Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

4 minutes ago, James Marshall said:

Pa nije baš da se klub pretrgao da zadrži Pavkova, ono, čovjek je već bio otišao na potpis, ko zna kakve kombine su nudili Kinezi. Ono, fala mu za sve, djeluje kao kul lik i ljudina, imao je i sreće, nama je usrao par istorijskih golova, volio bih da ode negdje da to naplati pošteno a da se ne napati. 

 

Ne da se nisu pretrgli nego sve cine da ga se otarase ali je lik posle onih golova Liverpulu umislio da je Suarez i sve opcije za transfer su propale jer je trazio nenormalne uslove za sebe. U medjuvremenu nije trenirao, nije prosao pripreme jer je leto proveo u trazenju transfera, pa trenutno ni fizicki ne lici na sportistu. Igrace on tu i tamo ako ipak nekako ne ode ali Tomane ce biti prvi spic, posto Milojevic odlicno zna da je Pavkov ozbiljan igrac samo na severnoj tribini.

Link to comment
13 minutes ago, Dimitrije said:

Moze i bez preteranog radovanja.  Ovde (Prag) je sinoc Slavija prosla u grupnu fazu LS.  Odmah posle utakmice i danas u gradu i na TV stanicama tesko moze da se primeti nekakvo svecarsko ili  euforicno raspolozenje.  Vise galame svakodnevno dizu pijani Englez i Nemci na Vaclavaku nego navijaci omiljenog praskog kluba.  Ovde se Slavijin prolaz tretira kao "lepo, idemo dalje pa dokle stignemo".

 

Neće daleko stići tim stavom...:fantom:

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

baš to juče gledam, Slavia pokušava da uđe u ligu šampiona posle 12 godina, i nije pun stadion

Stadion je bio pun: koliko sam razumeo ceski, bilo je "18 tisic +" koliki je i kapacitet Edena.

 

Radovanje je, naravno, lepo ali kod nas se uvek stavi u kontekst dnevne, i sto je jos gore, nacionalne politike.  Nije potrebno da to Vucic i njegovi gaulajteri objave; narod je takav - svaki dogadjaj (sportski, kulturni, naucni,...) ispolitizuje i uvije u trbojku sa 4 ocila, umisli da je to osveta za neku nepravdu iz proslosti itd.  Politicari taj mentalitet samo koriste da ga usmere na svoju vodenicu. 

Link to comment
3 minutes ago, Dimitrije said:

Stadion je bio pun: koliko sam razumeo ceski, bilo je "18 tisic +" koliki je i kapacitet Edena.

 

Radovanje je, naravno, lepo ali kod nas se uvek stavi u kontekst dnevne, i sto je jos gore, nacionalne politike.  Nije potrebno da to Vucic i njegovi gaulajteri objave; narod je takav - svaki dogadjaj (sportski, kulturni, naucni,...) ispolitizuje i uvije u trbojku sa 4 ocila, umisli da je to osveta za neku nepravdu iz proslosti itd.  Politicari taj mentalitet samo koriste da ga usmere na svoju vodenicu. 

 

"Narod" je ovu Zvezdinu utakmicu zaboravio pola sata nakon njenog zavrsetka, ako ne racunamo pasionirane ljubitelje fudbala koji vole da komentarisu sport. Ovi udjiguzi na vlasti i profesionalni navijaci koji vrte okolo te dnevno-politicke i nacionalisticke price su mali procenat ljudi koji ne bi ni bio primecen (kao sto nije primetan u Pragu) da nije ovih naprdnjackih degenerika i njihovih tabloida. Od Delija se, naravno, ocekivalo da ce da pokusaju da skrenu paznju na sebe i miniraju tim, sto su ovoga puta uradili na ekstreman nacin, ali sve to bi se zavrsilo sat nakon utakmice da nije ovih tabloidnih budalastina o Vucicevom vizionarskom pozivu Vukanovicu da postigne gol i slicnim bizarnim promocijama tog degenerika.

Link to comment

Ma bilo je ovo i pre Vucica a bice i posle.  Uostalom, slavlje i radovanje jos uvek traje na ppp.  Nije tu nista lose; vise mi lezi srpsko radovanje, pevanje i skakanje nego ceski "idemo dalje" stav, samo da nema u tolikoj meri politicki i nacionalisticki sadrzaj.  U Srbiji se svako radovanje i tugovanje uvek stavlja u politicki i nacionalni kontekst sa jakim primesama osvete i zavere jos od 1804. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

Ma bilo je ovo i pre Vucica a bice i posle.  Uostalom, slavlje i radovanje jos uvek traje na ppp.  Nije tu nista lose; vise mi lezi srpsko radovanje, pevanje i skakanje nego ceski "idemo dalje" stav, samo da nema u tolikoj meri politicki i nacionalisticki sadrzaj.  U Srbiji se svako radovanje i tugovanje uvek stavlja u politicki i nacionalni kontekst sa jakim primesama osvete i zavere jos od 1804. 

 

 

Traje verovatno i na Slavijinim navijackim forumima i topicima. Mada, ovo na PPP uopste ne bih ni nazvao slavljem vec normalnim komentarisanjem bitne utakmice koja se upravo zavrsila. Da i ne govorim o tome da se vise komentarisao predstojeci zreb nego protekla utakmica i da je to pocelo neposredno nakon zavrsetka meca. Vise se komentarise kosarkaska reprezentacija Srbije koja jos nije ni odigrala prvu utakmicu na prvenstvu nego Zvezdina fudbalska utakmica sezone.

 

Kao sto rekoh, ne vidim neku posebnu euforiju u javnosti, mislim da je bila veca i posle Krasnodara i posle Salcburga. Sto je i normalno, prvi put je uvek najsladje i najcudnije. Jedino sto je drugacije su ova budalesanja Delija sa oklopnim vozilima i standardno Vucicevo prenemaganje o sebi kao geniju, koje je kod nas vec postalo svakodnevica. Ali, to nije nikakva "narodna euforija" vec glupiranje marginalaca i iskompleksiranog idiota kojem poltroni glade sujetu.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Naravno da ce otici Boaci kad onaj trupac od Pavkova nisu mogli da uvale nikome.

 

Katai nam ni za kakav kurac ne treba i nadam se da je ovo samo jedna u nizu "vesti" o povratku Kataija koje se podmecu u proseku jednom nedeljno, zahvaljujuci tome sto ga zeli vecina navijaca pa da se malo nabiju klikovi. Sve i da Katai zeli da se vrati, a ne zeli, Milojevic bi osedeo od njega, on je mogao da igra samo kod Grofa kod kojeg se uopste nije ni treniralo.

 

Jel nije malo ruzno zvati trupcem coveka koji je dao dva gola Liverpulu i jedan Kopenhagenu? Ne razumem iskreno cemu takav recnik. Znam da nije zlonamerno al opet para usi, jebiga

Link to comment

Kad pomenu Salzburg... jedna od najuzbudljivijih Zvezdinih utakmica koje sam gledao na tv,

 

Na danasnji dan pre godinu dana...

 

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

Znaci ostajemo na Tomaneu i Pavkovu.  I naravno da ce Pavkov imati prednost. :isuse:

 

Bolje da su Pavkova prodali. Boaci je doktor... sumnjam da mu se ne igra LŠ

 

Pavkova niko nece. Cak ni dva gola Liverpuu nisu pomogla. Decko ima veci slauf od Ailtona.

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

Kad pomenu Salzburg... jedna od najuzbudljivijih Zvezdinih utakmica koje sam gledao na tv,

 

 

 

Sada sam pogledao ponovo, zaboravio sam njihov drugi gol, i uopste nisam ocekivao penal :)

 

Sta je uradio ovaj Miloje tim trenerima, za ove tri godine, garant je neki prolupao u nekoj kafani :laugh:

 

 

 

 

@harper

 

Prosle godine su pokazali odredjeni respekt, pa se nisu puno mesali, ovaj put znaju za bolje, pa nam ukrase momente

Jos uvek imam gadan osecaj u stomaku, pogotovo sto su im posle podmetnuli oklopnjak, stvaraju drzavu po svojim merilima, doduse jeste bilo i pre a mozda nece biti drugacije ni posle.Ovo je samo sport al vredi procitati ono sto si napisao pre tekme, ne odnosi se ni na kakvu najvazniju sporednu stvar

 

Sto vreme vise prolazi utakmica odigrana utorak ima mi i veci znacaj

 

Zelim REAL MADRID, kao i svi sto zele :D, sta...kao prolece ovo/ono...titula

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...