Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

20 minutes ago, Milosh76 said:

Vrhunski...  u Veru 5*0.33 Hajnekena dobijas kartu.. dele na Play radiju, deli NIS ako kupis gorivo za 5000 dinara, najskuplje naravno...

 

Navodno oko 20.000 paketa sa sve sponzorskim je prodato... sto znaci oko 10.000 je kupljeno

 

Rapsitaj mi se hoce li biti pojedinacnih karata online molim te...

Link to comment

ne znam za online prodaju al sam na netu naleteo na dosta ljudi koji prodaju karte za olimpijakos. 

 

sto se vera tice, ne dobija se karta uz 5 piva vec ucestvujes u nagradnoj igri gde su karte jedna od nagrada. ne znam kakva je situacija na nis pumpama... 

Edited by Bright Billy
Link to comment

javi se pa cemo nesto da smislimo. 

 

sad citam za nis. kupis benzin, zapratis stranicu, podelis sa prijateljima, blablatruc... dakle ne dobija se karta uz kupljenu kartu vec je i to neka vrsta nagradne igre kroz koju kazu da dele 400 karata... 

Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

 


Sad mi ovde nista nije jasno, koliko dugo se razvlacio njegov transfer? Bilo je da je done deal jos pre revansa sa YB, i onda posle 20 dana (!?) ispadne da nista nema od transfera. Dobro pa se nije razvlacilo mesec i po, ne bi bio registrovan ni za ligu, wtf. 

Iz kluba ga nisu registrovali jer su... mislili™ da je sve zavrseno? Kakvi indijanci, dete od 15 godina bi moglo taj posao tako da radi. 

Link to comment

pa dobro,  doveli su i zamenu jer su mislili da ide

 

nije bilo realno da ga prijave,  tek bi bila ispala da su ga prijavili umesto nekog, i da onda imaju igrača manje na spisku

Link to comment
28 minutes ago, Plajvi said:


Sad mi ovde nista nije jasno, koliko dugo se razvlacio njegov transfer? Bilo je da je done deal jos pre revansa sa YB, i onda posle 20 dana (!?) ispadne da nista nema od transfera. Dobro pa se nije razvlacilo mesec i po, ne bi bio registrovan ni za ligu, wtf. 

Iz kluba ga nisu registrovali jer su... mislili™ da je sve zavrseno? Kakvi indijanci, dete od 15 godina bi moglo taj posao tako da radi. 

 

Pa, jasno je, jebi ga. Ako malo duze pratis transfer politiku ove uprave sve se savrseno uklapa. Uprave nasih klubova su navikle da prodaju domace igrace kao robu jer i igraci sami zele da se prodaju sto pre i uglavnom ne pitaju gde idu, kome, kada i kako ih klub prodaje.. Sad Zvezda ima para da dovodi igrace koje dobro placa i koji imaju svoje ja kad je karijera u pitanju, pa kad pokusa da ih proda onde gde oni nece da odu ispadnu ovakvi skandali. Ben nije prvi slucaj, na istu foru su prodati Degenek, koji takodje nije hteo da ide, Pesic, Krsticica su bukvalno primorali da ode, a pokusali su da prodaju i Pavkova ali, kad je decko shvatio da su mu obecali jedno a ponudili drugo, vratio se iz Kine neobavljenog posla. To je krenulo jos od Grujica, kojeg su hteli da prodaju u Svajcarsku za sitne pare, ali je Grujina porodica stopirala trasfer pa smo posle sticajem srecnih okolnosti igraca prodali u Liverpul u velikom transferu za nase prilike. Vecina transfera prodje bez skandala jer, kao sto sam napisao u prvoj recenici, nasi igraci su navikli da se ne pitaju oko njihovih prodaja i misle da to tako treba, pa do skandala nikad i ne dodje, samo ostaje navijacima da se pitaju za cije babe zdravlje smo prodali ovog ili onog igraca ovom ili onom klubu kad nema nikakvih sportskih razloga (citaj: prodaja Terzica) za to. Ako  stvar ispadne previse nelogicna onda se pustaju price u javnost da igrac nije hteo da produzi ugovor, ili je imao nerealne zahteve, ili je menadzer insistirao, pa je klub bio prinudjen da ga proda.

 

Razlog za sve ovo je jednostavan, sto vise kupovina i prodaja to je vise procenata za razne mutne likove koji zaradjuju od tih kupoprodaja. Uprava razmislja o tome na sledeci nacin - prodacu Degeneka za velike pare, kupicu Milunovica koji nije slabiji igrac, zaradicemo svi od te rotacije a i klub ce solidno da prodje. To da li je Degenek uigran, koliko ce trebati Milunovicu da proigra, da li trener zeli ili ne da ima jaku osnovu tima u duzem vremenskom periodu i da li sam igrac uopste zeli da ide, njih uopste ne zanima. Cela ta bulumenta koja zivi od kluba nema nikakvog interesa u tome da Degenek ostane ceo ili veci deo ugovora na svojoj poziciji jer oni nemaju nista od toga a gube dve zarade, od njegove prodaje i od kupovine njegove zamene. Uprava i trener ovde imaju suprotstavljene stavove, uprava vidi roster kao protocni bojler koji ce stalno da obezbedjuje zaradu, trener prirodno zeli da ima okosnicu tima od igraca koji su se dokazali i kojima veruje, jer je kontinuitet jedan od kljucnih parametara za ostvarivanje dobrog rezultata. Benu su nasli klub jos zimus ali Milojevic nije hteo da ga proda jer mu je bio potreban, ocigledno je nadjen kompromis da se Milojevicu izadje u susret do leta a da se Ben onda proda. Da je Milojevic imao malo manju reputaciju kod navijaca Zvezde verovatno bi jos zimus dobili nogu i Ben i Milojevic, ovako Terzic nije hteo da rizikuje da izazove gnev navijaca. Sa tim korespondira i forma Bena koji je do proleca bio jedan od dva najbolja igraca Zvezde, maltene nas je sam uveo u Ligu Sampiona, a onda je na prolece potpuno potonuo i igracki i motivaciono.

 

Mi smo na kraju dosli u ovu situaciju jer Terzic nije shvatio da se mnogim igracima koje je on video za prodaju i zaradu jednostavno ne ide iz kluba. Igraci su danas u Zvezdi redovno i dobro placeni, igraju velike evropske utakmice, dokazali su se navijacima i voleli bi da se ne seljakaju po raznim arapskim i kineskim vukojebinama gde Terzic ima svoje sheme za prodaju. Terzic prosto ne razume da kod igraca i trenera moze da postoji sportski motiv jer je njemu rezultat kluba bitan samo u meri koja ce da mu obezbedi zaradu od evropskih takmicenja. Ja sam najavio jos pre nego sto je sezona pocela da cemo biti tip-top dok traju kvalifikacije ali da cemo, cim one prodju, opet upasti u letargiju i lelemudjenje, skandale i mutne radnje, sve ono sto karakterise upravu koju nimalo ne zanimaju sportski aspekti rukovodjenja fudbalskim klubom vec samo finansijski. To razlicito shvatanje sporta izmedju uprave i menadzera s jedne i igraca i strucnog staba s druge strane je sistemski problem koji se onda odrazava na formu i motivaciju ovih drugih, stvara zlu krv u svlacionici i u krajnjoj liniji debelo kosta klub. I to treba imati u vidu kad se kritikuju trener i igraci.

Link to comment

:isuse: Da bog im bio poluprazan stadion.

Jasno je naravno zasto Gobeljici i Jovancici ne zele da idu iz Zvezde, njima je vrhunac zivota trenutno. Negde sam na YT gledao treninge i zajebancije neke s igracima, i koliko sam skontao, Gobeljic ne zna rec engleskog, gde ces ti sine 'leba jesti posle ovoga... Ali kontam da se strancima posle dobre sezone ide gde god. 

Kakvi su, super im ide. 
 

Edited by Plajvi
Link to comment
49 minutes ago, Plajvi said:

Ali kontam da se strancima posle dobre sezone ide gde god.

 

Па не баш. Доналд је својевремено одбио трансфер у да ли би Газиантеп или Генчлербирлиги, Канга није хтио у Османлиспор, Боаћи је маштао о енглеској премијер лиги а не кинеској. Београд као град за живот, играње европских утакмица, редовна плата, стечена пријатељства, све су то плусеви којег нико играчки амбициозан не жели да се одрекне да би играо у некој анадолској забити или арапској пустињи.

 

Харпер је потпуно у праву и то не важи само за Терзу. Прича о странцима плаћеницима који не осјећају дух дербија, не знају шта значи дрес и којима "Пукни зоро" не значи ништа се дуго вуче кроз наше медије уз терцирање лажних стручњака аналитичара и којекаквих Карасија. Наравно да Бен није одрастао на Коморским острвима маштајући да ће дати гол Партизану и отрчати на Север. Али је за овај период урадио далеко више за клуб од бројних којима је врхунац звездаштва да љубе грб на дресу. Уосталом, љубав се и развија временом, а однос који и данас преко друштвених мрежа показују Ле Талек и Доналд, емоције Боаћија итд. то свакако показују.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...