Jump to content
IGNORED

Liga Evrope 19/20


renne

Recommended Posts

Meni je efikasnost jedini kriterijum, a Sevilla igra preterano tvrdo. Ono cuvanje 1-0 rezultata kod kuce, protiv APOEL-a, u grupnoj fazi, je meni nedopustivo. A. Madrid je jos gori, posto imaju jos bolji tim, a uvek igraju povuceno (ja sam mnogo vise voleo onaj pre Simeonea, koji je igrao na gol vise). Villarreal je naravno zanimljiv, tu nema zbora. Barsi je potreban remont; odbrana je ocajna, a fali i bar jedan playmaker. Real je bio uzasan za standarde iz vremena Ronalda; toliko 1-0 utakmica je sramota za klub takvog renomea (najsmesnije je sto su uzeli ligu).

Edited by Miljenko
Link to comment
10 minutes ago, Miljenko said:

Meni je efikasnost jedini kriterijum, a Sevilla igra preterano tvrdo. Ono cuvanje 1-0 rezultata kod kuce, protiv APOEL-a, u grupnoj fazi, je meni nedopustivo. A. Madrid je jos gori, posto imaju jos bolji tim, a uvek igraju povuceno (ja sam mnogo vise voleo onaj pre Simeonea, koji je igrao na gol vise). Villarreal je naravno zanimljiv, tu nema zbora. Barsi je potreban remont; odbrana je ocajna, a fali i bar jedan playmaker. Real je bio uzasan za standarde iz vremena Ronalda; toliko 1-0 utakmica je sramota za klub takvog renomea (najsmesnije je sto su uzeli ligu).

Ne znam za taj Apoel, ali Lopetegiju se ne moze prigovarati na tvrdoj igri, ako je konacno utegao odbranu. Sevilja je godinama igrala prilicno anarhicno, slicno Viljarealu i R.Sosijedadu. To govori i gol razllika na kraju prvenstva.

Link to comment

Volim sve Spance kad igraju leprsavo, sa izuzetkom Reala i Barse. Nazalost, Spanci su u silaznoj putanji sada. Nazadni Choloizam se primio i kod nekih drugih klubova. Sto se same lige tice Jin-jang blizanci su je odavno obesmislili.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

Volim sve Spance kad igraju leprsavo, sa izuzetkom Reala i Barse. Nazalost, Spanci su u silaznoj putanji sada. Nazadni Choloizam se primio i kod nekih drugih klubova. Sto se same lige tice Jin-jang blizanci su je odavno obesmislili.

Jesu u bunaru ali ne vidim da se choloizam primio kod drugih klubova, osim Hetafea i Valjadolida (mada ja koliko pratim fudbal, oni oduvek igraju to sranje od fudbala nevezano za Simeonea)

Edited by Lancia
Link to comment

Villarreal me nije razocarao nijednom, a gledao sam ih cesto, kako u prvenstvu, tako i u EL. Veci deo lige aktivno pokusava da kopira taj tvrdi stil igre, kao sto se igra u Argentini. Simeone ima igrace za to (i jos par timova), dok drugi umiru pokusavajuci. Ukusi su razliciti, znam neke u rl koji to vole, no ja to ne bih ni stapom dirnuo. Meni je i PL postala predosadna zbog tvrdih meceva, ne vredi sav tempo koji niko ne moze osporiti. Francuze da ne pominjem (PSG naravno odudara, no oni su dosta bolji od ostalih). Italijani su katanaco zamenili otvorenim stilom (kod njih sudije preko VAR-a sude toliko penala, da i ne vredi igrati bunker). Nemci i Holandjani su vec po mom ukusu (potonji nemaju tako kvalitetnu ligu, mada meni to i nije bitno). Da ne pominjem egzotike iz JA (Bolivija, Cile).

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Lancia said:

Jesu u bunaru ali ne vidim da se choloizam primio kod drugih klubova, osim Hetafea i Valjadolida (mada ja koliko pratim fudbal, oni oduvek igraju to sranje od fudbala nevezano za Simeonea)

Bio je jedan period ove sezone kad je Getafe bio u najboljoj formi, i tada su igrali lep fudbal. Posle korona pauze su se raspali i slažem se da je te to bio Čoloizam2 . Treba samo videti onu utakmicu kad su razbili Valensiju 3-0 i još su ovi dobro prošli. Generalno, igraju uvek sa dva napadača ( Mollina, Anhel, Mata...dva od tri ) tako da mislim da je taj stav da su bunkeraška ekipa malčice preuveličan. Valjda im ide Pepe Bordalas, pa ćemo videti kako će to izgledati ubuduće.

Link to comment
Just now, Jean-Luc Picard said:

Bio je jedan period ove sezone kad je Getafe bio u najboljoj formi, i tada su igrali lep fudbal. Posle korona pauze su se raspali i slažem se da je te to bio Čoloizam2 . Treba samo videti onu utakmicu kad su razbili Valensiju 3-0 i još su ovi dobro prošli. Generalno, igraju uvek sa dva napadača ( Mollina, Anhel, Mata...dva od tri ) tako da mislim da je taj stav da su bunkeraška ekipa malčice preuveličan. Valjda im ide Pepe Bordalas, pa ćemo videti kako će to izgledati ubuduće.

Ja taj Hetafe vidim kao sklop 11 Busketsa ili Kazemira, sa ciljem da ti sjebu igru i dovedu na ivicu nervnog sloma. A Valensiju ko nije razbio ove godine, verovatno pojma nije imao :D Ali dobro, ja sam alergican na klubove iz Madrida, ako ih ima vise od dva, eventualno Rajo Valjekano, ako vec mora.  

Link to comment

Inter je moj izbor večeras da navijam. Odličan je bio prethodne dve utakmice. Otvoren, odličan fudbal. Lukaku, Lautaro I ostali su bili gledljivi

Link to comment
On 18.8.2020. at 11:53, Meazza said:

Anyways, poslednji gotivan spanski klub koji je nesto napravio u CL mi je bila Malaga 2013.

Viljareal, Malaga je bila projekat tipa Anži Mahačkala.

Link to comment
3 minutes ago, čekmeže said:

Viljareal, Malaga je bila projekat tipa Anži Mahačkala.

Zar nije poslednji gotivan projekat, Barsa? Nemoj reci da nisi uzivao u 8:2¿

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Zar nije poslednji gotivan projekat, Barsa? Nemoj reci da nisi uzivao u 8:2¿

8-2 je bilo samo trpanje magarca u blatu, zna se šta ih je načelo :fantom:

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...