Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

opet, kakve to ima veze, sa stanovi[ta velicine budzeta, ko ce ga placati ili ko ce obezbediti halu, putovanja, hotel, opremu, sta god. u nekom sirem smislu sve to je budzet kluba, osim kod pozajmice sto ovde nije slucaj. komsije i mi smo postali propagandna sredstva ekipe na vlasti koja trpa i sakom i kapom u klubove kako bi obezbedila "stabilnost", a da li ce pare ulaziti u zvezdu pa da ih coki deli ili ce ih neko drugi ranije usmeriti, koja je razlika?

 

 

Link to comment

mene pitas? ne znam sta bih ti rekao

 

 

najbolji post u moru postova na temi poslednjih dana je onaj nikodijeviv, gde govori najpre o sebi, a zapravo svima nam ovde

 

svesni smo jako da je sve vezano uz zvezdu, partian, bilo kk bilo fk u rukama kriminalaca i da svojim pracenjem na izvestan nacin dajemo podrsku svemu tome

sve te price na temu budzeta, odakle dolaze pare, koliko tacno para su potpuno promasene

 

ovo je ono "igara" iz hleba i igara u najbukvalnijem smislu i tako je godinama, ma decenijama unazad

 

zvezda i patizan opstaju na budzetu, odnosno parama poreskih obaveznika, iluzorno je i pricati na koliko boljih nacina bi se taj novac mogao potrositi u ovoj razorenoj zemlji

ali dok god je konzumenata koji kupuju proizvod bice tako

da se ne lazemo, mi smo isti oni koji gledaju parove, farme i slicno

 

malo zabave za sirotinju

 

najgore je sto mnogi navijaci blizanaca smatraju da im te pare pripadaju i spremni su zakriviti oko "svog dela" koji ce gospodar dati njihovom klubu

kao da su blizanci jedina dva kluba u drzavi

 

mada isti takav odnos imaju i drugi satro profesionalni sportski klubovi u srbiji, pgotovo fudbalski, pa kao sto blizanci zive na sisi drzave,m oni zive na sisi grada/opstine iz koje dolaze

 

kako se niko ne zapita kako npr francuska godinama unazad nema evroligasa? tolika zemlja, daleko bogatija od srbije

ili mozda francuzi nemaju kosarkaskih talenata? :D

 

navedoh francusku kosarku, a zapravo postoji bezbroj evropskih uredjenih drzava, daleko bogatijih od srbije kojima ne pada na pamet da sipaju u sportske drzavne projekte i na taj nacin drze raju u poluopijenom stanju

 

i onda se ovde ljudi ozbiljno krve oko velicine budzeta. potpuno suludo

Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

da se ne lazemo, mi smo isti oni koji gledaju parove, farme i slicno

 

 

Da se ne lažemo, govoriš u svoje ime.

Link to comment
54 minutes ago, pbg12345 said:

 

i onda se ovde ljudi ozbiljno krve oko velicine budzeta. potpuno suludo

 

To i jeste moja poenta. Besmisleno je, i mi kao i oni smo postali SNS preduzece. Oprostio sam se sa sezonskom kartom i odlazenjem na utakmice. Ruganje da smo mi ili oni SNS ekipica je cista patkometrija, posto jesmo. I jedni i drugi. Samo volimo da se kao rugamo komsiji i zmirimo na svoje prljavo dvoriste.

Link to comment

pa to

 

a za kartu bravo

to zapravo i jeste jedini nacin da se nesto promeni

samo jbg, tesko da ce se kod nas ikad ista promeniti

Link to comment

Steta je sto propustate dobru zabavu dok traje. Klubovi su bili oduvek finansirani od drzave i nije prvi put da se vlast promovise preko njih, setimo se npr. Tadica na utakmicama Partizana iz vremena kad nam je bilo namenjeno da budemo ikebana i sparing partner. Ne vidim svrhu u opterecivanju takvim stvarima, ko se time opterecuje taj ne treba ni da navija za ova 2 drzavna kluba. A da ne pricam da kkcz nesto ni ne ucestvuje u promociji sns-a (rukovodstvo, igraci...) niti ovi dolaze na utakmice. 

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

pa to

 

a za kartu bravo

to zapravo i jeste jedini nacin da se nesto promeni

samo jbg, tesko da ce se kod nas ikad ista promeniti

 

Sve sto ce to da promeni je jedna sezonska karta manje i jedna mirna savest vise, nemojte da se zavaravamo. Sport, narocito popularni sportovi, su na globalnom nivou steciste kriminala, prljavih para, "sumnjivih" investitora, mafije, berzanskih mesetara, orijentalnih tiranija, ruskih oligarha i slicnog polusveta, mi smo samo mali deo celog tog nitkovluka. I sad ljudi demonstrativno nece da gledaju kosarkaske utakmice Zvezde i Partizana a istovremeno i bez ikakvih moralnih problema navijaju za Junajtede, Sitije, Celsije, Reale, Bajerne, Juventuse, Milane, Intere i druge perjanice globalne sportske mafije. Taj "mrzi me da idem i ne daju mi se pare da bih gledao kosarku uzivo ali cu zato da iznadjem neki uzviseni izgovor" sindrom nece promeniti ama bas nista. Uostalom, mogu da se opkladim sa kim god hoces da ce ove sezone Covic dr Nebojsa prodati vise sezonskih karata nego ikada pre, iz vrlo prostog razloga - napravio je po imenima atraktivan tim i ubacio buvu velikih ocekivanja vecini navijaca. A to je uvek bila i ostace najveca motivacija navijacima, kakav god da je kapital i kakav god gad na celu kluba.

 

Necu ni ja kupiti sezonsku jer ne mogu da predjem preko Filipa Covica u timu ali, da njega nema, verovatno bih kupio sezonsku ove godine i pokusao da napravim neku ekipu za odlazak u Arenu. Da uskracujem sebi gledanje najbolje evropske kosarke uzivo i sebe kaznjavam zbog necega sto ne mogu da promenim a nema veze sa igrom, to mi stvarno nikada ne bi palo na pamet. Gledam Tur de Frans svake jebene godine iako znam da na njemu vec godinama pobedjuje najnovija hemija protiv koje jos nisu izmisljena pravila, pa mi iskreno ne bi smetalo ni da gledam uzivo Stratosa, Riversa, Brauna, Dzenkinsa i sve kosarkaske drugih velikih timova samo zato sto Zvezda (ili Partizan, for that matter) dobija pare od javnih preduzeca, u zemlji u kojoj su ti iznosi koji se daju kosarkaskim klubovima kap u moru opste otimacine na svim nivoima. Zivot je prosto isuvise kratak da bih na svoju stetu moralisao oko necega sto niti mogu da promenim, niti bi tom konkretnom promenom bilo kome bilo ista bolje u zivotu. Da te pare ne odu u Zvezdu i Partizan otisle bi na privatne racune na nekom egzoticnom ostrvu, teska posla da bi otisle u skole i bolnice.

 

Hodate po Kosancicevom vencu cije nove ploce kojom je taj deo grada poplocan su ozbiljna pljacka, vozite se oko Slavije koja je ozbiljna pljacka, jedete u restoranima koji su vecinom u vlasnistvu lopova i kriminalaca, radite u firmama i profesijama u kojima se pljacka svakodnevno, izvodite decu u parkove cije sredjivanje je kostalo po pet puta vise nego sto je moralo jer se neko ugradio, kupujete u prehrambenim lancima ciji vlasnici su tajkuni koji su upropastili zemlju pljackom. Gledajte, ljudi, kosarku ako vam se gleda i ne obazirite se preterano na te "moralne" dileme. U Srbiji danas ne mozes da izadjes na ulicu a da ne ugazis, dodirnes, udahnes ili ugledas pljacku, odlazak ili neodlazak na jednu kosarkasku utakmicu ama bas nista nece promeniti. Osim sto cete vi biti uskraceni licno da gledate kvalitetnu kosarku.

 

A za sve ostalo postoji protest subotom.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Sve sto ce to da promeni je jedna sezonska karta manje i jedna mirna savest vise, nemojte da se zavaravamo. Sport, narocito popularni sportovi, su na globalnom nivou steciste kriminala, prljavih para, "sumnjivih" investitora, mafije, berzanskih mesetara, orijentalnih tiranija, ruskih oligarha i slicnog polusveta, mi smo samo mali deo celog tog nitkovluka. I sad ljudi demonstrativno nece da gledaju kosarkaske utakmice Zvezde i Partizana a istovremeno i bez ikakvih moralnih problema navijaju za Junajtede, Sitije, Celsije, Reale, Bajerne, Juventuse, Milane, Intere i druge perjanice globalne sportske mafije. Taj "mrzi me da idem i ne daju mi se pare da bih gledao kosarku uzivo ali cu zato da iznadjem neki uzviseni izgovor" sindrom nece promeniti ama bas nista. Uostalom, mogu da se opkladim sa kim god hoces da ce ove sezone Covic dr Nebojsa prodati vise sezonskih karata nego ikada pre, iz vrlo prostog razloga - napravio je po imenima atraktivan tim i ubacio buvu velikih ocekivanja vecini navijaca. A to je uvek bila i ostace najveca motivacija navijacima, kakav god da je kapital i kakav god gad na celu kluba.

 

Necu ni ja kupiti sezonsku jer ne mogu da predjem preko Filipa Covica u timu ali, da njega nema, verovatno bih kupio sezonsku ove godine i pokusao da napravim neku ekipu za odlazak u Arenu. Da uskracujem sebi gledanje najbolje evropske kosarke uzivo i sebe kaznjavam zbog necega sto ne mogu da promenim a nema veze sa igrom, to mi stvarno nikada ne bi palo na pamet. Gledam Tur de Frans svake jebene godine iako znam da na njemu vec godinama pobedjuje najnovija hemija protiv koje jos nisu izmisljena pravila, pa mi iskreno ne bi smetalo ni da gledam uzivo Stratosa, Riversa, Brauna, Dzenkinsa i sve kosarkaske drugih velikih timova samo zato sto Zvezda (ili Partizan, for that matter) dobija pare od javnih preduzeca, u zemlji u kojoj su ti iznosi koji se daju kosarkaskim klubovima kap u moru opste otimacine na svim nivoima. Zivot je prosto isuvise kratak da bih na svoju stetu moralisao oko necega sto niti mogu da promenim, niti bi tom konkretnom promenom bilo kome bilo ista bolje u zivotu. Da te pare ne odu u Zvezdu i Partizan otisle bi na privatne racune na nekom egzoticnom ostrvu, teska posla da bi otisle u skole i bolnice.

 

Hodate po Kosancicevom vencu cije nove ploce kojom je taj deo grada poplocan su ozbiljna pljacka, vozite se oko Slavije koja je ozbiljna pljacka, jedete u restoranima koji su vecinom u vlasnistvu lopova i kriminalaca, radite u firmama i profesijama u kojima se pljacka svakodnevno, izvodite decu u parkove cije sredjivanje je kostalo po pet puta vise nego sto je moralo jer se neko ugradio, kupujete u prehrambenim lancima ciji vlasnici su tajkuni koji su upropastili zemlju pljackom. Gledajte, ljudi, kosarku ako vam se gleda i ne obazirite se preterano na te "moralne" dileme. U Srbiji danas ne mozes da izadjes na ulicu a da ne ugazis, dodirnes, udahnes ili ugledas pljacku, odlazak ili neodlazak na jednu kosarkasku utakmicu ama bas nista nece promeniti. Osim sto cete vi biti uskraceni licno da gledate kvalitetnu kosarku.

 

A za sve ostalo postoji protest subotom.

 

urpavo zato treba da kupis sezonsku i da gledas evroligu.

Link to comment
Just now, Кристофер Лумумбо said:

 

urpavo zato treba da kupis sezonsku i da gledas evroligu.

 

Napisao sam vec zasto necu. Covic dr Nebojsa, Telekom, Vucic, NIS, Aerodrom Beograd i ostali se ne skidaju za utakmice, Covic Filip se skida. Preko toga ne mogu i ne zelim da predjem. Da sam redovan na kosarci mozda bih i razmisljao, ovako zaista ne zelim da izlazem sebe neprijatnostima da gledam tog privatnika i rekreativca kako zaserava ceo tim zato sto je nesto o sebi umislio, a ima tatu da mu tu umisljenost glanca.

Link to comment

 

8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

urpavo zato treba da kupis sezonsku i da gledas evroligu.

:D

 

 

 

ne znam samo cemu uvodjenje sitija i ostalih junajteda u pricu

ta engleska je odlican primer kako se obracunati sa huliganima koji su kod nas ozbiljan deo problema

 

da te pare verovatno nisu najcistije (u engleskim klubovima) ali to je jedan drugi nivo u odnosu na ono ovde

 

ovde se drustveni mir kupuje preko blizanaca

koske oko kojih se glodjemo dok se sve oko nas raspada

 

posebno smara ovo "oduvek je tako"

ne, nije bas ovako oduvek i ne mora po svaku cenu ostati ovako

 

napisao je petovic neki dan dobar post u vezi reprezentacije i unistavanja jednog od poslednjih "simbola normalnosti", ali vidim ni jebena suzi nije problem za vecinu

nalaze se suluda opravdanja "jer mora i oduvek je tako"

Edited by pbg12345
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

da te pare verovatno nisu najcistije (u engleskim klubovima) ali to je jedan drugi nivo u odnosu na ono ovde

 

 

Nisu najcistije? Ti bi trebalo da dobijes neku nagradu za najblazu upotrebu reci "eufemizam" u istoriji. Ovde ima ljudi koji navijaju za klub ciji vlasnici su robovlasnici koji seku glave homoseksualcima i bicuju do smrti zene koje nepokrivene izadju na ulicu. Naravno da je to drugi nivo od ovog ovde, milion puta je gore.

Link to comment

ok, srpski profesionalni sport je primer na koji treba da se ugledaju engleska i svi ostali

 

jebote, ovde se namestaju utakmice opstinske lige, bodu i prebijaju ljudi na utakmicama zone, navijaci odredjuju ko je pozeljan a ko ne u timu, igraci na utakmicu izlaze u majicama ubijenog krimosa, za kosarkaski klub sa ogromnim budzetom za pojmove regije igra sin gazde i bukvalno na stotine slicnih primera,

ali ne u engleskoj je gore jer je u neki klub usao novac sumnjivog porekla

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

 

:D

 

 

napisao je petovic neki dan dobar post u vezi reprezentacije i unistavanja jednog od poslednjih "simbola normalnosti", ali vidim ni jebena suzi nije problem za vecinu

nalaze se suluda opravdanja "jer mora i oduvek je tako"

 

naravno da je suzi problem, ali sigurno necu navijati protiv reprezentacije zbog toga. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...