Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

2 minutes ago, Apollo Creed said:

Golgeter Crvene zvezde Milan Pavkov zbog povrede zadnje lože skoro sigurno propušta revanš protiv Kopenhagena u Danskoj u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

 

Pavkov se povredio u prvom duelu dva tima na stadionu "Rajko Mitić" (1:1) već u 2. minutu, čak je i dao gol, ali nije mogao da nastavi posle prvog poluvremena.

 

Prognoze su da će visoki napadač biti dve nedelje van terena, s tim da iz Zvezde čine sve da smanje period oporavka.

 

Hoce to kad se ne prodju pripreme nego se seta do Kine da se (ne) potpisuju ugovori.

Link to comment
20 minutes ago, harper said:

 

Hoce to kad se ne prodju pripreme nego se seta do Kine da se (ne) potpisuju ugovori.

uvek mi je cudno da nasi kosarkasi i vaterpolisti tesne utakmice dobijaju upravo na fizicku spremu. da ne pricam o novaku.

zasto su onda nasi fudbaleri kao stare babe kad se utakmice privodi kraju? jel to struka losa?

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

uvek mi je cudno da nasi kosarkasi i vaterpolisti tesne utakmice dobijaju upravo na fizicku spremu. da ne pricam o novaku.

zasto su onda nasi fudbaleri kao stare babe kad se utakmice privodi kraju? jel to struka losa?

 

Ovdje bi se reklo da im je na naplatu došla generalna kurcobolja prethodnih pola godine, nije da su oni nespremni skroz, već nekako pred kraj je zafalilo goriva, što je fizička, ali ponekad i psihička stvar.

 

Drugo je to što djeluje da su neki igrači glavom već na izlaznim vratima. 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

Ovdje bi se reklo da im je na naplatu došla generalna kurcobolja prethodnih pola godine, nije da su oni nespremni skroz, već nekako pred kraj je zafalilo goriva, što je fizička, ali ponekad i psihička stvar.

 

Drugo je to što djeluje da su neki igrači glavom već na izlaznim vratima. 

ne radi se samo o zvezdi, nego i o repki. i to vec godinama. zadnja tekma protiv klubova iz jacih liga koje se secam kao fizicke dominacije je kad je zvezda onomad zgazila kajzerslautern u produzetku

Link to comment
Just now, Ros said:

ne radi se samo o zvezdi, nego i o repki. i to vec godinama. zadnja tekma protiv klubova iz jacih liga koje se secam kao fizicke dominacije je kad je zvezda onomad zgazila kajzerslautern u produzetku

 

Pa ne bih se složio, ova Milojeva Zvezda je imala dobrih utakmica gdje je 90 minuta parirala protivnicima iz jačih liga, najviše mi nešto u glavi ona sezona kad se igrala LE po grupama, i prethodne kvalifikacije. 

Link to comment
Just now, Ros said:

uvek mi je cudno da nasi kosarkasi i vaterpolisti tesne utakmice dobijaju upravo na fizicku spremu. da ne pricam o novaku.

zasto su onda nasi fudbaleri kao stare babe kad se utakmice privodi kraju? jel to struka losa?

 

Juce Milojevic na konferenciji za stampu kaze da igraci imaju svoje navike i da je on nemocan da ih promeni. Trener koji ima ogromnu navijacku podrsku i navodnu podrsku uprave. Naravno, svi se bave raznim aspektima njegove izjave posle utakmice a ovu koja je kljucna kao objasnjenje sta se desava s nasim fudbalerima niko nece ni da primeti. Nama posle svake jace utakmice koju igraci odigraju na zelju i publiku pola tima ispadne iz stroja zbog sitnih povreda, istegnuca misica i slicnih povreda koje su karakteristicne za losu fizicku spremu. Jedini trener Zvezde koji je na kraju uspeo da fizicki dotera ekipu je bio Prosinecki, on je imao onog ludaka iz Kragujevca koji je radio individualne programe s igracima i odlicno je spremio ekipu. Mislim da nikada otkad ja pratim fudal nismo vise golova davali u poslednjih desetak minuta utakmice koliko smo davali u tom periodu, igraci su bili spremni kao komandosi. Naravno, kako su igraci Robiju videli ledja Profa je dobio pedalu iz kluba i vratili smo se na staro.

 

Mi imamo par igraca koji imaju ili znacajnu prirodnu kondiciju ili dobre navike koje su pokupili napolju, ostali ne mogu da odigraju vise od 60 minuta u iole jacem ritmu. Gledam Milunovica juce, covek je tu negde oko 60. minuta totalno lipsao, vise nije mogao ni da sutne loptu kontrolisano. Stoper ciji je radijus kretanja minimalan, sta onda reci za vezne igrace i krila. Onda se cudimo sto nam se toliki igraci povredjuju. Svako ko je igrao makar mali fudbal u balonu zna da kad nemas kontinuitet napora mozes da odigras jednu utakmicu na zelju i to je to, posle toga mozes samo na oporavak.

 

Mi smo vrlo verovatno prosuli LS ove godine u decembru, pisali smo o tome sto puta. Od decembra do sinoc nismo odigrali nijednu fizicki zahtevnu utakmicu, to nikakve pripreme ne mogu da nadoknade. Fudbal je, takodje, drugaciji sport od kosarke i vaterpola, pogotovo od tenisa, jer dopusta dosta praznog hoda a da to ne mora nuzno da se odrazi na rezultat. U kosarci i vaterpolu ako popustis razlika se odmah topi, u tenisu da ne govorim, u fudbalu je moguce da povedes 2:0 za desetak minuta i otpesacis utakmicu do kraja tako sto popunis prostor ispred svog gola i ne mrdas odatle. To smo mi radili citave jeseni i sad kad je trebalo da se zapne dusa hoce a srce klokoce.

 

Jednostavno je, fudbaleri su debili koji guraju linijom manjeg otpora sve dok im se moze. To od nasih igraca sto ima sportsku kulturu i brine o svojoj karijeri su mahom igraci koji su odrasli u nekim drugim sredinama. Ostali su tu da peglaju do prvog veceg ugovora, cim se dokopaju vecih para vise ih karijera ne zanima. Ako im se u klubu to tolerise onda na kraju dobijes ovo sto smo sinoc gledali.

Link to comment
8 minutes ago, Renegade said:

 

Ne razumem onda kako mu nije dao žuti.

 

Slobodno sudijsko uverenje.:laugh: Tezak WTF momenat je u pitanju, nije da je to bilo sta promenilo na terenu ali to je jedna od onih situacija kada je pravilo toliko jasno da nema o cemu da se raspravlja. Da je to neki nas igrac uradio odmah bi se povela prica kako su navikli u nasoj ligi na privilegovano sudjenje pa su stekli glupe navike.

Link to comment

objasnio je zoran petrović na prošloj strani kako se sudi

 

ne treba da sudi slepo nego u duhu pravila. praktično je uhvatio mrtvu loptu, nije uticao na igru

 

 

Edited by levi
Link to comment

Da, hteo je da ustedi vreme...kao da ne... Lik je bio bahat i bezobrazan i to je sve.

 

Nije njegovo da skuplja lopte rukom, cist zuti karton, ne moze da bude cistiji.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...