Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

Ja nisam pratio u detalje ovo sa Kinom a posle sam procitao par hintove - rodjaci - to je mrak mrakova koji se zavrsio kompletnim 'ja nisam odavle" pristupom problema - od strane igraca, uprave (uprave lige) i dalje redom. #jeza 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

Republikanci ne kupuju patike. @Host je pre neki ostavio link, patike kupuju crnci i hipsteri kupuju starke. Republikanci ne kupuju.

Kaepernick je 1 koji je malo_manje_nesavršen/savršen. On kad je ustao (odnosno kleknuo) izbacili su ga iz Lige zbog toga. Nike je onda snimio reklamu sa njim i posle prvog emitovanja vrednost kompanije na berzi je porasla 6-7 milijardi.

 

Ali kupuju Coke, Chevy and McD. Valjda je jasno da je MJ mislio na ukupni imidz, i da mu se ne isplati zamjerati 50% trzista. Na stranu to sto je budalastina da republikanci ne kupuju sportsku opremu. Mozda malo vise kupuju lovacku, od sportske, ali je kupuju :-)

Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

Ali kupuju Coke, Chevy and McD. Valjda je jasno da je MJ mislio na ukupni imidz, i da mu se ne isplati zamjerati 50% trzista. Na stranu to sto je budalastina da republikanci ne kupuju sportsku opremu. Mozda malo vise kupuju lovacku, od sportske, ali je kupuju :-)

To sve je kusur u odnosu na Nike.

A ukupni imidž bio možda opao. A možda bi i porastao. Neki mali % njih bi bojkotovao Coca-Colu i Mc nedelju ili dve dana zbog toga, ali bi Jordan dosta više porastao u očima drugih 50% tržišta.

Link to comment
11 minutes ago, omiljeni said:

 

A ukupni imidž bio možda opao. A možda bi i porastao. Neki mali % njih bi bojkotovao Coca-Colu i Mc nedelju ili dve dana zbog toga, ali bi Jordan dosta više porastao u očima drugih 50% tržišta.

 Da, ali oni nebi kupovali vise od od onogo sto vec jese, niti bi placali vise. No, ovo je sto bi djeca ovdje rekla silly, najbolje da je MJ radio sondazu trzista i vagao. Nije se htio nikom zamjerati, i to je bio jedan od razloga za njegovu siroku privlacnost. Slicno kao i Obama: dovoljno crn za vecinu crnaca,  i ne previse crn za vecinu bijelaca. Da je bio gangsta from da hood (ili da je bila takva percepcija), kao Iverson, ne bi bio ni izbliza toliko popularan.

Link to comment
51 minutes ago, omiljeni said:

Republikanci ne kupuju patike. @Host je pre neki ostavio link, patike kupuju crnci i hipsteri kupuju starke. Republikanci ne kupuju.

Kaepernick je 1 koji je malo_manje_nesavršen/savršen. On kad je ustao (odnosno kleknuo) izbacili su ga iz Lige zbog toga. Nike je onda snimio reklamu sa njim i posle prvog emitovanja vrednost kompanije na berzi je porasla 6-7 milijardi.

 

To se sve desava u twitter eri, Jordan nece da podrzi crnog brata na izborima je bilo neke devedesete godine. 

 

 

Edited by Joe D
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

 

Slušao sam dosta o tome u poslednje vreme, slušajući razne podcaste posle last dance-a, i sl.

Meni je neopisiva budalaština terati čoveka da se politički izjašnjava i angažuje. Primoravati ga na to i još gore, osuđivati ako ne uradi ono što masa očekuje. Pri tom, ne pričamo o ne znam kome već u najpopularnijem sportisti u istoriji sporta, praktično, ne samo košarke, Majklu Džordanu čija bukvalno jedna reč može da ima enorman uticaj na sve i svašta i svakoga, sadašnjost, istoriju i budućnost. Ta izjava i republikanci kupuju patike, kako on reče, data je u internom razgovoru u avionu sa Grentom i Pipenom, sigurno nije nešto što bi rekao javno. Njegovo je pravo i izbor da li će da se angažuje i izjašnjava po takvim pitanjima, i za nekoga kao što je on, verovatno je i pametnije što nije. 

 

Pogotovu mi je glupo da se tera neko da podrži nekoga samo zato što su iste boje kože.

 

 

 

Naravno da je nesavršen, zato je i bog. Zato što je jedan od nas obdaren talentom i fizičkom konstitucijom koje su mu omogućile da bude to što je bio, goat bez ikakve konkurencije. 

 

Priče o kockanju su posebna smejurija i optužbe u tom smislu. Razumeo bih da je čovek izgubio sve što je imao, cifre koje su se spominjale su za njega dnevni džeparac i jasno je da je i samo kockanje plod njegove nenormalno kompetitivne ličnosti i želje da poveća sebi taj takmičarski adrenalin koji mu je očigledno bio pokretačka snaga i učinio ga onim što je bio, najvećim pobednikom i pre svega takmičarem (tim redom), koga je sport ikada imao. Kontam da svako ko ima milione ode nekad do kazina i baci neke pare na crno i crveno, on se kockao u sklopu sporta, i to je to. Naravno, možda sam u odbrambenom modu kad je on u pitanju, poenta je da dok to kockanje ne utiče na njegov porodični život, mentalni sklop, odnose sa ljudima i sl, dakle na bilo šta sem na njegov finansijski saldo - apsolutno njegova stvar i pravo.

Ne postoji veći dokaz kada u epizodi 5 ili 6 - ne sećam se - igra coin toss sa onim likom iz obezbeđenja. Dao mu je 4 bacanja da bude bliži od njegovog jednog bacanja. Lik ga je sjebao iz prvog i krenuo da se kurči, kaže Majkl "his coin just rolls" - a ovaj lik će "look how this 20$ rolls into my pocket" :lol: , na šta Majkl očigledno ispizdi i tera ih sve napolje. Eeeej, za 20$. Jasno je šta ga pokreće. 

 



 

 

Au brate, sad ga i ti pretjera. Ne mora svaki milioner da bude Džabar sa kolekcijom vinila, aktivizmom i esejima iz istorije ali nije ni svaki sportista milioner kockar i ženskaroš.

 

Na stranu igrački kvaliteti, meni Džordan uvijek djelovao kao šupak od čovjeka, a ni ovaj Last Dance me nije razuvjerio, mada je bilo par momenata kad mi je kao lik ispao simpatičan. A to je film u kome je on imao zadnju™. 

Link to comment
8 minutes ago, Joe D said:

To se sve desava u twitter eri, Jordan nece da podrzi crnog brata na izborima je bilo neke devedesete godine. 

 

 

Nije Kapernick to što je radio nije to radio u twitter eri, već u eri teških pičvajza u Charlotte, Fergusonu i gde sve već nije bilo tih stvari.

Jordan nije hteo podržati kandidata za izbore u jednoj državi. Kao da je to neki big deal. I to u vreme kad je taj rasni problem bila u fazi primirja. Tek koju godinu kasnije su bili oni nemiri u LA

 

btw ovaj forum (a ovaj topić posebno) je opsednut twiterom :lolol:

Link to comment
3 minutes ago, omiljeni said:

Nije Kapernick to što je radio nije to radio u twitter eri, već u eri teških pičvajza u Charlotte, Fergusonu i gde sve već nije bilo tih stvari.

Jordan nije hteo podržati kandidata za izbore u jednoj državi. Kao da je to neki big deal. I to u vreme kad je taj rasni problem bila u fazi primirja. Tek koju godinu kasnije su bili oni nemiri u LA

 

btw ovaj forum (a ovaj topić posebno) je opsednut twiterom :lolol:

Govorim iz marketinskog ugla. Kurac bi Nike mogao da profitira na politickim porukama u ono vreme. Kad je dovoljno pavijana imalo platformu da javno izrazi svoje nezadovoljstvo spaljivanjem patika ili cime vec, dobili su besplatnu reklamu kakvu nisu mogli da zamisle ranije. Nema o mnogo veze sa stanjem crnaca u datom trenutku.

Link to comment
5 minutes ago, Joe D said:

pomesao si sport sa crkvom.

imas li link za to pomesavanje?

ako nemas, onda ucini to u koracima

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...