Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2020


Cash

Recommended Posts

10 minutes ago, Tsai said:

Ih bre, pa idealniji scenario je da se Novak penzionise 2025. sa 25 slemova :D

 

Ne gledam ja tako. Sve moje zelje kad su tenis i Novak u pitanju su ispunjene onog trenutka kad je Novak u kontinuitetu odigrao najbolji tenis koji je ikada vidjen, bolji od svega sto su Rodzer, Rafa i giganti pre njih iznosili na teren. Te brojke s brojem osvojenih turnira, nedelja na prvom mestu i slicno su verovatno znacajne za GOAT debate, meni licno ne znace nista.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    193

  • Jumanji

    160

  • Arkadija

    135

  • Tsai

    123

2 minutes ago, Arkadija said:

Meni Federer deluje kao neko ko bi po napuštanju aktivnog igranja tenisa, a u trenucima dokolice, postao neka značajna figura, npr,predsednik MOK-a.

 

Sve i da ti on ne deluje tako to mu je zapisano u kamen kao afterparty karijere, hteo on to ili ne. Nece se njegove velicine ni sport ni sponzori odreci tek tako.

Link to comment

Poetska pravca bi bila da ih Nolo stigne obojicu jer je to realno zaslužio. Izdominirao ih je najbrutalnije obojicu u prajmu, ono najbitnije, uspeo je da se digne iznad obojice koji su harali turom pre njega, a jmogu samo da zamislim koliko je to teško. Dotle se Fed namlatio slemova, a i Nadal može samo da zahvali šljaci jebenoj što ih ima koliko ih ima. 

 

Dakle, Nole all the way da ih stigne po pitanju slemova, živim za to, zbog njega, jer je zaslužio i zbog svih onih razmežnih Fed navijača po celom svetu, čisto da ne bude dileme ko je goat, mada za mene ni sada nema... :cool:

Link to comment

Sudeći po komentarima koje smo u prilici da čitamo po internetima, postoji naprednjačko krilo Fedovih navijača, koje već relativizuje broj slemova kao merilo u priči o najboljem.

Međutim, značajno je porastao broj onih koji sa poštovanjem govore o Novaku, bilo da su iz Rafinog, bilo iz Fedovog navijačkog tabora. Ovi drugi posebno nakon prošlogodišnjeg Vimbldona.

 

Link to comment

Sve u svemu, fino je ovo do sada islo...ispao Nadal, Djole izbacio Federera, Wawrinka out...

Doduse, ostala je mala neugodnost sto protiv nekoga ipak mora da igra u finalu. :D

Vec ste svi pisali, ja sam odvec star, ali.. se ne razumem previse u tenis, ali mi se isto cini da bi Tim bio opasniji protivnik, bas dekuje ozbiljno i spremno.

No, bumo vidli, sutra mozemo na miru da gledamo taj mec, a posle zna se...uplata na Djoletovog protivnika...:D

Link to comment
40 minutes ago, Ras said:

Sudeći po komentarima koje smo u prilici da čitamo po internetima, postoji naprednjačko krilo Fedovih navijača, koje već relativizuje broj slemova kao merilo u priči o najboljem.

Međutim, značajno je porastao broj onih koji sa poštovanjem govore o Novaku, bilo da su iz Rafinog, bilo iz Fedovog navijačkog tabora. Ovi drugi posebno nakon prošlogodišnjeg Vimbldona.

 

 

Rodzerovi navijaci u Srbiji su najjadnija gomila navijaca koja se moze okupiti na jednom mestu. Skoro niko od nih ne voli i ne postuje tenis jer je za njih Federer tenis, kad se Federer (predmet obozavanja) i Novak (predmet patoloske mrznje) penzionisu niko od njih vise nece pogledati jedan teniski mec u zivotu. Mnogi su poceli da navijaju za njega kad se Novak pojavio jer ne mogu da podnesu da jedan igrac iz Srbije moze da bude toliko dobar, narocito bolji od svajcarskog plastificiranog heroja (govorim o javnom imidzu, da se razumemo, Fed igra prelep tenis) zapadnjackih strini i tetaka s hladnom trajnom. Ono sto vezuje njih i ove lokalne nacionalisticke zadribalde koji se kite Novakovim uspesima a prvi cekaju u redu da ga opljunu kad izgubi je totalno odsustvo postovanja prema tenisu kao igri i hronicno nepoznavanje sporta kao fenomena. Sama ideja da neko moze da bude licna karta tenisa a ne njihov pulen kod njih proizvodi bes i frustraciju, negiranje i cepidlacenje, kukumavcenje i konstantno trazenje perifernih izgovora zasto je Bozanstvo moralo bas tada da izgubi od mrskog mediokriteta.

 

Da bi se Rodzer cenio u punoj meri koliko zasluzuje neophodno je izgraditi slepu mrlju prema tim budalama i uopste se ne obazirati na ono sto oni pisu, rade i govore. Glupo je takvu jedinstvenu i za tenis neobicno znacajnu karijeru tretirati kroz licne patologije najgoreg dela Fedovih navijaca. Mada ziv covek ne moze a da ne oseti bes u finalima velikih turnira kad se ta nesrecna gomila ponasa kao grupa dece kojoj je neko upravo uzeo igracku, to ponasanje je najveca degradacija teniskog duha u istoriji ovog sporta. Kad sam video ponasanje publike u Vimbldonu tokom proslogodisnjeg finala smucio mi se tenis, a to je samo kulminacija onoga sto je pocelo da se desava na svim velikim turnirima pre nekoliko godina, kad su se prvo Rafa pa zatim i Novak posrali po teoriji o nedodirljivosti bozanstva zapadnih kuhinja, trpezarija, dnevnih boravaka i drugih stanista belog ambicioznog zapadnog ignoranta, kojem je jos samo Rodzer ostao kao simbol superiornosti bele WASP rase u sportu.

 

Kad se ta slepa mrlja izgradi ostaje samo beskonacno uzivanje u lepoti, efikasnosti i briljantnoj gracioznosti Rodzera Federera na teniskom terenu. Onaj ko njega gleda samo kroz rezultat i teniski legacy mnogo gubi u zivotu, narocito ako voli tenis. Zato je vazno zastititi se od toga i prosto gledati Maestra kako igra, nevezano za taj ruzni hype koji je oko njega stvoren. Pitanje je da li ce iko od nas za zivota ponovo na terenu videti takvog igraca. Veliko pitanje.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Sudeći po komentarima koje smo u prilici da čitamo po internetima, postoji naprednjačko krilo Fedovih navijača, koje već relativizuje broj slemova kao merilo u priči o najboljem.

Međutim, značajno je porastao broj onih koji sa poštovanjem govore o Novaku, bilo da su iz Rafinog, bilo iz Fedovog navijačkog tabora. Ovi drugi posebno nakon prošlogodišnjeg Vimbldona.

 

 

Naravno. Neki slemovi su jednakiji od drugih, pola slema, mić, kvoter... 

 

Budaletine. Zato je bitno doci do 21 

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Ne gledam ja tako. Sve moje zelje kad su tenis i Novak u pitanju su ispunjene onog trenutka kad je Novak u kontinuitetu odigrao najbolji tenis koji je ikada vidjen, bolji od svega sto su Rodzer, Rafa i giganti pre njih iznosili na teren. Te brojke s brojem osvojenih turnira, nedelja na prvom mestu i slicno su verovatno znacajne za GOAT debate, meni licno ne znace nista.

meni kada je osvojio prvi slam 2008.

 

ja se secam Wimbledon posle bombardovanja, Ziki u trecem kolu i lozenje kako moze dobiti Gugu jer ovaj nume na travi... secam se koliko je masivno to bilo, hej, trece kolo GS, wow!

 

ovaj kad se pojavio, i ono 1/4 finale na RG kad je predao Rafi, pa posle pricao kako ga je mogao dobiti... tada sam mislio ovaj decko je skrenuo u vugla... pa sledece godine polufinale RG gde ga ovaj isamarao ko bednika, i onda mucenje na Wimbledon gde je igrao 5 dana u nizu, oni mecevi sa Baghdatisom i Hewittom... tada sam prvi put pomislio da ima sanse i pored ove dve zveri... i kada se desio taj AO, ja sam mu skinuo kapu i rekao, sto se mene tice, ti si decko uradio sve sto treba.

 

ovih 16 GS titula, a ima sanse da skine jos neku, da stigne i prestigne Rogera po broju nedelja na no1 i svi ti ostali suludi rekordi, ne samo da mi nisu bitni, vec mi izgledaju i realnije od te prve GS titule :s i ko god na kraju bude imao najvise, GOAT ce biti sva trojica zajedno, jer sam ubedjen da Roger ne bi igrao tenis sa 153 godine, niti bi Rafa uzeo 762 RG, niti bi ikada videli Novakovu 2011. (jos vise 15-16 kada je igrao najbolje ikada, IMO) da sva trojica nisu igrali u isto vreme

Link to comment
4 minutes ago, freakns said:

meni kada je osvojio prvi slam 2008.

 

ja se secam Wimbledon posle bombardovanja, Ziki u trecem kolu i lozenje kako moze dobiti Gugu jer ovaj nume na travi... secam se koliko je masivno to bilo, hej, trece kolo GS, wow!

 

ovaj kad se pojavio, i ono 1/4 finale na RG kad je predao Rafi, pa posle pricao kako ga je mogao dobiti... tada sam mislio ovaj decko je skrenuo u vugla... pa sledece godine polufinale RG gde ga ovaj isamarao ko bednika, i onda mucenje na Wimbledon gde je igrao 5 dana u nizu, oni mecevi sa Baghdatisom i Hewittom... tada sam prvi put pomislio da ima sanse i pored ove dve zveri... i kada se desio taj AO, ja sam mu skinuo kapu i rekao, sto se mene tice, ti si decko uradio sve sto treba.

 

ovih 16 GS titula, a ima sanse da skine jos neku, da stigne i prestigne Rogera po broju nedelja na no1 i svi ti ostali suludi rekordi, ne samo da mi nisu bitni, vec mi izgledaju i realnije od te prve GS titule :s i ko god na kraju bude imao najvise, GOAT ce biti sva trojica zajedno, jer sam ubedjen da Roger ne bi igrao tenis sa 153 godine, niti bi Rafa uzeo 762 RG, niti bi ikada videli Novakovu 2011. (jos vise 15-16 kada je igrao najbolje ikada, IMO) da sva trojica nisu igrali u isto vreme

 

source.gif&f=1&nofb=1

Link to comment
18 minutes ago, freakns said:

meni kada je osvojio prvi slam 2008.

 

ja se secam Wimbledon posle bombardovanja, Ziki u trecem kolu i lozenje kako moze dobiti Gugu jer ovaj nume na travi... secam se koliko je masivno to bilo, hej, trece kolo GS, wow!

 

ovaj kad se pojavio, i ono 1/4 finale na RG kad je predao Rafi, pa posle pricao kako ga je mogao dobiti... tada sam mislio ovaj decko je skrenuo u vugla... pa sledece godine polufinale RG gde ga ovaj isamarao ko bednika, i onda mucenje na Wimbledon gde je igrao 5 dana u nizu, oni mecevi sa Baghdatisom i Hewittom... tada sam prvi put pomislio da ima sanse i pored ove dve zveri... i kada se desio taj AO, ja sam mu skinuo kapu i rekao, sto se mene tice, ti si decko uradio sve sto treba.

 

ovih 16 GS titula, a ima sanse da skine jos neku, da stigne i prestigne Rogera po broju nedelja na no1 i svi ti ostali suludi rekordi, ne samo da mi nisu bitni, vec mi izgledaju i realnije od te prve GS titule :s i ko god na kraju bude imao najvise, GOAT ce biti sva trojica zajedno, jer sam ubedjen da Roger ne bi igrao tenis sa 153 godine, niti bi Rafa uzeo 762 RG, niti bi ikada videli Novakovu 2011. (jos vise 15-16 kada je igrao najbolje ikada, IMO) da sva trojica nisu igrali u isto vreme

 

Резултат слика за thank you meme

Link to comment

Meni je 2015. bila najbolja godina, ipak je sa nekom lakocom osvajao, ali na 2011. sam slaba iz vec poznatih razloga i pocetka velike dominacije.

A sto se tice Federerovih navijaca, svi su isti, da li iz Malezije, Kanade ili Srbije svi duvaju u isti rog, jako su neprijatni, bezobrazni, vredjaju otvoreno Novaka i ponekad Rafu, mrze, prete mu cak i smrcu (ovo pricam sa aspekta tvitera, jer sem jos dva foruma ne citam nista van toga).... tako da je to jedna sveopste odvratna gomila budaletina. Sto je najgore, nebitno koliko godina imaju, indenticni su, a naravno da domace ekstremno krilo najvise bode oci i mozak.

Danas je najveci hejt sto se Novak zaboga onoliko radovao i urlao posle osvojenog prvog seta, jer ovaj njihov navodno nije bio 100% spreman. Kazu nepostovanje protivnika.
Ejj u polufinalu GS! Ako nije sto posto spreman, sto je izasao na teren?
Samo zbog tih navijaca i otvorene cesto bolesne protekcije koju ima u svetu tenisa, jedva cekam da se penzionise. A dosta vise stvarno.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...