Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

2 hours ago, simple red white said:

Odlično prvo poluvreme i očajno drugo, Jovanča je u oba poluvremena igrao isto - loše do očajno. Neko reče novi Čaušić i Simić i zaista, Jovanča je pretrčao (verujem statistički skoro najviše u timu) ali efekti tog angažovanja su minimalni, prijem lopte očajan, rešenja takođe, uvek je negde u međuprostoru, tu je a nema ga nigde. Stojković samo dokazuje da mi imamo ogromnih problema na desnom beku, on je hodajuća katastrofa i bojim sed da iole ozbiljniji im ima da eksploatiše njegovu stranu do iznemoglosti. Marin zna fudbal ali je sinoć davio loptu i igru potezom više, e sada da li je to zbog loših saigrača i slabe kretnje ili nečeg drugog ne znam.

pa naravno da je do losih saigraca (ponajvise)

on covek je igrao sa bakulom i jovancicem u sredini

kad dodas bena koji je sinoc bio retko los, eto ogromnih problema

bukvalno je sve islo na/preko njega iz sredine

nije ni on robot

i opet je na kraju odradio sta treba

 

ja sa jovancicem nemam neki poseban problem sto se njega samog tice

prosto, nemam neka ocekvianja od igraca koji do 28 godine nije izasao iz jsl

zapravo on je  neko vreme po dolasku igrao preko svih ocekivanja

ja imam problem sa "strukom" koja je dozvolila da mi igramo sa jovicicem i jovancicem u sredini

tu bi se da nesto pored njih kreiraju mucili i nabolji svetski igraci

srecom imamo marina koji je za ovaj nivo, pa upravo to i sto su protivnici jos uvek vrlo slabog kvaliteta

Link to comment
15 minutes ago, MiddleClass said:

Nece Kopenhagen igrati bunker, stvoricemo (im) sijaset prilika... :fantom:

kakav bunker

dovoljno je da izvrse pritisak na nase i mi cemo imati ogroman problem ne samo da dodjemo do gola, posebno kroz sredinu, vec da uopste iznesemo loptu

a najgore sto nas moze snaci je da borjan krene da bunari i ispucava/poklanja svaku loptu i(li) da ovisimo od nasih vihornih bekova i centarsuta gobelje, stojkovica...

Link to comment
51 minutes ago, Milosh76 said:

 

Presing smo igrali do nekog 70og minuta. Bilo je sansi za bar jos 2 gola, igrali smo izuzetno ofanzivno bar pola sata prvog poluvremena u kontinuitetu. Ovo je bila najbolja utakmica u ovoj sezoni, dizemo formu to je evidentno. Helsinki je sutnuo jednom ili nijednom u okvir gola, a najbolja sansa je bila kad je Rodic presekao loptu i poslao je pored stative u korner.

 

Ma, kakav presing do 70. minuta. Igrali smo presing prvih petnaestak minuta i desetak minuta pred kraj, kad su Finci skroz pali a mi uveli dva trkaca umesto Bena i Ivanica.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Nismo mi toliko defanzivno ni igrali koliko smo bili jalovi što se tiče organizacije neke smislene akcije na 30 metara od gola, većinom se to svodilo na Marinove pokušaje da ni iz čega napravi nešto, što je u dosta slučajeva bilo frustrirajuće i za njega i za nas. I na kraju je opet to upalilo. 

 

Drugi je problem taj što imamo par igrača koji, kad nemaju baš otvorenog saigrača i situaciju čistu 100% imaju uslovni refleks da odigravaju nazad, pa nazad. I što nam trener voli takve igrače. 

 

Da, zaista tesko dolazimo do gola, pre svega do zadnjeg pasa ako su nam ovi najbolji igraci van poseda, plus nemamo nijednog igraca koji moze da da gol sutem van sesnaesterca a da nije slucajno, plus puta dva, od igraca koji najcesce dolaze u situaciju da centriraju ne mozemo da dobijemo makar jedan ili dva pristojna centarsuta po utakmici. Meni je Stojkovic fenomen, covek kao da namerno centrira tako da s tim njegovim loptama ne moze nista da se uradi. Ili prejako, ili previsoko, ili previse mekano, kao da mu je jedina ambicija da pogodi stranu sveta na koju centrira a gde ce lopta da ode nije bitno, bitno je samo da ide negde u tom pravcu. Ne mogu da verujem da zreo igrac koji celog zivota igra na bekovskoj poziciji nije naucio da iz mesta gadja igraca loptom nego samo zavrce unutra pa sta ispadne. Nije ni Rodic s druge strane mnogo bolji, vise smo videli normalnih centarsuteva s leve strane od Zandera za sat vremena koliko je igrao nego od Rodica za sve vreme njegovog boravka u Zvezdi. Nije centarsut iz mesta neka svemirska tehnologija buducnosti vec osnovni element igre, svaki profesionalni igrac bi to morao rutinski da izvodi.

Link to comment

Stojkovic, kome je desna noga navodno "jaca", pokazao je par puta prosle sezone kada je igrao levog beka da bolje centrira "slabijom" levom nogom.

 

Sinoc Zvezda nije izgledala toliko lose koliko neki PPP-jevci zele to da predstave, ali jos uvek nije dovoljno ubedljiva, pogotovo u odbrani.  Od pocetka sezone, svaki napad protivnika nosi opasnost da Zvezdini odbrambeni igraci ne naprave neki kiks i stvore sansu za gol.  Ni jednu utakmicu od pocetka sezone nisu odigrali a da nije bilo opasnog kiksa bar jednog stopera i bar jednog od bekova.  To je problem koji Zvezdu moze da spreci da ode dalje u evropskim takmicenjima, a ne vidim kako taj problem moze da se resi jer nema kvalitetnih odbrambenih igraca.  Degenek nije dovoljan a Gajic, i jos manje Zander (da ne pominjem Gobeljica) ne deluju mi kao resenje.

 

Link to comment

Прво полувријеме смо одиграли изузетно добро. Друго је био микс страха од контре/гола, чекања противничке грешке и тога што нисмо још спремни за  90 минута. Испало је одлично, 2-0, оба шпица дали голове. Слажем се са коментарима за Јованчића. Похвалио бих Бабића који је одиграо без грешке и у два наврата рјешавао ситуације које су му беспотребно закомпликовали Милун и Бакула или неко од бекова.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ma, kakav presing do 70. minuta. Igrali smo presing prvih petnaestak minuta i desetak minuta pred kraj, kad su Finci skroz pali a mi uveli dva trkaca umesto Bena i Ivanica.

Pa taj presing deset minuta pred kraj je Milojev trejdmark, odavno više nije slučajno da tad rešavate stvari.

 

Igrač kao Jevtovic vama treba kao hleb, druga je stvar što svi na tom mestu zamišljaju Džajića, Milka Đurovskog ili bar Nemanju Radonjića. Treba vam jedan probojan, inače ste potpuno predvidljivi.

Link to comment
3 minutes ago, April said:

Pa taj presing deset minuta pred kraj je Milojev trejdmark, odavno više nije slučajno da tad rešavate stvari.

 

Igrač kao Jevtovic vama treba kao hleb, druga je stvar što svi na tom mestu zamišljaju Džajića, Milka Đurovskog ili bar Nemanju Radonjića. Treba vam jedan probojan, inače ste potpuno predvidljivi.

 

Bio je trademark ali se to promenilo u medjuvremenu. Skoro da vise i ne pamtim utakmicu koju smo resavali pritiskom pred kraj. Juce smo prosto promenili tri igraca napred nakon 60. minuta, sve osim Marina, pa su oni uneli malo trcanja, ostatak ekipe je radio isto sto i u vecem delu utakmice. Taj pad u igri me ne brine previse, ocekivano je da necemo dobro izgledati 90 minuta nakon odigrane tek cetiri utakmice od pocetka sezone. Plus smo oba evropska kola igrali protiv ekipa koje su vec duboko u prvenstvu i odigrale su preko 20 utakmica od pocetka njihovih sezona, tako da nismo u istom statusu i istom stanju forme. I prosle godine smo u drugom kolu protiv Suduve igrali na prvoj nekih 60 minuta a na drugoj jedno poluvreme, samo smo tada uspeli da u tom periodu damo dovoljno golova pa je sve to izgledalo ubedljivo.

 

Kopenhagen ce biti prvi pravi test toga sta ova ekipa moze, zato pod hitno moramo da testiramo Kanjasa i Degeneka da vidimo da li mozemo da prosirimo rotaciju igracima nekih drugih karakteristika. Nadam se da se i Gajic oporavio i da ce vec od subote da zauzme svoje mesto na desnom beku.

Link to comment
28 minutes ago, Dimitrije said:

Stojkovic, kome je desna noga navodno "jaca", pokazao je par puta prosle sezone kada je igrao levog beka da bolje centrira "slabijom" levom nogom.

 

Sinoc Zvezda nije izgledala toliko lose koliko neki PPP-jevci zele to da predstave, ali jos uvek nije dovoljno ubedljiva, pogotovo u odbrani.  Od pocetka sezone, svaki napad protivnika nosi opasnost da Zvezdini odbrambeni igraci ne naprave neki kiks i stvore sansu za gol.  Ni jednu utakmicu od pocetka sezone nisu odigrali a da nije bilo opasnog kiksa bar jednog stopera i bar jednog od bekova.  To je problem koji Zvezdu moze da spreci da ode dalje u evropskim takmicenjima, a ne vidim kako taj problem moze da se resi jer nema kvalitetnih odbrambenih igraca.  Degenek nije dovoljan a Gajic, i jos manje Zander (da ne pominjem Gobeljica) ne deluju mi kao resenje.

 

degenek svakako nije maldini, ali ce itekako znaciti zvezdinoj defanzivi

zapravo, mi sa njim u ekipi imamo komlet defanzivnu liniju od proslogodisnje evrope osim vujadina savica

tu su prvi i rezervni golman, startni i rezervni bekovi, startni i rezervni stoper i startni zadnji vezni

pored njih, u tih godinu dana doveli smo jednu komplet novu liniju: vasiljevic- gajic,milunovic, pankov, zander-kanjas

prosto nema razloga da ne budemo makar na proslogodisnjem nivou

a kikseva je za ovih nekoliko utakmica bilo previse, posebno kad se uzme u obzir kvalitet protivnika

jedino, ali slabo opravdanje je da je pcoetak sezone

 

kad vec pominjem(o) degeneka, on je prosle godine u austriji, dakle u nasoj najvazniojoj utakmici godinaam unazad, na gostujucem terenu, pri itekako nepovoljnom rezultatu, oduzeo loptu i uputio centarsut koji nasi bekovi mogu samo sanjati

a njemu je igranje na beku ne sekundarna nego tek tercijalna pozicija

istina, iz mesta, neometan centrirao, ali ja od nasih bekova i neocekujem d au punom trku "u trepavicu" nalaze napadaca u guzvi na petercu, vec da iz bezbroj ponavljanja na utakmici, upute nekoliko smislenih lopti

srecom "unutra" imamo ili fizicki dominantne ili snalazljive igrace koji iole pristojnu loptu mogu pretvoriti u gol

10 minutes ago, April said:

Pa taj presing deset minuta pred kraj je Milojev trejdmark, odavno više nije slučajno da tad rešavate stvari.

 

Igrač kao Jevtovic vama treba kao hleb, druga je stvar što svi na tom mestu zamišljaju Džajića, Milka Đurovskog ili bar Nemanju Radonjića. Treba vam jedan probojan, inače ste potpuno predvidljivi.

pored ivanica, jevtovic mi je drugi na listi igraca od kojih ove godine mnogo ocekujem

sramotno malo je dobio priliku prosle sezone

a kao sto i sam kazes "vapimo" za nekim tih karakteristika

Link to comment
30 minutes ago, Dimitrije said:

Stojkovic, kome je desna noga navodno "jaca", pokazao je par puta prosle sezone kada je igrao levog beka da bolje centrira "slabijom" levom nogom.

 

Sinoc Zvezda nije izgledala toliko lose koliko neki PPP-jevci zele to da predstave, ali jos uvek nije dovoljno ubedljiva, pogotovo u odbrani.  Od pocetka sezone, svaki napad protivnika nosi opasnost da Zvezdini odbrambeni igraci ne naprave neki kiks i stvore sansu za gol.  Ni jednu utakmicu od pocetka sezone nisu odigrali a da nije bilo opasnog kiksa bar jednog stopera i bar jednog od bekova.  To je problem koji Zvezdu moze da spreci da ode dalje u evropskim takmicenjima, a ne vidim kako taj problem moze da se resi jer nema kvalitetnih odbrambenih igraca.  Degenek nije dovoljan a Gajic, i jos manje Zander (da ne pominjem Gobeljica) ne deluju mi kao resenje.

 

 

Mi smo izgledali jako dobro u odbrani kad je Milojevic dosao sa sve Stojkovicem, Savicem, Le Talekom i Rodicem, cetvorka Gajic - Milunovic - Degenek - Rodic nije nista manjeg kvaliteta od tog prvobitnog sastava. U pitanju su dva granicna reprezentativca Srbije, reprezentativac Australije i mladi reprezentatvac Srbije, tesko da cemo mi ikada imati para da sklopimo odbranu veceg individualnog kvaliteta. Odbrambeno nama nije toliki problem u toj poslednjoj liniji, to jest, jeste ali resavamo to polako, vec u cetvorci (Jovicic, Jovancic, Ben, Ivanic) ispred njih u kojoj je samo Jovicic defanzivno upotrebljiv. Jovancic je ispao iz forme pa smo izgubili njegova postavljanja kao odbrambeni asset a tezak je i spor pa nam trkacki pravi problem, docim su Ben i Ivanic u najboljem slucaju mediokritetni defanzivci.

 

Rodic je juce pokazao naznake povratka u formu, Milunovic i Degenek bi trebalo da dobro funkcionisu jer su kompatibilni, a i Milunovic generalno igra i izgleda sve bolje kako vreme odmice. Imao je taj jedan kiks kad ga je nadskocio onaj minijaturni Rus pa je Rodic morao da vadi uklizavanjem ali jedan kiks je, jebi ga, jedan kiks, takve stvari se desavaju. Zander je jednostavno dosao iz lige bez briga u kojoj je ritam utakmica mnogo slabiji i za njega su ovi zahtevi preveliki zalogaj dok se fizicki ne dotera, inace deluje kao sasvim, sasvim upotrebljiv igrac. Za njega je pitanje kako ce shvatiti ovaj prelazak u klub koji ima vece trkacke zahteve od onih u kojima je igrao. Ako bude digao ruke jer ga mrzi bacili smo pare, ako oseti da mu je ovo prilika da sebe nadogradi verujem da cemo i mi i on imati ozbiljne koristi. Ono sto je pokazao protiv Javora dok je imao snage dopalo mi se, ima dugacak korak, lepo kontrolise loptu, centarsut mu je odlican, kao i mahom svi Brazilci dobro razume fudbal i voli da igra. Medjutim s kondicijom je na vi, ako ode napred ne stize da se vrati i zjapi nam ogromna rupa iza njegovih ledja, na kraju su poceli da ga hvataju grcevi u 70. minutu utakmice vrlo sporog ritma. Dakle, ono sto mu ostaje je da ga dohvati Bata Radulovic i propusti kroz sake, ako uspe fizicki da se sredi tako da moze da se ponavlja po strani 90 minuta mislim da cemo dobiti lepo resenje na levom beku.

Link to comment

Za mene je ovo bio iznenadjujuce dominantan mec. Protivnik bez sanse, sto je verovatno san svakog trenera. Za ofanzivni deo tima stoji sve sto ste rekli. Ja prvi volim efikasne meceve, no dok se ne ukine gol u gostima (ako toga stvarno bude), ovo je idealan rezultat. Bonus je sto si smorio protivnika kasnim golom. 

To sa centarsutevima ni meni nije jasno. Ceo zivot puckas tu loptu i ne umes istu ubaciti iz mesta (sto rekose u onom spotu za Gubitnicku: Ja da sam toliko trenirao, ja bih 4 noge imao).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...