Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

sačekaćemo da vidimo kako su odlučili da omikron bude dobar ili loš

 

Džonson reče da je frka kod njih zato što nisu vakcinisali većinu stanovništa na vreme...videćemo kako će se odvijati situacija  u ostatku Evrope ove pošasti

Edited by Raven Phi
Link to comment
sta god ti odgovara, mozes da je obozavas ili osudjujes.
meni je, s druge strane, vazno zbog toga sto uglavnom oni koji forsiraju prirodni imunitet naginju ka teorijama o blazem obliku virusa koji se sada siri. takodje govore o tome da treca doza nema svrhu, vec da treba radosno pristupiti zarazavanju. ja bih ipak vise volela da vidim solidne podatke, bez agende i tumacenja.
 
 
 
radosno pristupanje zarazavanju je za idiote.

a i radili smo to vec, bar 2x :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

sinoc sam bio na jednoj lokaciji u sangaju kada su iz ministarstva vanjskih poslova javili da se u susednoj zgradi pojavio zarazeni japanac. obicno u takvim slucajevima zatvaraju kvartal, kako nas ne bi zatvorili na 2-3 nedelje, oma sam sa koleginicom iskljucio telefon i izleteli na ulicu. kada smo izasli iz gated community prvo smo skrenuli levo, ali prema nama su (svojim poslom) isli ljudi u belom sa maskama, tako da smo napravili 180 stepeni i krenuli desno, nasli taksi i vozi misko. inace, svi zovu taksi preko mobilnog, ali smo imali srece da naletimo na parkirano vozilo.

 

za sat vremena su nam sa lokacije javili da su zatvorili samo tri zgrade i vec je bio sator sa ekipom za testiranje. 

 

sada je frka kako ce nam se odraziti u mobilnim aplikacijama. jer dok imas zeleni kod sve je ok, ali ako si nandzarasti ili crvenkast to je problem i kada se vratim u peking mogu biti karantinisan.

 

juce sam radio test, danas jos jedan i planiram da letim za ostrvo hainan. ako me  puste trebalo bi da je sve ok, ako tamo zaglavim karantin nece mi tesko pasti, samo da imam terasu sa pogledom na more. 

 

kod je trenutno zelen, ali pise da sam bio u krajevima sangaja koju su pod rizikom. peking ulazi u paranoicnu fazu zbog olimpijade i bolje da se ne izlazi iz grada, ali ja moram zbog posla

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
Quote


In Norway, health authorities warned that if no countermeasures were taken Omicron could infect up to 300,000 people a day compared with the previous peak of about 1,000 cases. Frode Forland, Norway’s state epidemiologist, told the Financial Times that about 500 hospital admissions a day was a more realistic prediction, almost double the previous peak.

 

ovo bi bilo kao kada bi u Srbiji registrovali (mada ne znam kako bi to tehnički uopšte moglo) ~ 400.000 novozaraženih dnevno. 

(Norveška ima 5miliona ljudi) 

 

Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

sinoc sam bio na jednoj lokaciji u sangaju kada su iz ministarstva vanjskih poslova javili da se u susednoj zgradi pojavio zarazeni japanac. obicno u takvim slucajevima zatvaraju kvartal, kako nas ne bi zatvorili na 2-3 nedelje, oma sam sa koleginicom iskljucio telefon i izleteli na ulicu. kada smo izasli iz gated community prvo smo skrenuli levo, ali prema nama su (svojim poslom) isli ljudi u belom sa maskama, tako da smo napravili 180 stepeni i krenuli desno, nasli taksi i vozi misko. inace, svi zovu taksi preko mobilnog, ali smo imali srece da naletimo na parkirano vozilo.

 

za sat vremena su nam sa lokacije javili da su zatvorili samo tri zgrade i vec je bio sator sa ekipom za testiranje. 

 

sada je frka kako ce nam se odraziti u mobilnim aplikacijama. jer dok imas zeleni kod sve je ok, ali ako si nandzarasti ili crvenkast to je problem i kada se vratim u peking mogu biti karantinisan.

 

juce sam radio test, danas jos jedan i planiram da letim za ostrvo hainan. ako me  puste trebalo bi da je sve ok, ako tamo zaglavim karantin nece mi tesko pasti, samo da imam terasu sa pogledom na more. 


Jbg, tako se to radi. Evropljani i Ameri će pre pustiti desetine hiljada ljudi da umru nego ovako ozbiljno da shvate pandemiju. Još im demonstriraju neki mentoli.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

sinoc sam bio na jednoj lokaciji u sangaju kada su iz ministarstva vanjskih poslova javili da se u susednoj zgradi pojavio zarazeni japanac. obicno u takvim slucajevima zatvaraju kvartal, kako nas ne bi zatvorili na 2-3 nedelje, oma sam sa koleginicom iskljucio telefon i izleteli na ulicu. kada smo izasli iz gated community prvo smo skrenuli levo, ali prema nama su (svojim poslom) isli ljudi u belom sa maskama, tako da smo napravili 180 stepeni i krenuli desno, nasli taksi i vozi misko. inace, svi zovu taksi preko mobilnog, ali smo imali srece da naletimo na parkirano vozilo.

 

 

Ovo kao neka scena iz Bornovog ultimatuma.

Kako su ti ljudi tamo ozbiljni...kakve su mere za olimpijadu?

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

radosno pristupanje zarazavanju je za idiote.

a i radili smo to vec, bar 2x :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

znam, slazem se. no ocigledno i dalje ima sledbenike. posle jebene dve godine svega sto gledamo.

Link to comment
300k zaraženih dnevno?!
Da nije ta cifra malčice preterana? Tako bi se za nedelju dana završila epidemija u Norge.

Da li je preterano ili ne, to je zvanična procena / model zvaničnih vlasti u Norveškoj.
A nekako ide u pravcu modelu NHS UK da oni zapravo imaju TRENUTNO 200k novozaraženih dnevno.
Link to comment
11 hours ago, vememah said:

 

Jaoj sto bi dobro bilo, da se zavrsi ova grozna prica sa pandemijom vise :).

i zatvore ove teme 

inace, sanjala vememaha vec 3 puta. Svaki put je bio gospodin covek, stalozen i smiren :D

Edited by Sandradjer
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...