Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2020


Cash

Recommended Posts

1 minute ago, simetrije said:

 Ako je karma takva rospija, plašim se da se prisetim kako je Rođa prošao u finalu RG 2011. godine, posle te čuvene akrobacije prstom. Mislim da Nolu to nije trebalo, to je ispod njegovog nivoa shvatanja igre i fer-pleja.

 

Meni ovaj prst deluje kao "it is still going on" i nema nikakve veze sa onim cuvenim pretecim "neces ga majci" prsticem. Da je Novak hteo da mu se sveti za taj potez imao je do sada bezbroj prilika za to, bolju od finala proslogodisnjeg Vimlbdona ne mogu da zamislim. Mislim da previse ucitavamo u takve stvari.

Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    193

  • Jumanji

    160

  • Arkadija

    135

  • Tsai

    123

Tim je po meni opasniji protivnik, dosta podseca na Stena (ko o cemu...), jak ko bik, na svakoj je loptici, prilicno naoredovao na hardu, izuzetno ga je tesko probiti. O odlicno odigranom mecu u Londonu kada je iznenadio nespremnog na to Novaka, da ne govorim, samopuzdanje mu je veliko i posle pobede nad Rafom, tako da nece biti nimalo lako.

 

Sasa sa druge strane je bolji igrac, neverovatno sta sve stize s obzirom ma svoju visinu, ocigledno je mnogo radio, ali kod njega se uzdam pre svega u slab mentalni sklop, prosipao je u peoslosti i kapom i sakom, zasto ne bi u finalu jednog GS, protiv Novaka u tri dobijena. A i nikada nista nije uradio na GS bas zbog te slabe mentalne snage.

Tako da biram Zvereva. Da se nesto pitam.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Tsai said:

Tim je vec igrao 2-3 meca po 3+ i 4 sata, ako i sutra budu igrali 4 sata, itekako ce uticati na nedelju. Na sve to, imaju dan odmora manje

 

Malo me to iritira, ljudi misle ako si vrhunski sportista i maksimalno natreniran što oni svakako jesu, da si neuništiv i da imaš snage da igraš 20 dana u nedogled, ali to nažalost nije tako. Mnogo mišića na telu učestvuje u svakom od tih krvničkih udaraca, o servisu da ne pričam, to su enormne potrošnje energije snage i kondicije. Pa treba samo stajati u mestu 4 sata na 35 stepeni a kamoli trčati levo desno, iz trka udarati, klizati, promene pravca, silovati servu, itd, itd. 

 

Drugim rečima, naravno da je faktor i to ogroman faktor. Zato sam bio jako srećan kada je Novak igrao brzo na početku, znajući da će u do finala da ima dan više odmora. To je prednost, ogromna prednost. Ako drugo polufinale bude teško i stresno, gusto, i iscrpljujuće, i ta mentalna istrošenost će takođe imati ogromnu ulogu u motivaciji i mentalnoj slici tog igrača u finalu, pogotovu što obojica nisu toliko česti gosti u finalima GS-ova i na neki način to može da ih opusti, kao da su već obavili svoje, iako će naravno dati sve od sebe u finalu.

 

Ali sve su to neke "male" stvari od kojih svaka na ovom nivou igre može da bude jako bitna na sam dan finala. 

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Ovo je nevidjena zabava od topika dok traju Novakovi mecevi.:D Da je Nadal juce pobedio i usao u finale kvota bi bila 1.0 da ce Novak osvojiti AO preko Federera i njega, ovako protivnici ipak imaju neku sansu. On od njih dvojice u Australiji ne gubi vec deset godina, cak i ne igra preterano stresne meceve. Naravno, ako ne racunamo finale iz 2012. godine. Od tri najbrutalnije pobede koje je imao u preko sto meceva s njima dve su bile na ovom terenu, jedno polufinale s Rodzerom kada mu je u prva dva seta dao ukupno tri gema i proslogodisnje finale protiv Rafe. AO je Novakova teniska kuca u koju Rodzer i Rafa ulaze sazuveni, kao sto je Rafi RG. To je tako godinama vec.

Zato se nadam da ce da osvoji u nedelju i potvrdi tradiciju da ne gubi dinala u Melbirnu bez obzira na drugog protivnika. 

Nisam gledao sa tonom jel publika bila pristojna? Cini mi se da na AO Federer jedino nema takvu podrsku kad igra protiv Djokovica? Da bar na “svom” terenu jednom u finalu GS-a vecina zaista navija za njega...

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
Just now, Mil@n said:

 

Malo me to iritira, ljudi misle ako si vrhunski sportista i maksimalno natreniran što oni svakako jesu, da si neuništiv i da imaš snage da igraš 20 dana u nedogled, ali to nažalost nije tako. Mnogo mišića na telu učestvuje u svakom od tih krvničkih udaraca, o servisu da ne pričam, to su enormne potrošnje energije snage i kondicije. Pa treba samo stajati u mestu 4 sata na 35 stepeni a kamoli trčati levo desno, iz trka udarati, klizati, promene pravca, silovati servu, itd, itd. 

 

Drugim rečima, naravno da je faktor i to ogroman faktor. Zato sam bio jako srećan kada je Novak igrao brzo na početku, znajući da će u do finala da ima dan više odmora. To je prednost, ogromna prednost. Ako drugo polufinale bude teško i stresno, gusto, i iscrpljujuće, i ta mentalna istrošenost će takođe imati ogromnu ulogu u motivaciji i mentalnoj slici tog igrača u finalu, pogotovu što obojica nisu toliko česti gosti u finalima GS-ova i na neki način to može da ih opusti, kao da su već obavili svoje, iako će naravno dati sve od sebe u finalu.

 

Ali sve su to neke "male" stvari od kojih svaka na ovom nivou igre može da bude jako bitna na sam dan finala. 

 

Ogromna je prednost, ne samo zbog akumuliranog umora vec zbog niza sitnih zajebancija na telu koje se prave tokom turnira. Zuljeva, na primer. Nakupi se gomila tih sitnih smetnji koje u principu nisu povrede da te odvoje od terena ali te jednostavno jebu, razna sitna istegnuca, uboji, oderotine, posekotine, preterano rabljenje pojedinih misica koji su ukljuceni u neki motion koji pravis stotinu puta na mecu. Postoji taj jedan dan pauze izmedju meceva na GS turnirima ali sto je vise meceva to telu vise vremena treba da se oporavi i vise stvari ima da oporavlja. Plus sve te sitnice ometaju fokus igracu jer ga stalno cimaju i nerviraju. Tenis je atletski sport, ne vredi uopste baviti se time koliko je svez, odmoran i zdrav igrac u prednosti u odnosu na onog kojem nesto sitno fali tokom meca.

Link to comment
12 minutes ago, Mil@n said:

 

Malo me to iritira, ljudi misle ako si vrhunski sportista i maksimalno natreniran što oni svakako jesu, da si neuništiv i da imaš snage da igraš 20 dana u nedogled, ali to nažalost nije tako. Mnogo mišića na telu učestvuje u svakom od tih krvničkih udaraca, o servisu da ne pričam, to su enormne potrošnje energije snage i kondicije. Pa treba samo stajati u mestu 4 sata na 35 stepeni a kamoli trčati levo desno, iz trka udarati, klizati, promene pravca, silovati servu, itd, itd. 

 

Drugim rečima, naravno da je faktor i to ogroman faktor. Zato sam bio jako srećan kada je Novak igrao brzo na početku, znajući da će u do finala da ima dan više odmora. To je prednost, ogromna prednost. Ako drugo polufinale bude teško i stresno, gusto, i iscrpljujuće, i ta mentalna istrošenost će takođe imati ogromnu ulogu u motivaciji i mentalnoj slici tog igrača u finalu, pogotovu što obojica nisu toliko česti gosti u finalima GS-ova i na neki način to može da ih opusti, kao da su već obavili svoje, iako će naravno dati sve od sebe u finalu.

 

Ali sve su to neke "male" stvari od kojih svaka na ovom nivou igre može da bude jako bitna na sam dan finala. 

U vezi sa ovim.

Ne mogu da zaboravim onaj neki ao, 2009 da li beše, kada su već svi dedi bili dodelili 15-ti gs,  a nakon nadalovog iscrpljujućeg sf protiv tabaska :D

Link to comment
22 minutes ago, dùda said:

U vezi sa ovim.

Ne mogu da zaboravim onaj neki ao, 2009 da li beše, kada su već svi dedi bili dodelili 15-ti gs,  a nakon nadalovog iscrpljujućeg sf protiv tabaska :D

 

Nadal tada nije još napunio 23, zvuči kao da je bilo pre 150 godina :laugh:

 

Link to comment
48 minutes ago, harper said:

 

Meni ovaj prst deluje kao "it is still going on" i nema nikakve veze sa onim cuvenim pretecim "neces ga majci" prsticem. Da je Novak hteo da mu se sveti za taj potez imao je do sada bezbroj prilika za to, bolju od finala proslogodisnjeg Vimlbdona ne mogu da zamislim. Mislim da previse ucitavamo u takve stvari.

i uopste nije isto mahanje prstom kao 2011-e. jedino zajednicko je kaziprst desne ruke

Link to comment
Just now, Ros said:

i uopste nije isto mahanje prstom kao 2011-e. jedino zajednicko je kaziprst desne ruke

 

Ma da, to je neki interni fazon sa boksom. Cak se i okrenuo prema boksu kad je zavrteo prstom u krug. Meni je to delovalo bas onako kako sam napisao - idemo dalje. Prosle godine u Londonu Novak je ubio Rodzera u pojam pred njegovom publikom koja se ponasala kao gomila degenerika, da mu pamti taj prst to je bila perfektna prilika da izravna taj racun. Sada ga je pobedio povredjenog u polufinalu turnira na kojem ga odavno mlati gde stigne, ne postoji nijedan razlog zasto bi bas ovaj mec izabrao za tako nesto.

Link to comment
49 minutes ago, harper said:

 

Meni ovaj prst deluje kao "it is still going on" i nema nikakve veze sa onim cuvenim pretecim "neces ga majci" prsticem. Da je Novak hteo da mu se sveti za taj potez imao je do sada bezbroj prilika za to, bolju od finala proslogodisnjeg Vimlbdona ne mogu da zamislim. Mislim da previse ucitavamo u takve stvari.

 

Naravno, ljudi ovde vole da projektuju neke lične mržnje i frustracije na sportiste u fazonu "kako njega Federer mrzi, a naš Đoko ljubi ga majka, ne mrzi nikoga, drži Rođin poster u sobi i moli se svaki dan da mu da bog zdravlja i izvede ga na pravi put". Naravno da se svi međusobno sportski mrze tu, radi se o trci za najboljeg tenisera ikad, ali ove projekcije kakav je ko čovek, čiste nebuloze prosečnog srpskog dokoličara. Uostalom, verujem da će se po završecima karijera ova trojica dobro sprdati na revijalnim mečevima i uživati u paruljinama koje su zgrnuli.

Link to comment
49 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Uostalom, verujem da će se po završecima karijera ova trojica dobro sprdati na revijalnim mečevima i uživati u paruljinama koje su zgrnuli.

Zašto imam osećaj da će se pre Vučić povući nego spomenuta trojica?

Link to comment
55 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Naravno, ljudi ovde vole da projektuju neke lične mržnje i frustracije na sportiste u fazonu "kako njega Federer mrzi, a naš Đoko ljubi ga majka, ne mrzi nikoga, drži Rođin poster u sobi i moli se svaki dan da mu da bog zdravlja i izvede ga na pravi put". Naravno da se svi međusobno sportski mrze tu, radi se o trci za najboljeg tenisera ikad, ali ove projekcije kakav je ko čovek, čiste nebuloze prosečnog srpskog dokoličara. Uostalom, verujem da će se po završecima karijera ova trojica dobro sprdati na revijalnim mečevima i uživati u paruljinama koje su zgrnuli.

 

Ma, oni se medjusobno ne podnose kad je tenis u pitanju, iz veoma dobrih razloga. Sva trojica pojedinacno bi bili daleko, daleko najveci i najuspesniji igraci svih vremena da nema ove druge dvojice, samo ta cinjenica je dovoljna da se svako od njih zapita " koji li mi je kurac trebalo da se ova dvojica pojave". Njihov trivalitet je nezapamcen u individualnom sportu, probio je sve granice rivaliteta kao koncepta u sportu. Sad, koliko taj deo njima znaci privatno i koliko su u stanju da odvoje realnost tog rivaliteta od nekih licnih osecanja dok im karijere jos uvek traju je individualna stvar, pa cak i stvar ovog ili onog trenutka. Kad sve bude proslo sva trojica ce shvatiti da svako od njih stoji na ramenima ove druge dvojice i da je to sto su oni zajedno dali tenisu mnogo vece od svega sto bi bilo ko od njih pojedinacno mogao da pruzi.

 

Moj idealan scenario bi bio da posle AO 2021. godine sva trojica imaju po 20 GS-ova i da se onda zajedno oproste na prolece. Svakako pre Roland Garros-a koji bi Nadal, kao da gledam, osvojio iz ciste navike i pokvario zurku. Otisli bi kao komplet a sledecih hiljadu godina bi se raspravljalo na statistickim marginama ko je od njih trojice bio najveci. To bi za mene bio scenario iz bajke, bajkovit kraj bajkovitog trougla koji je promenio tenis za sva vremena.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...