Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Znaci omikron uz vakcinu kao grip?
 
 

Умире се и од грипа..
Пре короне милиони сваке године..
Сад не постизавају..
  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, VukJov said:


Марија из Милана је молекуларни биолог, и као таква се у медицину разуме као Марица у крив курац..
Срећом у србијици постоје ‘независни’ медији, па РТС и слични никада неће победити у опскурности, колико год се трудили..
Читава прича око короне је на глобалном нивоу успела само зато што је ниво интелигенције у јасном паду од првог века на овамо..
Пре само тридесетак година било би немогуће продати овако бизарну причу, камоли раније..

aman, žena nije pametovala uopšte, ona deluje kao normalna osoba

pričala je o statistikama iz Italije, gde i živi

ne mora da bude epidemiolog, to mogu da razumem i ja, kao arhitekta

 

naravno da mi je pala na pamet JA, ali oni, iako slabo vakcinisani, su dosta mlađi, te ni njihova statistika ne govori o tome kako ćemo se provesti mi ovde

 

zapravo je žena dosta jasno agitovala za vakcinaciju, e sad, druga je stvar što to kod nas ne radi

Link to comment
3 hours ago, Friend said:

Znaci omikron uz vakcinu kao grip?

 

 

 

Pa makar što se fizičkog stanja tiče (da se ogradim-iz moje LIČNE perspektive), to je jako dobar opis.

  • +1 1
Link to comment
Džaba bilo konja vranih, ovo neće biti moguće zaustaviti maskama i sl. Dovoljna su dva udaha i to je to.
Nakon dvije godine i dalje o apsolutima, a riječ je o omjerima, matematici i velikim brojevima. Maska je i dalje barijera. Recimo da je kod delte spriječila 2 zaraze od 20 kontakata, a kod omikrona 1 od 30 - to je i dalje usporavanje. Pomnoži taj 1/30 sa deset milijuna susreta dnevno i.... jel

ABC epidemiologije, jel to i nakon dvije godine treba ponavljati?
  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, VukJov said:


Умире се и од грипа..
Пре короне милиони сваке године..
Сад не постизавају..

višak smrti- Italija (2015-2019) 635.000, (2020) 740.000. Korona pored svih/nekakvih mera ubija mnogo više i mnogo brže. Umiranje od gripa minorno povećava mortalitet, korona je povećala za 10% i više prošle godine, ali se lampice ni onda ne pale. Posebno kada je staro stanovništvo, slabo vakcinisano ili nevakcinisano. Brojke su grozne, a može potrajati još godinama. Mortalitet kao da smo u ratu.

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Roger Sanchez said:

Nakon dvije godine i dalje o apsolutima, a riječ je o omjerima, matematici i velikim brojevima. Maska je i dalje barijera. Recimo da je kod delte spriječila 2 zaraze od 20 kontakata, a kod omikrona 1 od 30 - to je i dalje usporavanje. Pomnoži taj 1/30 sa deset milijuna susreta dnevno i.... jel

ABC epidemiologije, jel to i nakon dvije godine treba ponavljati?

 

Sve lajt varijante zaštite (maska i sl) kod Omikrona neće u široj slici dati značajnije rezultate jer bi se morale nositi doslovno 24/7. Ovo sranje je jednostavno suviše zarazno.

 

Da me se ne shvati pogrešno, ja jesam za nošenje maski i za sve ostale logične preventivne mere (distanca, higijena itd), ALI, te mere neće dati očekivane rezultate. 

 

Ovo sranje je suviše zarazno, i samo apsolutni lockdown tipa zavarivanje vrata bi dao vidljiv rezultat.

 

Poenta je - treba da se pripremimo na neizbežno - a to je masovno zaražavanje i prolazak infekcije kroz celokupno stanovništvo. To je to dragi moji, drage moje.

 

Naravno, ko god ima mozga, dočekaće to sa tri doze vakcine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...