Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Faulovi su bili uglavnom rvacke prirode plus cimanje za dres.  To se sudi svuda, ponegde i rigoroznije (zuti kartoni).  Nisu ga tukli po nogama pa da kazem ovo u Engleskoj tesko da bi svirali.

 

Veljko Simic je zalosna prica.  Kao kadet i omladinac, uz Filipa Jankovica, odskakao je od ostalih i puno obecavao.  Medjutim, IQ i fudbalski i onaj koji nije fudbalski (redjao keceve jos u osmoljetci) mu nije forte.  Sto duze igra u Zvezdi, to mu je ucinak sve traljaviji i sve neprimetniji (danas je najvise primecen po grubom faulu i zutom kartonu). 

 

Utakmica mi se dopala.  Lalat je pokrao cake od Partizanovih trenera da u derbijima forsiraju prekidanje igre sitnim faulovi i da valjanjem pokusaju da uticu na sudiju.  Partizanovci to rade uspesno a Lalatovi ne bas.   Zvezdin tim nije razocarao mada nije ni odusevio.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Ovo je prvi tim, uz Marina i Rodica. Vidi se iz aviona da fali par kvalitetnijih igraca, prosto je neverovatno da nikoga nisu doveli nakon ulaska u LS.
Prosecna cena karata je 200 evra, ako prodaju 30 hiljada uzece 6 miliona, zar se nije moglo pola prihoda od karata uloziti u 2 igraca od po milion ipo, a ostatak + 20 miliona od Uefe + transferi da se servisira tim i kraducka.

Link to comment

Trebalo je Milojevic malo da odmori Jovancica da bi ga resetovao, nije bilo razloga da ne igra Vulic od pocetka. Vulic je, naravno, usao umesto Garsije, tako da sve sto smo dobili njegovom pasom igrom nestalo je u bespucima Gobeljicevih i Jovancicevih pokusaja da se izbore s loptom. Da je Milojevic namerno hteo da izvede najnekreativniji sastav od igraca koje ima na raspolaganju tesko da bi nasao 11 boljih igraca za to. Za Kanjasa se odmah vidi da je najebao, kao Marin i Ben proletos kad su sami vadili utakmice jer su se svi drugi zajebavali, on ce igrati dok ne umre, jer Miloje nece smeti na teren bez njega.

 

Sa Zanderom treba popricati ozbiljno, ako nece da igra neka mu se trazi klub a mi cemo se vec nekako snaci. Veceras verovatno ni sam ne bi umeo da objasni sta je igrao.

 

Za Pavkova sam rekao sve tokom utakmice, nema goreg scenarija od tupavog igraca koji je sam za sebe umislio da je zvezda jer je nekada nekome dao dva gola. Njemu treba reci da je na prodaju i da nece igrati ako i dalje bude trazio milione, kamione i avione od drugih klubova i minirao transfer. Nije ni cudo da je severna tribina odusevljena njime, kakvi navijaci takva i legenda. Kljusina najobicnija.

 

Po jubilarni pedeseti put, stvarno nemam pojma sta Milojevic jos uvek pokusava sa Simicem. Decko se specijalizovao za ulazenje u igraca i padanje kao prostac kako bi izvukao faul, to je otprilike jedino sto radi na terenu. OK, pojeli smo govna i platili Zemunu da ga dovedemo ali vreme je da se prihvati da je taj eksperiment propao i da se decko posalje u Graficar, sto mu je otprilike nivo. Njega prodati bilo kome je nemoguca misija, a cak i kad bismo uspeli da ga uvalimo nekome stvorili bismo krvnog neprijatelja od toga kome ga uvalimo. Potpuno je bizarno da Simic jos uvek povremeno ulazi na teren, Stoleta ekonoma da posalju umesto njega vise bi doprineo.

 

Ne bi valjalo da ovako rano pocnemo da otaljavamo ovakve utakmice jer se takve navike lako sticu a tesko gube. Neka bude ovog puta da je uzrok ovakve igre fizicko i emocionalno praznjenje posle ulaska u LS ali ako Milojevic na vreme ne presece ovakve budalastine kao sto je otimanje lopte nasem najboljem izvodjacu slobodnjaka na terenu da bi se jedva dobacilo do gola, a utakmica daleko od toga da je rezultatski resena, pre ili kasnije ce to doci na naplatu. Najbolji scenario je da se formira sastav uglavnom od granicnih igraca u rosteru koji ce, pojacan parom startera, da igra vecinu domacih utakmica i da im se kaze da su igre u domacem prvenstvu te na kojima treba da dokazu da su zreli za veci nivo. Narocito ne treba menjati formacije ako se one nece obicno igrati jer igraci treba da se navikavaju na uloge u formaciji koju klub forsira. Iz ove utakmice bukvalno nista nismo izvukli osim sto smo videli jedan senzacionalan gol. To je i jedino sto ce se pamtiti.

Link to comment
9 minutes ago, Lord Stef said:

Sad odgledah, kakav jebacki gol Garsije. Domace vedete bi pri ovakvom pokusaju oterale loptu u aut i polomile kuk.

 

Malo njih bi uopste pokusalo da sutne ovo, narocito ako im je leva noga slabija. Od onih koji bi pokusali 90% bi promasilo loptu, tek preostalih deset posto bi oteralo loptu u aut i zavrsilo na ortopediji. Imao je Garsija jedan skolski sut levom u prvom poluvremenu ali je sutirao iz kontakta pa nije imao opcija osim da sutne u deo gde je bio Rockov koji je odbranio. Pismen i skolovan igrac, jebi ga, sta znas u fudbalu ako ne znas da sutnes loptu.

Edited by harper
Link to comment
 
Rekoh ja, profesionalni fudbaler koji ne zna da sutne loptu. Pet puta tezu loptu je Garsija pospremio po zemlji i to iz kontakta, da ne bude da je los teren izgovor. To je kad provedes u nekoj Vojvodini 28 godina zivota i odes u veci klub, osnovne stvari nije savladao covek.
Jovančić je imao karijeru Šumadija Jagnjilo, Zemun dok je bio srpska liga. Borac Čačak dok je bio druga liga. Vojvode, kapiten, pa Zvezda. To realno cenim. A da ima ograničenja ima. I to mnogo. Ali se makar izborio za šansu.
Link to comment
50 minutes ago, Dimitrije said:

Vulic je zanimljiv igrac.  Vest sa loptom, ume da pripreti ali isto tako da glupim greskama otvara dobre kontranapade za protivnicki tim.  Od prilike kao Jovancic, samo sto ovaj drugi deluje trapavije, ali je zato defanzivno bolji od Vulica.  Dopada mi se Vulic; ako je spreman da uci i da se ispravblja moze da bude jedan od boljih igraca u timu.

 

 

Da, Vulic pokazuje sve bolje i bolje partije kako vreme odmice. S obzirom na to da ima samo 22 godine vrlo je ohrabrujuce ovo sto igra. Od tako mladog igraca koji je do juce igrao u Krusevcu greske se mogu i ocekivati i tolerisati, vazno je da ima karakter da gurne loptu napred, da pokusa sam da probije i stvori visak, da ne gnjavi preterano loptu i ima dobar pregled igre. Videli smo protiv Spartaka da ima i dobar sut. Odgovornost u igri, snagu u kontaktu i koncentraciju ce steci vremenom sto vise bude imao bitnu ulogu u timu, to nisu fudbalske vec takticke i fizicke manjkavosti koje se daju ispraviti. On bi meni vec igrao u paru s Kanjasom u domacoj ligi, tim pre sto je zaista vreme da se Jovancic malo odmori i pokusa da povrati formu. Trojka Kanjas - Vulic - Ivanic bi sasvim lepo mogla da uspostavi igru do noge i u odsustvu neprikosnovenog Marina, kojeg verovatno necemo previse trositi do decembra u nasoj ligi.

Link to comment
3 minutes ago, Jozef K. said:
1 hour ago, harper said:
 
Rekoh ja, profesionalni fudbaler koji ne zna da sutne loptu. Pet puta tezu loptu je Garsija pospremio po zemlji i to iz kontakta, da ne bude da je los teren izgovor. To je kad provedes u nekoj Vojvodini 28 godina zivota i odes u veci klub, osnovne stvari nije savladao covek.

Jovančić je imao karijeru Šumadija Jagnjilo, Zemun dok je bio srpska liga. Borac Čačak dok je bio druga liga. Vojvode, kapiten, pa Zvezda. To realno cenim. A da ima ograničenja ima. I to mnogo. Ali se makar izborio za šansu.

 

Nemam ja nista protiv njega, odigrao je sasvim dobro na pocetku svog mandata u Zvezdi. Medjutim, ocigledno je da je u uzasnoj formi i trebalo bi malo da odmori, preveliki teret je na njemu. A za sut je sam kriv, nije to nesto sto ne moze da se uvezba treniingom. Kad su Sakila uspeli da nauce da izvodi bacanja vala moze i jovancic da nauci da sutne loptu.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Malo njih bi uopste pokusalo da sutne ovo, narocito ako im je leva noga slabija. Od onih koji bi pokusali 90% bi promasilo loptu, tek preostalih deset posto bi oteralo loptu u aut i zavrsilo na ortopediji. Imao je Garsija jedan skolski sut levom u prvom poluvremenu ali je sutirao iz kontakta pa nije imao opcija osim da sutne u deo gde je bio Rockov koji je odbranio. Pismen i skolovan igrac, jebi ga, sta znas u fudbalu ako ne znas da sutnes loptu.

Pa to je ono, kad si naviknut na mediokritete u domacem fudbalu. Tako i mi docekasmo Natha i hailujemo ga zato sto ume da posalje tacan pas :D 

 

Zamisljam Sadika kako hvata volej levom iz trka...

Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Da, Vulic pokazuje sve bolje i bolje partije kako vreme odmice. S obzirom na to da ima samo 22 godine vrlo je ohrabrujuce ovo sto igra. Od tako mladog igraca koji je do juce igrao u Krusevcu greske se mogu i ocekivati i tolerisati, vazno je da ima karakter da gurne loptu napred, da pokusa sam da probije i stvori visak, da ne gnjavi preterano loptu i ima dobar pregled igre. Videli smo protiv Spartaka da ima i dobar sut. Odgovornost u igri, snagu u kontaktu i koncentraciju ce steci vremenom sto vise bude imao bitnu ulogu u timu, to nisu fudbalske vec takticke i fizicke manjkavosti koje se daju ispraviti. On bi meni vec igrao u paru s Kanjasom u domacoj ligi, tim pre sto je zaista vreme da se Jovancic malo odmori i pokusa da povrati formu. Trojka Kanjas - Vulic - Ivanic bi sasvim lepo mogla da uspostavi igru do noge i u odsustvu neprikosnovenog Marina, kojeg verovatno necemo previse trositi do decembra u nasoj ligi.

Ja sam tu trojku prizeljkivao u poslednjih 30 min na vecerasnjoj utakmici.  Posle izlaska Matea, mislio sam da ce da ga zameni Ivanicem (mada ne znam da li je ovaj bio na klupi) i odmah zatim Jovancica Vulicem.  Jovancica drzi u timu svih 90 min verovatno zbog igre u defanzivi (visok je i ne igra lose na visoke lopte), mada je danas sa 3 stopera imao prilicno jak bedem u sredini i poroznu odbranu po bokovima (Zander i Gobeljic).

Link to comment
 
Nemam ja nista protiv njega, odigrao je sasvim dobro na pocetku svog mandata u Zvezdi. Medjutim, ocigledno je da je u uzasnoj formi i trebalo bi malo da odmori, preveliki teret je na njemu. A za sut je sam kriv, nije to nesto sto ne moze da se uvezba treniingom. Kad su Sakila uspeli da nauce da izvodi bacanja vala moze i jovancic da nauci da sutne loptu.
Slažem se oko mana. Ali jednostavno slab sam na te biografije.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...