Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

2 minutes ago, copkillah said:

Melisa Redi nije rekla da nisu skrivene već da je princip RBS da su niske, jer, ako nisu skrivene, reci mi ti (ili bilo ko drugi), kolika je onda klauzula za Halanda? Tačno u cifru.

 

Razumeš sad o čemu pričam sve vreme. Niko ne ide da ih javno objavljuje, u fazonu da reklamira igrače. I što se već pomenulo na topicu, da je neko došao i ponudio 15 miliona, pristali bi. Ali su dali prednost Liverpulu iz svih onih razloga navedenih u klipu.

 

Razumem da ste tvrdoglavi kao mazga, dragi kolega :isuse: 

 

To što se klauzule obično ne objavljuju u novinama ili na Tviteru apsolutno ne znači da nisu dostupne klubovima. Svaki fudbaler ima agente upravo iz tog razloga - da mogu da ga reklamiraju, da vuku za rukav skaute i posrednike, da šalju signale i javljaju kolika je cena. To je tako funkcionisalo i pre nego što su release clauses postale obavezne u Španiji, a trend na celom kontinentu.

 

Salcburg ne bi mogao da pristane na 15 miliona jer nikad nijedan klub kupac ne dođe sa ponudom ne znajući koliko igrač košta. Klub prodavac bi teoretski mogao da se pravi blesav, kao što se pravio LFC kad mu je Wenger za Suareza ponudio klauzulu* + 1 funtu, ali tu svrhe nema: ako klauzula postoji, kupac će je saznati čim mu zatreba.

 

*Suki tada nije otišao u Arsenal samo zato što su mu uvalili neku fejk klauzulu koja je navodno Liverpul obavezivala samo da "obavesti igrača o ponudi"

Link to comment

Nisam ja rekao da nisu dostupne uopšte, ali čini mi se da je u ovom slučaju Liverpul bio prvi (a samim tim i jedini) obavešten o istoj. Ponoviću, Minaminova otkupna klauzula nije bila reklamirana agentima i to je to. 


Jebeš ga, zar ti se ne čini da bi još neko, bilo ko, poslao ponudu za tu smešnu cenu, da je imao informaciju? Moja pretpostavka je da bi, ali moguće je da grešim naravno, samo idem logikom - dobar igrač za smešne pare u današnje vreme.

 

 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Ja hoću da kažem da RBS neće da objavi HEEEEEEJ, MINAMINO IMA KLAUZULU OD 7.25, COME AND GET HIM. Klazule jesu skrivene u smislu da se ne objavljuju i to je to. Znaš i sam, saznaš za neku klauzulu najčešće ako neko obnovi ugovor pa se objavi ako je (jako) visoka, da bi se eventualno smanjilo interesovanje za njega. Melisa Redi nije rekla da nisu skrivene već da je princip RBS da su niske, jer, ako nisu skrivene, reci mi ti (ili bilo ko drugi), kolika je onda klauzula za Halanda? Tačno u cifru.

 

Razumeš sad o čemu pričam sve vreme. Niko ne ide da ih javno objavljuje, u fazonu da reklamira igrače. I što se već pomenulo na topicu, da je neko došao i ponudio 15 miliona, pristali bi. Ali su dali prednost Liverpulu iz svih onih razloga navedenih u klipu.

 

Haalandova klauzula je 20mil£ i to sam vec pomenuo u prethodnim postovima. Imacemo priliku da se uverimo u to da li mediji lazu, ako se taj transfer i ostvari.

 

To sto ti kazes da ne postoji dobosar koji ide po trgu i urla kolika je klauzula ne znaci da su one skrivene. Naprotiv, ako se javi interes za nekog igraca, kontaktira se klub i njegov agent. Ukoliko je klub stavio "malu" otkupnu klauzulu dovodi sebe u "neprilliku" da za bagatelu proda igraca, ali ako igrac zeli da ide on preko svog agenta moze da zahteva da se aktivira ta (uslvono receno) mala ili niska otkupna klauzula. Dakle u takvoj situaciji nikome nije u interesu da ne dodje do transfera - ni klubu koji ce imati nezadovoljnog igraca ni igracu koji nece moci da predje u drugi klub (koji je u vecini slucajeva bogatiji/uspesniji/trofejniji/popularniji/klub za koji igrac navija od detinjstva/...).

 

Ako su javne i dostupne cifre koliko koji igrac zaradjuje nedeljno, koliko je dobio novca za potpis, koliki su mu bonusi za golove, nastupe, ucestvovanje u osvajanju trofeja, koliki procenat igrac moze zadrzati za sebe pri sledecoj prodaji, ne vidim razlog zasto bi otkupne klauzule bile problem.

 

Jos nesto - sve vreme ne pricamo o klauzulama koje je stavila Barsa na Mesija (valjda 500mil£) ili Real na svoje prvotimce (Isco, Benzema, Asensio) kao i decu™ Martin Odegard 100mil£ ili jos ludje Brahim Diaz na 650mil£. Kod tih klauzula smo imali situaciju da su enormno visoke i na granici ludosti (Ronaldo je imao cini mi se 1bilion a otisao u Juve za 10 puta manje novca) vec one koje su imali Nejmar i Pogba  200 odn 100mil  klauzule koje su bile i njihova kupo/prodajna cena.

Link to comment

Razumemo se mi ali ne prihvatamo da se razumemo :lol:

 

I napisao sam da za Halanda varira od 17 do 27, svašta je objavljivano, a videćemo uskoro šta je precizno tačno. 

Link to comment
51 minutes ago, copkillah said:

Jebeš ga, zar ti se ne čini da bi još neko, bilo ko, poslao ponudu za tu smešnu cenu, da je imao informaciju? Moja pretpostavka je da bi, ali moguće je da grešim naravno, samo idem logikom - dobar igrač za smešne pare u današnje vreme.

 

Sad već zvučiš kao da su doveli Neymara za male pare, a ne japanskog mladog talenta od 24 godine za kog valjda niko od nas nije čuo pre ove sezone LŠ. 

 

Stvar je vrlo jednostavna - Red Bull je dobro poznat po eksport-import brzom valjanju igrača. Znali su da će od ovog zaraditi istu sumu ma kome ga prodali. Ponudili ga Liverpulu pošto je odlično odigrao baš njima u gostima, Liverpul prihvatio i gotovo.

 

A sve te maštarije o sakrivanju klauzule da se ne pomame drugi evropski velikani za Japancem jer je Liverpulov spotski direktor dobar drug sa austrijskim pa je ovaj hteo baš njemu da učini... to veze nema sa životom.

 

Srećno bilo japanskom Lallani, nadajmo se da ga niste urekli ovolikim likovanjem.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 sve te maštarije o sakrivanju klauzule da se ne pomame drugi evropski velikani za Japancem jer je Liverpulov spotski direktor dobar drug sa austrijskim pa je ovaj hteo baš njemu da učini... to veze nema sa životom.

 

Uz dužno poštovanje, u ovom slučaju sam uz Melisu Redi :fantom:

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

"a lot of other clubs have watched him and beacuse of Liverpool's good relationship with Salzburg, the training base I've spoken about and was inspired by Salzburg's Academy and that relationship has allowed them to get ahead of the pack and he'll join in january"

 

Tačno kako sam i ja napisao, hvala :)

 

i taj odnos izmedju klubova je nebitan ako igrac ne zeli da ide u taj drugi klub.

Link to comment
8 hours ago, MiddleClass said:

 

@Weenie Pooh

 

Zasto mislis da se Suarezu islo u Arsenal? 

 

Pa ne deluje mi kao da mu se preterano išlo. Nudili su sigurno dobru platu i poveliki signing-on fee, ali... kasnije su pričali i on i Gerrard kako mu je ovaj objasnio da nema smisla da iz Liverpula odlazi lateralno, da je bolje da sačeka i ode vertikalno, kad ga budu tražili Real ili Barsa. Ispostavilo se da je bio u pravu, jer je valjda godinu-dve kasnije došla Barsa i ponudila duplo veće pare (klubu, ali sigurno i njemu lično).

 

U vreme kad je Wenger pokušavao da dovede Suareza za 40 miliona + 1 funta, mislim da je njegov problem sa Livepulom bio stvar principa - nije mu se svidelo što su mu u ugovor uvalili lažnu klauzulu ("Ako ponude X para, obavezni smo da te pustimo obavestimo o ponudi i uđemo u good faith pregovore sa kupcem... ali ipak možemo da ih odjebemo.") Tog leta je ipak produžio ugovor, ali je klauzula ovog puta bila stvarna, oko 80 miliona, što je Barsa i platila.

 

Edit: Suarez je mogao da traži arbitražu i u slučaju Arsenala, da dokazuje da LFC nije ušao u good faith pregovore posle ponude od 40+1 (na šta ih famozna klauzula jeste obavezivala) nego su baš tvrdoglavo zapeli da ga ne prodaju. Imao bi solidan case i možda bi mogao da iskuka transfer. Zato mislim da mu se nije preterano odlazilo u London; Engleska je ipak Engleska, a njemu se išlo u Kataloniju.

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
10 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Ma Minamino je više marketinški nego fudbalski potez.

 

Ih, sad pa nismo u devedesetim kad su klubovi dovodili "lopate" iz Azije/Severne Amerike samo da bi se prodavali njihovi dresovi. Otkad je neta vise nema potrebe za takvim vidom "promocije".

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...