Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Dobar je bio Pankov. Pitalo par vas kakav je kad ste ga potpisali. Koliko stopera imate uopste? Ako nastavi da igra u prvom timu i Evropu bice odlican.

Link to comment

realno sad imamo bolja 4 stopera nego tokom proslogodisnjih kvalifikacija, jer su milunovic i pankov bolji od savica i sumaile... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
Just now, Bright Billy said:

realno sad imamo bolja 4 stopera nego tokom proslogodisnjih kvalifikacija... 

 

Imamo dva odlicna stopera i dva podnosljiva, to bi trebalo da bude dovoljno. Babic, na zalost, ne napreduje koliko sam mislio da ce a bas mu se otvorilo za mesto u timu. Jos uvek ima te padove u koncentraciji na svakoj bogovetnoj utakmici, odigra solidno i onda samo u jednom trenutku zabaguje. Stoperima ce, inace, Kanjas mnogo znaciti jer je vrlo inteligentan u postavljanju i krpice te linije dodavanja koje stoperi ne mogu da pokriju, u tom segmentu igre su i Jovicic i Jovancic katastrofalni. Rodic takodje pokazuje neke znake zivota a nije ni ovaj Brazilac toliko los u odbrani koliko sam mislio da je posle prve utakmice. I on ima problema jedan na jedan jer je nespreman ali odlicno "peca" i svoje igrace i linije dodavanja u trouglu dole po strani koju cuva. Za sada mu je najveci problem to sto ne moze da pretrci ni saobracajni znak ali to nadoknadjuje time sto dosta dobro koristi levu nogu za sve vrste uglova kod pasova s njegove pozicije i ume da napravi visak. Rodic je bolji igrac ali mnogo manje razume fudbal i igra po automatizmu. NIje toliko losa ni ova kombinacija sa tri stopera ali nisam siguran da li je Degenek bolje resenje za desnu stranu od Pavkova. Degenek je bolji u napadu ali cim izadje visoko lako ga pretrce jer je nesto sporiji od Pankova.

 

Vidim da su ljudi mahom nezadovoljni onim sto smo igrali ali ja imam drugaciji utisak, narocito imajuci u vidu s kakvim timom smo danas izasli. Ben je mnogo pretio sa pozicije koja mu najvise lezi ali nista nije uradio, pre svega zbog toga sto je morao da igra u saradnji sa Jevtovicem, Pavkovom i onim cije ime necu ni da pominjem koji ne umeju da odigraju nista. Kad tu trojicu zamene Marin, Boaci i Ivanic izgledace to sasvim drugacije. Sa Kanjasom smo izgleda resili jedan kapitalan problem koji vucemo jos od odlaska Krsticica, taj dubinski pas s nase polovine koji izbacuje prednju liniju bloka kad rasirimo po bokovima. To ce nam omoguciti da malo rasteretimo bokove, bolje koristimo upade Ivanica i Bena u sredinu i obezbedimo veci prostor Rodicu/Zanderu i Gajicu/Degeneku za ponavljanja po liniji.

 

Ono sto nam je bitno je da Jovancic sto je pre moguce proigra a za to je neophodno da dobije nekoliko samara od Milojevica i objasnjenje da on nije bas takav igrac kakav je umislio da jeste. Dva puta nam je danas upropastio sansu jer je pokusavao da udribla u sesnaesterac iako je imao dva igraca koji su utrcavali za pas i sigurnu sansu za gol, isto je uradio protiv Helsinkija. Za onu raspravu s klupom zbog koje nije video pas koji mu ide pa smo popili stopostotnu sansu se uzima plata, takva kolicina dekoncentracije je jednostavno nedopustiva. Nece se on vratiti u formu tako sto ce pokusavati nesto sto nikada nije radio u karijeri vec tako sto ce igrati ono za sta nam je potreban na sredini, imamo mi sasvim dovoljno igraca koji mogu da rese driblingom i bez njega.

Link to comment

Mogu li Rodic i Zarden da pokrivaju celu levu stranu? Da jedan igra beka, drugi ofanzivnije, pa da se rotiraju i pokrivaju jedan drugog

Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

Mogu li Rodic i Zarden da pokrivaju celu levu stranu? Da jedan igra beka, drugi ofanzivnije, pa da se rotiraju i pokrivaju jedan drugog

 

verovatno mogu, ali zašto?

Link to comment

Pa time imamo i levo krilo, koje nam fali i dobru odbranu na levoj strani..

Zander je ofanzivniji od Rodica, a usput moze vrsiti dobar presing na protivnickog beka i krilo...

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Mogu li Rodic i Zarden da pokrivaju celu levu stranu? Da jedan igra beka, drugi ofanzivnije, pa da se rotiraju i pokrivaju jedan drugog

 

Mogu, ali zasto? Zander ovakav kakav je nije za krilo jer ne moze da pretrci Sipadov regal iz osamdesetih, niti imamo koristi od toga da zalomi u sredinu jer mu desna noga sluzi da moze normalno da hoda, nista ne dobijamo s njim na krilu. Mozda na nekoj evropskoj utakmici, ako budemo imali povoljan rezultat pa Milojevic bude hteo da zatvara tu stranu, ali ovako sumnjam da ce ici s tom kombinacijom. Ocekujem da se na toj strani izmenjuju Ben i Ivanic kao i do sada, tako ce biti sve dok ne prodamo nekog nakon sto ispadnemo iz Evrope.

 

Malo sam dosadan s Kanjasom ali zaista od njega ocekujem da ucini da ekipa prodise, narocito ova trojka iza spica. Mnogo smo se trosili jer su igraci iz te linije morali da se vracaju da povuku akciju, buduci da su Bakula i Jovanca za to nesposobni. Spanac ne samo da ima tacan vec i pravovremen pas, umece svaki put kad krenu ukrstanja ispred njega da nacilja u for ispred Ivanica, Marina i Bena a oni su sva trojica, Marin i Ben narocito, opasniji kad u trku preuzmu loptu i povuku nego kad je dobiju u stajanju pa onda moraju da povuku iz starta. Bice to od koristi i za Jovancica ako odustane od ove sumanute ideje da stalno ima loptu u nogama i on nesto kao organizuje, on je neuporedivo bolje izgledao s Krsticicem u paru kao glavnim igracem u toj liniji, poceo je da tone kad je Milojevic krenuo da ga uparuje s Jovicicem i Causicem. Rasterecen toga da povlaci akcije imace vise prostora za ubacivanja iz drugog plana jer ce manji fokus odbrane biti na njemu, a u odbrani je njegovo da dobrim postavljanjem i snagom u duelu odradjuje posao. Naravno, Kanjas ce biti pod mnogo vecim pritiskom protiv jacih ekipa, nece ga stalno "pokrivati" matori Caki Stojanovic koji ni u najboljim godinama nije mogao da potrci i ona Toncevljeva iskopina Batrovic, ali Spanac je igrac koji ne komplikuje preterano i ako timske kretnje budu dobre lako ce to resavati.

Link to comment

Jovancic je nepodnosljiv.  Ona rasprava sa klupom posle koje otvara igracima Radnickog kontru i najbolju sansu da postignu gol na utakmici je za zescu disciplinsku kaznu.  Da sam na Milojevicevom mestu, udaljio bih ga iz tima na neko vreme.  Dogod Pavkov postize golove i doprinosi igri u prekidima u nasem kaznenom prostoru, dotle nemam problema sa njegovim prisustvom u timu.

 

Ja jos uvek nisam impresioniran Zanderom do te mere da mu dajem primucstvo u odnosu na Rodica.  Pankov me je prijatno iznenadio kao i Kanjas.  Ulazak Ivanica u igru se osetio u pozitivnom smislu (kao sto se njegov izlazak u prethodnoj utakmici osetio u negativnom smislu).  Ivanicev eventualni ulazak u formu znacice mnogo za tim jer ce imati jos jednog kreativca pored Marina.  Kada se tu jos doda umece Kanjasa da napravi dobar dugi pas, plus Ben, obecava da ce Zvezdina igra da se unapredi. 

 

Sto se odbrane tice, Degenek i Pankov znacajno dizu kvalitet.  Zuleta ne bih voleo da vidim u startnoj postavi.  Od Gajica malo ocekujem.  Prosle godine je odigrao nekoliko utakmica prilicno bledo.  Gobelja nije alternativa; on je za sipku. 

 

Jevtovic, Vulic i Vukanovic jos uvek nisu na mene ostavili utisak da bih razumeo njihovo prisustvo medju 18-toricom na spisku.

Link to comment

pa ne znam, Miloje se ubi da nađe mesta za  Bena Marina i Ivanića zajedno. nije idealno, ali ovo sa Benom levo je bilo ok, pri tom je i odgovoran i ima snage, igra i presing i vraća se da pomogne beku

 

 

Edited by levi
Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Jovancic je nepodnosljiv.  Ona rasprava sa klupom posle koje otvara igracima Radnickog kontru i najbolju sansu da postignu gol na utakmici je za zescu disciplinsku kaznu.  Da sam na Milojevicevom mestu, udaljio bih ga iz tima na neko vreme.  Dogod Pavkov postize golove i doprinosi igri u prekidima u nasem kaznenom prostoru, dotle nemam problema sa njegovim prisustvom u timu.

 

Ja jos uvek nisam impresioniran Zanderom do te mere da mu dajem primucstvo u odnosu na Rodica.  Pankov me je prijatno iznenadio kao i Kanjas.  Ulazak Ivanica u igru se osetio u pozitivnom smislu (kao sto se njegov izlazak u prethodnoj utakmici osetio u negativnom smislu).  Ivanicev eventualni ulazak u formu znacice mnogo za tim jer ce imati jos jednog kreativca pored Marina.  Kada se tu jos doda umece Kanjasa da napravi dobar dugi pas, plus Ben, obecava da ce Zvezdina igra da se unapredi. 

 

Sto se odbrane tice, Degenek i Pankov znacajno dizu kvalitet.  Zuleta ne bih voleo da vidim u startnoj postavi.  Od Gajica malo ocekujem.  Prosle godine je odigrao nekoliko utakmica prilicno bledo.  Gobelja nije alternativa; on je za sipku. 

 

Jevtovic, Vulic i Vukanovic jos uvek nisu na mene ostavili utisak da bih razumeo njihovo prisustvo medju 18-toricom na spisku.

 

Ja ocekujem da ce najvise koristi od dolaska Kanjasa i Degeneka imati, zapravo, Milunovic. Covek je vrhunski stoper i kad bude uigran sa odbranom koja moze da pokriva njegovu sporost u sirokom prostoru i veznog ispred sebe koji dobro pokriva linije dodavanja pruzace neuporedivo bolje partije od ovih koje je do sada pruzao. Posebno dobra stvar za njega je sto zna da igra i u formaciji sa cetiri i u formaciji sa tri igraca u zadnjoj liniji, tako da ce se lako prilagoditi na obe formacije koje Milojevic forsira od pocetka sezone. Milunovic i Degenek bi u teoriji trebalo da formiraju stoperski par kakav odavno nismo imali ali kod nas takve stvari ne traju i zavise od ponuda, prvu masnu ponudu koju dobijemo za nekog od njih dvojice ce Terzic da prihvati i onda ce biti Jovo nanovo. Gajica se takodje ne bih odricao prerano, on je uvek bio odgovoran i solidan bek, fali mu samo kontinuitet. Rodic je na levoj strani siguran ali je dobro sto sada ima konkurenciju jer ume da se iskljuci na duze periode a i liability je sto se tice kartona.

 

Mislim da se polako nazire sta je Milojevic radio na pripremama i obrisi neke igre su polako poceli da se pomaljaju. Konacno. Sad samo treba iskorenjivati neke navike kod pojedinih igraca i to bi trebalo dosta dobro da izgleda. Ovo je sigurno po imenima najjaci Zvezdin tim u poslednjih dvadesetak godina, ima tu dosta dobrih igraca.

Link to comment

Meni i dalje deluje kao nemoguca misija uparivanje Marina i Ivanica, cak zimus sam bio ubedjen da ce Marin otici a Ivanic biti njegov zamenik.

Posle 3 odlicne sezone u BATEu delovalo mi je pomalo i nerealno da ga dovedemo. Guranje krilo mu definitivno ne lezi, bar za neki ozbiljniji fudbal.

Voleo bih da gresim i voleo bih da me Miloe demantuje pa da imamo tu udarnu 4 Ben-Marin-Ivanic-Boaci.

Link to comment

ja bih igrao 4141, gde bi kanjas bio jedini zadnji vezni, ne znam zasto je jovancic zakucan. ispred njega ivanic i marin, po boku ben i jevtovic npr. tako bi se najbolje nasao prostor za uparivanje ivanica i marina. ali ok, ako bas mora jovancic, onda neka vec iskombinuje nesto sa guranjem nekoga od ovih na bok, sta sad. bolje je kada dobar igrac igra na neprirodnoj poziciji i mora da se prilagodjava, nego kada los igra na svojoj poziciji.

Link to comment

oni sva trojica mogu da igraju na krilu, ali su bolji u sredini iza napadača. tako da je realno da ih vuče igra u sredinu tokom utakmice. tu onda treba da uđu bekovi itd

 

 objasnio™ je to i Kosan u onom podcastu, svesno time žrtvuju krila, da bi stavili što više dobrih igrača. računaju da će na početku protiv slabijih protivnika kreativnost ove trojice nadoknaditi nedostatak proboja po krilima. a za dalje ćemo da vidimo. mada je Ivanićev najkonretniji doprinos do sada bio baš sa klasičnog krila, ali je jsano da se i on muči i da to nije prava njegova igra

 

 

Edited by levi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...