Jump to content

Liga šampiona 18/19


renne

Šampion?  

46 members have voted

  1. 1. Ko će uzeti ušatog(tm)?

    • Tottenham
    • Liverpool
    • Baš me briga, gledaću samo po navici
    • Ne samo da me je baš briga, nego ne mogu ni da gledam, koliko me baš briga ko će pobedti

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/01/19 at 20:30

Recommended Posts

3 hours ago, čekmeže said:

spacer.png

 

Jeste ga ružno uhvatio u makazice Rakitić, ali meni se čini da se od te povrede noge oporavio, da nije bilo ništa ozbiljno.

 

Kad je tražio izmenu desetak minuta kasnije, držao se za prepone. Tu je mogao sam da istegne mišić, teško da mu je od kontakta sa Rakitićem ostalo.

 

Link to comment
  • Replies 5.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    384

  • John Coltrane

    299

  • renne

    256

  • radisa

    232

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, Majo said:

Pa ne moze Mrdjo jedan igrac da se posmatra izolovano, Liverpul je imao sansu dok je Serdji Roberto bio na beku - onda je cela strana odbrana bila spora, to nisu iskoristili, usao je Semedo i cao djaci.

Serdji Roberto moze da igra samo u slucaju kad je Barselona dominantna u posedu i kad ne igra protiv timova, koji imaju hiper brze napadace.

 

To si u pravu.

Ali mislim da je Mane previse ulazio u sredinu te nije mogao iskoristiti prostor izmedju S.Roberta i Pikea. Semedo je dosta brzi, ali se slabije postavlja i slabije cita igru (igra pomalo divlje) ... No, kad je on usao, Lievrpool je vec padao ritmom.

Link to comment
45 minutes ago, mrdja said:

Moze i neko kao Miralem Pjanic ... odlicno bi legao Liverpoolu.

Ili James Rodriguez

Kutinjo :dry:

Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Jeste ga ružno uhvatio u makazice Rakitić, ali meni se čini da se od te povrede noge oporavio, da nije bilo ništa ozbiljno.

 

Kad je tražio izmenu desetak minuta kasnije, držao se za prepone. Tu je mogao sam da istegne mišić, teško da mu je od kontakta sa Rakitićem ostalo.

 

Okam kaže da je prepona, ili koja god je povreda, posledica ovog slučajnog™ starta. A posle nisam video situaciju iz koje je mogao da se dodatno povredi.

Link to comment

Pa ne znam da li je taj start mogao da mu povredi prepone, meni je delovalo da se tada držao samo za uklještenu nogu. 

 

Istegnuće mišića je moglo posle da se desi bez ikakvog vidljivog uzroka, sasvim nezavisno od prethodnog starta. Nagađam, ali deluje mi da je prosto baksuz.

Link to comment
2 hours ago, mrdja said:

 

Da, ali nijednog pasera, iz nekog razloga.

Klub koji je nekad dovodio Xabi Alonsa, a vec imao Gerrarda, koji je sigurno bio bolji u tom segmentu od danasnjih vezista kluba?

Keita je u Nemackoj bio box-to-box, Fabinjo u Francuskoj setao od beka do zadnjeg veznog (ima jako dobru dugu loptu, BTW). Ako igraju njih dvojica, plus jos jedan paser (da kazemo, Pjanic), to je onda sredina koja dominira (protiv bas jakog protivnika moze i Wijnaldum da kvari igru ovima). Plus, sto onda Firminjo moze vise da se koncentrise na zavrsni pas, ne mora skroz na centar po loptu.

Na mnogim utakmicama Liverpoola ove sezone sam primetio da vezni igraci samo vracaju loptu do VVD, posto on moze da odigra bolji pas od njih

 

Naravno, ali kako kupuju tako i igraju. :)

Link to comment
3 hours ago, mrdja said:

Da, ali nijednog pasera, iz nekog razloga.

Klub koji je nekad dovodio Xabi Alonsa, a vec imao Gerrarda, koji je sigurno bio bolji u tom segmentu od danasnjih vezista kluba?

Keita je u Nemackoj bio box-to-box, Fabinjo u Francuskoj setao od beka do zadnjeg veznog (ima jako dobru dugu loptu, BTW). Ako igraju njih dvojica, plus jos jedan paser (da kazemo, Pjanic), to je onda sredina koja dominira (protiv bas jakog protivnika moze i Wijnaldum da kvari igru ovima). Plus, sto onda Firminjo moze vise da se koncentrise na zavrsni pas, ne mora skroz na centar po loptu.

Na mnogim utakmicama Liverpoola ove sezone sam primetio da vezni igraci samo vracaju loptu do VVD, posto on moze da odigra bolji pas od njih

 

Ja ovo pričam od januara 2018, tim je jako lepo skockan ali mu upadljivo nedostaje jedan kreativac. Otišao Coutinho a zamenio ga Oxlade Fucking Chamberlain, dakle isti profil igrača kao što su Milner, Henderson, Wijnaldum, sada i Keita. Cana zamenio Fabinho, to je solidan upgrade ali opet nije desetka koja nedostaje. Ove sezone najbolji asistenti su im bekovi, Robertson sa 11 (dva manje od lidera) i Alexander-Arnold sa 9.

 

Dakle nema nikakve kreacije iz sredine terena, sve sam fizikalac. Mislim da se to neće menjati, Klopp ne voli one klasične, spore, lenje genijalce koji će jednim driblingom i pasom da reše utakmicu. Kod njega vezi red skoro uvek čine dva box-to-box trkača, plus jedan povučeni plejmejker da razigrava ofanzivne bekove. To ogromnu odgovornost prebacuje na napadački trio, što može da upali kad neko od njih poludi kao što je prošle godine bio slučaj sa Salahom (u velikoj meri i sa Firminom). Ali kad je njima forma prosečna, prosto nema ko da ih spoji sa golom.

 

Ja sam se nadao da će Keita moći da izigava tu desetku iako je po prirodi osmica, ali odigrao je slabu sezonu. Kao alternativu na #10 Klopp je probao i Firmina (Salah umesto njega u špic, Shaqiri na desno krilo) ali ni to nije baš sjajno išlo.

 

Link to comment

Pa ne moraju baš sva trojica da oru :dry: Dva fizikalca da izdržavaju jednog kreativca, to bi bio razuman kompromis za većinu trenera na svetu, ali...

Link to comment
38 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ja ovo pričam od januara 2018, tim je jako lepo skockan ali mu upadljivo nedostaje jedan kreativac. Otišao Coutinho a zamenio ga Oxlade Fucking Chamberlain, dakle isti profil igrača kao što su Milner, Henderson, Wijnaldum, sada i Keita. Cana zamenio Fabinho, to je solidan upgrade ali opet nije desetka koja nedostaje. Ove sezone najbolji asistenti su im bekovi, Robertson sa 11 (dva manje od lidera) i Alexander-Arnold sa 9.

 

Dakle nema nikakve kreacije iz sredine terena, sve sam fizikalac. Mislim da se to neće menjati, Klopp ne voli one klasične, spore, lenje genijalce koji će jednim driblingom i pasom da reše utakmicu. Kod njega vezi red skoro uvek čine dva box-to-box trkača, plus jedan povučeni plejmejker da razigrava ofanzivne bekove. To ogromnu odgovornost prebacuje na napadački trio, što može da upali kad neko od njih poludi kao što je prošle godine bio slučaj sa Salahom (u velikoj meri i sa Firminom). Ali kad je njima forma prosečna, prosto nema ko da ih spoji sa golom.

 

Ja sam se nadao da će Keita moći da izigava tu desetku iako je po prirodi osmica, ali odigrao je slabu sezonu. Kao alternativu na #10 Klopp je probao i Firmina (Salah umesto njega u špic, Shaqiri na desno krilo) ali ni to nije baš sjajno išlo.

 

 

Onda bi mu Pjanic bio idealan. On je redovno medju 3-4 igraca koji najvise pretrce na utakmici a deli sjajne lopte. Ne izbegava ni duele.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...