Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

 

However, Wolves centre-back Coady felt queries concerning Van Dijk - who controlled the ball before playing a long pass to Lallana - were ignored by officials.

 

"Anthony Taylor is great to speak to but I ask a question and I don't get an answer," Coady explained.

"We thought Van Dijk handballed it, but the referee tells me Van Dijk is too far away. He played the pass.

 

:pera:

Link to comment

Najbolje da se sad svira svaki handball kao deliberate, bilo gde na terenu, nezavisno od okolnosti :isuse:  Slučajni kontakt rukom kad nikakvog uticaja na igru nema se ranije nikad nije svirao, možda će biti drugačije u ovom novom univarzumu.

 

Lepo da se uvede dodatni VAR koji će konstantno da premotava sve snimke iz svih uglova, i kad god uoči nešto traži korekciju makar prošlo po 5-10 minuta... TV broadcasteri da ubuduće odvajaju minimum po tri sata za svaku utakmicu umesto standardna dva.

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

Najbolje da se sad svira svaki handball kao deliberate, bilo gde na terenu, nezavisno od okolnosti :isuse:  Slučajni kontakt rukom kad nikakvog uticaja na igru nema se ranije nikad nije svirao, možda će biti drugačije u ovom novom univarzumu.

 

Lepo da se uvede dodatni VAR koji će konstantno da premotava sve snimke iz svih uglova, i kad god uoči nešto traži korekciju makar prošlo po 5-10 minuta... TV broadcasteri da ubuduće odvajaju minimum po tri sata za svaku utakmicu umesto standardna dva.

 

koliko ja znam po novim pravilima igranje rukom koje prethodi golu uopšte ne mora da bude deliberate, štaviše to se sad ni ne uzima u obzir. ako si u napadu u kojem si postigao gol ostvario bilo kakvu prednost igrajući rukom, namerno ili slučajno nije ni bitno, gol se poništava. videti laport vs spurs sa početka sezone.

 

ali sve to na stranu hit mi je objašnjene zašto var nije ni gledao. hej pa to je bilo čak 7s pre gola, ne važi se. mislim hit je kad uzmemo u obzir kako su par minuta kasnije poništili gol vulvsima. :isuse:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

A jest, pitanje je i koliko ima istine u tome što Koudi priča, vidim da je prošao mlađe kategorije Liverpula, verovatno još nije preboleo što je označen kao "nedovoljno dobar" :fantom:

Link to comment
9 hours ago, čekmeže said:

Odbranom. Klopovi počeci u Engleskoj i utakmice na gol više kao protiv Noriča 4-5 su daleko iza nas. Sada se igra da se postigne gol, i onda posed i odbrana. Wajnaldum i Henderson sa odbranom su vrteli loptu do besvesti, pomoglo je što i gosti nisu nešto pritiskali. Kad je malo zaštekalo ušao Keita i zategao. Više puta se ove godine desilo da dobiju prvi gol , pa je onda vijanje i okretanje rezultata, ali nekih ubedlivih pobeda je malo, paradoksalno najveći rezultati u poslednje vreme su protiv najjačih, Sitija i Lestera.

 

OK, odbrana jeste bila čvrsta ali nije baš bila neprobojna. Traore ih je probijao gde je stigao a još je bolji bio onaj mladac na levom krilu koji je dva puta na istu foru pretrčao Trenta kao da je čunj. Da su bili malo bolji u završnici izjednačili bi. Ne deluje mi taj posed nepobediv, biće OK protiv raznih Wolvesa i Watforda ali ako tako budu branili rano vođstvo protiv Bajerna ili Španaca neće baš lepo da se provedu. Osim ako Klopara u džepu ima i neke lude kontre koje sinoć nije hteo da prikaže.

Link to comment

Ne igra lpool isto protiv svih...

 

Protiv lestera i cityja je to drugacije izgledalo, a to su ipak jace ekipe od Wolvesa... Drugo, liverpul je odigrao neki sulud broj utakmica u mesec dana i putovao u katar.. Jbg, ne moze se stalno igrati sa 100%...

 

 

Link to comment

Pobedio je Liverpul na oruk i uz cinjenricu da su Vulvsi igrali utakmicu sa sitijem 30 sati pre te tekme. Odlučila fizicka sprema ili dubina klupe koja je kod pula, pored svih povreda tanana. Ja sam posle 15 minuta rekao zeni "ocekujem da nekog osine infarkt u narednih 20 minuta" jer su vec tad i jedni i drugi delovali kao da igraju produžetke. Traore ih je probijao ali je imao poštedu od 75 minuta. Pul se kao i obicno isprasivao za sve pare, naročito prvih 20 minuta a onda je i njih kikovao umor. Vulvsi imali par polusansi ali sreca pa se Gomez vratio pa igra kako bi trebalo. Pogledam Vukove ponekad i jasno je da ovo sto su igrali nije njihov stil. Obično igraju jači presing, brže istrcavaju kontre, igraju baš dinamično. Sve što nisu igrali juče. Liverpul je igrao tih 15 minuta, pa je sve ostalo bilo dobacivanje i pokusavanja ubacivanja iz dubine.

Za Var napisah, niko ne gura ni jedan od timova već su sudije imbecili. Kontaju da ako su izmislili fudbal da su izmislili i Var. I u Nemackoj je prve sezone bio sou program sa Varom ali su ipak nemci. Sredjivali i toku sezone, ispeglali i sad to manje više liči na nešto. Engleske sudije su i pre vara bili problematicni (dovoljno govori kolko ih zovu na evropska i svetska prvenstava) a Var im samo otkriva ono što se do sada nije videlo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
26 minutes ago, Zlurad said:

dovoljno govori kolko ih zovu na evropska i svetska prvenstava

 

Pošto su inače kriminogene FIFA i UEFA poznate po zdravim aršinima...

Link to comment
3 hours ago, Pokojni Ruxin said:

koliko ja znam po novim pravilima igranje rukom koje prethodi golu uopšte ne mora da bude deliberate, štaviše to se sad ni ne uzima u obzir. ako si u napadu u kojem si postigao gol ostvario bilo kakvu prednost igrajući rukom, namerno ili slučajno nije ni bitno, gol se poništava. videti laport vs spurs sa početka sezone.

 

Ta novina važi za napadače u protivničkom šesnaestercu, gde im se svira i najmanji dodir kao što je bio taj Laportov.

 

Van 16 mislim da važi isto što i ranije, slobodna procena sudije da li je dodir rukom bio nameran tj. da li je uticao na igru. 

 

Da je na VVD kidisao protivnički napadač a on rukom smirio loptu, moralo bi da se svira sa ili bez VAR-a. Pošto na 10 metara od sebe nema protivnika, takav dodir rukom se praktično nikad ne svira.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jbg, ne moze se stalno igrati sa 100%...

 

 

 

Liverpul je ove sezone igrao najviše par puta na 100%. Obično igra na 50% nekih 70 minuta i 150% nekih 20 minuta po utakmici.  

Link to comment
26 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Pošto su inače kriminogene FIFA i UEFA poznate po zdravim aršinima...

 

Dobro, nije da su oni preposteni samo sam dao primer "cenjenja" kod najvisljih instanci.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...