Jump to content
IGNORED

Ronald Garos 2019


Cash

Recommended Posts

3 minutes ago, aram said:

A jesi razmišljao da počneš da pratiš... šta znam... hokej!

 

@Zed, ovaj harper se utrpava :mad:

 

Pokušao sam ali ne vidim onaj pak, to nešto premalo. Znam da je neko dao gol tek kad se svi raduju.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    145

  • Arkadija

    128

  • Jumanji

    113

  • renne

    101

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, harper said:

 

Teoretski moze, nekada je mogla i u dugackim intervalima na nekim turnirima jer su podloge bile drugacije, danas moze otprilike toliko cesto koliko si uspeo primera da nadjes za poslednjih deset godina. Plus ovaj drugi primer nije najbolji jer je u pitanju bio mec u pet setova dva izrazita napadaca koji su tukli bez duse, pa ko pretekne. Uzasno je tesko danas dobiti mec na vrhunskom nivou with all guns blazing protiv igraca slicnog ili boljeg kvaliteta i jako se retko desava.

ako me sećanje avara taj isti stanimal je nalupao djokolda i na ao i uso napadačkom igrom, tako da ima itekako još primera kada je napadački tenis trijumfovao protiv odbrambenog...

Link to comment
15 minutes ago, gone fishing said:

ako me sećanje avara taj isti stanimal je nalupao djokolda i na ao i uso napadačkom igrom, tako da ima itekako još primera kada je napadački tenis trijumfovao protiv odbrambenog...

 

Pa, Vavrinka nije amater, jebo te, naravno da ce u 20 meceva par puta da dobije boljeg igraca. O Stanimalu dovoljno govori njegov nadimak, covek je bez dileme vrhunski igrac i moze da pobedi bilo kojeg igraca, samo je nestabilan kad je kontinuitet u pitanju i ima duge periode kad igra potpuno traljavo (sto opet ima veze sa intenzitetom udaraca njegovog tenisa i samopouzdanjem). 

 

Na stranu te besmislene podele na ofanzivni i defanzivni tenis kod igraca poput Djokovica, koji je u oba smera vrhunski igrac. Novak je cetvorostruki osvajac Vimbldona, njegova defanziva je skoro perfektna ali daleko od toga da je on neki posebno defanzivan igrac i da se iskljucivo ili pretezno na nju oslanja. On je, zapravo, po svedocenju mnogih igraca (ukljucujuci i Tima) jedan od najagresivnijih igraca danasnjice. Lupanje po loptici svom snagom od jutra do sutra nije nikakav poseban pokazatelj ofanzivnog tenisa vec igracka navika i rezultanta motorickih mogucnosti igraca koji ga predisponiraju za takvu igru. Delpo, na primer, je za tenis ekstremno visok igrac sa velikom "polugom", sirokim ramenima i snaznim torzom, prirodno je da ce njegov osnovni udarac biti jaci od vecine drugih igraca. Rodzer, s druge strane, igra izuzetno ofanzivan i agresivan tenis sa hendikepom jednorucnog bekhenda, koji je sveukupno odlican udarac, ali ne generise ni izbliza toliku snagu koliko generise Vavin jednorucni bekhend. Novak kad je u top formi svoju agresivnost ispoljava kroz rano hvatanje loptice sa osnovne linije svim udarcima kojim skracuje vreme protivniku za pripremu za udarac. To su sve vrhunski igraci koji jako dobro poznaju svoje telo i svoju tehniku, na osnovu tih stvari se opredeljuju za to kako ce u osnovi izgledati njihova igra.

 

Sto nas vraca na teoriju o tome da izadjes, krenes da bijes po loptici i nadas se velikom procentu realizacije. Moze, desilo se jednom cak i Nadalu u Parizu protiv Soderlinga, ali se izuzetno retko desava, narocito na sljaci. Svi pamtimo poraze vrhunskih igraca od takvog tenisa ali onda pogledas statistiku i shvatis da ih zapravo pamtis zato sto su izuzetno retki. Niko ne pamti desetine meceva koje igraci gube takvim pristupom protiv najboljih. Djokovic - Vavrinka 19:5, Djokovic - Berdih 25:3, Djokovic - Del Potro 16:4, Nadal - Vavrinka 18:3, Nadal - Berdih 20:4, Nadal - Del Potro 11:6. To su brojke.

Link to comment
2 hours ago, Nesh said:

Djole 1.47, Thiem 2.70 (Soccer). Dal da se udara kontra, da se obezbedi finale Djoletu, ili ne - pitanje je sad. :D

Ja odigrao da Novak dobija turnir 3,50...

Link to comment
...
O Stanimalu dovoljno govori njegov nadimak, covek je bez dileme vrhunski igrac i moze da pobedi bilo kojeg igraca
...


...osim Federera :fantom:

Sent from my SM-N950F using controlled substances...

Link to comment

Jedno je sigurno, Novak će sutra igrati na 100% pa će se lepo videti na čemu je. 

Ja ga skroz razumem za ove padove motivacije povremene, sutra 3-1 za Novaka. I onda u finalu 50e na Nadala i svi happy...

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Uopste me ne bi iznenadilo da sutra matori dobije.

 

U tenisu je sve moguce ali za mene bi vec bilo dovoljno iznenadjujuce da Rodzer dobije jedan set. Sva tri bih smatrao prvorazrednom senzacijom.

Link to comment
3 hours ago, Jumanji said:

Uopste me ne bi iznenadilo da sutra matori dobije.

 

Pomeri se s mesta, samo da ga gledam sto manje, kad vec moram

Link to comment
  U tenisu je sve moguce ali za mene bi vec bilo dovoljno iznenadjujuce da Rodzer dobije jedan set. Sva tri bih smatrao prvorazrednom senzacijom.

 

Apsolutno se slazem. Nego, ima nesto u Rafinoj igri sto mi uopste ne uliva poverenje, doduse gledala sam ga samo protiv Gofana, protiv koga je gle cuda izgubio set, ali definitivno njegova igra nije na onom nivou kakva je bila na sljaci prethodnih godina. Pa da sada ne razmatram previse pre-RG period, ipak je ovaj turnir jedan drugi nivo za Nadala, no neka vrsta nepoznanice i znak pitanja mi stoji. I samo jos jedna opaska, pravi ispit nije imao jos uvek. 

 

 

Federer je sa druge strane probio sva ocekivanja na ovoj podlozi, neverovatno kako se opet sa lakocom krece i igra, a ocigledno i previse uziva na terenu, i ono sto mi je posebno uocljivo, sa duzinom meca nema problema, niti u nekim duzim rszmenama, bar nije imao do sada, iako se trudi maksinalno da skrati svoje poene, sto je sasvim ocekivano. Naravno, nije ni on testiran na pravi nacin.

 

 

 

 

Iako ne zaboravljam da je Rafa tata na RG sljaci, bez obzira na sve, Rodzer ima 5:0 u poslednjim mecevima (sesti ne racunam na IW ove gidine, Nadal se povukao) i koliko god da je sve to bilo na hardu, negde taj podatak sigurno stoji u malom mozgu Spanca, a znamo da on odavno nije vise mentalno snazan kao nekada.

 

 

 

Svesna sam da sam ove argumente razvukla do maksinuma, ali samo tumacim ono sto vidim i da pored te prvorazredne senzacije, ne bi bilo iznenadjenje za mene da bude drugacije na kraju dana, pored toga sto, naravno, ocekujem Rafinu pobedu. Federer prosto ima sansu, i sigurna sam da ce sve uciniti da udje u finale, naravno jedno je napisati na nekom forumu ovako nesto, sasvim drugo pokazati to protiv Kralja sljake.

 

 

 

U svakim slucaju sledi spektakl [emoji4]

 

 

 

Link to comment
 
Pomeri se s mesta, samo da ga gledam sto manje, kad vec moram


[emoji3]

Evo, pomerila sam se.
Tepamo Novaku?
Ne jos uvek [emoji4]

A kada smo kod godina imamo jos jedan duel u PF GS...38 vs.34
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...