Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Odbrana jeste slabija od Kopenhagena, bolje reci neuigrana sa 3 klinca i iskusnim Lustenbergerom koji je posle 100 godina u Herti stigao u julu na free. Pisao sam vec koliki je hendikep prodaja Mbabua desnog beka. Cak i 2 igraca ispred odbrane su maldji igraci (23,24 godine) bez nekog znacajnijeg iskustva u Evropi. 

 

U skoku jesu jaki upravo zbog Oaroa koji im je target man i najbolji strelac i covek oko koga se vrti sve, nismo ni svesvi koliko im on fali, kao i Sulejmani uostalom. 

Link to comment
3 hours ago, Ivo Petović said:

 

Nikakvo preterivanje, nigde nisam pomenuo da je najbolji igrač od '92, nego da takvog igrača (u smislu pokreta i mogućnosti sa loptom) nismo imali. Da ne govorim da nijedan od nabrojanih (osim Pantelića) nije igrao u Zvezdi u svom prajmu. A i da ne govorim da se ne sećam te gomile golova :)

 

Elem, svaka čast Dekiju Stankoviću i njegovoj karijeri, ali ne bih platio ulaznicu da bi ga gledao. Zbog Marina, apsolutno da.

 

Dobro sad, koga bi ti gledao ili ne je subjektivni dozivljaj, sustina je da smo od 92. imali gomilu igraca koji su bez problema umeli da daju gol na nacin na koji je Marin sinoc pokusao da ga da u onoj situaciji. Davali su slicne i lepse golove "bockanjem" i igraci kao sto su Adrijan Djokaj i Bojan Djordjic (tih golova se, nadam se, secas), nije to neka prevelika mudrost za profesionalnog fudbalera. Stavise, mislim da je Marin u toj sansi zajebao stvar i morao da postigne gol ali je bio neodlucan jer nema toliko poverenja u svoju levu nogu pa je sansa propala.

 

A za gledanje Marina i placanje ulaznica zbog njega se slazem, zbog takvih igraca se i gleda fudbal. Bas kod te akcije kad je promasio pre toga je napravio haos odbrani YB, uvezao ih je u cvor sa par driblinga, na vreme izbacio Garsiju i utrcao u prazan prostor, pre nego sto su Svajcarci uopste shvatili sta se desava. Marin je lagan igrac s niskim tezistem i ima izvanrednu sportsku inteligenciju, nacin na koji on menja pravac kretanja u driblingu je nocna mora za njegove cuvare, a sve vreme dok lomi odbrane tim driblinzima je svestan svega sto se desava oko njega i donosi kvalitetne odluke. On je jedini nas igrac i jedan od retkih srpskih ili "srpskih" igraca (Dusan Tadic je po tome slican) koji ne okida pas cim ga vidi vec s loptom u nogama ceka pravi tajming kako bi izvukao maksimalnu dobit iz prednosti koju tim pasom pravi. To se lepo videlo sinoc kod pasa Gobeljicu kad je Garsija dao gol, tacno je cekao trenutak da "ushije" loptu u Gobeljicevo kretanje tako da ovaj ne mora da usporava ili ubrzava korak da bi se namestio na nju. Covek je lepo izracunao kada ce Gobeljic stici na idealno mesto za centarsut i spojio ga s loptom u savrsenom trenutku, sve ostalo je bilo rutina. Na nivou na koji Marin izvodi taj konkretni performans usudicu se da kazem da nije bio ni Piksi, poslednji Zvezdin igrac koji je to umeo toliko dobro je bio Pizon.

 

Marin jeste "nemacki Mesi", tako su ga zvali kad se pojavio. Pisao sam o tome kad je potpisao, mada vise ne znam na kojem forumu. Ljudi su znali ko je on ali isuvise malo su ga gledali, meni je bilo savrseno jasno od prvog dana sta cemo biti s njim, ukoliko nije potpuno potonuo sa samopouzdanjem. Covek je elitni igrac sto se tice tehnike i fudbalske vizije, bukvalno ga samo fizikalije dele od toga da igra u jacim timovima Primere ili Premijer lige. Na prste jedne ruke mozes da nabrojis igrace na svetu koji imaju Marinov nivo kontrole lopte u posedu, to je retka osobina koja je urodjena i ne moze se postici nikakvim treningom. Mi smo prosto imali srecu da ima ozbiljne deficite kod snage, brzine i kondicije zbog kojih ne igra u velikim timovima, u suprotnom ga ne bismo gledali u nasem dresu nikada.

Link to comment

Bio je jedan kadar sa kamere iza gola, Marin je toliko bio zabavljen time da isfolira golmana da će da nastavi trk u lijevo, da je toliko ignorisao dešavanja desno i okretao glavu da jednostavno, bar se meni tako čini, nije vidio i nije uzeo u razmatranje ovog što je utrčavao da skine gol. Ali nema veze, potez je 101% fudbalski i igrački, kapa dole za šmekerski potez i bezobrazluk 

Link to comment

Posle ova cetiri kola imam jos jedan utisak koji bih hteo da podelim, a to je da Zvezda u Evropi realno igra prilicno posten fudbal, cak i preko granice naivnosti. Ponasanje igraca Helsinkija, Kopenhagena i Young Boys-a, koliko god se to danas tumaci kao iskustvo, namazanost i deo taktike, ne moze se nikako drugacije nazvati osim sramotno. Foliranje, namerno udaranje pa prenemaganje na terenu, previjanje kod svakog, pa cak i bezazlenog starta, hvatanje za glavu i prikenjavanje sudiji za sve i svasta, obavezan gimnasticarski sastav i spektakularna padanja kad god bude neka guzva u sesnaestercu, cela jedna komplet lepinja kurvinskog i kukavickog fudbala koji nekad nikako nije bio sinonim za dansko, svajcarsko i finsko shvatanje sporta i takmicenja. Mi smo obicno strogi, najcesce s debelim razlogom, kad govorimo o ponasanju nasih fudbalera ali smo ocigledno u tom prenemaganju postali amateri za ovakve drugorazredne evropske ekipe. Bas sam neprijatno iznenadjen kolicinom tog nitkovluka koji nam je podmetan i u Kopenhagenu i u Bernu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...