Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

To govno se izgleda širi nenormalno :blink:.
 
Ko prehlada, gde pročitah da je uzelo neki protein od iste pa možda i zato slabi simptomi

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Ko prehlada, gde pročitah da je uzelo neki protein od iste pa možda i zato slabi simptomi

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

ja vishe ne mogu da imam nikakav kovid. majke mi ne mogu. ne mogu ni da mislim da ce neko drugi da ga ima :isuse: :cry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 



je l' moze sazvakano neko u par crtica da ispise sta su dobre vesti :)
a video cu pregledati posle trke F1.. ne uklapa mi se u termin :D 

Link to comment

Biće džabe eventualno 5 ili čak 10 puta manja smrtnost kod onih koji uspeju da dođu u bolnice ako talas bude 20 ili 50 puta veći od bilo kog dosadašnjeg i zgusnutiji od ranijih. Onda gomila ugroženih ljudi neće uopšte moći da dobije mesto u bolnici.

 

To je problem.

 

Naravno, možda se desi neko čudo da talas ne bude ogroman, ali zasad ne vidim šta će to tačno da ga spreči kad se uspešno zaražavaju i šire dalje i preležali i vakcinisani, više nego kod delte.

 

Sa ovakvom zaraznošću moraju se sprovoditi vrlo stroge mere da bi se on držao pod kontrolom, a mnoge zemlje na to neće biti spremne.

 

Crno je omikron (piše letnji talas pošto je u pitanju južna polulopta):

 

FFs0iEHXIAkXSvG?format=jpg&name=4096x409

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Mozda i ranije, nema mera, niti ce biti uvedene, nema testiranja, niti izolacije sumnjivih, ide zima. Ama bas nista pozitivno, a ovo se prenosi kao ludo. Nisam bas pratila detaljno, ako je zaraznost 2-3 puta veca u poredjenju sa deltom zaista zabrinjavajuce 

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Biće džabe eventualno 5 ili čak 10 puta manja smrtnost kod onih koji uspeju da dođu u bolnice ako talas bude 20 ili 50 puta veći od bilo kog dosadašnjeg i zgusnutiji od ranijih. Onda gomila ugroženih ljudi neće uopšte moći da dobije mesto u bolnici.

 

To je problem.

 

tako je, plus što će se podići smrtnost zbog povećanja broja zaraženih

 

https://www.pnas.org/content/118/49/e2110117118 - ukratko rečeno, nosite isključivo FFP2/3 maske, oblikujte deo za nos prema slovu W

  • +1 1
Link to comment

Pročešljala je dovoljno već i delta, nešto ne verujem da će (može) biti gore, neki imunitet krda se već uspostavio

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

sad citam neku epidemioloskinju koja kaze da je 100% juznoafrikanaca bilo izlozeno virusu, da ih se vecina vec zarazila, mnogi po 2-3 puta, a da su neki i cetvrti put dobili koronu. tako da... jbga.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...