Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

12 minutes ago, MocaVukotic said:

Skoro je igrao u zelji...

 

 

I u Dinamu sa Čavom.

 

Nego, što se tiče oklopno mehanizovanih sredstava na stadionu... i tu smo bili avangarda.

 

9DXM23j.jpg?1

Link to comment
38 minutes ago, MocaVukotic said:

Skoro je igrao u zelji, u velezu semir tuce i kajtaz npr

dabre, tuce kajtaz juric. skoro zeljo pa u torino. pogresio. fala na ispravci

Link to comment
25 minutes ago, Mark Rothko said:

 

 

I u Dinamu sa Čavom.

 

Nego, što se tiče oklopno mehanizovanih sredstava na stadionu... i tu smo bili avangarda.

 

9DXM23j.jpg?1

parni valjak gradi tenk rusi. valjak uvek pobedi na kraju ( strpljenje) :)

Link to comment

Prvi put sam gledao partizan na stadionu u finalu kupa '93. na Marakani. Partizan prvu dobio 1:0. Negde pocetkom drugog poluvremena Zvezda daje gol, nesto malo posle toga neko od Zvezdinih napadaca Ivic ili Drobnjak dobija crveni karton i rezultat se ne menja kraja. Ostaje 1:0 i u produzetku. Nekoliko sekundi pre kraja utakmice Milan Zivadinovic menja golmana i umesto Zvonka Milojevica na gol staje Simeunovic za koga ni pre ni posle toga niko nije cuo. Svi izvodjaci penala su bili sigurni osim Mijatovica koji sutirao u trecoj seriji tako sto je ispljunuo zvaku i promasio sve, a odlucujuci gol u petoj seriji je postigao upravo golman Simeunovic.

 

Ne mogu da se setim tacno kad sam gledao prvu Partizanovu utakmicu u Evropi. Mislim da je to bilo u prvoj sezoni posle sankcija neki epski smor i 0:0 sa nekim Rumunima, sledece sezone je bila pobeda 1:0 protiv Kroacije golom Dragana Isailovica gde su se svi lozili kako ce da istamburaju Hrvate, da bi u revansu pukli 5:0. Posle je Vuk Rasovic sa penala izbacio Njukasl. Od onog sto sam gledao na stadionu izdvojio bih pobedu protiv Groningena 4:2 kad su briljirali braca Marinkovici i iste sezone 1:1 sa Livornom kad je Marko Amelija dao gol.

Link to comment

Izgleda da nama grobarima stvarno rvati leze dobro za skidanje djane. Meni je to bio Dinamo, kad smo ih tukli 2:1, kraj osnovne, pocetak srednje...

Secam se ko juce koliko sam bio impresioniran skoro punim stadionom (oko 35 tisuca dusa), sto mu dodje vise od pola mog Valjeva na tekmi. Vise sam zverao okolo po tribinama nego dole na teren. Sta's, dotad ni Park Pecina, a ni Krusik nisu prebacivali 3,5 iljade, a i to u retkim prilikama, mozda za slet...[hrkljus]

 

E da, to mi je bio prvi i pretposlednji put na zapadu, a pored nas sedeli i neki rvati. Bice da su izasli ko popisani na kraju. Nije da su me zanimali...

Link to comment

Hbt da li ce NEKO da objavi sta se desava sa Strahinjom Pavlovicem, u petak i subotu su pljustale vesti da u Ponedeljak ide na dodatne preglede... da li ce 1 hbni novinar ili bilo ko da pruzi tu informaciju, sta je bre ovo sta se desava u ovoj zemlji ovo bre nije normalno... valjda je dobro decko

Link to comment

I meni Hrvati prva tekma. Imao 7 godina, protiv Hajduka vodio me ćale na zapad 87. godine. Dobili 3:0. Vulić u prvom poluvremenu smečovao loptu u kaznenom a Stevanović dao gol iz penala. Posle Vokri iz nekog odbitka. Izašli smo sa stadiona pre kraja utakmice da izbegnemo gužvu i nismo videli treći gol.

Posle kukanja i kukanja ćale me 90. odveo na derbi. Mi poveli kada je Budo Vujačić sa nekih 20m šutno nelu frljoku koja se odbila od nekog igrača Zvezde i ušla u gol. Posle sudija svirao sumnjiv faul za cigane, odmah palo okruživanje ali džaba. Naravno Savićević zunuo pod prečku. Omer je nije ni video. Tada je bilo ono kada je nerešeno da se pucaju penali. Pandurović ušao umesto Omerovića, Jokanović promašio prvi penal za nas, u 2-3. seriji Pandurović odbrani nekom od Zvezdinih igrača ali sudija ponavlja penal. Izgubili 5-3 na penale. To je jedini derbi na kome sam bio. Uvek mi je ta atmosfera bila suviše nasilna.

Prva utakmica protiv stranog kluba je bila protiv Dandija kada smo bili pod sankcijama a Dandi Junajted sa Petrićem došao u Beograd na prijateljsku. Moj najbolji drug iz škole Adis i ja smo tada redovno išli na JNA. On je navijao za Zvezdu ali je zbog našeg drugarstva prešao da navija za nas 2 godine ranije kad su roditelji krenuli da nas puštaju same na utakmice. Ćurčić je dao ludački gol sa 25m u rašlje, Partizan dobio 3:0 a to je ujedno bila i poslednja utakmica na koju smo Adis i ja otišli jer koji mesec kasnije je on sa svojom porodicom otišao iz Srbije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Bio sam na tom derbiju vujacic - savicevic, kako smo jebali majku sudiji kad je ponistio penal...

Ali utakmice sa hajdukom, to je bilo najblize derbiju, bolje od evrope, njih pun sever, sve u narandzastom, izvrnute fajerke, dimnjaci baklje baneri, a oni iz splita, meni je tad split bio ko mancester, negde pitaj kurac gde.... A ovi stariji se nadgornjavaju s njima, peva se sve vreme, nema stajanja, najbolje su se pesme pevale protiv hajduka, odlicna zanebavancija. Ali najbolje je na kraju, kad se sve ispuca, onda ovi sa vrha tribine krenu da gadjaju njive buseve koji su parkirani ispod, dok tri tribine urlaaju "kako cete kuci"... 

Link to comment

Meni su uvek bile najjace utakmice sa Dinamom iz Zagreba....

 

Nasao sam na jednim italijanskim vestima, Pavlovic danas ide na dodatni pregled i pise da se ceka OK da potpise ugovor i sve ostalo... bese fkp igra neku utakmicu u cetvrtak? 

Link to comment

Moja prva evro utakmica Maribor-Partizan 1:1. Ješić na klupi a Zajic daje gol :wub: za naš prolaz. Bili smo na gostujucem sektoru. Iako su dripci iz južne tribine tada bojkotovali klub su ipak dosli u Maribor. Naravno navijali su protiv uprave, jebalo im se je za voljeni klub. Tad je več navijanje vodio mali krimos Kimi a video sam i Simu Predraga u društvu dve zgodne ribe :D. Inace utakmica je bila baš slaba, Maribor nas je opasno pritisnuo u zadnjih 15 min.Pravo je čudo sto smo izdrzali.  To je ta cuvena sezona gde je Jesa izjavio kako ne priznaje poraz od OFKE :laugh:

Edited by Cash
Link to comment

Mislim da je prva na kojoj sam bio Dinamo Zagreb. Imam bukvalno samo par slika u glavi sa te utakmice, više vezano za jurnjavu po tribini sa ostalom decom, nego sa samog terena. Čini mi se da je bilo 1-1, pa su se šutirali penali, ali ni to nisam siguran. Svako neposredno pred rat. Sećam se takodje ispred stadiona da su navijači nosili kao neke sundjere u obliku šake, sa bojama kluba, po tome se i sećam da je bilo dinamovaca. Možda i nisu bili sundjeri u obliku šake, ali ne zamerite, bio sam baš klinac...možda stariji znaju o čemu pričam, valjda je to tad bilo popularno.

Sledeća koje se bolje sećam je Sloboda Tuzla 3-1 za nas, ćale i ja smo kasnili, tako da smo već vodili 2-0.

Prvi derbi, i utakmica koja me je u potpunosti vezala za PFK je bio kup, 1992. godine, 2-2 na našem, bio sam na zapadu..prvu smo dobili 1-0, a u revanšu smo dali gol nešto baš kasno, za trofej. Sale Ilić je tad čuvao trofej Kupa pored terena :)

Prva evropska, mislim da je Dinamo Batumi 2-0..ujedno i prva evropska "samostalna". Prvi derbi na Jugu je onaj čuveni 3-0 na 8. mart...koje je tu ludilo bilo jebote..

A onda i prvo gostovanje u Apatinu...pa stadioni od Subotice do Podgorice.

Link to comment
9 hours ago, Delija67 said:

Prvi put sam gledao partizan na stadionu u finalu kupa '93. na Marakani. Partizan prvu dobio 1:0. Negde pocetkom drugog poluvremena Zvezda daje gol, nesto malo posle toga neko od Zvezdinih napadaca Ivic ili Drobnjak dobija crveni karton i rezultat se ne menja kraja. Ostaje 1:0 i u produzetku. Nekoliko sekundi pre kraja utakmice Milan Zivadinovic menja golmana i umesto Zvonka Milojevica na gol staje Simeunovic za koga ni pre ni posle toga niko nije cuo. Svi izvodjaci penala su bili sigurni osim Mijatovica koji sutirao u trecoj seriji tako sto je ispljunuo zvaku i promasio sve, a odlucujuci gol u petoj seriji je postigao upravo golman Simeunovic.

 

Kako si opisao to tako mi se vraca u secanje, gledao sam tu utakmicu na TVu, jedno godinu dana posle toga sam bio zbunjen kako je to moguce da golman sutira penal, a ne mora da sutira. 93. kazes, bokte.

Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

ozeg izjavio da je srecan u partizanu i kako je siguran da moze pomoci ekipi.

 

 

Neko iz Rozenborga je citao sta pise Tresko..i sad cao. 

 

Sadik i Fajer...ubitacno...po nase ganglije.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...