Jump to content

Avstralijan open 2020


Cash

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    193

  • Jumanji

    160

  • Arkadija

    135

  • Tsai

    123

17 minutes ago, Mil@n said:

Ne razumem strah od Stena Stene koji više nije Stena, i da je čovek jako malo toga uradio u poslednje vreme, da ne pričam da je praktično van takmičarske forme koliko je malo igrao...

 
Sa druge strane, Tim je opasan, opasan smarač i vraćanje loptice u nedogled je nešto što ume Novaka da iziritira. Ključan će biti prvi set i početak meča. Ako Nole uspe da uspostavi rano ritam i nametne svoju igru, očekujem laganih 3-0 ili 3-1. Ako Tim krene kao što je Fed u polufinalu, em će steći psihološku prednost, em će Novaka staviti u podređen položaj, em to može da mu bude boost adrenalina i energije za dalji nastavak meča pošto će sigurno osećati umor, samo je pitanje koliko. 

 

Biće meč jako naporan za gledanje. 

 

 

Kad se pogledaju Novakovi porazi na GS turnirima u poslednjih desetak godina u situacijama kad je on bio favorit, oni su obicno dolazili od igraca koji su igrali va banque tenis protiv njega. Dom je definitivno opasan, vrhunski je igrac, ali ovo je finale AO i ako ga uopste dobije to sigurno nece biti zbog taktike ili tipa njegove igre.

 

Mislim da je za Novaka najbitnija u tom mecu kombinacija servisa i riterna. Ako ta dva udarca budu na nivou onda nece biti problema. Ritern je uvek tu ali servis mora da bude top, kako bi se dolazilo do vecegf broja lakih na svoj servis. Dom nije veliki server i nudice se za brejkove, vazno je samo da Novak cvrsto drzi svoj servis. 

Link to comment

Novaku mora da radi i BH po paraleli, koji je bio nepostojeći većim delom meča jesenas u Londonu.

Ah, kako mi nedostaju neivesni mečevi sa unapred poznatim ishodima protiv Endija u finalima AO!

Link to comment
zadnjih 5 meceva 4:1 za tima :(
Od toga valjda samo 1 na betonu... Dobar je Tim, ali Đoković je svakako favorit. Ako odigra kao profile godine u finalu, Tim će proći isto kao Rafa.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment

Ja mislim da ako novaka bude služio servis, bekend, forhend, ritern, blok ritern, slajs, drop šot, volej, ako protivniku ništa ne bude polazilo za rukom, budu idealni dvoranski uslovi i publika bude listom za njega, uključujući i sudiju i barbaru šet, onda će možda sto posto pobediti. 

Link to comment
19 minutes ago, nisam ja said:

Ja mislim da ako novaka bude služio servis, bekend, forhend, ritern, blok ritern, slajs, drop šot, volej, ako protivniku ništa ne bude polazilo za rukom, budu idealni dvoranski uslovi i publika bude listom za njega, uključujući i sudiju i barbaru šet, onda će možda sto posto pobediti. 

 

Misliš da može bez Matsove podrške?

Link to comment

Moze da se desi da Tim ucini finale zanimljivim.  Ne verujem ali moze da se desi.

 

Ovo Novak moze da izgubi samo ako bude nesto nepredvidjeno, ne daj boze povreda ili 50 stepeni ili orkanski vetrovi. Bude li servirao kao do sada, maksimum maksimuma su 4 seta, 2 gutava i dva rutinska.

 

Ovo nije sljaka niti je best of 3.

Link to comment

Novak je u odlucnoj formi, naspanovan max, AO je njegova kuca, mnogo je bolji nego u Londonu, gde ga je Tim jedva dobio, tako da nema zime, opustite se [emoji6]

Link to comment
8 minutes ago, Cash said:

Wimbledon nece uzeti ove godine. Olimpijada če mu biti mnogo bitnija..

 

Olimpijada se igra best of 3 dan za danom. Mora dosta toga da se poklopi.

 

Sa druge strane u Wimbldonu mora samo Federera u finalu da dobije.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...