta će debelo da im stigne na naplatu. Ko god uvodi neke ozbiljne mere, radi to sa 10-15 dana zakašnjenja. Potpuno neverovatno.

Link to comment

Ja se ne uzdam u to da bog čuva budale već samo u to da su Srbi paničari.

I da se jako brzo prešlo iz kurobolje u jao nama mod.

Taj mod u ovim uslovima nije neka sreća ali je i dalje bolji od kurcobolje.

Link to comment

mi smo poremećen narod pa lako skačemo iz krajnosti u krajnost.

imam utisak da je juče na ulicama bilo mnogo manje ljudi.

Edited by beta kentauri
Link to comment
2 hours ago, svajcika said:

Da se zapamti sta je ova budala pricao.....

 

 

Pa ti posle zameraj nešto kineskom političkom uređenju. Jedino tamo postoje šanse da ovakav ološ snosi adekvatne posledice za svoje postupke.

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

 

 

Onaj neko juče što napisa da su poslednji put respiratori za drżavne bolnice kupovani 2009. je baš lupio. Netačno skroz, nabavljaju se s vremena na vreme, ovi moji lekari iz porodice su dobili prošle godine nove i u nekoliko navrata od te 2009.

(Ne kažem uopšte da ih ima dovoljno; ali nabavljaju se svakako češće nego jednom u 11 godina)

Link to comment

Što bi se reklo, na vreme doneta odluka :isuse:

Jbt, šta su mislili do sada, da će nas pandemija zaobići, da će nas spasiti toplo vreme?

Koja grupa diletanata vodi ovu državu.

Pa šta ste čekali do sada, bando nesposobna!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...