Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Teniski turnir u Indian Wells-u  u Kaliforniji otkazan/odložen nakon što je potvrđen jedan pozitivan slučaj u gradiću  u kom se održava.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

 

Mislio sam na ono: "food, supplies & $100 a day". Iz tvita nije bilo jasno ko to zapravo dobija, ovde sam pronašao pojašnjenje:

 

 

 

 

 

Mislim da je u Australiji jedini razlog zašto ovo nije izvodljivo to što za to nema političke volje, tačnije to ide kontra vladajućoj ideologiji. (Sindikat ovih dana nešto pritiska da se to uradi za radnike na nesigurnom zaposlenju, ali to ne uključuje self-employed i ako bi to uopšte i usvojili, to će biti nešto kao 40 dol. dnevno, o $100 može samo da se sanja.)

Link to comment

ja sam drugi mesec u karantinu, idem samo do prodavnice i ofisa jednom u 2-3 dana. polazem nade na toplo prolece i da ce se ponoviti situacija sa SARS-om, kada je po prici kineza virus nestao sa visim temperaturama. cudi me da nema preciznijih podataka kako ce virus reagovaiti, jer ako to ne resi problem ovo ce cigledno potrajati. kine ce ove i sledece nedelje poceti sa radom, obbrazovne ustanove ce verovatno biti zatvorene do septembra. ako vrucina ne resi problem, verovatno ce doci do povecanja broja novih  zarazenih, ali ne ocekujem nagle negativne promene, mislim da  ce popustati kontrolu polako i pratiti situaciju. peking i sangaj su skoro virus-free, ali i dalje su sve mere na snazi, ukljucujuci i 14 dana karantin za dosljake u peking 

 

da li je neko naleteo na nesto vezano za ocekivanu reakciju virusa na vise temperature,  sto ima smisla procitati i da je iz pouzdanih izvora?

Edited by banecare1
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

Ortakinja upravo okacila story na Instagram sa koncerta u Dortmundu. Kako je to moguce ako su zabranili okupljanja za vise od 1000 ljudi?

nije jos zabranjeno vec je ostavljeno pokrajinama da odluce

Link to comment
12 minutes ago, Mos said:

Ortakinja upravo okacila story na Instagram sa koncerta u Dortmundu. Kako je to moguce ako su zabranili okupljanja za vise od 1000 ljudi?

Nemacka: federalna vlada preporucila otkazivanje a ostavila pokrajinama da odluce da li ce sprovesti u delo.

Svajcarska (jos pre deset dana): federalna vlada iskoristila neki specijalni zakon koji joj dozvoljava da naredi kantonima sta da rade, valjda prvi put u novijoj istoriji, i otkazala sve dogadjaje preko 1000 ljudi.

Link to comment

Koliko je širenje virusa opasnije u manjim zatvorenim prostorima sa relativno velikim brojem ljudi u odnosu na ovakva masovna okupljanja na otvorenom?

 

Konkretno, primer prepunog busa gde su ljudi zbijeni jedni uz druge naspram stadiona na otvorenom? Čini mi se da po Beogradu ovo može da bukne bez problema s obzirom na aktuelnu situaciju sa gradskim prevozom.

Link to comment

@MalvoNebitno je dal je 1000 ili 20 ljudi, u bliskom kontaktu se virus siri na isti nacin,

 

@banecare1Ovde kazu da mu toplo vreme verovatno nece napraviti veliku stetu nazalost (imas primer Singapura ili Afrike)

Link to comment

Možda se ne računa toliko na toplo vreme koliko na: 

Ozone: A powerful weapon to combat COVID-19 outbreak

Quote

According to results of the experiment on how ozone kills SARS virus conducted by the national P3 laboratory headed by Professor Li Zelin, ozone is effective in killing the SARS virus inoculated on green monkey kidney cells, realizing a killing rate of 99.22%. The virus found in Wuhan and SARS virus both belong to the coronavirus. Researchers found that the novel coronavirus is 80% similar to the SARS virus in their genome sequences. It is reasonable to predict that ozone is equally effective in preventing and controlling the new coronavirus

 

Edited by Spirit
Link to comment

Pa govorim o intenzitetu bliskog kontakta. Trenutno si u Beogradu u gradskom prevozu u bliskom kontaktu sa desetoro ljudi u svakom momentu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...