Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

2 hours ago, Бруклинский said:

Imam jedno pitanje za sve fanove Jordana i one koji su mozda malo bolje upoznati sa njegovim privatnim zivotom, jel zna neko koju on muziku slusa, jel postoji neki novinski clanak ili knjiga gde otvoreno prica o svojim muzickim afinitetima, jel pominjao nekada neke svoje omiljene muzicare, omiljene pesme, sta je slusao pre svake utakmice, sta je slusao nakon pobede ili poraza, sta je slusao nakon osvojene titule.

 

Razlog zbog kojeg ovo pitam je taj sto sam u vise razlicitih navrata cuo neke legendarne repere kako opisuju svoj susret sa Jordanom, neke je izignorisao na keca, a drugima je u lice rekao koliko mu puca ona stvar i za njih i za njihovu muziku, mislim nemam ja nista protiv sto on ne slusa hip-hop ili sto ga ne interesuju ti neki poznatiji reperi, ali mi je bas fascinatno to da mu je ocligledno ceo taj svet potpuno odbojan.

 

Znam da je Jordan rodjen u Bruklinu, ali koliko sam shvatio on se jos kao mali preselio u Severnu Karolinu, mozda ga je zato zaobisao taj neki talas rep muzike i mozda je zavoleo neku muziku koja je u to vreme dominirala tim juznim delovima Amerike, neki country ili bluegrass, bas bih voleo da saznam sta je to Jordan voleo da slusa dok je dominirao NBA ligom, pa i sta mozda slusa danas, nekako bi mi bilo cudno da slusa heavy metal ili techo, mada s obzirom koliko ga ne privlaci hip-hop, sve je moguce i verovatno ni Iverson ne bi postao tolika kulturna ikona kad se pojavio da je rep publika vec imala jednog kosarkasa kroz kojeg je mogla da se identifikuje, ja sam na primer verovatno mnogo vise zavoleo Iversona bas zbog tog nekog njegovog izgleda i imidza, nego iskljucivo zbog kosarke, iako je naravno i sa loptom bio kul kao i bez nje :D

Hootie & the Blowfish / Darius Rucker

 

 

 

- ovo se zajebavam, ali nije nemoguce

Edited by Peter Fan
Link to comment
10 hours ago, goofs said:

90% siguran, slusao sam podcast (doduse na po uveta), pricali su i kako bi prosli u tekmi 90ih protiv Cikaga (hint: usrali bi ih dalekometnom paljbom, MJ i Skoti bi ostali zabezeknuti)

 

njihove reci, svakako ne moje

 

aham...

SC im ne bi ni 10ppg dao. izmasakrirali bi ga ova dvojica u odbrani. 

 

a pajac poput Greena da ni ne pricam. tek taj u onoj kosarci ne bi imao sta da trazi.

Link to comment
8 hours ago, maheem said:

pa rekoh bi da je njegova generacija bila u soul/funk popu (Motown, Stax,...) i jazzu, eventualno poneko u old school hip hopu. smeo bih da se kladim da mu je omiljeni muzicar Michael Jackson ili Stevie Wonder. Mozda James Brown.

 

Da, i ja bih rekao. To su slusali matorci u njihovim kucama, taj muzicki background su i oni pokupili. Eto, mozda bas Michael Jackson kao neko ko je blizak njegovoj generaciji (rodjeni tokom 60-ih) bi bio taj izbor. Magicu sigurno, i radio je sa Jacksonom..

Link to comment

Zato što ne možemo da pričamo bez vađenja pataka™ sa svih strana i ličnih navijačkih simpatija. :sleep:

 

Ja ne mislim da su Warriorsi najbolji tim svih vremena (pre svega zato što su mi uništili KDa kao čoveka i komunistu :D) ali volim da slušam Simmonsa jer je OG blog boy i uspeva nekako da sa 50+ godina priča o košarci sa entuzijazmom 20godišnjeg fana. Svakako su mu podcasti u poslednjih mesec dana zanimljiviji od svega ostalog što se snima. Ipak malo više cenim njegovo mišljenje nego kad Omiljeni uleti sa isukanom patkom i “I know it all, boys “ stavom.

 

In other news, izbacio još jedan pod o ‘96. Bullsima. :laugh:

Link to comment

90% svih kosarkaskih rasprava danas se svodi na to da mediji pecaju sarane na glupava medjugeneracijka poredjenja. boomeri vs zoomeri everywhere. I ovaj Jordanov marketinski stunt od dokumenarne serije jasno jase na talasu vecitog potpaljivanja goat rasprave. To prodaje, a nema nikakvu supstancu. 

Link to comment
26 minutes ago, Mos said:

Zato što ne možemo da pričamo bez vađenja pataka™ sa svih strana i ličnih navijačkih simpatija. :sleep:

 

Ja ne mislim da su Warriorsi najbolji tim svih vremena (pre svega zato što su mi uništili KDa kao čoveka i komunistu :D) ali volim da slušam Simmonsa jer je OG blog boy i uspeva nekako da sa 50+ godina priča o košarci sa entuzijazmom 20godišnjeg fana. Svakako su mu podcasti u poslednjih mesec dana zanimljiviji od svega ostalog što se snima. Ipak malo više cenim njegovo mišljenje nego kad Omiljeni uleti sa isukanom patkom i “I know it all, boys “ stavom.

 

In other news, izbacio još jedan pod o ‘96. Bullsima. :laugh:

 

Simonsova karijera i jeste izgrađena tim pretencioznim naslovima iz book of basketball gde on pokušava da nađe neki sistem kojim će da poredi različite ere i različite igrače i timove iz tih era, da kako je sam izjavio srušti basketball hall of fame i da je lično on izgradi ponovo kao egipatsku piramidu :isuse:

Link to comment

Na stranu Simons, legit je tvrditi da je neka ekipa koja ima 3 superstar HoF igraca i Grina kao potencijalnog cetvrtog - najbolja ikada jer, pa prosto nije bilo puno takvih ekipa. Dzordanovi Bulsi su jos jedna, verovatno Raselovi Seltiksi i sem njih ja ne bih znao da navedem jos jednu. I njihov rezultat te godine dosta govori u prilog tome. Sad da li se neko slaze sa tom tvrdnjom, to je licna stvar, sloboda izbora.

 

Sve ostalo nadalje od toga, ko bi koga pobedio, ciji tata je veci i kako bi xy cepao da su ga dovatili BedBluBojsi '89 je cisto naklapanje.

Link to comment

A mozda je Green jednostavno hajpovaniji Udonis Haslem.

Jer Ronaldinjo je Cakar i prozuji Galas.

Svi ti supertimovi su govno, mnogo je bolja fora bila Batman+Robin (MJ+PIppen, Shaq+Kobe, GSW dok su samo bili Splash bruders) ili kompaktne ekipe (Pistons 04, SAS). Nisam nikad gledao detaljno one Hjustonove titule s Hakimom, nisam siguran koliki je doprinos ostalih bio i kakva je tacno koncepcija bila, znam samo imena i brojeve. :D 

 

Secam se one sezone kad su LAL doveli i Melouna i Pejtona pod stare dane i uzalud. Pejton je uzeo posle u najstarije dane s Vejdom, Sekom i Vilijamsom, ali mi je ta ekipa LAL bila najantipaticnija od svih. Mislio sam da ce i GSW slicno proci kad su doveli KD jer ima samo 1 lopta i to sljaka samo na igrici, al' nazalost uzese. :D Verovatno bi uzeli i letos da se nisu ispovredjivali. 

Boston 08, LBJ Heat i GSW galaktikosi™, blah. Jednostavno je uzivanje navijati protiv takvih tvorevina. :D

Edited by Plajvi
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Na stranu Simons, legit je tvrditi da je neka ekipa koja ima 3 superstar HoF igraca i Grina kao potencijalnog cetvrtog - najbolja ikada jer, pa prosto nije bilo puno takvih ekipa. Dzordanovi Bulsi su jos jedna, verovatno Raselovi Seltiksi i sem njih ja ne bih znao da navedem jos jednu. I njihov rezultat te godine dosta govori u prilog tome. Sad da li se neko slaze sa tom tvrdnjom, to je licna stvar, sloboda izbora.

 

Sve ostalo nadalje od toga, ko bi koga pobedio, ciji tata je veci i kako bi xy cepao da su ga dovatili BedBluBojsi '89 je cisto naklapanje.

Showtime Lakers: Magic, Kareem, Worthy i trener Pat Riley. Imaju vise titulal od  ovih citiranih GSW.

Link to comment
5 minutes ago, Peter Fan said:

Showtime Lakers: Magic, Kareem, Worthy i trener Pat Riley. Imaju vise titulal od  ovih citiranih GSW.

Pravda za AC Greena... :fantom:

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Pravda za AC Greena... :fantom:

On nije u HOF, ali da honorable mention za njega. No,  Bob McAdoo i Divac  su iz te ere i oba su u HOF :fantom:

Link to comment
7 hours ago, Plajvi said:

ili kompaktne ekipe (Pistons 04, SAS)

Nisam neki ekspert al', brt, SAS Tim Dankan, Manu, Parker i dalje redom - nije to bash (samo) 'kompaktna' ekipa, ne?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...