Jump to content

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

A jedini put uzhivo je bilo na Koshevu protiv Sarajeva u proljetnom dijelu 1991. Ne sjecam se da li je bilo 1:0 ili 2:1 za Sarajevo, ali se sjecam da je trener Partizana bio Miloš Milutinovic. Tad sam prvi put cuo da se skandira "Alahu ekber".  Horde zla su u napadu anti-americkog refleksa I muslimanske solidarnosti skandirali I " Sadam Husein" zbog netom okoncane Pustinjske oluje.

Link to comment
mene milos djelmas podsecao na bernd sustera. mislim fizicki. i nosio spustene stucne. vihorno krilo [emoji3]. mnoge je nervirao dok je igrao kod nas. mnogo vise se ocekivalo od njega. 
Nije loše, Miloše
Ekipa s Karaburme, moja sestra se družila sa njima. Mnogo je bila talentovana njegova generacija u OFK-u. Praktično niko od njih nije ispunio velika očekivanja, ali su svi znali lopte.
Viđamo ga u jednom kafiću u Južnom bulevaru, preko puta balona. Viđao sam ga i kod Raše, to mu je burazer od strica. Karijeru završio u Nemačkoj.
Anyway, biti standardan pored Smajića, Varge, Živkovića, Milka...ima Đelmaš čega da se seti.

Sent from fav toy

Link to comment

Đelmaš je rodom iz sela Gvozdenovića pored ciganjskog Uba,bliži je rođak moje ujne koja se udala u ciganjskom Ubu.Inače ono malo grobara iz ciganjskog Uba su veoma strastveni,što je valjda i logično.I ja bih verovatno bio takav da tamo nemam samo vikendicu.😂 

Link to comment

secam se neke usketove izjave iz tempa kad su ga pitali ko je najbolji igrac s kojim je igrao u karijeri, a on iz topa - bajro! :) posle je objasnjavao kako je zupic iza njega cistio svako potencijalno sranje koje bi redovno ostavljao za sobom. za ilustraciju o cemu pricam podsecanje na usketov zivotni moto: bolje dobar dribling nego traljav gol.

 

inace, slusao sam price da je bajro 1 super gotivan lik van terena, npr da je u novom pazaru trenirao i rukomet i bio golman - na jna je redovno na zagrevanju u poluvremenu stajao na golu i branio kao da mu zivot zavisi od toga, uveseljavao publiku paradama, pritom razbijajuci se kao zvecka pri svakoj odbrani. takav je bio i u igri, na terenu - pre bez kompromisa, da ne kazem "lud", nego grub.

 

sad gledam neki naslov na netu, bajro in a nutshell: "BAJRO ŽUPIC: Piksi me je provocirao, a onda je završio u reklamama!" :Hail:

Link to comment
6 hours ago, April said:

Nije loše, Miloše
Ekipa s Karaburme, moja sestra se družila sa njima. Mnogo je bila talentovana njegova generacija u OFK-u. Praktično niko od njih nije ispunio velika očekivanja, ali su svi znali lopte.
Viđamo ga u jednom kafiću u Južnom bulevaru, preko puta balona. Viđao sam ga i kod Raše, to mu je burazer od strica. Karijeru završio u Nemačkoj.
Anyway, biti standardan pored Smajića, Varge, Živkovića, Milka...ima Đelmaš čega da se seti.

Sent from fav toy
 

 

 

Đelmaš je došao iz Beograda sa Karaburme, ne iz OFK Beograda. Tih godina je Partizan često dovodio igrače iz Beogradske zone, tu se igrao mnogo dobar fudbal, bilo je dosta prvoligaških igrača. Ranko Stojić je došao u Partizan iz Zvezdare, Rijeka je znala da dovodi igrače iz zone (Radović je bio najbolji strelac prve lige SFRJ, a došao je iz Hajduka sa Liona, čini mi se... Nikola Marjanović koji je kasnije igrao i za Partizan, bilo ih je još ne mogu da se setim priča), Rade Ajkula sa Dorćola u Radnički...

 

Đelmaša se nerado seća Robert Jarni, ima na netu tih utakmica.

 

Edited by Mark Rothko
Link to comment
39 minutes ago, Mark Rothko said:

Rijeka je znala da dovodi igrače iz zone (Radović je bio najbolji strelac prve lige SFRJ, a došao je iz Hajduka sa Liona, čini mi se...

 

 

Radović "Krlja" je u Rijeku prešao iz Radničkog iz Pirota...pre pirota je igrao u Železniku i neki klub sa tri slova BSK,IMT,PKB...tako nešto.

Link to comment

Ni vas Uske nije bio previse nezan, jedna od prvih utakmica s partizanom koju sam gledao na Cairu krljanje s obe noge na naseg beka i direktan crveni. Drugo vreme bilo. 

Link to comment

To je tad bio pa ajmo reći muški sport. Ne ovo prenemaganje i kuknjava. 

 

Poruka za naše igrače da se ne stisnu nego ako treba od početka u kost. 

Link to comment

Crno bela familija uvećana je za malog Snarca.

Uroš će večeras navijati prvi put.
Biti Partizanovac nije stvar izbora, već čista genetika!

Sent from fav toy

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...