Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ne znam šta ste vi gledali, meni se igra u prvom poluvremenu nije ni malo sviđala ni atmosfera na tribinama). Milojević jednostavno nije spreman da se menja, njegova najveća promena igre je bila pomeranje linija za 10/15 metar prema golu Olija (u odnosu na tekmu sa Bajernom). Mi za 45 minuta uputimo jedan šut, to govori o nemoći i lošoj postavci igre o robovanju i "poverenju" u određene igrače. Tako je opet počeo Jovančić koji se od početka sezone raspada, treba mu minimum 3 kontakta da bi bio spreman da preda loptu (sinoć je to činio uglavnom unazad) i jedino makazice su nešto što se može potencirati kao dobar potez...

Primili smo gol iz greške golmana, neverovatne greške i dekoncentracije, ali mene više brine to što mi ne možemo da odigramo akciju, prekid a da to ne ide preko Marina, on mora da "pipne" svaku loptu. Izvođenje prekida (ne kornera) nam se svodi na slanje lopte na stranuza Rodića, Degeneka...gde on pokušava (ako dođe do lopte) da prosledi loptu u sredinu i to nam nije ni jednom prošlo - ne sinoć, već od kad pokušavamo da odigramo tu "genijalnu" akciju.

Otišli smo na poluvreme sa manjkom, izašli u drugo sa malo više želje ali opet bez konkretnog. Šutevi u okvir gola su bili sa dvadeset i kusur metara i ne tako jaki i onda sudija koji se lako hvata kartona nam čini uslugu i nakon togasmo ih pritisli i izjednačili a opet su oni imali u nekom 86' stopostotnu šansu za 2:1 (sreća po nas, pored gola).

Izmene, uveo je umesto Lapare drugog špica -pogodak, umesto Jovančića  Vulića - pogodak i prinudnu izmenu umesto povređenog Kanjasa Njegoša.

Bekovi su nam tragični i Rodić i Gobelja su baš loši. Sinoć Roda zaslužen žuti i već sam mislio da je i drugi tu, blizu. Gobeljić kad se raširi dok trči, više liči na kakvog kečera nego na fudbalera.

Milojević je u pravu, on je običan trener koji nema kapacitet da vodi tim u LŠ. kada kažem da vodi tim mislim da naš tim igra fudbal ne da parkira autobus ali ni uprava nije bolja jer je trošila pare na ko zna kakve kombinacije. Lapara za sada ne opravdava uloženno u njega,kao i svi oni koje su Terza i ekipa papirima sproveli kroz klubkako bi izvukli pare na legaln način, ta bratija će kao i ekipa oko Lukovića da napusti Zvezdu kada kao kakav vampir iscede i (poslednju kap krvi)poslednji dinar.

Link to comment
18 hours ago, Plajvi said:

Bice tekma kao protiv Kopenhagena, mi neocekivano odigramo dobro i nemamo srece. 



Ovako je krenulo.

 

18 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Из двице у кеца. Оли на таласима Кати Магико поведе у првих десет минута. Звезда преокреће у другом на таласима Јебо Вам Оли Матер и слави 3-1.


:laugh: :smiley_hail: Alal ti kurac. 

Sta znam, citam sta pisete i ovde i po netu, po meni Rodic bio odlican juce, kao u prvoj sezoni. Zao mi sto nije dao gol kad je zategao ono. Sudija balerina, mogao je komotno i Njegosu i Marinu dati crvene za one pogibeljstine na kraju. :D 

No, siguran sam da ne bismo pobedili 11 na 11. Najbolja stvar juce i najveci napredak u igri je bio taj sto je Degenek u drugom prestao da bunari a-la Mihajlovic i sto je Milunovic iznosio do njihove opasne zone i davao Garsiji i Gobeljicu da nastave. Ovi su ostavili livadu slobodnu kad su dobili crveni, razocarali su me. Kapirao sam da mogu da iskontrolisu tekmu, precenio sam ih. Onaj Jovancicev sut levom, ajde sto je spor i mlohav, ali jebote on zaista ne zna ni tehnicki da je sutne, covek ide unazad telom. :isuse: Nije ni cudo sto je sutnuo penal u kukuruz onomad. 

Marinovi centarsutevi - :smiley_hail:

Sva 4 gola tezak defanzivni pajserizam. No, ko god ne dodje u najjacem sastavu ovde u LS, ne nosi kuci bog zna sta. :) Postava u kojoj na najodgovornijim pozicijama igraju Njegos i Vulic, svaka cast, neocekivano. :D

Daj da karamo i Kejna ovde i imamo prolece, u Atini sisamo sigurno. 

Link to comment
7 hours ago, harper said:

Ala se Milojevic popishao po Vucelicu i hordi njegovih "novinara". Bravo majstore, od mene imas potpuno odsustvo kritike za sta god si uradio sve dok si u Zvezdi. Vreme je bilo da neko izadje i da javno kaze s kakvim govnarima imamo posla. Sve velikani srpskog fudbala i atlete do jaja, Vucelic, Vazura, Vuletic, Pantic i ekipa. Govanca iskompleksirana.

 

+1

Link to comment

Au kakvi ste vi licemeri, ajde zapalite sveću svi kao Miloje pa da se razilazimo. 

 

Jebte kako se menja ploča nakon deset dana. Hahaha paradajz navijači. 

Link to comment

Miloje je dobar trener. On prilično loše podnosi pritisak kojem je izložen, a taj grč kao da je projektovao na mentalitet ekipe. Juče mu je izjava izgledala kao izjava pristojnog čoveka koji je napustio Parove (što je otprilike i adekvatna paralela Terzić/Vučelić svinjcu). Mora da shvati da je njegovo da izoluje i sebe i tim iz toga, a ne da bude produžena ruka koja će time da se bavi i u izjavama neposredno posle istorijskih pobeda.

Moj utisak je da je ova jednogodišnja kriza počela utakmicom protiv Napolija. Iako smo krenuli hrabro, bez respekta i kako bi trebalo uvek, Carletto nam je svaki pokušaj (veoma dobrog) presinga, rešavao sa takvom lakoćom, da je ta utakmica očito Miloja impresionirala u meri da mi od tad igramo jeziv alibi fudbal. Uprkos takvom pristupu, dovodimo igrače koji u takvom sistemu ni u snu ne bi koštali ovoliko koliko su plaćeni, ali transfer politika je posebna priča.

Moj osnovni problem sa Milojem je taj da mi ovako pičkasto igramo i protiv ravnopravnih i slabijih timova. Ako je rizik pomeriti linije i odigrati visok presing protiv Bajerna, PSG-a, ili Olimpijakosa (koji je opaka ekipa), protiv Jang Bojsa, Suduve, Helsinkija, Partizana, Kopenhagena ne bi smeo da bude (a naravno da tako treba igrati protiv svakoga uz naravno neke taktičke specijale). Igramo godinu dana utakmice iz Barija i protiv protivnika za koje su Marin i Boaći - Savićević i Pančev. Da ne pominjem ostale generacije koje su barem na Marakani igrale bez ikakvog respekta protiv neuporedivo jačih protivnika.

Igrao je to i Miloje protiv Krasnodara recimo, neka uzme to da gleda i poluvreme od juče, možda izvučemo nešto iz ovoga, mada sumnjam, zapatilo se previše. 

Link to comment

Prvo poluvreme je bilo lose i licilo je na veci deo ove sezone. Glavni razlog je bio Jovanca. Ako je Kanjas taj zadnji vezni koji sve cisti, onda Jovanca mora da bude taj koji ce da uradi nesto i na napred. On u prvom delu nije 2 puta dao loptu unapred, a posto je spor sa istom propadala bi svaka sansa za neki smislen napad. Prosto kada je Marin jedini igrac koji moze da da loptu napred, i protivniku je lakse da ga zatvori i tu prosto nema igre. Gledao sam u par navrata da se bukvalno niko ne krece, svi stoje sem igraca sa loptom. Naravno da tu nema srece i neke akcije. 

 

Drugo poluvreme druga energija. A ulaskom Vulica krece i igra. Iz samo jednog prostog razloga, a to je sto je decko cim je usao turio tri precizna pasa unapred ka Tomaneu i sto je celu ekipu tako naterao da potrci. Tomane je lepo odlagao lopte na stranu i sirio odbranu Olija i Zvezda je odmah pocela da igra fudbal. Crveni karton je svakako pomogao. Ja sam gledao utakmicu sa Juga, meni je delovalo da je onaj iz Olija bas odvalio Kanjasa, na snimku mi deluje manja strasno, mada ga sudija opominjao napad pre toga. Nisam ni skontao da lik vec ima zuti... 

 

Mi smo dali 3 lepa gola. Onaj Vulicev jeste bio posle odbitka odbrane, ali je cela akcija bila odlicna. Krenulo je od vulica koji je dao 20m pas za Boacija, pa ovaj odma Za Tomanea. Tomane je turio u sredinu, a mogao je i na povratnu Vulicu koji se sjajno kretao bez lopta i docekao odbitak. To je bas ono sto nama mnogo fali - dobra kretnja igraca nakon oslobadjanja od lopte. Ako stanes onog casa kad si dodao loptu bolje da je nisi ni primao...

 

Ne znam sto bi 2 i 3 gol bili kiks odbrane. Nasi igraci su se dobro pozicionirali i odlicno skakali i sutirali. Skoro nismo dali smislenije golove... Mogli smo i da izgubimo, ali sustina je da smo drugo poluvreme odigrali bas onako kako treba. Konacno je pristup valjao. 

 

I meni je Rodic juce bio odlican. U prvom on i Degenek najbolji, u drugom se prikljucilo jos par igraca...

Link to comment
5 minutes ago, kralj said:

Miloje je dobar trener. On prilično loše podnosi pritisak kojem je izložen, a taj grč kao da je projektovao na mentalitet ekipe. Juče mu je izjava izgledala kao izjava pristojnog čoveka koji je napustio Parove (što je otprilike i adekvatna paralela Terzić/Vučelić svinjcu). Mora da shvati da je njegovo da izoluje i sebe i tim iz toga, a ne da bude produžena ruka koja će time da se bavi i u izjavama neposredno posle istorijskih pobeda.

Moj utisak je da je ova jednogodišnja kriza počela utakmicom protiv Napolija. Iako smo krenuli hrabro, bez respekta i kako bi trebalo uvek, Carletto nam je svaki pokušaj (veoma dobrog) presinga, rešavao sa takvom lakoćom, da je ta utakmica očito Miloja impresionirala u meri da mi od tad igramo jeziv alibi fudbal. Uprkos takvom pristupu, dovodimo igrače koji u takvom sistemu ni u snu ne bi koštali ovoliko koliko su plaćeni, ali transfer politika je posebna priča.

Moj osnovni problem sa Milojem je taj da mi ovako pičkasto igramo i protiv ravnopravnih i slabijih timova. Ako je rizik pomeriti linije i odigrati visok presing protiv Bajerna, PSG-a, ili Olimpijakosa (koji je opaka ekipa), protiv Jang Bojsa, Suduve, Helsinkija, Partizana, Kopenhagena ne bi smeo da bude (a naravno da tako treba igrati protiv svakoga uz naravno neke taktičke specijale). Igramo godinu dana utakmice iz Barija i protiv protivnika za koje su Marin i Boaći - Savićević i Pančev. Da ne pominjem ostale generacije koje su barem na Marakani igrale bez ikakvog respekta protiv neuporedivo jačih protivnika.

Igrao je to i Miloje protiv Krasnodara recimo, neka uzme to da gleda i poluvreme od juče, možda izvučemo nešto iz ovoga, mada sumnjam, zapatilo se previše. 

 

Dobar post.

 

BTW, o kojoj izjavi Milojevića se govori?

Link to comment
5 minutes ago, kralj said:

Miloje je dobar trener. On prilično loše podnosi pritisak kojem je izložen, a taj grč kao da je projektovao na mentalitet ekipe. Juče mu je izjava izgledala kao izjava pristojnog čoveka koji je napustio Parove (što je otprilike i adekvatna paralela Terzić/Vučelić svinjcu). Mora da shvati da je njegovo da izoluje i sebe i tim iz toga, a ne da bude produžena ruka koja će time da se bavi i u izjavama neposredno posle istorijskih pobeda.

Moj utisak je da je ova jednogodišnja kriza počela utakmicom protiv Napolija. Iako smo krenuli hrabro, bez respekta i kako bi trebalo uvek, Carletto nam je svaki pokušaj (veoma dobrog) presinga, rešavao sa takvom lakoćom, da je ta utakmica očito Miloja impresionirala u meri da mi od tad igramo jeziv alibi fudbal. Uprkos takvom pristupu, dovodimo igrače koji u takvom sistemu ni u snu ne bi koštali ovoliko koliko su plaćeni, ali transfer politika je posebna priča.

Moj osnovni problem sa Milojem je taj da mi ovako pičkasto igramo i protiv ravnopravnih i slabijih timova. Ako je rizik pomeriti linije i odigrati visok presing protiv Bajerna, PSG-a, ili Olimpijakosa (koji je opaka ekipa), protiv Jang Bojsa, Suduve, Helsinkija, Partizana, Kopenhagena ne bi smeo da bude (a naravno da tako treba igrati protiv svakoga uz naravno neke taktičke specijale). Igramo godinu dana utakmice iz Barija i protiv protivnika za koje su Marin i Boaći - Savićević i Pančev. Da ne pominjem ostale generacije koje su barem na Marakani igrale bez ikakvog respekta protiv neuporedivo jačih protivnika.

Igrao je to i Miloje protiv Krasnodara recimo, neka uzme to da gleda i poluvreme od juče, možda izvučemo nešto iz ovoga, mada sumnjam, zapatilo se previše. 

Miloje se juce celo prvo poluvreme ubio od pokazivanja igracima da se pomere napred. To se jako dobro videlo na stadionu. Ocigledno su igraci imali strah neki, zato je i dobro dosla ova utakmica i iskljucenje ovog njihovog da konacno krenu da igraju i napadaju.

Link to comment

Kako je popizdeo jednom na Gobeljica u prvom, bas se videlo u prenosu, ovaj oduzeo loptu i umesto da razvijamo kontru on je sutne u tri picke materine. :laugh:

Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Kako je popizdeo jednom na Gobeljica u prvom, bas se videlo u prenosu, ovaj oduzeo loptu i umesto da razvijamo kontru on je sutne u tri picke materine. :laugh:

Znacajno manje ispucavamo loptu napred i pokusavamo da pas igrom krenemo od zadnje linije. 

I protiv Macve je pizdeo na Borjana svaki put kad ispuca loptu.

Link to comment

Video sam da je mahao, ali postoji valjda i priprema utakmice. Uostalom i strah kod igrača je u njegovom rejonu.

Oli je juče počeo tako što je izveo kombinovanu ekipu i želeo da nam prepusti igru, međutim kad su videli da nam se igra svela na dodavanja Milunovića, Jovančića i Rodića na 60m od njihovog gola, uzeli su loptu i nisu nam je dali do poluvremena.

Juče bi lepo legli i Gajić i Ben (za to treba neko da odgovara), a Kanjas je baš razočarao u prvom poluvremenu. Non stop se krio i bukvalno nam sveo igru na Jovančinu kreativnost i na to šta će Marin da uradi kad se 3 puta za poluvreme vrati u zadnju liniju po loptu (da se razumemo i ta 3 puta je mnogo). 

Tomane je bio više nego korektan, a Boaći je brutalan igrač kad mu se igra fudbal. 

Link to comment
18 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

BTW, o kojoj izjavi Milojevića se govori?

ovo

 

Quote

"Ja nisam veliki trener. Ja sam samo čovek koji se trudi da radi što bolje svoj posao. Istorija je dalekovida i videćemo šta je i kako ko radio. Posle Partizana se stvorila atmosfera koja nam je teško pala. Mene su smenjivali pojedini, nemaju potrebe za tim, ja ću sam da odem kad bude trebalo. Ja sam vojnik Crvene zvezde. Rekao sam momcima da izađu i da odigraju za nas. Stvarno je posle Partizana stvoren enormni pritisak. Imam jako dobru družinu, svi volimo Crvenu zvezdu. Kad budu tražili da odem ja ću otići", rekao je Milojević i dodao:

 

"Živim za ovakve trenutke. Danas mi ceo dan zvoni telefon porukama iz Grčke u kojima mi pišu da ću biti smenjen ako danas ne pobedimo. Eto da kažem da sam se spasao".

 

"Ja samo čekam sledeći trening, ako ga dočekam, sa svojim momcima. Veliki pritisak je bio, ne znam iz kog razloga. Trebalo nam je nešto ovako. Bili smo bombardovani pre utakmice, ali nije ni bitno. Čestitam celoj zvezdaškoj javnosti. Osećali smo atmosferu. Videli ste da je na terenu prštalo sve. Dali smo sve od sebe".

 

Zvezda je sada druga na tabeli Grupe B.

 

"Ne razmišljam o tome što smo drugi. Razmišljam o trenucima zadovoljstva i razmišljam samo o narednom treningu i narednoj utakmici. Dokle ćemo da stignemo, to ćemo videti. Samo Bog to zna. Ja sam ovde dok mi se ne kaže drugačije, nemam nikakav problem. Dokle budem biću. Srbija je ovo, ja sve to razumem", zaključio je Vladan Milojević.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...