Jump to content
IGNORED

Partizan, Mančester, AZ... (u boljem društvu 2019/2020)


April

Recommended Posts

Vrhunski golman koji najlošije brani penale je David de Gea. Poslednji je odbranio još pre 4 sezone i to Romelu Lukaku, koji je tada još igrao za Everton. Od tada je, što za reprezentaciju što za klub, primio 17 uzastopnih golova sa 11m.

 

DdG... 55 penala - 11 odbrana

Bufon... 107 penala - 33 odbrana

Handanović... 104 penala - 38 odbrana

Stojković... 46 penala - 14 odbrana

Donnarumma ... 30 penala - 10 odbrana

Petr Cech... 79 penala - 17 odbrana

Manuel Neuer... 62 penala - 19 odbrana

 

Najveći procenat uspešnosti ima Diego Alves braneći za Valensiju do pre tri sezone... od 50 penala odbranio 24.

Skidao je penale Mesiju, Ronaldu, Grizmanu, Diegu Kosti, Ljorenteu, Rakitiću...

Link to comment
  • Replies 644
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    41

  • April

    37

  • BWA

    32

  • Tresko

    28

Top Posters In This Topic

33 minutes ago, Glass Joe said:

A sad malo drugacije trivije, secam se kad je Cakar presao iz Borca u Partizan u zimskom prelaznom roku 1994 na 95 i citam u Zurnalu izvestaj sa neke pripremne utakmice Partizana pred nastavak prvenstva i kaze da je Cakar jednim sutem pogodio obe stative i precku...e to bih platio da vidim

Moguce je ali se sigurno uzasno retko desava. Verovatno je sutirao iskosa i lopta je prvo liznula precku, zavrsila na jednoj stativi pa nastavila tacno u pravcu druge, negde po gol liniji i odbila se od nje u gol. Voleo bih da vidim i to cudo. S obzirom da je Cakar bila je neka bomba. 

Link to comment

Meni to zvuči kao klasično novinarsko preterivanje. Prijateljska utakmica koju niko nije snimao...čudi me da nije i slomio bar jednu stativu.

Ja bio baš baš klinac, 7-8 godina i popodne posle ručka na radiju išli prenosi utakmica domaće lige i javljaju iz Subotice da je Piksi volejom bukvalno probušio mrežu Spartaka. Neverovatan gol. Evrogol. Ma nešto neviđeno. Moj ćale, cigan, ceo dan pumpao hajp o najboljem golu svih vremena.

Ja se smorio, psujem u sebi i Piksija i Spartak i mrežu i sve. Al ne da mi đavo mira, moram budan dočekati uveče Sportski Pregled da vidim i taj gol, pa kud puklo.

Uglavnom, slična situacija kao posle protiv Španije samo što je tada odmah šutirao ali to nije bio ni volej nego neki bezveze dropkik i lopta je išla po zemlji i prošla ispod mreže koja nije bila ni pričvršćena za zemlju. :laugh:

Ćale glumi oduževljenje ali džaba sve. Već sam bio dovoljno porastao da skontam da je gol skroz prosečan i da je priča o pocepanoj mreži ispala teško sranje, meni pao kamen sa srca.

Sutradan u školi ovi iz razreda koji su cigani kreću sa pričom kako je Piksi pocepo mrežu u Subotici, rekoh ma duvajte ga :D

Link to comment
7 hours ago, ArleKino said:

Finale Bayern-Valencia 2001.godine je bilo baš za penal-sladokusce. Fantastični penal Effenberga u penal-seriji je moj favorit, kako je onako naciljao desnom nogom u golmanovu desnu stranu i odmjerio jačinu šuta. :Hail:Kahnova odbrana Carbonijevog šuta (uz pomoć prečke) je bila nestvarno dobra.

Cela Slovenija je tad navijala za Valenciu zbog Zahoviča. Opasno sam se smorio kad mu je Kahn skinuo penal, a nije sutirao slabo,Kahn se je bacio kao mačka. 

Link to comment
30 minutes ago, levi said:

protiv Lirije u kupu je bio Piksijev tm volej,  iako tada nije pocepao mrežu

 

Dobar je (I daleko vazniji) bio protiv Francuske na JNA za 3:2, par minuta prije kraja. To nas je odvelo na SP.

Link to comment
3 hours ago, Cash said:

Cela Slovenija je tad navijala za Valenciu zbog Zahoviča. Opasno sam se smorio kad mu je Kahn skinuo penal, a nije sutirao slabo,Kahn se je bacio kao mačka. 


Usrao je kontru i sansu pred kraj jer nema desnu nogu. :isuse: Svi smo navijali za Valensiju i tad i godinu dana pre. 

Link to comment
5 hours ago, Plajvi said:


Usrao je kontru i sansu pred kraj jer nema desnu nogu. :isuse: Svi smo navijali za Valensiju i tad i godinu dana pre. 

 

Ja nisam. :D Navijao sam da Bayern osvoji jer su dvije godine zaredom nesretno gubili.

Link to comment

Sad sam gledao highlights. Jancker s kosom. :laugh:

Valensijina cetvorka pozadi 150 godina u zbiru. :D

Kako su igraci iz te Kuperove Valensije propali posle u Italiji... 

Link to comment
protiv Lirije u kupu je bio Piksijev tm volej,  iako tada nije pocepao mrežu 

 

Mislio sam da sam samo ja gledao tu utakmicu, bilo valjda 8:0, tako nešto. 

Samo taj volej ne može da se poredi sa jednom Belodedićevom prečkom iz pripremnog perioda, pošto Beli još nije igrao zbog suspenzije UEFA. E, to je bio volej.

 

Uzgred: svi su oni bili bebe za Dževada Prekazija. Posle je pričao da ima takvu silu u nozi jer su na Kosovu stalno šutirali izduvane i probušene lopte, kao da treniraju sa medicinkama.

 

Sent from fav toy

 

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...