Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ne bih rekao da je Boaci igrao lose.  On se nije nasao u sansi, ali je dosta stvari dobro odigrao napred (dobijao duele, spustao loptu saigracima, itd.)  Najslabije je odigrao Ivanic.

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

Marin je stvarno...Piksi. Ne mogu smisliti veći kompliment.

 

Kako je on završio u Zvezdi, velika je misterija. Neverovatan talenat i fudbalski mozak.

Ta ko sto je zeleo da bar jednom u karijeri zaigra za klub za koji navija. 

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

Ta ko sto je zeleo da bar jednom u karijeri zaigra za klub za koji navija. 

 

Tako što je u Olimpijakosu grijao klupu i bio pred krahom karijere. Ovdje je Piksi.

Link to comment
Just now, nautilus said:

Može i Pankov da odigra desno, sigurno nije gori od Gobeljića. Naprotiv, bolji je u defanzivi a imao je danas i lijep centaršut kad je ostao gore.

 

Najveći Zvezdin problem je neuigranost tima, kao da pola igrača ne razumije šta bi se trebalo odigrati a i kad skontaju pogrešno su postavljeni. Jedini koji su dobro stajali čitavu utakmicu cu Degenek, Kanjas, Marin i Garsija ono što je odigrao. Ivaniću u odbranu ide to što nije igrao na svojoj poziciji i što u stvari ovdje krpi rupu. Ne pravdam lošu igru, samo dajem bar djelimično opravdanje.

 

Znali smo da će oni kidati po krilima i za nesreću tu smo bili najtanji.

 

Igrač utakmice Borjan. Najgori Boaći, potpuno bezopasan napred plus je loše reagovao kod penala.

 

Gobeljic je bio sasvim dobar, uz taj poslovican jedan kiks koji napravi po utakmici zato sto je takticki nepismen. Pankov mi se uopste nije dopao, precesto je bio van pozicije i bez koncentracije. Kad ti protivnik bude toliko puta na visokoj lopti ispred peterca onda znas da stoperi nisu svoj posao odradili kako treba, cak i mnogo hvaljeni Degenek je nekoliko puta bas lepo ispao iz voza. Zajebao nas je Milunovic onim crvenim i na ovoj i na toj utakmici u Danskoj, za stopere je mnogo vazno da imaju zajedno utakmice u nogama.

 

Nemamo mi sada previse problema u izboru igraca, pod uslovom da Ben ili neko od ovih glavnih igraca ne ode. Od Gajica i Gobeljica mi ne mozemo da dovedemo boljeg domaceg igraca, nama Rukavina igra u reprezentaciji, ne bih se previse bunio kad bi Gobeljic svaku odigrao ovako. Mnogo veci problem je to sto nismo na vreme kompletirali tim i sada dolazimo do onoga o cemu si govorio. Posto nema uigranosti nema ni automatizma, posto nema automatizma igraci se precesto oslanjaju na individualne procene, ispadamo na trouglovima kao na malom fudbalu, odmah je i trcanja vise jer se ne zna ko sta pokriva. Previse trcanja u prazno onda izmori igrace i mi vec posle 60-70 minuta moramo nazad jer igraci postaju svesni da ne mogu da istrce ono sto treba da istrce.

 

Jedini zaista ozbiljan problem je kako uvesti Ivanica u tim, decko je ozbiljan igrac a da nismo dali ovolike pare za njega odavno bi zavrsio najmanje na klupi. Ovo ostalo je to sto jeste, u nekim igracima nemamo kvalitet za ozbiljnije takmicenje u Evropi ali ga ekipe naseg nivoa obicno i nemaju. Moze, ne znam, Rodicu, Gobeljicu, Pankovu ili ne znam kome da se zameri ovo ili ono ali kad igras protiv jaceg, brzeg i tehnicki boljeg igraca nekad moras da ispadnes. Zato ekipe koje manjkaju u individualnom kvalitetu to nadoknadjuju dobrim izborom taktike, vanrednom motivacijom i cvrstinom, a mi smo, kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova, trenutno u tranziciji.

 

Za nas je od krucijalne vaznosti da nikako ne prodamo Marina, treba osnovati fond od viska para koje ionako dajemo ni za sta i cuvati taj novac da se match-uje svaka ponuda koja stigne za njega. Marin je velika pretnja za skoro svaku ekipu i to sa bilo koje pozicije na terenu i sigurno ovakve ekipe kao sto je YB posebnu paznju u skautingu obracaju na to kako njega da odvoje od lopte. To ostalim igracima Zvezde daje vise prostora koji za sada jako slabo koristimo.

Link to comment
 
Tako što je u Olimpijakosu grijao klupu i bio pred krahom karijere. Ovdje je Piksi.
Voleo bih jednog dana čuti od njega kakvo je njegovo viđenje, dolaska i boravka u FK CZ...
A zaista smo imali neverovatnu sreću da ga dovedemo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
16 minutes ago, nautilus said:

 

Tako što je u Olimpijakosu grijao klupu i bio pred krahom karijere. Ovdje je Piksi.

 

Коментатор БТ Спорта је рекао у једном тренутку сљедеће:

 

"There is not a thing Marin cannot do with the ball."

Link to comment
1 minute ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Коментатор БТ Спорта је рекао у једном тренутку сљедеће:

 

"There is not a thing Marin cannot do with the ball."

 

Bukvalno. Onaj osećaj kad gledaš utakmicu tako što čekaš da lopta dođe do njega i vidiš šta će da uradi sa njom. Kao ultralight Messi.

Čak i onaj šut koji mu je skinut sa gol linije, nijedan igrač Zvezde od '92 na ovamo ne bi mogao da izvede.

 

Mislim, svi smo čuli za Marka Marina i pre Zvezde, ali stvarno nisam znao da je ovako dobar,

 

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Voleo bih jednog dana čuti od njega kakvo je njegovo viđenje, dolaska i boravka u FK CZ...
A zaista smo imali neverovatnu sreću da ga dovedemo...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Marin nema pluca za 90 minuta vrhunskog fudbala a u Olimpijakosu nije imao taj luksuz koji ima u Zvezdi, da cela ekipa trci za njega. Nema on Bog zna kakvu cenu vani. Nije klinac pa da jace ekipe od nas pljunu ozbiljnu lovu za njega jer ne znaju ko je, odavno je on iskautiran uzduz i popreko. Marin je tehnicki majstor najviseg nivoa i sto se toga tice moze da igra u bilo kojoj evropskoj ekipi ali je zato u mnogim drugim bitnim elementima ispodprosecan igrac i zato se nije zadrzao ni u Premijer ligi ni u Primeri. Svi znaju sta on moze s loptom, odavno bi ga neko uzeo da moze da trci i da radi to sto inace radi 90 minuta. Zapravo, ne bi ni odlazio iz Celsija.

 

Isto vazi i za Borjana. Vrhunski golman po skoro svim parametrima, izvanredan refleks, vrhunsko postavljanje, visina, kontrola sesnaesterca sve ima, ali, jebi ga, ispucavanje nogom i pomracenja u koncentraciji su ga odvojila od najjacih evropskih liga. On ne moze da igra treceg beka a da ne bude opasan liability kod svakog pasa. Posto sve velike ekipe danas pokusavaju da igraju iz zadnje linije, golman koji ima tragikomicnu igru nogom ne moze da brani u vrhunskoj ekipi, koliko god da je u ostalim segmentima dobar.

 

Krace receno, imamo u timu dva vrhunska igraca s greskom. Za njih je to sranje, za nas je da se sutiramo u guzicu od srece. Ono sto nama donose je za par klasa iznad onoga sto igramo i mozemo da izvedemo na teren.

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Voleo bih jednog dana čuti od njega kakvo je njegovo viđenje, dolaska i boravka u FK CZ...
A zaista smo imali neverovatnu sreću da ga dovedemo...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Mojih 5 centi ide na to da mu je karijera od 18. godine stalno išla nizbrdo, konstantno je bio na pozajmicama i u nekakvim rezervama i bez bilo kakvog samopouzdanja a čini mi se   da mu je ta emotivna stabilnost i poštovanje užasno bitno. Ovde je sve to dobio. Glavni je igrač, najbitniji je za ulazak tima u LŠ, najbolji je igrač u timu i jednostano mu je ovde lijepo. Klub trenutno ima para i redovno ga i dobro plaća. To što igra za klub za koji navija je naravno plus.

 

Edit: a i ove sitnice iz Harperovog posta :D

Edited by nautilus
Link to comment
1 hour ago, levi said:

Ivanić sve vreme igra sve osim svoje pozicije, on je trebao da bude zamena za Marina

Me postoji zamema za Marina

 

Dati mu apsolutno sve da ostane jos 10 godina. Marin i Ivanic se ne bave istim sportom.

Link to comment

Svidja mi se sto deluje da ovi Imaju dosta lufta pozadi. Lako smo im dolazili do 30 metara, stoperi deluju tanko... Kopenhagen je dosta cvrsci. Atletski i fizicki su izvanredni, kao Salcburg s tim sto su tehnicki klasu iza njih. Nisu stvarali prilike iz nekih akcija, vec su gro prilika stvorili na direktne pobede u fizickim(vazdusnim) i trkackim duelima 1 na 1. Prvi gol je direktna posledica neigranja Jovancica jer ne bi izgubio taj skok kao metiljavi Mirko. Zato me raduje njegov povratak u revansu, mislim da je ovo dobra utakmica za njega. Za Milunovica nisam pametan, Pankov mi ima pobednicku auru dok ovaj deluje kao da neko isisava zivot iz njega.

Busni su ovi i u revansu na Marakani mi se cini izglednim da CZ postize bar dva gola. Da YB prodje dalje morace ozbiljno da nam razbiju odbranu, sto mi je nespojivo sa Milojevicem.

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Čak i onaj šut koji mu je skinut sa gol linije, nijedan igrač Zvezde od '92 na ovamo ne bi mogao da izvede.

 

 

Dejan Stankovic, Pantelic i Ognjenovic su gomilu golova dali na taj nacin. Marin je zver od igraca ali ne treba preterivati, imali smo mi jako dobrih igraca posle 1992. godine.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...