Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Ако је икад био тренутак да дође Тео, то би било сад. Са њим имамо тим за Ф4.

 

Ако не, волио бих Пефи да дође. Мислим да имамо довољно странаца.

Link to comment
16 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Ако је икад био тренутак да дође Тео, то би било сад. Са њим имамо тим за Ф4.

 

Ако не, волио бих Пефи да дође. Мислим да имамо довољно странаца.

 

Ma, kakav F4 s ovim timom i Teom, koji je zaboravio kad je poslednji put istrcao na teren. Za ulazak u Top 8 ovog tima potrebno je toliko toga da se poklopi, da Tomic bude uspeo da nametne autoritet, da ovi nasi matorci odluce da ovako skupljeni odrade sezonu za pamcenje pa zapnu kao ludi s treninzima, da svi budu zadovoljni ulogom u timu i minutazom, da bude uspostavljena vrhunska atmosfera u ekipi. Nije u potpunosti nemoguce, jer Tomic zaista vodi racuna o tome da dovodi dobre karaktere, ali je mnogo realnije da prorade igracke sujete pa da nam treba jedno pet lopti za sve. A svi znamo kako se to zavrsava. Plus je Teo apsolutno nerealan cak i u situaciji da sa sponzorom, koji bi bio zainteresovan samo da placa deo njegovog ugovora da bi Teo igrao u Srbiji i nista drugo, napravimo neku kombinaciju.

 

Ali da bi takav jedan tim bio do jaja atraktivan za gledanje, realno bi bio. S Milosevim smislom za asistencije Gist, Braun, Borisha, Faje, Odzo i Dobric bi vise vremena proveli u vazduhu jureci alley-oop-ove nego na parketu. Po imenima bi to bio verovatno nas najjaci tim jos od raspada SFRJ.

Link to comment

+1 Za Tea i Markovića

 

Tim za F4 ne bi imali ni sa Teom, to možda sa ovim igračima u prajmu ali da su u prajmu ne bi bili kod nas. 

Spoiler

Bez obzira na vrhunski sportski menadžment koji imamo. Ipak smo siromašna zemlja.

 

Gist će igrati 5. Nema šanse da su nabili trojicu stranaca i najveću mladu nadu na istoj poziciji. Kuzmić se vraća iz povrede koja utiče na pokretljivost, a Odžo ni po kvalitetu ni po fizičkim karakteristikama ne može to da nadomesti. Preslab je taj tandem za EL i trebao nam je jedan pokretljiv centar, nije besmislen potpis uopšte. Ristić je igrač za Igokeu, eventualno za neki EC tim, Partizan na primer.

Link to comment

Zanose se ljudi pričama o f4..daleko smo mi od toga, pa i drugi prave odlične timove ali dobro, mi smo takav soj, ako dodje Jović, ima problem s ledjima, ako dodje Pefi, on baca cigle, ako dodje Teo, ugojio se, pola bebi pojede što se kaže, nije odigrao poštenu utakmicu godinu dana..nikome ugoditi. Ako ponovimo kao prošlu sezonu biće fenomenalno, mislim na trud i ponašanje svih igrača pa ni rezultat neće izostati. 

I ono što ne shvatam, kako bilo ko može da ima ikakvu zamerku na ovakav tim.

Edited by darkonet
Link to comment

Sa dobrim plejom (neću licitirati sa imenima) mi opet ne možemo sebe svrstati u red onih koji su favoriti ne za F4 već za 8 i nokaut fazu. Pa nismo samo mi ove sezone pojačali roster.

 Od svih ekipa koje nastupaju u EL većina (sigurno polovina) imaju bolji roster od nas. Ako bi kojom magijom ušli u tih 8 po meni bi bilo ravno ulasku komšija na F4.

 Ova ekipa je dobra za ABA ligu gde je prvi favorit ali za EL je mrka  kapa jer veći deo tih je nastupao i prošle sezone u EC, a znamo kako smo prošli.

Nadam se da ovim pojačanjima dobijamo na mentalnoj snazi gde na gostovanjima nećemo lako "skidati gaće", da dobijamo one koji se ne plaše preuzimanja odgovornosti.

Velika nepoznanica i posle godine na klupi je i kako će se Tomić snaći.

Link to comment

 

11 minutes ago, darkonet said:

Zanose se ljudi pričama o f4..daleko smo mi od toga, pa i drugi prave odlične timove ali dobro, mi smo takav soj, ako dodje Jović, ima problem s ledjima, ako dodje Peći, on baca cigle, ako dodje Teo, ugojio se, pola bebi pojede što se kaže, nije odigrao poštenu utakmicu godinu dana..nikome ugoditi. Ako ponovimo kao prošlu sezonu biće fenomenalno, mislim na trud i ponašanje svih igrača pa ni rezultat neće izostati. 

I ono što ne shvatam, kako bilo ko može da ima ikakvu zamerku na ovakav tim.

 

Što ne bi moglo da se ima zamerki na tim? Poslednje 3 godine guramo koncept koji je potpuno stran našoj košarci. Petorica, šestorica stranaca koja igraju preko 30 minuta u važnim utakmicama i domaći iskusni igrači kao podrška. Prošle godine su samo Čović i Lazić bili standardni. Dobrić i Davidovac su takođe već iskusni igrači, a igrali su samo zbog povreda. Jedino Simanić od mlađih igra ali ni on nije bio standardan. Pozitivno je što neki stranci ostaju duže od jedne sezone.

 

To je koncept Turske, da ne kažem belgijske košarke. Mi smo se izdvajali od ostatka Evrope baš zato što smo radili totalno drugačije. Šanse za blamiranja kao što ih je Vujošević imao su sa ovakvim timom minimalne, ali su nam šanse za epski uspeh, koji je Vujošević takođe imao, podjednako male. Drugo, prosto ima ljudi koji mnogo više vole da gledaju mlade igrače kako rastu kroz sezonu nego amere kako isporučuju svoju normu. 

 

Čović je decenijama sa FMPom i u manjoj meri prvih par godina sa Zvezdom promovisao i prodavao mlade igrače. Možda je odustao jer su obeštećenja u košarci postala premala ili jednostavno želi da ide na sigurno ili je procenjeno da nemamo top talenata. Osim Mege, ne vidim top klince nigde u ABA. Kako god, sasvim je legitimno da se nekom ne sviđa ovakav tim.

Link to comment

Mnogo stranaca u timu smo imali samo prosle i sada ove sezone, dakle kod Tomica. Pre toga kod Alimpijevica trojica + Enis koji je dosao na pola sezone ali su i dalje domaci bili velika vecina, pre toga kod Radonje po par stranaca.

Ocigledno Tomic ima drugacije zamisli, ne mari ni za nacionalnost ni za godine.

Link to comment

Sa jos jednim plejem solidnog kvaliteta, ovo mozda nije tim za f4, ali nije ni daleko. Ovo je tim koji sasvim sigurno puca na f8 i ima kvalitet i pre svega dubinu za tako nesto. Bio bi jedan od najdubljih u EL. I kad je koncipiran tako sa iskusnim strancima i vec afirmisanim igracima kao nosiocima realno bi bio neuspeh da se ne dodje do top 8. 

Link to comment
10 minutes ago, samo_opusteno said:

Mnogo stranaca u timu smo imali samo prosle i sada ove sezone, dakle kod Tomica. Pre toga kod Alimpijevica trojica + Enis koji je dosao na pola sezone ali su i dalje domaci bili velika vecina, pre toga kod Radonje po par stranaca.

Ocigledno Tomic ima drugacije zamisli, ne mari ni za nacionalnost ni za godine.

Antić i Bjelica su em stranci, em matori, em skupi, em su se zadržali kratko. 

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

Sa jos jednim plejem solidnog kvaliteta, ovo mozda nije tim za f4, ali nije ni daleko. Ovo je tim koji sasvim sigurno puca na f8 i ima kvalitet i pre svega dubinu za tako nesto. Bio bi jedan od najdubljih u EL. I kad je koncipiran tako sa iskusnim strancima i vec afirmisanim igracima kao nosiocima realno bi bio neuspeh da se ne dodje do top 8. 

 

Sad bez zajebancije... zasto nas i dalje kladionice stavljaju na 17/18 mjesto?

 

Kako mogu toliko da fulaju, a sam kazes da je neuspjeh ako ne udjemo u top 8?

Link to comment

Dubina je precenjena kategorija, bitnije je kakvi su ti glavni igraci.

 

I ostale ekipe iz donje polovine lige skupe jaka imena. Da preselis ovaj roster u Zenit, sigurno ga niko ne bi smatrao kandidatom za f4 ni sigurnim ucesnikom f8. Sanse svakako jesu bolje.

 

i druga stvar - ovde je filip covic i dalje rotacijski igrac. nece to pokriti po 4 upotrebljiva igraca na ostalim pozicijama.

Edited by Joe D
Link to comment
8 minutes ago, MiddleClass said:

 

Sad bez zajebancije... zasto nas i dalje kladionice stavljaju na 17/18 mjesto?

 

Kako mogu toliko da fulaju, a sam kazes da je neuspjeh ako ne udjemo u top 8?

 

Jbm li ga, to bi morao njih da pitas ali da grese, grese sigurno. Zvezda ima sistem, ima i domaci teren, zato bi ovaj roster bio ispred zenitovog istog verujem za bar nekoliko pobeda. Ne slazem se i da je dubina precenjena kad imas 34 utakmice u sezoni. Jeste da ides onoliko koliko te najbolji igraci odvedu ali sta ako ti se jedan od najboljih povredi. Onda te covic i davidovac i dobric vode u EL.

Link to comment
39 minutes ago, Heaviside said:

 

 

Što ne bi moglo da se ima zamerki na tim? Poslednje 3 godine guramo koncept koji je potpuno stran našoj košarci. Petorica, šestorica stranaca koja igraju preko 30 minuta u važnim utakmicama i domaći iskusni igrači kao podrška. Prošle godine su samo Čović i Lazić bili standardni. Dobrić i Davidovac su takođe već iskusni igrači, a igrali su samo zbog povreda. Jedino Simanić od mlađih igra ali ni on nije bio standardan. Pozitivno je što neki stranci ostaju duže od jedne sezone.

 

To je koncept Turske, da ne kažem belgijske košarke. Mi smo se izdvajali od ostatka Evrope baš zato što smo radili totalno drugačije. Šanse za blamiranja kao što ih je Vujošević imao su sa ovakvim timom minimalne, ali su nam šanse za epski uspeh, koji je Vujošević takođe imao, podjednako male. Drugo, prosto ima ljudi koji mnogo više vole da gledaju mlade igrače kako rastu kroz sezonu nego amere kako isporučuju svoju normu. 

 

Čović je decenijama sa FMPom i u manjoj meri prvih par godina sa Zvezdom promovisao i prodavao mlade igrače. Možda je odustao jer su obeštećenja u košarci postala premala ili jednostavno želi da ide na sigurno ili je procenjeno da nemamo top talenata. Osim Mege, ne vidim top klince nigde u ABA. Kako god, sasvim je legitimno da se nekom ne sviđa ovakav tim.

 

slazem se, ali vujosevic je igrao f4 sa ovim timom:

 

https://basketball.realgm.com/international/boxscore/2010-05-07/Olympiacos-at-KK-Partizan/268439

 

nije bilo nekog planskog guranja kvalitetnih domacih igraca, posto nisu imali nikog sem djekica (sad smesno zvuci), ovo je bukvalno skarabudzen tim.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...