Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

ovo nije tacno. ORL je izbacio Bullse sa Jordanom '95, kad se ovaj vratio na proljece. Sjecam se da je Horace Grant pravio slavlje na terenu, pa su ih Bullsi onda karali ruzno sledeci play off.
Ali tu seriju su dobili i prosli dalje, pa su dobili metlu u finalu.
Link to comment
40 minutes ago, mjone said:

Pistonsi matori a IT '61, Dummars '63, Rodman '61 (Jordan '63)

Rodman je ocigledno mladji 1996-1999 nego 91 ?

Jeste Jordan imao mladje saigrace 90-93 ali Jordan je uzimao titule i 96/97/98, znaci Jordan nije mator 98/99 sa 35-36 godina a ovi ostali matori sa 32  i vrhunac karijere im maks 2-3 godine   ?

 

dumars u seriju 91 usao sa 30 godina, dumars tokom serije napunio 28, rodman 30, ostala dva clana petorke 34 i 36 godina

sesti i sedmi covek ekipe 31 i 34 godine, a u ekipi su jos imali dva coveka od po 35 i jednog od 30 godina

 

sprdam se ja malo

ali ako ce  se ozbiljno tvrditi da su bulsi sa prosekom od 28 godina 90te bili premladi, onda jbga isto stoji da su ovi sa 32 bili prematori

 

sustina je da mj nikako nije bio nepobediv, sto se po svaku cenu zeli priokazati jer valjda bez toga eto ne moze biti najveci

morao je guliti dobrih 7 godina u ligi da bi dosao do titule

 

na stranu tek to, sto titule ne bi ni video da su blejzersi imali pameti da puste drazena da igra i da su par godina ranije povukli arvidasa :fantom:

Link to comment

jbt

porter, drazen, dreklser, bak vilijams/klif robinson, arvidas  :hail:

 

pa ne bi izgubili 5 utakmica u sezoni sve sa plejofom :fantom:

Link to comment

Đe je @omiljenisad kad najviše treba da brani današnje superiorne crne atlete

 

Ja sam prvi često znao da padnem u taj "o tempora o mores", "u moje vrijeme" sevdah ali, jbt, opasno se potcjenjuju sadašnji igrači, to su nivoi fizičke spreme, to su taktičke varijacije koje su proizvod decenija iskustva. Ok, kapiram da je došlo i do promjene pravila da bi se zaštitili superstarovi, da je Džordan morao da trpi Mahorna, Lejmbira, Rodmana i ostale da mu lupaju sikirice, a ovi danas ne igraju B2B utakmice pa se percipiraju kao sisice, ali ispade da bi svaka ekipa iz devedesetih šibala ove današnje pacere po 50 razlike. Ne znam zašto nas to sprečava da pomislimo da bi Vilt imao po 50 poena i 30 skokova svaku tekmu ako tako ekstrapoliramo.

 

Ono, jbt, koliki je bazen iz kog potiče današnjih 400-500 igrača u NBA, nešto kapiram da je u apsolutnim ciframa dosta veći, otvorila se i Evropa, selekcija je mnogo rigoroznija, dajmo malo kredita ovim današnjim ekipama i igračima.

 

GSW naprimjer je napravio svoju (r)evoluciju košarke jer su skapirali da se nešto mora promijeniti ne bi li došli do rezultata, i došli su. Pitanje kako bi se ondašnje ekipe snašle i koliko bi im vremena trebalo da se podese protiv GSW-a. 

 

Opet, porediti različite ere je zaista klizav teren, ali ovi danas su proizvod svih tih napredaka, neko je kačio onaj isječak iz Filove priče, to što je tad bilo avangarda, danas svi primjenjuju. Sportovi evaluiraju, a mi naravno veličamo vrijeme kad smo se svi masovno ložili, jer time dajemo na značaju i sopstvenom sjećanju. 

Link to comment
47 minutes ago, pbg12345 said:

dumars u seriju 91 usao sa 30 godina, dumars tokom serije napunio 28, rodman 30, ostala dva clana petorke 34 i 36 godina

sesti i sedmi covek ekipe 31 i 34 godine, a u ekipi su jos imali dva coveka od po 35 i jednog od 30 godina

 

sprdam se ja malo

ali ako ce  se ozbiljno tvrditi da su bulsi sa prosekom od 28 godina 90te bili premladi, onda jbga isto stoji da su ovi sa 32 bili prematori

Ne kazem ja da su Bullsi bili mladi vec da Pistonsi nisu bili toliko matori

Bullsi 97/98: Jordan 35, Pipen 33, Harper 34, Rodman 37, Kukoc 30, Longi 29, Ker 33 ... sta je tek ovo

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

I to kad mu se potrefilo da u game7 Starks sutira trice 0/10 i na timeout pred odlucujuci posed kaze Rileyu da bi zeleo on da sutira jer oseti da je vruc i da ce sigurno ubaciti. 0/11
I druga sezona kad im u finale dodju zeleni Shaq i Penny.
Inace, Shaq je prvih 6-7 sezona ispadao metlom iz playoffa.

Bullse su 90ih najvise mucili Knicksi. Jednom su izborili game 7, drugi put su vodili 2-0. I Pacers su jednom izborili game 7
Meni je istok bio jaca konferencija od zapada u 90s

 

Istok je bio popularnija konferencije zbog Dzordana, pomalo i Niksa, Seka I Penija... I uopste medijski privlacnijih fransiza. Narocito jer su to godine losih Lejkersa pa se zapad manje gledao

 

Ali je zapad od 92 pa nadalje drasticno jaca konferencija mislim da to govori I redovno veci broj pobeda kod ekipa na zapad u reg delu a bilo je I tamo sjajnih plejof duela samo se nisu medijski pratili ko istok

Edited by dillinger
Link to comment
5 hours ago, Peter Fan said:

Pa ako pod Hakeemov vrhunac smatras dvije sezone.  

 

Pa imao je 3-4 sezone (u svakom slucaju tri - 92/93, 93/94 I 94/95) kad je silovao svakog na svojoj poziciji. I imao je odlicnu pratnju, u svakom slucaju ostaje zal sto se nisu sreli

Link to comment

paklena je to generacija centara

olajdzuvon,robinson, juing maltene istovremeno se pojavili

zaista steta sto arvidas nije otisao sa 20ak godina, siguran sam da bi im bio ravnopravan

i sa 30 kao debitant, izlomljen povredama je bio medju boljim centrima lige

 

pa mutombo, doerti, divac, nesto kasnije alonzo, pa sek

Link to comment
23 minutes ago, dillinger said:

 

Istok je bio popularnija konferencije zbog Dzordana, pomalo i Niksa, Seka I Penija... I uopste medijski privlacnijih fransiza. Narocito jer su to godine losih Lejkersa pa se zapad manje gledao

 

Ali je zapad od 92 pa nadalje drasticno jaca konferencija mislim da to govori I redovno veci broj pobeda kod ekipa na zapad u reg delu a bilo je I tamo sjajnih plejof duela samo se nisu medijski pratili ko istok

 

ne znam baš, koliko si ti siguran za te brojeve?

ja sad npr pogledam tabelu iz 96-97 i vidim da se na Zapadu išlo u playoff kao #8 sa 36 pobeda, a na Istoku sa 39 nisi bio ni blizu. Osmi je imao 44 pobede

95/96....na istoku sa 42 pobede Heat bio osmi, a na zapadu sa 42 pobede budeš peti

Mnogo bolja odbrana se igrala na istoku

 

Link to comment
30 minutes ago, omiljeni said:

 

ne znam baš, koliko si ti siguran za te brojeve?

ja sad npr pogledam tabelu iz 96-97 i vidim da se na Zapadu išlo u playoff kao #8 sa 36 pobeda, a na Istoku sa 39 nisi bio ni blizu. Osmi je imao 44 pobede

95/96....na istoku sa 42 pobede Heat bio osmi, a na zapadu sa 42 pobede budeš peti

Mnogo bolja odbrana se igrala na istoku

 

 

Sad gledam, ipak jeste istok blago uspesniji tokom drugog tripita Bulsa, izvinjavam se, bas valjda zbog njihovog izvanrednog skora

 

Zapad je uspesniji u sest sezona '90-'95

Edited by dillinger
Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

Pa imao je 3-4 sezone (u svakom slucaju tri - 92/93, 93/94 I 94/95) kad je silovao svakog na svojoj poziciji

Ewing*, pa ni Robinson se nebi slozili, ali jeste bio dominantan.

 

1 hour ago, dillinger said:

 u svakom slucaju ostaje zal sto se nisu sreli

slazem se,

 

* jedna anegodta - sreo sam ga dva puta uzivo, i to dok je bio pomocni trener u ORL. Bio je zajedno sa Dwight Howardom, koji je pored njega djelovao kao djetence. Tad se vec bio malo ugojio, tako de je bio covjek sa ubjedljivo najvecim gabaritima koje sam ikad vidio. Dlan i prsti vjerovatno dvostruko veci od prosjecnog odraslog covjeka. 

Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

Ewing*, pa ni Robinson se nebi slozili, ali jeste bio dominantan.

upravo je njih dvojicu legendarno ruzno karao u plejof duelima.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...