Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

7 hours ago, Plajvi said:

Nisam nikad gledao detaljno one Hjustonove titule s Hakimom, nisam siguran koliki je doprinos ostalih bio i kakva je tacno koncepcija bila, znam samo imena i brojeve. :D 

...

Secam se one sezone kad su LAL doveli i Melouna i Pejtona pod stare dane i uzalud. Pejton je uzeo posle u najstarije dane s Vejdom, Sekom i Vilijamsom, ali mi je ta ekipa LAL bila najantipaticnija od svih.

 

Хаким је имао Кенија Смита, Отиса Торпа, а за другу титулу су довели и тад већ маторог Дрекслера. Шта знам, мени увијек мало чудно како су узели баш обе титуле током Џорданове паузе. Ајд једну, али обе. А само на западу имаш тада Финикс, Сијетл и Јуту рецимо. Све три су губиле финала од Булса и у те двије године без Булса, излевати их стари Хакимара.

 

А пази још несрећног Барклија који оде у Хјустон након што је Хјустон освојио другу титулу. :D

 

Морам да кажем да ми је поприлично јадно видјети сад те покушаје "посљедњих јуриша" попут Барклија у Хјустону, Јуинга у Сијетлу ако се не варам, Мелоун и Пејтон у Лејкерсима, и вјероватно нешто најгоре икад, Шекил у дресу Селтикса :lolol:

Link to comment
Quote

Nisam neki ekspert al', brt, SAS Tim Dankan, Manu, Parker i dalje redom - nije to bash (samo) 'kompaktna' ekipa, ne?



Jeste u poredjenju s ostalim osvajacima. 2014 nisu znali kome da daju MVP, pa dobio Lenard, jes' Dankan najvece ime tu ali nje to bio bas samo njegov tim, ogroman input su imali prvo Robinson, pa posle Parker, Djinobili i Bouen, jebeni Robert Horry i na kraju i Lenard. Po meni je taj tim osvojio mnogo vise nego sto bih ocekivao prostim sabiranjem individualnog kvaliteta igraca, zato sam to napisao. '99 bih rekao da ce uzeti Lejkersi, '03 Kingsi, '05 Sansi, '14 Heat, itd. Mozda je bolji izraz izbalansiranija ekipa. Djinobilija, Parkera i (tada) Lenarda nisam dozivljavao kao superstarove kao sto su Kari, KD ili Klej. Stekli su svoj status i mesto u istoriji time sto su bili deo odlicnog tima, ali koji nijedan od njih nije slepao sam. Dok je GSW npr. kurton bez bilo kog od te trojice, a sad bez sve trojice ne vredi ni komentarisati. S druge strane, Spursi 20 godina nisu promasili plejof, i stalno vrebaju, ovo im je najslabija sezona otkad pratim, a faktor koji je doveo do tolikog niza je taj sto nisu imali rolerkoustere kao post-Jordan Bullsi, post-Shaq Lakersi, pa onda i post-Kobe Lakersi, non-LeBron Cavsi itd. Mogli su i GSW tako jos 5+ godina da suptilno dodaju ekipu oko ove dvojice i odrzavaju sampionski nivo, ali jbg. :D Jedne sezone iskoci Dankan, jedne Parker, jedne Lenard, Djinobili odradi svoje uvek i tako u krug. To nije bila odlika ostalih (visestrukih) prvaka, oni Pistonsi s Volasima nisu dugo ni bili na okupu, a i tu ne znam koga bih izdvojio, sva petorica su orali i kopali. 

Kod svih ovih superstar ekipa se znalo ko resava zadnji napad, ko igra 45 minuta i kome lopta. U SAS nisi znao sta ce da se desi, zato sam uvek i navijao za njih kad ispadnu Kingsi i Orlando. :D Esencija. 

Edited by Plajvi
Link to comment

A bemliga, ne možeš kuditi ljude što pokušavaju da uzmu ono jedno što im fali u krijeri :) 

 

Meni je Barklija tu najviše žao, bio je baš blizu ali nekako mu se nisu poklopile kockice. 
Meloun u Lejkersima def deluje pogrešno, no Pejton je prošao plejadu ekipa od Sijetla, na kraju završio u Majamiju i uzeo prsten. I puno igrača je uspelo tako da se ušlepa, recimo Glen Rice i Mitch Richmond imaju po prsten sa Lakersima, daleko iza svojih najboljih igračkih godina. 

Ewing nije kriv za Sijetl, Niksi su ga trejdovali tamo, i to je svojevrsan jeres koji verovatno plaćaju do dana današnjeg. 
A Šek je u poznim godinama imao čitav NBA-tour, Celtiksi Cavsi Sunsi, mada sumnjam da je igde išao zbog prstena :)

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Nisam neki ekspert al', brt, SAS Tim Dankan, Manu, Parker i dalje redom - nije to bash (samo) 'kompaktna' ekipa, ne?

 

Pa ako je nešto definicija kompaktne ekipe onda to jesu Spursi 2014. Posebno kad se ima u vidu kako su sastavljeni. Sa druge strane nešto bi se slično moglo reći i za Voriorse da se Durent nije odlučio na potez na koji se odlučio. Kada jedan od 2 najbolja igrača lige pređe u tim koji je već ostvario najviše pobeda u istoriji lige u sezoni pre toga, to je neuporedivo sa bilo čim. Svaka čast za lepotu, za tim, za sistem, ali ja za to ne bih mogao da navijam nikad. 

 

@Plajvi Neće biti da je GS kurton bez ikog od te trojice, podsetiću te da su ostvarili 73 pobede bez Durenta. 

Edited by theanswer
Link to comment
22 hours ago, maheem said:

pa rekoh bi da je njegova generacija bila u soul/funk popu (Motown, Stax,...) i jazzu, eventualno poneko u old school hip hopu. smeo bih da se kladim da mu je omiljeni muzicar Michael Jackson ili Stevie Wonder. Mozda James Brown.

 

13 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Da, i ja bih rekao. To su slusali matorci u njihovim kucama, taj muzicki background su i oni pokupili. Eto, mozda bas Michael Jackson kao neko ko je blizak njegovoj generaciji (rodjeni tokom 60-ih) bi bio taj izbor. Magicu sigurno, i radio je sa Jacksonom..

 

Verovatno ste u pravu, ja sam nekako automatski potpuno eliminisao sve ostale crne muzicare iz tog vremena, jer sam tu neku nezainteresovanost koju je Jordan imao prema hip-hop muzici pogresno protumacio kao da je imao otpor i prema ostaloj crnoj muzici, sad kad razmislim sasvim bi bilo logicno da su mu Michael Jackson ili na primer Prince bili omiljeni muzicari u tom periodu.

Link to comment

Ako imamo npr 20 kriterijuma po kojim ocenjujemo GOAT-a, jedini kriterijum po kojem Jordan nije  GOAT je potpuno nekošarkaški, a to je social activity. Čuvena je priča sa Jordanovim "i Republikanci kupuju patike, zar ne?" i činjenicom da je odbio da podrži DP crnog kandidata na izborima u NC protiv jednog od najvećih rasista u državi, 1990.g. Drugo je vreme bilo i sve to, saglasan, ali ipak, pravi heroji ne prave takve kompromise.

 

Što se košarke tiče, ko god je bio savremenik Jordana, zna koliko je bilo zastrašujuće navijati i igrati protiv njega. MJ je bukvalno kompjuterski savršeno napravljen košarkaš, njegovo telo i pokreti su bili savršeni, da ne govorimo o pobedničkom mentalitetu i stavu. Sve ostalo je samo klik-bejt, atenšn kurvanje i blasfemija,

Link to comment
4 hours ago, Plajvi said:

U SAS nisi znao sta ce da se desi, zato sam uvek i navijao za njih kad ispadnu Kingsi i Orlando. :D Esencija. 

+10

 

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Drugo je vreme bilo i sve to, saglasan, ali ipak, pravi heroji ne prave takve kompromise.

To je sasvim sitno u poredjenju sa najsvezijim aferama sa Kinom.

Link to comment
10 hours ago, Ivo Petović said:

Ako imamo npr 20 kriterijuma po kojim ocenjujemo GOAT-a, jedini kriterijum po kojem Jordan nije  GOAT je potpuno nekošarkaški, a to je social activity. Čuvena je priča sa Jordanovim "i Republikanci kupuju patike, zar ne?" i činjenicom da je odbio da podrži DP crnog kandidata na izborima u NC protiv jednog od najvećih rasista u državi, 1990.g. Drugo je vreme bilo i sve to, saglasan, ali ipak, pravi heroji ne prave takve kompromise.

 

Što se košarke tiče, ko god je bio savremenik Jordana, zna koliko je bilo zastrašujuće navijati i igrati protiv njega. MJ je bukvalno kompjuterski savršeno napravljen košarkaš, njegovo telo i pokreti su bili savršeni, da ne govorimo o pobedničkom mentalitetu i stavu. Sve ostalo je samo klik-bejt, atenšn kurvanje i blasfemija,

Savrsen kosarkas i nesavrsen covjek,

Link to comment

MJ je lepo objasnio da ga, za razliku od Alija recimo, tada nije zanimao aktivizam. I to je potpuno u redu.

 

 

Link to comment

 

11 hours ago, Ivo Petović said:

Ako imamo npr 20 kriterijuma po kojim ocenjujemo GOAT-a, jedini kriterijum po kojem Jordan nije  GOAT je potpuno nekošarkaški, a to je social activity. Čuvena je priča sa Jordanovim "i Republikanci kupuju patike, zar ne?" i činjenicom da je odbio da podrži DP crnog kandidata na izborima u NC protiv jednog od najvećih rasista u državi, 1990.g. Drugo je vreme bilo i sve to, saglasan, ali ipak, pravi heroji ne prave takve kompromise.

 

Što se košarke tiče, ko god je bio savremenik Jordana, zna koliko je bilo zastrašujuće navijati i igrati protiv njega. MJ je bukvalno kompjuterski savršeno napravljen košarkaš, njegovo telo i pokreti su bili savršeni, da ne govorimo o pobedničkom mentalitetu i stavu. Sve ostalo je samo klik-bejt, atenšn kurvanje i blasfemija,

 

Slušao sam dosta o tome u poslednje vreme, slušajući razne podcaste posle last dance-a, i sl.

Meni je neopisiva budalaština terati čoveka da se politički izjašnjava i angažuje. Primoravati ga na to i još gore, osuđivati ako ne uradi ono što masa očekuje. Pri tom, ne pričamo o ne znam kome već u najpopularnijem sportisti u istoriji sporta, praktično, ne samo košarke, Majklu Džordanu čija bukvalno jedna reč može da ima enorman uticaj na sve i svašta i svakoga, sadašnjost, istoriju i budućnost. Ta izjava i republikanci kupuju patike, kako on reče, data je u internom razgovoru u avionu sa Grentom i Pipenom, sigurno nije nešto što bi rekao javno. Njegovo je pravo i izbor da li će da se angažuje i izjašnjava po takvim pitanjima, i za nekoga kao što je on, verovatno je i pametnije što nije. 

 

Pogotovu mi je glupo da se tera neko da podrži nekoga samo zato što su iste boje kože.

 

 

25 minutes ago, Peter Fan said:

Savrsen kosarkas i nesavrsen covjek,

 

Naravno da je nesavršen, zato je i bog. Zato što je jedan od nas obdaren talentom i fizičkom konstitucijom koje su mu omogućile da bude to što je bio, goat bez ikakve konkurencije. 

 

Priče o kockanju su posebna smejurija i optužbe u tom smislu. Razumeo bih da je čovek izgubio sve što je imao, cifre koje su se spominjale su za njega dnevni džeparac i jasno je da je i samo kockanje plod njegove nenormalno kompetitivne ličnosti i želje da poveća sebi taj takmičarski adrenalin koji mu je očigledno bio pokretačka snaga i učinio ga onim što je bio, najvećim pobednikom i pre svega takmičarem (tim redom), koga je sport ikada imao. Kontam da svako ko ima milione ode nekad do kazina i baci neke pare na crno i crveno, on se kockao u sklopu sporta, i to je to. Naravno, možda sam u odbrambenom modu kad je on u pitanju, poenta je da dok to kockanje ne utiče na njegov porodični život, mentalni sklop, odnose sa ljudima i sl, dakle na bilo šta sem na njegov finansijski saldo - apsolutno njegova stvar i pravo.

Ne postoji veći dokaz kada u epizodi 5 ili 6 - ne sećam se - igra coin toss sa onim likom iz obezbeđenja. Dao mu je 4 bacanja da bude bliži od njegovog jednog bacanja. Lik ga je sjebao iz prvog i krenuo da se kurči, kaže Majkl "his coin just rolls" - a ovaj lik će "look how this 20$ rolls into my pocket" :lol: , na šta Majkl očigledno ispizdi i tera ih sve napolje. Eeeej, za 20$. Jasno je šta ga pokreće. 

 



 

Edited by Mil@n
Link to comment
25 minutes ago, Peter Fan said:

Savrsen kosarkas i nesavrsen covjek,

Cekaj, pa je l' ima neko od ovih danashnjih da je malo manje nesavrshen? Ili mozda cak i savrshen?

Link to comment
6 minutes ago, iDemo said:

Cekaj, pa je l' ima neko od ovih danashnjih da je malo manje nesavrshen? Ili mozda cak i savrshen?

pa upravo je u tome i poenta: niko nije savrsen. 

Link to comment

Republikanci ne kupuju patike. @Host je pre neki ostavio link, patike kupuju crnci i hipsteri kupuju starke. Republikanci ne kupuju.

Kaepernick je 1 koji je malo_manje_nesavršen/savršen. On kad je ustao (odnosno kleknuo) izbacili su ga iz Lige zbog toga. Nike je onda snimio reklamu sa njim i posle prvog emitovanja vrednost kompanije na berzi je porasla 6-7 milijardi.

 

Link to comment

i da probam malo bolje razjasniti: ja mu ne zamjeram sto je karijeru stavio ispred javnog politickog izjasnjavanja. Zapravo, on se vrlo rijetko izjasnjavao o bilo cemu izvan kosarke.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...