Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

E da, kukali su što u domaćem prvenstvu igraju sa samo 4 stranca, a onda juče počnu sa dvojicom (na znam da li se Marin računa kao stranac) i sa nekoliko njih na klupi.

I još uvek ne mogu iz glave da izbacim užasan start onog Engleza na Boaćija pri kraju utakmice. Neverovatno nešto.

Link to comment

marin jeste stranac

sa 3 poceli, jos 3 na klupi i svi usli u igru

 

nisu problem stranci sami po sebi, niti njihov kvalitet

problem je kako je zvezda prilagodila tim pravilima o stranicma i generalno selektirala ekipu i na kraju kako se uopste koriste strani igraci

 

Link to comment

Žander, Kanjas i La para ništa nisu doneli, niti će.

Jbg, stranci upravo i treba da donose kvalitet...kad ga već ovi domaći nemaju. Ovi naši su doneli vrlo malo toga.

Za Tomanea ne znam ni ko bi posle ovih par meseci mogao reći šta zna i koliko, ako i uopšte, kad igra na kašičicu.

Garsija je zapravo tu jedini koji je kao neki ubod, mada je i on na ovom nivou takmičenja suvi prosek.

O ovoj gomiletini trulex domaćih perača para koji krckaju budžet ne vredi ni trošti reči,al ne znam ni zašto se baviti njima kad svi znamo šta možemo očekivati od Simketa, Jevte, Jovanče i sličnih buzdovana...

 

Link to comment

svaki od njih je bolji od domace konkurencije na poziciji

osim mozda zandera, mada rodic pristupom opasno ide na kurac

e sad da li je to dovoljno, da li je moglo vise, pa verovatno jeste

 

a da bi ozbiljno procenili la paru i garsiju, bilo bi dobro videti njih dvojicu sa marinom i bockom/tomaneom u kontinuitetu na terenu

da uvezbavaju u jsl a onda makar deo toga pokusaju preneti na ovaj ls nivo

ovako ce to tesko ici

 

ali osnovni problem je u losoj selekciji domacih igraca najpre

ovo sa bekovima je npr ozbiljna svinjarija koja bi u normalnom klubu znacila otkaz odgovorne osobe

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

svaki od njih je bolji od domace konkurencije na poziciji

osim mozda zandera, mada rodic pristupom opasno ide na kurac

e sad da li je to dovoljno, da li je moglo vise, pa verovatno jeste

 

a da bi ozbiljno procenili la paru i garsiju, bilo bi dobro videti njih dvojicu sa marinom i bockom/tomaneom u kontinuitetu na terenu

da uvezbavaju u jsl a onda makar deo toga pokusaju preneti na ovaj ls nivo

ovako ce to tesko ici

 

ali osnovni problem je u losoj selekciji domacih igraca najpre

ovo sa bekovima je npr ozbiljna svinjarija koja bi u normalnom klubu znacila otkaz odgovorne osobe

Apsolutno, što znači da neko treba da popije otkaz i u omladinskoj školi i neko ko je Terzića tako olako prodao i ostavio ovog balvana Rodića sa Žanderom da drži  poziciju levog beka.

Link to comment
29 minutes ago, Apollo Creed said:

Žander, Kanjas i La para ništa nisu doneli, niti će.

Jbg, stranci upravo i treba da donose kvalitet...kad ga već ovi domaći nemaju. Ovi naši su doneli vrlo malo toga.

Za Tomanea ne znam ni ko bi posle ovih par meseci mogao reći šta zna i koliko, ako i uopšte, kad igra na kašičicu.

Garsija je zapravo tu jedini koji je kao neki ubod, mada je i on na ovom nivou takmičenja suvi prosek.

O ovoj gomiletini trulex domaćih perača para koji krckaju budžet ne vredi ni trošti reči,al ne znam ni zašto se baviti njima kad svi znamo šta možemo očekivati od Simketa, Jevte, Jovanče i sličnih buzdovana...

 

Djelimično se ne slažem, VLP, je prema mom mišljenju, bio naš ubjedljivo najbolji igrač u ovom dvomeču sa pjevcima. VLP-a drka Milojević sa hoće - neće, umjesto da igra u prvenstvu, on igra svaku 6. utakmicu. Tako se ne ulazi u formu. Sad će opet protiv Javora, 5,6 izmjena, debilno je to.

Link to comment
18 minutes ago, pbg12345 said:

svaki od njih je bolji od domace konkurencije na poziciji

osim mozda zandera, mada rodic pristupom opasno ide na kurac

e sad da li je to dovoljno, da li je moglo vise, pa verovatno jeste

 

a da bi ozbiljno procenili la paru i garsiju, bilo bi dobro videti njih dvojicu sa marinom i bockom/tomaneom u kontinuitetu na terenu

da uvezbavaju u jsl a onda makar deo toga pokusaju preneti na ovaj ls nivo

ovako ce to tesko ici

 

ali osnovni problem je u losoj selekciji domacih igraca najpre

ovo sa bekovima je npr ozbiljna svinjarija koja bi u normalnom klubu znacila otkaz odgovorne osobe

 

Za La paru nemam uopšte dilemu da je deblo, može da igra i sa Mesijem i Ronaldom.

Žander isto.

Kanjas je prespor za ovaj nivo fudbala, ako smo ga doveli da odrađuje linglong ok, al msm da to nije bila ideja...

I ne radi se da o tome da svaki od njih treba da bude bolji do domaće pozicije...nego treba da bude mnoooogo bolji od domaće pozicije da bi mi napravili neki pomak.

Ovi naši stranci su suvi (ispod)prosek.

Link to comment

Glavni problem sa strancima je to sto ih ima 8, a mogu da igraju samo 4orica. Nema kontinuiteta, nema uigravanja, svaka utakmica potpuno drugi skup igraca. 

 

Jedino Marin mora da igra. Ostali kako im zapadne.

 

Milojevic jeste u pravu kad kaze da su oni klasa iznad, al to ne znaci da treba da skine gace i ceka da ga guze. Mi izgledamo sve gore i gore, jer ideja sa "blokom" nominalono ne mora biti losa (igraju ga i Simeone i Murinjo recimo) ali mora lose da se zavrsi kada blok stavis u krilo golmanu a trcanja u vidu presinga na protivnika nema. A nema ni logike da trcis, kada sem Marina nema igraca koji ce da da loptu napred, a da nije preskakanje svega. Jovancic od prosle godine bi to znao da izvede, ali je on u jednom momentu svoje uzlazne karijere skonta da je veci baja nego sto jeste i poceo da komplikuje i glumi igraca koji ce da dribla rivale. Em nije, em je spor uzasno, al covek uopste ne moze da se vrati na jednostavnu igru kojom je i uspeo da se nametne. Ivanic bi mogao, al tek on je u kanalu, tako da jedini igrac koji ostaje je Vulic. Nije ni on Mesi, ali jedini ima ispravan rezon dok igra i radi ono sto treba i moze. Jbg, sve ove greske koje prave pojedinci, proizvod su pre svega nedostatka bilo kakve nase igre osim destrukcije. Prevelika je vetrometina i prosto neko mora da kiksne... 

 

Mene je juce najvise sahranila izmena Jovancic - Kanjas... Em je kasnila bar 15 minuta, em je zapravo trebalo da bude Jovancic - Vulic. Ja nisam iz prve ni ukapirao da ne ulazi Vulic vec da covek na 0-3 uvodi defanzivnijeg igraca od onog kog izvodi...

 

 

 

 

Link to comment
18 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Za La paru nemam uopšte dilemu da je deblo, može da igra i sa Mesijem i Ronaldom.

Žander isto.

Kanjas je prespor za ovaj nivo fudbala, ako smo ga doveli da odrađuje linglong ok, al msm da to nije bila ideja...

I ne radi se da o tome da svaki od njih treba da bude bolji do domaće pozicije...nego treba da bude mnoooogo bolji od domaće pozicije da bi mi napravili neki pomak.

Ovi naši stranci su suvi (ispod)prosek.

uff, deluje mi da malo preterujes

 

i la para i garsija i kanjas, dovoljna je bila jedna utakmica da se vidi da su "skolovani igraci" koji su prosli kroz jedan drugaciji sitem, susreli se sa ozbiljnim fudbalom i nikako ne idu u istu recenicu sa ovim jsl majstorima

to se vidi po nacinu na koji se krecu, postavljaju, kako dodaju loptu, uopsteno reaguju na terenu

kanjas je igrao u dve najjace lige sveta, bio kapiten u spanijijeste on prespor i nemocan protiv totenhema i bajerna, ali jbg i krsticic je bio takav protiv psz, pa je opet za sve jovancice ovog sveta doktor fudbala

pomenuti krsticic i terzic su upravo domaci igraci kojih smo se prelako odrekli

gajic takodje, meni je neverovatno da on nezadovoljava da bude  licenciran za ls u situaciji kad nemamo nijednog desnog beka

ponavljam se, ali je suludo da na tim pozicijama nemamo makar solidne domace igrace

a onda je i strancima lakse igrati pored njih

jbg nije isto npr da li igra vujadin savic ili degenek

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

a i nema potrebe uopste daleko ici, dovoljno je da pogledamo prve komsije

tim im na papiru nije nista kvalitetniji od naseg, pa oni sabiju junajted i gol visi u vazduhu i uopste jako cesto na tim  vecim utakmicama igraju fudbal

 

nasi protivnici su veceg kvaliteta i takav pristup bi u ovom modernom fudbalu svakako doneo i po neki tezak poraz, ali em i ovako gubimo ubedljivo em gube i drugi, pa ovaj totenhem je kuci primio 7 golova od bajerna

 

mi tek od skora pokusavamo nesto tako igrati, protiv olimpijakosa poluvreme smo uspeli van nebitne jsl i sinoc se u najvecoj meri vratili na staro

 

igramo ruzan i dosadan fudbal koji na najvisem nivou ocigledno ne donosi nikakav rezultat

bajern je idealna prilika da se sve promeni

valjda bolja ne postoji za bilo kog zvezdasa

 

videcemo, samo strepnja je dublja od nade

Link to comment
3 hours ago, Ted said:

Osim drugog poluvremena sa Olijem (sa igračem više ako se dobro sećam) ovo ostalo je bilo prilično jadno, 14 primljenih i nijedan postignut gol, vrlo loša igra (pa i protiv Partizana), sa povemenim ukusom nemoći i raspada sistema i svakako gorak ukus za navijača. uprkos svim objektivnim uspesima.

 

Naravno da je bilo sa igračem više, i dva gola iz prekida koja realno nisu posledica organizovanog napada i dobre igre od čega je treći došao kada je meč praktično bio rešen što je kontam dodatno doprinelo da se igrači Olija opuste. 

 

Da se nadovežem na post pbg-a, mi uopšte ni ne pokušavamo da igramo fudbal, u tri godine evrope a pogotovu u LŠ filosofija Miloja je bila "samo da nas neko ne nakanta" čemu u prilog ide:

 

- odsustvo svakog pritiska na protivničkoj polovini terena

- konstantno bunkerisanje na 30, 40 metara od gola sa 10 igrača (tj svim igračima)

- bunkerisanje čak i kada primimo prvi gol što je apsolutni imbecilizam i pokazivanje kukavičkog i jadnog mentaliteta kao što smo juče imali priliku da vidimo po ko zna koji put.

- defanzivne postavke sa izvođenjem napadački totalno nepotentnih sastava

 

I što je najgore, jedina ekipa kod nas - Partizan - koja nam je iole konkurentna (pre 3, 2 godine imali smo osetno jače sastave) nas je bukvalno u svakom derbiju ponizila kvalitetom igre i nadmoći na terenu. 

 

 


 

Edited by Mil@n
Link to comment
42 minutes ago, adasevic said:

Mene je juce najvise sahranila izmena Jovancic - Kanjas... Em je kasnila bar 15 minuta, em je zapravo trebalo da bude Jovancic - Vulic. Ja nisam iz prve ni ukapirao da ne ulazi Vulic vec da covek na 0-3 uvodi defanzivnijeg igraca od onog kog izvodi...

Gobeljic-Zander je takodje besmislena izmena.

 

Mogao je da udje Pankov, a Degenek na beka, mogao je da udje Kanjas/Vulic, a Petrovic na beka i da mu zadatak bude samo da pokriva stranu i Sona i nista vise.

 

Problem je sto nije mogao da izmeni 5 igraca, jer je pogresio u startu sa Njegos - Jovancic kombinacijom. Kao i u Derbiju sto mu nije igrao Kanjas, pa smo pukli na sredini.

 

Link to comment
30 minutes ago, pbg12345 said:

a i nema potrebe uopste daleko ici, dovoljno je da pogledamo prve komsije

tim im na papiru nije nista kvalitetniji od naseg, pa oni sabiju junajted i gol visi u vazduhu i uopste jako cesto na tim  vecim utakmicama igraju fudbal

 

zamisli samo sta bi prvi ti pisao ovde da smo treci u glrupi le umesto u ls i da u linglong ligi nismo prvi nego treci sa 10 bodova zaostatka. dal bi tad bio odusevljen cinjenicom da je gol visio u vazduhu?

Link to comment
6 minutes ago, Bright Billy said:

 

zamisli samo sta bi prvi ti pisao ovde da smo treci u glrupi le umesto u ls i da u linglong ligi nismo prvi nego treci sa 10 bodova zaostatka. dal bi tad bio odusevljen cinjenicom da je gol visio u vazduhu?

ja pisem o pristupu u utakmicama protiv ovih jacih protivnika, ne vidim kakve veze ima linglong liga sa tim

 

osim derbija, ne pamtim kada sam gledao partizan u domacem prvenstvu

 

jesi ti zadovoljan kako igramo?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...