Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

1 hour ago, Dimitrije said:

Uzgred, da pomenem sto je ocigledno: Marin, pa velika praznina, pa ostatak tima.

 

Marin je danas za svoje standarde bio jako los, citali su ga i jahali Finci celu utakmicu, ali upravo to sto je i tako i toliko ispod svog standarda bio medju najboljima pokazuje kakva je klasa za nase prilike. Marin je i ovako i onako odlican igrac ali ono sto ga jos vise izdvaja od ostalih je shvatanje fudbala s kojim je dosao kod nas. Uvek direktno, uvek progresivno, uvek s idejom da se nesto odigra ako se ikako moze, nema alibi fudbala, nema sakrivanja od lopte, nema straha od ostrih startova. Mnogo je gresio danas, cak i onaj pas koji je proshio Ivanicu za onu veliku sansu nije bio idealan, previse je bio blizu golmanu. Morace brat Vladanasije da smisli nesto da ga malo rastereti jer ne moze cela ekipa da igra samo za njega i da ceka sta ce on da napravi. Moraju ovi bolji igraci malo vise odgovornosti da preuzimaju, narocito Ben koji je bio jako los danas.

Edited by harper
Link to comment

ivanic je taj koji treba da rastereti marina posto mu je jedini relativno blizu po kvalitetu. svidelo mi se kako je danas odigrao, samo sto mu standardno fali malo vatre. nadam se da ce vece utakmice i neki inspirativniji protivnici uspeti dodatno da ga motivisu... 

Link to comment
6 minutes ago, Bright Billy said:

ivanic je taj koji treba da rastereti marina posto mu je jedini relativno blizu po kvalitetu. svidelo mi se kako je danas odigrao, samo sto mu standardno fali malo vatre. nadam se da ce vece utakmice i neki inspirativniji protivnici uspeti dodatno da ga motivisu... 

 

Tesko ce to ici s krila. Ono sto se nekako nadam je da ce ovaj Kanjas da ispadne dobar jer nam dosta problema u organizaciji igre pravi ovaj alibi dvojac ispred odbrane. Sinoc negde sredinom drugog poluvremena Jovicic ima cist pas napred po dijagonali i to ne cak ni komplikovan, umesto da posalje taj pas i produzi tranziciju lik se zagradjuje da bi se okrenuo prema stoperima i vratio im loptu, nalece na dva igraca koji mu uzimaju loptu i otvara njima kontru. I da ga covek pita sta je hteo s tom vratolomijom ne verujem da bi i sam znao da objasni, to su jednostavno navike koje se tesko iskorenjuju.

 

Mi kako se zatvaramo tu u sredini i prepustamo organizaciju igre alibi igracima sve smo gori i gori. Krsticic i Donald su najbolje funkcionisali, pa Jovicic i Krsticic, onda smo poceli da eksperimentisemo s Jovicicem, Jovancicem i Causicem u raznim kombinacijama i kako vreme prolazi tu nam se pravi sve veca i veca rupa. Hajde da smo nesto dobili u odbrani pa da kazes da ima rezona ali mi smo i u odbrani najbolje izgledali na pocetku Milojevicevog mandata, one godine kad smo igrali Ligu Evrope. Ne racunam utakmicu protiv Krasnodara u Rusiji na kojoj smo poslednji put imali priliku da nas uveseljava Noj Andjelkovic. Ima malo i do toga da Milojevicu treba ekstra osigurac u sredini jer nemamo trkace na krilima kao sto smo imali u to vreme ali preveliku cenu placamo. Mi bukvalno niti mozemo niti hocemo da posaljemo loptu napred kroz sredinu osim ako se Marin i Ivanic ne vrate nazad da pocnu akciju. Imamo dva igraca u manevru a mora ili krilo ili fantazista da se vracaju nazad da bi pokrenuli bilo kakvu akciju a da nije nabijanje bekova pored aut linije. To je besmisleno tracenje resursa.

Link to comment
ovog debila su zaposlili na rts samo da stojanovic ne bi bio najgori od sve dece.
 
Imao sam to zadovoljstvo da ga, polupospan, slušam na početku utakmice u ranim jutarnjim satima (po mom vremenu)... [emoji1785] Sjebao mi je dan pre nego što je i počeo...
Zvezda je ovu utakmicu odigrala bolje nego sve prethodne od pocetka nove sezone.  Ne znaci da je odigrala maestralno, ali joj se forma polako dize.  Helsinki mi se cini slabiji od Suduve, tako da utisak moze da vara.  Ovog puta bekovi su bili solidni kao i Branko Jovicic.  S druge strane, slazem se sa Harperom da je Jovancic lose odigrao i to ne samo ovu utakmicu nego sve utakmice na kojima je igrao ove sezone.  Nadam se da ce Spanac da bude bolja opcija od Jovancica.  U protivnom, Zvezda ima ozbiljan problem u zadnjem delu veznog reda.  Ivanic ovog puta bolji, ali i dalje neubedljiv.  Medutim, njegovim izlaskom i uvodjenjem Jevtovica Zvezdina igra je izgubila na kvalitetu.  Ovaj drugi moze svojim sumanutim driblinzima nesto da uradi u domacem prvenstvu, ali ne i u evropskim utakmicama.  Za Vukanovica i Vulica nisam siguran da mogu da budu korisni i u domacem prvenstvu.  Pavkov po meni nije duduk i dobar je u zadnjih 15 min, kada treba da se dijipa ispred protivnickog gola ili svog gola, pogotovo jer Boaci nije spreman za vise od sat vremena igre.  Stoperski par je i dalje najslabiji deo tima.  Ako je neko stvarao sanse potivnicima u proteklih nekoliko utakmica, onda su to Milunovic i Babic (uzpovremene  asistencije Zuleta i Gobelje).
To je, otprilike, i mom celokupni utisak večerašnje utakmice
 
Marin je danas za svoje standarde bio jako los, citali su ga i jahali Finci celu utakmicu, ali upravo to sto je i tako i toliko ispod svog standarda bio medju najboljima pokazuje kakva je klasa za nase prilike. Marin je i ovako i onako odlican igrac ali ono sto ga jos vise izdvaja od ostalih je shvatanje fudbala s kojim je dosao kod nas. Uvek direktno, uvek progresivno, uvek s idejom da se nesto odigra ako se ikako moze, nema alibi fudbala, nema sakrivanja od lopte, nema straha od ostrih startova. Mnogo je gresio danas, cak i onaj pas koji je proshio Ivanicu za onu veliku sansu nije bio idealan, previse je bio blizu golmanu. Morace brat Vladanasije da smisli nesto da ga malo rastereti jer ne moze cela ekipa da igra samo za njega i da ceka sta ce on da napravi. Moraju ovi bolji igraci malo vise odgovornosti da preuzimaju, narocito Ben koji je bio jako los danas.
Kada već spominjemo Marina, prijatno me je iznenadio sa svojom izjavom za medije posle tekme. Bez standardnih fudbalerskih fraza, hvalospevima o najvernijima, već sa konkretnom pričom o utakmici i taktičkim rešenjima...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment

bolno nam nedostaje taj igrac sredine u oba pravca jos od odlaska krsticica

zapravo i ranije cak, od kad je krsticicu pala forma

a to se dobrim delom poklapa sa dolaskom causica

pretpsotavljam da je on trebao biti zamena za krsticica (moguce i nadogradnja :D ) u planovima, a jovancic neki rotacijski igrac, mahom za jsl

dobili smo sta smo dobili, gubitak forme krsticica, zatim i onaj odlazak, potpuni raspad causica koji je dobio prilike kao retko ko, a pokazao obrnuto proporcionalno tome i onda je spas bio sto je jovancic dugo vremena igrao iznad svih ocekivanja

u medjuvremenu je otisao i causic, jovancic se vratio na ocekivani nivo 30godisnjeg jsl fudbalera

za ocekivati je bilo da tu dovedu neko ipak malo jace ime, da li ce kanjas uspeti doci makar priblizno krsticicevom nivou videcemo

 

sad, mozda zvuci ludo, ali ako kanjas ne bude upotrebljiv, ako jovancic ostane na ovom nivou, postoji mogucnost da miloje proba sa marinom na tom mestu, a ivanicem ispred

ne znam da li marin ikad igrao to, skoro sigurno ne, na takvom mestu obicno igraju igraci potpune drugacije konstitucije/fizickih spobnosti, ali ako moze luka modric, zasto ne bi mogao i marin :fantom:

druga jako losa strana toga je sto onda gubimo najboljeg igraca ekipe blizu gola, mada to se moze nadomestiti donekle samim ivanicem i cinjenicom da nam je napadacki deo svkakao najjaci deo ekipe, a sa druge strane i taj zamisljeni napad bez marina bi imao daleko vise kvalitetnih lopti iz sredine sa povucenijim marinom

tu bi cak i jovicic mogao zaliciti na fudbalera u ofanzivnom smeru

on decko svakako ne zna "mnogo lopte", ali je prilcino ocigledno, a to se po pravilu dodatno pokazuje da njega pored tog neznanja podjednako sputava i strah

sa takvim majstorom pored sebe, svakako bi i on dobio na sigurnosti

 

kao sto rekoh jeste ludo i rizicno, ali ekipa preterano mnogo gubi ovakcim stanjem gde mi u centralnom delu veze trenutno nemamo igraca koji iole doprinosi igri napred

dodatna muka je sto u odbrambenom delu nemamo nekog ko bi mogao preuzeti deo te uloge. eventualno sad degenek tu moze biti od pomoci

sa ovakvom ekipom ne smem ni da zamislim na sta bi licili protiv ozbiljnih protivnika. bukvalno loptu ne bi mogli izneti iz 16 kao prosle godine u parizu u vecem delu utakmice

a igracki kadar je takav, da ako kanjas vrlo brzo ne uhvati ritam ili nekim cudom jovancic podigne nivo igre nekoliko puta, milojevic nema drugih resenja

ivanic je na stranu sve ostalo, previse mekan da igra to i ocigledno mu prija da je blize golu

Link to comment

Odlično prvo poluvreme i očajno drugo, Jovanča je u oba poluvremena igrao isto - loše do očajno. Neko reče novi Čaušić i Simić i zaista, Jovanča je pretrčao (verujem statistički skoro najviše u timu) ali efekti tog angažovanja su minimalni, prijem lopte očajan, rešenja takođe, uvek je negde u međuprostoru, tu je a nema ga nigde. Stojković samo dokazuje da mi imamo ogromnih problema na desnom beku, on je hodajuća katastrofa i bojim sed da iole ozbiljniji im ima da eksploatiše njegovu stranu do iznemoglosti. Marin zna fudbal ali je sinoć davio loptu i igru potezom više, e sada da li je to zbog loših saigrača i slabe kretnje ili nečeg drugog ne znam.

Link to comment

Mene tresla temperatura, jos sam i vozio od Sapca posle celog dana provedenog na poslu u autu da bih dosao da gledam malokrvnog Ivanica, Gobelju koji je suvisan u ovakvim tekmama i Jovancica koji je neprepoznatljiv.

Pasmater

 

Molio sam boga da HJK izjednaci ili ostane 1:0 ne bi li se nesto promenilo u revansu. Onda je usao Pavkov i srusio mi “snove”. Zasto Miloje ima potrebu da igra toliko defanzivno protiv dunstera tipa HJK? Izbegavao sam da udjem u “Miloje jajara” vagon, al sinoc su mi se smucili. Dok je bilo snage bio presing, posle bezidejno napadi koji nisu mogli probiti bunker.

O drugom ste uzivo stekli konsenzus da je bio ocaj.  

I ta pojacanja sta se ceka?! Doveo si povredjene igrace ili ces ih uigravati u LingLong ligi?! 

 

Voleo bih da se forma digne i da je rani deo sezone jedino opravdanje al bojim se da ne bude prekasno za FCK. Oni se definitivno mogu proci, bilo bi steta.

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

Molio sam boga da HJK izjednaci ili ostane 1:0 ne bi li se nesto promenilo u revansu. Onda je usao Pavkov i srusio mi “snove”. Zasto Miloje ima potrebu da igra toliko defanzivno protiv dunstera tipa HJK? Izbegavao sam da udjem u “Miloje jajara” vagon, al sinoc su mi se smucili. Dok je bilo snage bio presing, posle bezidejno napadi koji nisu mogli probiti bunker.

 

Presing smo igrali do nekog 70og minuta. Bilo je sansi za bar jos 2 gola, igrali smo izuzetno ofanzivno bar pola sata prvog poluvremena u kontinuitetu. Ovo je bila najbolja utakmica u ovoj sezoni, dizemo formu to je evidentno. Helsinki je sutnuo jednom ili nijednom u okvir gola, a najbolja sansa je bila kad je Rodic presekao loptu i poslao je pored stative u korner.

Link to comment
1 minute ago, Bright Billy said:

ocigledno te bas tresla temperatura posto gobelja nije igrao a ivanic je bio dobar, mada je i njega tresla temperatura... 

 

Pardon Bakula, šija vrat. 

Ivanic je uzas, ne znam sta je tebe zadivilo?

 

Just now, Milosh76 said:

 

Presing smo igrali do nekog 70og minuta. Bilo je sansi za bar jos 2 gola, igrali smo izuzetno ofanzivno bar pola sata prvog poluvremena u kontinuitetu. Ovo je bila najbolja utakmica u ovoj sezoni, dizemo formu to je evidentno. Helsinki je sutnuo jednom ili nijednom u okvir gola, a najbolja sansa je bila kad je Rodic presekao loptu i poslao je pored stative u korner.

 

Da li dizemo formu ili je HJK, kako je jos neko primetio, losiji i od Suduve? 

Kakav presing do 70, nemoj me jebati?!

Link to comment

Nismo mi toliko defanzivno ni igrali koliko smo bili jalovi što se tiče organizacije neke smislene akcije na 30 metara od gola, većinom se to svodilo na Marinove pokušaje da ni iz čega napravi nešto, što je u dosta slučajeva bilo frustrirajuće i za njega i za nas. I na kraju je opet to upalilo. 

 

Drugi je problem taj što imamo par igrača koji, kad nemaju baš otvorenog saigrača i situaciju čistu 100% imaju uslovni refleks da odigravaju nazad, pa nazad. I što nam trener voli takve igrače. 

Link to comment

koje defnazivno, igralo se celo poluvreme u njihovom 16-ercu. odakle izvlačite te konstrukcije.  ovo je bila skoro savršena evropska utakmica, oni nisu praktično šutnuli na gol, Zvezda sve vreme igrala presing, napadala i pobedila 2:0. oba napadača dala gol, oba pleja asistirala, odbrana nije pravila gluposti

Link to comment

Jedno 5-6 centarsuteva je prozujalo 200 na sat i 4metra od zemlje. Jovancic je zaustavio 2,3 polukontre, Jovicic uzme loptu na centru, covek sam u 5 hektara zemlje i on vrati Babicu/Milunovicu, Ivanic nezainteresovano.

Korneri “pomocna igra” kao da smo Barsa a imamo 2 stuba od po 195, kontam da su izbegavali direktan centarsut zbog bojazni od kontre, ne znam, bas sam razocaran. 

Utisak su popravili mali Kinezi, ispod nas, neki gosti u crnim dresovima, fudbalercici. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...