Jump to content
IGNORED

Liga Evrope 19/20


renne

Recommended Posts

Odgledah Manchester posle duzeg vremena... vise talenta bi se naslo na nekoj utakmici domace zonske lige. Kao da biraju igrace koji su donekle brzi (ne i prebrzi), ali kojima je jedini dribling da se zalete direktno u igraca pa sta bude, neverovatno.

Link to comment
4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

dobro nije skroz sezona za otpis, makar ste uzeli taj liga ku...a ne greška, to su ovi iz grada

Imate i komjuniti sild :smiley_hail:

Link to comment

Jedinstvo u poslednje dve utakmice 32 suta, jedina dva gola iz penala. Za mesec dana izgubljena 3 polufinala. Sevilja koliko god da je uzasno igrala je rutinirala Utd, kao i Liverpula onomad u finalu. Spanci, pola minuta igraju, pola se valjaju. I uopste mi se ne svidja sto je i utd poceo da radi to isto.

Link to comment

Ukoliko se Matić nije povredio na zagrevanju, onda Fred ima kompromitujuće slike Olea.

 

Skols krivi Lindelofa, Ins Bisaku. A Hargrivs se pita sta radi Vilijams. 2 na 4 u liniji i ti primis gol :isuse:

Link to comment

Prosto mi je neverovatno da su se za Freda pobili Junajted i Siti. Nisam ubeđen da pravolinijski zna da vodi, mada nije delovao ovako jadno u Šahtjora. Bono neverovatan na golu Sevilje. Stvarno su majstori za ovo takmičenje. 

Link to comment

 

2 hours ago, Meazza said:

Maguire je bog odbrane.

 

Najskuplji branič svih vremena, 5 miliona skuplji od Van Dajka :fantom: 

 

Realno nije najkrivlji kod ovog gola, sva četvorica su uspela da zajebu. Williams ceni da će jednonogi Navas da ga zalomi na levu, Maguire bleji potpuno sam na ivici peterca, Lindelof takođe sam dva metra iza njega, a Wan Bisaka gleda šta ovi rade pa iz principa odbija da sam pokrije napadača :hail:  

 

Lep prvi gol zabio i španski Kutinjo, potpuno sam na desnom krilu, šeta se kao kroz park :hail: 

 

Brunov penal majstorski, sledeće sezone ako ih izvede 20+ biće prvi strelac lige :smiley_hail:

Link to comment

Navas igra desnog beka u Sevilji.

 

Apropo gola, malo ste prestrogi prema Kocki & co. Lopta je posle centaršuta kačila Vilijamsa i dobila čudan spin i efe, i pala tačno ispred de Jonga. Nije ovo prvi put da vidim da je odbrana nemoćna kod takvih fluke centaršuteva.

Link to comment
13 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Navas igra desnog beka u Sevilji.

 

Apropo gola, malo ste prestrogi prema Kocki & co. Lopta je posle centaršuta kačila Vilijamsa i dobila čudan spin i efe, i pala tačno ispred de Jonga. Nije ovo prvi put da vidim da je odbrana nemoćna kod takvih fluke centaršuteva.

Pogladaj kretanje Wan Bisake... Dobio bi mi otkaz dok je još na terenu... Šta je on čuvao i pratio?

 

 

Link to comment
10 hours ago, JohnnyD said:

Odgledah Manchester posle duzeg vremena... vise talenta bi se naslo na nekoj utakmici domace zonske lige. Kao da biraju igrace koji su donekle brzi (ne i prebrzi), ali kojima je jedini dribling da se zalete direktno u igraca pa sta bude, neverovatno.

 

A sta ocekujes kad vidis ko im je trener?

Link to comment
4 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Apropo gola, malo ste prestrogi prema Kocki & co. Lopta je posle centaršuta kačila Vilijamsa i dobila čudan spin i efe, i pala tačno ispred de Jonga. Nije ovo prvi put da vidim da je odbrana nemoćna kod takvih fluke centaršuteva.

 

Kakve veze ima efe koji je lopta dobila sa postavljanjem Kockoglavca? Koga on to pokriva pet metara bočno od leve stative?

 

Lindelof valjda prati njega, a ovog prati WB (koji jedini ima De Jonga u vidnom polju, ali džabe).

 

Jednog protivničkog igrača imaju u šesnaestercu, i on im ostane sam na tri metra od DDG. Tu ne može da bude izgovor "pa da ga nije pogodila lopta u nogu ne bi ni dao gol". 

Link to comment

Vilijams nije izasao na centarsut, pa i da ga je predriblao imas jos 2 DC iza da pokriju. Lindelof se okrece i vidi igraca iza sebe i ne reaguje i kao šlag na tortu VanBisaka koji stoji kao ukopan. Megvajer je najmanje kriv. Ali ponavljam bilo je jebeno 2 na 4 :isuse: 

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kakve veze ima efe koji je lopta dobila sa postavljanjem Kockoglavca? Koga on to pokriva pet metara bočno od leve stative?

 

Ima jebem li ga, zato što onakav centaršut nije moguće svesno uputiti. Kad lopta zakači nekog ima tu neku putanju parabole i bukvalno se stvori u petercu za sekund. Rekoh, viđao sam gomilu situacija gde lopta tako propadne u 5, a braničima se samo skamene noge, bez obzira koliko ih je. Treba imati na umu koliki dissadvantage imaju braniči jer moraju da pokrivaju ogroman komad prostora, a napadač može da im uleti i s leđa i na prvu stativu, i da se izvuče na povratnu. Prelako se nekako pljuju odbrambeni, samo zato što nisi bio tik uz igrača i disao mu za vrat. Da je to jedini zadatak defanzivca, verovatno bi i uspevao, mada i to nije lako. Da ne pričamo da dosta trenera brane zonski ili kakve već varijacije na temu, i tu takođe štoper ne može biti kriv.

 

Poenta priče je da dosta golova pada jednostavno zbog dobre napadačke igre. Ne mora se na svaki potignut/primljen gol linčovati defanzivac koji je najbliži strelcu. Ispade kao da je za 95% golova kriv neki pojedinac iz odbrane. Niko ne priča o genijalnosti napadača više.

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...