Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2019/2020


MayDay

Recommended Posts

U SFRJ je još bio trofej Marjan u Splitu kao uvod u prvenstvo i evro takmičenja. Inače, iako zvezdaš početkom devedesetih gledao sam svaku utakmicu partizana na jna, Mijatović je bio dr fudbala, posle njega zahovič isto veliki majstor. 

Protiv Petržalke gledao sa drugarima grobarima kao jedini čovek na stadionu koji je nosio crvenu majicu 😀, sigurno najveća tragedija partizana koju pamtim. Još batica mirkovic maši penal (njega smo posebno gotivili zbog turnira i termina), tuga baš ...

Link to comment
4 minutes ago, lazni said:

U SFRJ je još bio trofej Marjan u Splitu ...........

TV turnir u Mostaru...na parketu, 7+1 sa velikim golovima u zimskoj pauzi....

Link to comment
3 hours ago, Bright Billy said:

ne znam u cemu je fora sa tim osijekom 

 

old school grobari kazu da je bilo od svih gostovanja najzajebanije otici u Vinkovce i Osijek. :fantom:

Link to comment

Ja sam prvu na jna ikad gledao protiv celika iz zence, dobili smo 5:2, pocetak sezone 83/84, partizan aktuelni sampion, poslednja mocina sezona. Vodio me cale na zapad, kad je skontao da ne vredi svo ono nagovaranje na zvezdu, kad je svatio da sam usao u reku bez povratka.

S ovim mladjim mu je konacno uspelo... 

Link to comment
7 hours ago, Bright Billy said:

ne znam u cemu je fora sa tim osijekom al kapiram da je 75% dece iz osamdesetih (grobara i cigana) na svoju prvu utakmicu islo protiv njih. verovatno su roditelji cenili da je to prihvatljiv nivo guzve za klince. ako se dobro secam, sledeci protivnik kojeg sam gledao uzivo bilo je sarajevo.

u mom slučaju je utakmica bila pred moj rođendan, pa je to bilo nešto tipa rođendanskog poklona. živeo sam sa kevom koja se u fudbal razumela kao ja u kukičanje ili vezenje goblena, verovatno se konsultovala sa nekim pa mi dala zeleno svetlo.

inače,to sa Osjekom je bio moj prvi odlazak na JNA, ali ne i prvi odlazak na stadion. ne sećam se godine, ali prvi stadion na koji sam ušao bio je Zvezdin. čoporativno se išlo, društvo iz razreda, a vodio nas je ćale od jednog drugara koji je trenirao fudbal u Zvezdi. utakmica je bila protiv Dinama iz Zagreba, mislim da je kup bio u pitanju. mora da je bila neka 85-a ili 86-a, ne sećam se ni rezultata, nešto mi je u glavi 2-0 za Zvezdu. sećem se strašne gužve koja je bila i naše klinačke fascinacije celom tom gungulom.

Link to comment

Jedino cega se u vezi sa fudbalom i navijanjem secam je dolazak vecih grupa hrvatskih navijaca u Beograd na neku valjda vaznu utakmicu, njihovog urlikanja kroz prozore voza koji se kotrlja zeleznickim mostom - nekako u predvecerje sranja, osecalo se u vazduhu - i, malo kasnije horskog pevanja beogradskih navijaca: јебаћемо Тајчи!!!

 

A, da, i kada je - dosta davno pre toga, prilikom ulicne proslave pobede na nekoj utakmici koja se igrala napolju i na kojoj ne neko dao neki extra gol u zadnjem minutu, taj rad - Terazijama, verovatno za opkladu, protrcao, tacnije prosetao sa gomilom, potpuno go lik...

 

Izvinite na upadu od strane coveka sa 2 leve noge :fantom: 

Link to comment
3 hours ago, renne said:
4 hours ago, Cash said:
old school grobari kazu da je bilo od svih gostovanja najzajebanije otici u Vinkovce i Osijek. :fantom:

I old school cigani isto

pa zato sto je bilo najmanje murije. ovako je i manje ljudi islo i najcesce prve ekipe.

Link to comment

Hvala vam ljudi sto ste ucinili da se osecam mladim opet :D 

 

Prva tekma na koju sam isao bez strica koji me je pre toga vodio par puta bas kao dete je bila Njukasl 03, mada nisam isao na Ligu Samp te godine, tesko je bilo za karte a i ja nisam iz bg jbg. Prvi derbi na koji sam isao je kad smo izgubili 3:0 na marakani. Prva domaca da nije bila u ZR je bila Mladost iz Apatina. Od 05 pa nadalje nekih desetak godina tesko da sam nesto propustio. U poslednje vreme sam utanjio. Imao sam tu srecu da iako pocetak nije bio sjajan ove naredne godine su bile bericetne, i u fudbalu i u kosarci. 

Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

Hvala vam ljudi sto ste ucinili da se osecam mladim opet :D 

 

Prva tekma na koju sam isao bez strica koji me je pre toga vodio par puta bas kao dete je bila Njukasl 03, mada nisam isao na Ligu Samp te godine, tesko je bilo za karte a i ja nisam iz bg jbg. Prvi derbi na koji sam isao je kad smo izgubili 3:0 na marakani. Prva domaca da nije bila u ZR je bila Mladost iz Apatina. Od 05 pa nadalje nekih desetak godina tesko da sam nesto propustio. U poslednje vreme sam utanjio. Imao sam tu srecu da iako pocetak nije bio sjajan ove naredne godine su bile bericetne, i u fudbalu i u kosarci. 

idi bre dansvere pa ti si 1 tinejdzer :D

toliko sam mator i izlapeo da ne mogu da se setim koja mi je prva medjunarodna i domaca. cini mi se da je bio neki dvomec i da je neki madjarski klub (generacija varga, zivkovic, stevanovic) a domaci vrv neki napredak kad ih je vodio duvandzic ili vardar sa vasilom ringovim ( to je bilo jos pre ovih klinaca). prvi derbi je bio sa hajdukom ali rezultata nema sanse da se secam. fasciniralo me je koliki je broj vojnika. 

koliko sam voleo da odem nedeljom na recimo velez sa onim skorom, zeljom sa bazdarevicem i najdosadnijim timom na svetu sarajevom a ni osijek nije bio daleko. bio i onaj restoran na stadionu ( ima li ga jos?). tu je uvek sedela neka nasa legenda a svi bivsi su bili legende. kad su poceli ratovi bas sam se demobilisao sto se tice sporta. isao retko, kao da se promenilo sve. nije vise bilo tranzistora ( cak sam dobio 1 na poklon 80-ih. to mi je bilo cudo. imao sam tranzistor kao veliki), cemerno je bilo u odnosu pre ratova ali ljubav pobedila jebem joj mater. sad bih gledao treninge partizana

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...