Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

slabije pratim poslednjih par dana, al bih bacio par random teza..

-nameca se prica kako respiratori zlate vrede, a realno stanje je da se teski slucajevi koji zavrse na respiratoru u 54% slucajeva zavrsavaju smrtnim ishodom, dok teski slucejevi sa intezivnom negom se zavrsavaju sa smrtnoscu od 46%

-ako posmatramo brojeve iz kine, namecu se dva zakljucka da ili su lazni ili nisu, ako nisu onda bi jedan od razloga takvog stanja bilo upravo  to sto pacijente nisu lecili agresivno(preko respiratora), a sto nije slucaj u evropi..

-ne kazem da kina nema dobre namere, al deluju kao strateski poteze, sto vecini zemalja malo poklanjaju, malo prodaju respiratora.. al to je opet mala sira tema, koja bi mogla pod neku zaveru da se podvede..:sleep:

-ne sumnjam da su sns tj vucic dobre pare oprali na tim respiratorima, predstavljajuci kao najbitniju stvar posedovanja istih, sto uopste nije slucaj u stvarnosti za lecenje covida19..

Link to comment
13 minutes ago, Tsai said:

Full lockdown ili nista. Toliko je bolno ocigledno jbt, svi ko da sede na usima

 

A od cega ti zivis?

Problem je ono sto tresko pominje, pocece da se pojavljuje glad a tada vise nece biti vazno nista oko virusa. Ja sam vec predlagao da se u Srbiji na mesec-dva oslobodi placanje racuna kako bi se ljudi rasteretili ali za sada niko nema razumevanja za to. Mislim da je to lose,.

U Kini je samo jedna provincija bila totalno zatvrorena ne cela drzava, i to bez globalne pandemije. Mislite o tome jer znam da ovi na vlasti ne misle.

Edited by pasha
Link to comment
6 minutes ago, pasha said:

Ja sam vec predlagao da se u Srbiji na mesec-dva oslobodi placanje racuna kako bi se ljudi rasteretili ali za sada niko nema razumevanja za to. Mislim da je to lose,.

 

gde si predlagao? poslao sms vučiću? izneo na vladu?

Link to comment
47 minutes ago, Budja said:

 

IMO vise koristi od (super)bogatih koji finansiraju naucna istrazivanja i razne humanitarne projekte, nego da tim novcem raspolaze drzava koja bi ga najvecim delom usmerila u stetne svrhe (vojska, glomazna administracija, gde ima i drzavna crkva). Ne bi spremnost za epidemiju u USA bila nista bolja ni da su Gates-u umesto 20bn uzeli 100bn dolara poreza od tih 106.3bn. To mozda ako bi Warren bila predsednik a njen healthcare plan obavezan za sve sledece, to onda moze tako u masti. Nije realno, nazalost. 

Link to comment
12 minutes ago, pasha said:

 

A od cega ti zivis?

Problem je ono sto tresko pominje, pocece da se pojavljuje glad a tada vise nece biti vazno nista oko virusa. Ja sam vec predlagao da se u Srbiji na mesec-dva oslobodi placanje racuna kako bi se ljudi rasteretili ali za sada niko nema razumevanja za to. Mislim da je to lose,.

U Kini je samo jedna provincija bila totalno zatvrorena ne cela drzava, i to bez globalne pandemije. Mislite o tome jer znam da ovi na vlasti ne misle.

 

dva meseca potpunog zakljucavanja, gde ce raditi samo zivotno neophodne stvari nece nikoga ostaviti gladnim. naravno da drzava treba da pomogne sve u ta dva meseca, a verovatno i duze

ocu-kaki, necu-kaki pozicija ce dovesti do mnogo vecih problema, ne samo u broju umrlih ... valjda je to jasno

naravno da i posle iskorenjivanja virusa ce se javljati slucajevi, ali ako ti je zdravstvo na nogama sve je lakse, moci ces da pomognes ljudima, moci ces trekovati kontakte ... sve ono sto danas ne mozes, a dotle ce valjda i vakcina

 

mislim, za sve ovo je kasno i brojke ne mogu biti iste ... ali opet, ako se ne pocne, svi ce zavrsiti kao krdo

Edited by cedo
Link to comment

 

ne bih voleo da za dve nedelje dodjemo na isto pitanje sa rasturenom bolnicom, stvarno nemam reci, al evo da vidimo dva naredna dana

 

mozda mogu da konstruisu plan prekida za neki period, svaki vikend do 15 nabavka i majstori, radni dani hitna testiranje/kontakti

 

sezona NE postoji

Edited by villiem
Link to comment
5 minutes ago, NevenMan said:

Usa juce 450 a danas vec gotovo 200 a nije ni podne na zapadnoj obali :(

I bojim se da će još da raste, jer broj novoregistrovanih zaraženih je blizu 20k dnevno.

Broj smrti globalno premašio 30k.

Edited by mraki
Link to comment
17 minutes ago, Lucia said:

 

IMO vise koristi od (super)bogatih koji finansiraju naucna istrazivanja i razne humanitarne projekte, nego da tim novcem raspolaze drzava koja bi ga najvecim delom usmerila u stetne svrhe (vojska, glomazna administracija, gde ima i drzavna crkva). Ne bi spremnost za epidemiju u USA bila nista bolja ni da su Gates-u umesto 20bn uzeli 100bn dolara poreza od tih 106.3bn. To mozda ako bi Warren bila predsednik a njen healthcare plan obavezan za sve sledece, to onda moze tako u masti. Nije realno, nazalost. 

 

Super je ta opste usvojena mantra o benevolentnim superbogatasima koji se ubise od naucnih istrazivanja i raznih humanitarnih projekata i zlih drzava koje finansiraju vojske, administracije a, bogami, i starog arhineprijatelja crkvu, gde ima. Valjda se kroz politicki izborni sistem lakse kontrolisu i na nesto nateraju ti superbogatasi nego drzave. A hoce da daju i ako ih lepo zamolimo, docim drzave nema sanse. Dodatni plus je sto mozemo da izglasamo da nekog superbogatasa koji ne daje dovoljno u humanitarne svrhe smenimo nekim drugim ko ce da pokloni vise. Izglasamo i cao, zli superbogatas odmah sve svoje pare i resurse preda nekom ko ih vise zasluzuje.

 

Mantra je dobra, samo ima tu prokletu ironijsku distancu.

Link to comment

 

47 minutes ago, Tsai said:

Full lockdown ili nista. Toliko je bolno ocigledno jbt, svi ko da sede na usima

 

Jbg mislim da nije slučajno to što su samo čajnezi uspešno sproveli takvu meru. "Ja, pa ja" je na zapadnoj hemisferi očigledno previše ukorenjeno da bi sebi dopustilo predah od par meseci. Mehanizmi prinude postoje ali je sva prilika da bi umesto poštovanja sveopšteg karantina izazvali momentalnu apokalipsu po Mad Max modelu. Zato gledamo ovu "hoće kaki - neće kaki" strategiju, ponavljanje istovetnih grešaka i gubljenje dragocenog vremena na istovetan način od jednog žarišta do drugog. Biće zlo i naopako.

Link to comment

nije ja, pa ja, pa ja, nego nece mene

 

ljudi razmisljaju da im je verovatnoca da dobiju koronu kao da dobiju sedmicu na lotou. 

 

totalno se slazem sa totalnim lockdown. svuda u svetu u sledece tri nedelje. al to je samo san...

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...