Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

10 hours ago, extragluv said:

zar infektivna nije u jeku renoviranja?

 

 

 

Raspisali hitan teneder kada je korona pocela da se siri po evropi.

Link to comment

Takodje nece ako i imas temperaturu a nisi putovao il nisi u lancu do sad otkrivenih

Krajnje vreme da prosire kriterijum, nije vise importovani virus, odomacio se i tesko uci u tragove

@Apollo Creed

Edited by InvisibleLight
Link to comment

ITALY SHUTS DOWN

Italy closes all commercial activities, offices, cafes, shops

Only transportation, pharmacies, groceries will remain open

Link to comment
11 minutes ago, Anonymous said:

Jel' bilo ovo?

 

Quote

 

Dvanaest putnika i dva vozača autobusa preventivno su pregledani u Zavodu za javno zdravlje u Novom Pazaru i nijedan od njih nije pokazao da ima simptome te bolesti.

"Izvršene su preventivne mere, da se ljudi stave u nadzor. Svi su dobro, bez ikakvih znakova bolesti i nastavili su dalje putovanje", rekao je dr Šefadil Spahić, direktor Zavoda za javno zdravlje (ZJZ) u Novom Pazaru.

 

Da dodam i ovo: priveli odbeglog Italijana, uradili neko instant testiranje i zaključili da su svi ostali putnici okej. Krajnje ozbiljan pristup :sleep:

 

Link to comment
10 minutes ago, Блок_64 said:

 

Ovaj bre odlepio nacisto.Prvo genetski ne mogu da dobijem virus jer sam srbin a sada ipak mogu posto sam pusac.Teraj se bre Nestorovicu u pizdu materinu.Koga ces ti da lecis najebo je.

 

ako pusis onda si oskvrnuo svoju superiornu genetiku tom losom navikom. ko visoko leti nisko pada. vidis nije tesko :fantom:

Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

Takodje nece ako i imas temperaturu a nisi putovao il nisi u lancu do sad otkrivenih

Krajnje vreme da prosire kriterijum, nije vise importovani virus, odomacio se i tesko uci u tragove

@Apollo Creed

 

Pa to i kažem... "zvaničan"broj je netačan i to višestruko,nema previše smisla ni pratiti te covid19.rs brojke.

Drugim rečima,silno smo najebali...

 

Link to comment

Kod nas u Ekvadoru je 17 slucajeva registrovano.

Sad, da li imamo srece ili nemamo dobre podatke i testiranje, tek taj broj se vrlo sporo uvecava i nema eksponencijalne tendencije. 

 

Prvi slucaj se detektovao 29 februara, 

Sedmog marta je bilo 14 slucajeva, a jedanaestog marta 17 slucajeva.

Link to comment
4 minutes ago, Bogotac said:

18000 hiljada kosta test u jednoj privatnoj klinici,pitao danas.

 

E da,tako mi i taj drugar reče...oko 150 evra.

Link to comment
17 minutes ago, Spirit said:

Da dodam i ovo: priveli odbeglog Italijana, uradili neko instant testiranje i zaključili da su svi ostali putnici okej. Krajnje ozbiljan pristup :sleep:

 

 

Italijan pobegao iz hrvatskog karantina u Crnu Goru (znači prošao granicu bez muke), ko zna šta je dalje radio i pojavio se u autobusu Kotor-Beograd.

 

Baš čudo što Crnogorci još nijednog zaraženog nisu otkrili.

 

edit: plus naši geniji, očekuju valjda da će putnici istog sekunda posle kontakta sa Italijanom početi da pokazuju simptome.

 

Edited by Anonymous
Link to comment
Ovaj broj od 18 je smešan.
U Srbiji je taj broj zaraženih u ovom trenutku sigurno x10.
Suština je da ljude neće/nemaju dovoljno testova/testovi su skupi da testiraju...dva drugara već par dana pokušavaju da se testiraju jer su bili u Švajcarskoj i ne mogu...jel imate temp?nemate?sačekajte par dana...
Tako da ono...covid19.rs je jedan džouk bre...
Verovatno si u pravu za broj zaraženih, a ova taktika testiranja ne mora da bude loša. Ovako laički, ako 80% zaraženih ima blage simptome, najbolje za zdravstveni sistem je da ostanu kući.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Djolle said:

Verovatno si u pravu za broj zaraženih, a ova taktika testiranja ne mora da bude loša. Ovako laički, ako 80% zaraženih ima blage simptome, najbolje za zdravstveni sistem je da ostanu kući.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

 

Naravno da ne...zato što ti ne ostaju kući.

Ovi moji su par dana išli na posao,prodavnice,kafiće...tek danas im ovi sa posla rekli da dođu ponovo na posao kad dobiju rezultate testa.:covid19:

A nije da nisu probali da se testiraju...

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...