Jump to content
IGNORED

Pomoc oko kupovine


Zokica

Recommended Posts

Zeleo bi da kupim gotov kompijuter jer ne znam bas sam da ga sastavim pa sam nasao nesto ovako EWE racunar .Planiram da iznenadim brata za rodjendan pa ako imate neko misljenje oko konfiguracije ili preporuke za kupovinu i istom cenovnom rangu ili slicnom oko 500 evra plafon bio bih jako zahvalan na tome .

Unapred hvala svima koji se odazovu znacilo bi mi jer se blizi taj dan odnosno rodjus :D

 

Link to comment

Za početak, zaobiđi EWE jer su preskupi. Neka ti neko sastavi konfu u emmi.rs, sklapanje je gratis kad uzmeš sve komponente.

Mogao bih ja ali iskreno, dan mi je jako usran i mrzi me ne zna se. :D

Link to comment

Imas topic malo iznad u Racunari, informatika i gedzeti, ne mora nova tema. 

 

A kad sam vec tu da odgovorim, iskreno ta konfiguracija ne valja nista ako mene pitas. I5-6400 je stara i5, danas su novije generacije I3 bolje od toga, dalje danas je neki minimum 8GB RAM memorije, i tu jos mora da se ide na stariji DDR3. Dalje to nema SSD, sto bih svakome zivo preporucio, minimalno ulaganje koje ce se najvise osetiti u radu. Za 500 evra bi se mozda mogla i uglaviti neka RX570, ako se vec ide na integrisanu graficku onda neki Ryzen sa integrisanom. 

 

Procesor Ryzen 5 2600 130e, maticna ploca 70-80e neka B450, graficka karta RX570 150e, SSD 250gb 40-50e, RAM memorija 40-50e 8gb i ostaje jos za napajanje i kuciste 50-60e evra. Nije idealno ali bi se mozda moglo uklopiti, ako se ide bez graficke, onda neki R5 2400g porcesor, moze se jos dodati obican hard disk za vise prostora, 16gb RAM memorije i malo kvalitetnije komponente, MSI ploca, Samsungov SSD i kvalitetnije napajanje, tako nesto otprilike. Ovo je neka moja pretpostavka najjeftinijih cena u nasim radnjama, ja bih jurio ove nase sto dovlace iz Madjarske sto je jeftinije i da tacno biram komponente koje ja hocu, ali da ne sirim sada pricu, kada se ocigledno trazi gotova konfiguracija.

 

I mene mrzi da sastvaljam nocas, sutra se mozda pozabavim gde sta ima. Recimo ovako nesto je okvirno blizu ovome, ako oduzmes HDD. Nije bas sve idealno, ali to je u principu (ako nije dozvoljeno stavljati linkove firmi ja se izvinjavam).

 

https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-eagle.11.html?productId=86279

Edited by Grandilof
Link to comment

DDR4 je nenormalno pao (kingston na 2400 pa i jače je oko 4700) pa ne uzeti 16 je stvarno greota, pogotovu što se tu nikad ne zna sa ramom kad mogu opet cene da odu u nebesa. Radiće to i sa osam, pa ako je baš frka sa budžetom ok, ako nije, obavezno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...