Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Spekulišemo nas par da je ovde (Beograd) prisutan trenutno neki virus, to jest, to je činjenica, ali je spekulacija da je neka lajt varijanta kovida. Po školama smo masovno bolesni od grlobolje, kašlja koji traje par nedelja, ali naglo počinje i to je ono što je neobično. Grlo, nos, kašalj. Bez temperature. Bez komplikacija (doduše svi smo vakcinisani uredno)

Deca ipak nisu, a i kod njih sve isto.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Spekulišemo nas par da je ovde (Beograd) prisutan trenutno neki virus, to jest, to je činjenica, ali je spekulacija da je neka lajt varijanta kovida. Po školama smo masovno bolesni od grlobolje, kašlja koji traje par nedelja, ali naglo počinje i to je ono što je neobično. Grlo, nos, kašalj. Bez temperature. Bez komplikacija (doduše svi smo vakcinisani uredno)

Deca ipak nisu, a i kod njih sve isto.

moj muz i ja samo to prosli, kao i gomila ljudi oko mene, kolege, prijatelji - par nedelja me drzala kijavica, grlobolja (plus glasne zice), ne iscrpljenost za lezanje, ali svakako ni top forma. posle toga jos ostali povremeni problemi sa sinusima, kod mene, a i vecine ostalih. ali su mi lekari koje sam pitala rekli da kruzi taj neki virus sa upravo opisanim simptomima.

prosle zime smo bili uglavnom po kucama, ove zime su se virusi opasno razigrali.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Aleksija said:

moj muz i ja samo to prosli, kao i gomila ljudi oko mene, kolege, prijatelji - par nedelja me drzala kijavica, grlobolja (plus glasne zice), ne iscrpljenost za lezanje, ali svakako ni top forma. posle toga jos ostali povremeni problemi sa sinusima, kod mene, a i vecine ostalih. ali su mi lekari koje sam pitala rekli da kruzi taj neki virus sa upravo opisanim simptomima.

prosle zime smo bili uglavnom po kucama, ove zime su se virusi opasno razigrali.

 

Da, to je taj definitivno. Prošle godine su ljudi i nosili maske, pa nije ni bilo drugih virusa, osim po vrtićima.

Link to comment
30 minutes ago, Svemir Zeka said:

Spekulišemo nas par da je ovde (Beograd) prisutan trenutno neki virus, to jest, to je činjenica, ali je spekulacija da je neka lajt varijanta kovida.

ma da nije nešto na O.... :rolleyes:

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Kolega biologičar spekuliše, mi laici slušamo :D

ne ozbiljno.

uzmimo UK: u ponedeljak su imali zvaničnih 50k slučaja, a nezvaničnih 200k (po modelu NHSa). U nedelju prema tom modelu treba da imaju 1 milion. 

Sličan model norveškog ministarstva zdravlja kaže da će imati podjednako suludih 300k dnevno (za Norvešku koja ima 5miliona stanovnika).

Sećam se da sam čitao kako su Južnoj Africi pre 10ak dana oko 80% onih koji su u bolnici, tamo došli zbog nečeg potpuno trećeg, te im je omikron konstatovan sasvim slučajno. 

Omikron svuda oko Srbije, jedino ga tamo nema - važi. Jel rade naši sekvenciranje? Verovatno ne rade. Jel postoje neke mere koje bi makar usporile njegovo širenje? ne postoje. 

 

Srbija je stekla određen, procentualno jako visok imunitet (vakcinacijom ili zaražavanjem). Možda baš ovako protutnji, samo sa slinama. 

Barem se ja nadam da je sve ovako. 

  • +1 3
Link to comment

@barrcodepa i meni se to čini suvislo. Ne uklapa se samo :D to što smo se testirali, doduše ja samo antigenski, al neki i PCR, i negativni su testovi. E sad, kao što rekoh, kolega ima teoriju i za to, ali ja ne umem da je prenesem, a da nešto ne izgrešim

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

@barrcodepa i meni se to čini suvislo. Ne uklapa se samo :D to što smo se testirali, doduše ja samo antigenski, al neki i PCR, i negativni su testovi. E sad, kao što rekoh, kolega ima teoriju i za to, ali ja ne umem da je prenesem, a da nešto ne izgrešim

kad mogu antivakseri da izvlace svoje teorije iz pete, sto ne bismo i mi.

prvoborci omikrona, kao oni sto su lezali koronu u novembru 2019. (ispostavilo se, doduse, da je sigurno bilo i takvih slucajeva, samo ne bas na gomile, kao sto tvrde urbane legende)

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

kad mogu antivakseri da izvlace svoje teorije iz pete, sto ne bismo i mi.

prvoborci omikrona, kao oni sto su lezali koronu u novembru 2019. (ispostavilo se, doduse, da je sigurno bilo i takvih slucajeva, samo ne bas na gomile, kao sto tvrde urbane legende)

 

Ja sam razne teorije izvodila, i napalo me, kao zašto širim paniku. I to jer sam u martu 2020. napisala na instagramu na svojoj slici covid19 survivor :D i kao, zašto lažem ljude da sam preležala kad je zvanično došao virus tačno 4.3.2020. :ziga:A ja u februaru htela dušu da ispustim. Sad mi i lekari, potpuno zvanično, pišu status post covis.

A za novembar '19, imamo i taj slučaj, nečega što se nije desilo do tad, nezabeležno (testovi na sve viruse, ništa). To mi je delovalo kao nategnuto, ali sad mi više ne izgleda tako

Link to comment
Spekulišemo nas par da je ovde (Beograd) prisutan trenutno neki virus, to jest, to je činjenica, ali je spekulacija da je neka lajt varijanta kovida. Po školama smo masovno bolesni od grlobolje, kašlja koji traje par nedelja, ali naglo počinje i to je ono što je neobično. Grlo, nos, kašalj. Bez temperature. Bez komplikacija (doduše svi smo vakcinisani uredno)
Deca ipak nisu, a i kod njih sve isto.
Niste jedini. Prošle subote dete krene sa istim simptomima, posle 3 dana žena, 3 dana posle nje ja i evo nas dvoje još kašljemo i slinavimo, plus glavobolje razne ima tome 7 dana. Testovi svi negativni, mada se ne sećam kad meni fervex nije pomogao posle 2 kesice a ovde ne pomaže ni posle 4 dana kad sam prestao. Pola detetovog odeljenja sa istim simptomima plus roditelji. A svi negativni. Grip mangupira.
  • +1 2
Link to comment

Znaš šta, pošto sam olupala glavu na sve moguće aspekte pandemije, palo mi je na pamet i to da smo možda i svi mi promenili percepciju, šta je više bolest, a šta nije, kako je izgledalo ranije. Ja imam inače probleme s plućima, ne teške ali umerene, sinuse, itd, imam neki uzorak da procenjujem u odnosu na to kako je to ranije izgledalo. Pa sam na osnovu toga došla do kriterijuma "ovo mi se još nije desilo" kao kriterijum koji s velikom verovatnoćom upućuje na ovu nesreću

Link to comment
14 minutes ago, Zlurad said:
2 hours ago, Svemir Zeka said:
Spekulišemo nas par da je ovde (Beograd) prisutan trenutno neki virus, to jest, to je činjenica, ali je spekulacija da je neka lajt varijanta kovida. Po školama smo masovno bolesni od grlobolje, kašlja koji traje par nedelja, ali naglo počinje i to je ono što je neobično. Grlo, nos, kašalj. Bez temperature. Bez komplikacija (doduše svi smo vakcinisani uredno)
Deca ipak nisu, a i kod njih sve isto.


 

mada se ne sećam kad meni fervex nije pomogao 


Samo jedno pitanje, gde ste iskopali dilera za Fervex? :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...