Jump to content
IGNORED

moja prva(druga, treća) ploča


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

13599_966015090091451_246231268158731442

 

 

video danas ovu naslovnu zabavnika iz 1983 i kao da sam prošao kroz vremeplov. sećam se ovog broja i prikaza albuma koji je pisao petar janjatović i reči pesme "da li da ostanem ili odem".

apsolutno ništa nisam znao ni o punk-u ni o klešu, a ni o životu, al mi je nešto privuklo pažnju. sačekao prvu priliku, otišao do muzičkog magazina na terazijama, koji mi je posle postao omiljena radnja, naročito deo u suterenu i kupio svoju prvu ploču. the clash combat rock, u izdanju ljubljanskog suzija.

 

combatrock.jpg?quality=80&w=600&h=600

 

 

hvala petru janjatoviću na onom tekstu

Link to comment

prva

104707265

druga

87543391

prva koju sam tražila da mi kupe

LP-OLIVER-MANDIC-PROBAJ-ME_slika_O_84342

 

na ovoj ploči bila je pesma, samo nebo za. moja najbolja drugarica i ja smo obožavale tu pesmu. vrtele smo se oko svoje ose, glumile da smo poludele, vriskale, poludeću, poludeću i to nas je beskrajno uveseljavalo. vaspitačica u obdaništu je pitala ko ima ploču da donese da slušamo na gramofonu i ja sam se javila. moja majka se kikotala i prvo je rekla da nemamo tu ploču, pa da je izgrebana i da ne može da se sluša... ja sam kukala da kupi novu sve dok nije popustila. i na kraju sam je odnela u obdanište :D

a da... i posle su nas sve streljali pošto je bio komunizam.

Link to comment

te dečije nisam računao. iz tog perioda sam najviše gotivio minju subotu i singlicu išli smo u afriku, a druga je bila saša aleks

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

saša aleks

Direktor Defense Roada, ako je neko zaboravio onu cuvenu firmu iz Djindjicevog vremena, koja je remontovala drumove po novoj, demokratskoj Srbiji, sa sve Buhom i kompanijom...

Bese posle one paljevine masina na placu zbrisao u neki Cikago, mislim da se vratio pre neku godinu.

Zapamcen kako za vreme Paniceve izborne kampanje kada je u sred dnevnika RTS objavljen prilog kako igra tenis sa Panicem.

Karijeru poceo prevarom jedne Ruskinje jos negde u prvoj polovini 80-ih, kada je optuzen da ju je doveo u SFRJ sa zbirkom skupocenih ikona koje je prodao i nestao...

Link to comment

jel se racunaju singlice? ansambl radoja mitrovica barajevca

 

ansambl-radoja-mitrovia-sandokan-diskos.

 

ne mogu naci na netu a bilo je. Nista onda malo bledi original da se prisetim.

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Dok sam kao klinac živeo u Nemačkoj, ako se dobro sećam, ovo je bila prva singlica koju sam tražio nakon što sam pesmu čuo u popularnoj Hit Paradi ZDF-a:

kreutz.jpg

 

 

Ali ploča posle koje sam počeo ozbiljno da slušam i sakupljam muziku ipak je bila:

R-936664-1497389381-6538.jpeg.jpg

Leta 1986. u nekoj maloj robnoj kući u Vodicama isplakao sam tadašnjih 1600 dinara od ćaleta za ovu kompilaciju, nakon što me je mesec dana pre toga gledanje filma A Hard Day's Night hipnotisalo. Ceo sprat je gledao u klipana od 12 i po godina kako cmizdri dok ubeđuje matorog da mu da pare. Jedva je popustio. Da je znao da ću sledećih nekoliko godina svaki skupljeni dinar da trošim na ploče i kasete, verovatno bi me nalupao i izveo napolje.  

Link to comment
On ‎22‎.‎8‎.‎2018‎. at 23:46, francuski sobar said:

jel se racunaju singlice? ansambl radoja mitrovica barajevca

 

ansambl-radoja-mitrovia-sandokan-diskos.

 

ne mogu naci na netu a bilo je. Nista onda malo bledi original da se prisetim.

 

 

 

 

sandokan.jpg

Link to comment

Drugarov izbor i prvi paket ploča koji smodoneli u našu zgradu, sastojao se od tri ploče:

 

 

 Odmah presnimljeno na kasetofon i vrtelo se jedno mesec dana bez prekida.

 

Edited by zmanic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...